Zapnout miminku pohádku v televizi pro zábavu?

viona
29. říj 2007

Před časem jsem hlídala svou malou neteř a synovce a pustila jsem jim v televizi kreslenou pohádku,no a náš Vítek ji s nimi dokázal asi deset minut zaujatě sledovat,asi se mu líbilo,jak je to barevný a jak se tam ty obrázky hýbaj,no a já teď nevim,jestli mu můžu občas v rámci zabavení na chvíli pohádku pustit,jestli je to vůbec pro tak malé miminko vhodné a taky bych z něj do budoucna nerada měla televizního závisláčka,co myslíte......?

suki
29. říj 2007

Já si myslím, že tzv. všeho s mírou, takže, když to nebudeš přehánět, tak proč ne. Stejně televize je všude kolem nás a je blbost si myslet, že naše děti se na ni nebudou dívat.... 😀 😀 😀 Nebála bych se toho, ale pečlivě bych vybírala pořad a čas , jak dlouho malej kouká 😉 😉

kacka79
29. říj 2007

náš fífa taky rád čučí, snažíme se to omezovat, ale je s nám pořád e telča je občas puštěná.. no já myslím že ty nový telky už nevyzařujou tolik toho záření, nee???

helllena
29. říj 2007

souhlasím, holky, akorát nevím, zda si miminko koukáním na obrazovku neničí oči...?

zuzana76
29. říj 2007

to by zaujumalo aj mna, lebo nas maly tiez rad pozera na TV, ani kojit nemozem pred Tv, lebo inak pozera telku a nepapa, takze kojim len v spalni

brnda
29. říj 2007

muj syn taky rad kouka na telka ,ale nikdy ho nenecham moc dlouho myslim si,že tem očim to asi škodit může

morusa
29. říj 2007

Ahojky, taky si myslím, že v malé míře televize neuškodí, malej sleduje tak třikrát do týdne Kouzelnou školku, ale dýl jak dvacet minut to nevydrží.Já spíš než od televize ho chci držet stranou od počítače do budoucnosti,řešením bude ho zabavit, to jest přihlásit na kroužky,aby se nenudil a nevysedával u počítače.

makelka
29. říj 2007

Já bych to viděla stejně jako všechnu ostatní holky, prostě všeho s mírou, našeho prcka to ve Vítkově věku taky bavilo, ale teď může být televize puštěná třeba celej den (což není) a ani se nepodívá. Jediný na co mrká je reklama na COCA-COLU - ta nová s tou příšerou u ohýnku, ale jak skončí, tak si hraje dál 😉

terezkaaa
29. říj 2007

holky tak náš malej televizi taky miluje, ale nepřeháníme to...a to určitě neublíží

jita2
29. říj 2007

Myslím, že televize takhle malému dítěti škodí ve větší míře. Spíš nevidím žádný důvod, proč malinkému mimi pouštět televizi, mělo by se to zkoušet od roku a půl, a to ještě v malých dávkách, když už z toho díko něco může mít 😉

markeeta
29. říj 2007

My TV nemame a doufam, ze ani dlouho mit nebudeme. Chtela bych to oddalit jak nejdele pujde.
Kdy zacina dite vnima o co v te TV jde?
Moje sestrenky nez sly do skoly, tak o ni vubec zajem nemely a ja skoro pubertak sem na ni byla nalepena od rana do vecera.
Urcite pro ocicka to neni zdrave. Kdyz je tma, tak promitam Natase barevne tvary na strop. Je to i s hudbou a ma to hrozne rada. Kdyz se rano probudi, tak se rozhlizi po stropu, jestli to nekde neni.

anavka
29. říj 2007

Tak nevim, naše holčička má 13 měsíců a TV skoro nezná a já nevidím důvod proč bych jí měla vůbec pouštět 😒 Myslím, že takhle malé dítko má na TV ještě dost času a je pro něj tolik různých jiných činností, které ho rozvíjejí 😉 Ale samozřejmě je to na každém z nás 🙂

kristi
29. říj 2007

nase Mia taky kouka, spis jen na Sezame, pojd si hrat na Minimaxu, toho miluje...a jinak to sice mame zapnuty,ale hraje si az na druhy strane pokoje, takze to ani nevnima

terezkaaa
29. říj 2007

U nás je to spíš nezáměrně-s partnerem máme zaplou telku a po chvíli zjistíme, že si malej nehraje na koberečku ale čučí na dění v tv 🙂

lenchita
29. říj 2007

to naši Jůlinku televize absolutně fascinuje...takže ji máme zapnutou minimálně - vždycky si k ní doleze, stoupne si čelem asi centimetr od obrazovky (vstává o televizní stolek) a čučí - no, moc nečučí, poněvadž když jsme to zjistili, tak už když vstává vypínáme ji (televizi, ne dítě). A Juli pak chuděra buší do černé obrazovky 😕 Koukáme spolu na Kouzelnou školku, Večerníčky a Sezame, pojď si hrát, to se jí moc líbí - jenže ona si s těma všema postavičkama fakt chce hrát, takže se u mě vzpouzí a chce položit na zem...a dál už to znáte 😀 😀 😀

petraluk
29. říj 2007

Ahojky. Můj Luky je ještě moc malej 2 a půl měsíce, ale je pravda, že ho ty zvuky a hlavně ty obrázky dovedou zaujmout. Občas když mi brečí a já se zrovna na něco koukam v tv, vezmu ho do náruče a on přestane brečet a kouká se mnou. Zatim mi to moc nevadí, ale až povyroste, tak mu chci pouštět maximálně večerníček a občas nějakou tu pohádku. Víc rozhodně nic. 🙂

kupinka
29. říj 2007

Jasně že každé mimčo na telku kouká,je to barevné a určitě to moc láká. Když je na zemi,tak občas taky zaregistruji,že se celý nějak zvláštně natočí a čučí ☹ Takže vypínám,ale nezabráním tomu. V malé míře by to nemělo vadit,takže to neřeším. To bych pak musela řešit i to,že je špatné ovzduší a neměl by ho dýchat

kristi
29. říj 2007

Lenchito a videla jsi plysovyho Elma, co udelal Fischer price? je bozi, smeje se a mala ho asi dostane k vanocum. Staci jen zazpivat tu znelku a hned se tlemi...

viona
autor
29. říj 2007

Díky za názory holky,máte pravdu,nevyhnu se tomu,když doma koukáme s manželem na telku,nemůžu po malym chtít,aby on na ní nekoukal,ale je pravda,že všeho s mírou 😉

petaska
29. říj 2007

Díky za tohle téma-konečně vidím, že nejsem sama, kdo má doma malého televizního závisláčka 😅 Asi se tomu nedá zabránit, když koukáme s přítelem na telku a malej je s námi v obýváku a hraje si na zemi, občas se holt zasekne a upřeně sleduje, co se to v té bedně děje.
Jo a co ho vždycky zaujme, je reklama na staropramen 😲 😅

kupinka
29. říj 2007

A malý miluje fotbal 😠 😠 Doufám,že mu to nevydrží,jinak budu mít smůlu,když na mě budou dva 😉

tatko_bubko
30. říj 2007

Caute maminy,
1) telka (pokial nie je LCD) tak vyzaruje. stara aj nova. dietatko aspon 3m od nej, 2 su minimum 😒
2) telka (kazda) nici ocka, tym, ze ich neprirodzene vysiluje, ovela horsie, ako ked babatko vnima svet okolo seba. pol hodiny pre male dieta, pre trosku starsie tak hodinu, urcite nie viac 😒
3) a ano, telka je nanic 🙂

kacka79
30. říj 2007

tatko, takže LCD nebo plazmové TV nevzarují?? Tím jsem právě myslela ty "nové", děkuji K

bubonic
30. říj 2007

my milujeme reklamu na O2 😀 . ináč ho telka nejako nezaujíma. keďže na LCD alebo plazmu nejako nemáme, hold starostlivosť o vlastného potomka je stále najhoršie platenou službou ☹ ☹ ☹ , tak sa musíme uspokojiť s klasikou. ale myslím si, že pokiaľ sa dieťa oboznámi s TV v skoršom veku, nebude ho to lákať vysedávať tam, teda pokiaľ ho zaujmeme niečím podstatne lepším ako je ten miestami desný program. takže pozeranie na telku nevidím tak tragicky 😀

tatko_bubko
30. říj 2007

kacka79: ano, nevyzaruju. Resp. o dost menej ako klasicka telka. Ale nic to nemeni na bude 2, ze babatko privela preostruje ockami.

bubonic: ale mlade ocka su citlivejsie, ako starsie.

kristi
30. říj 2007

Tv k zivotu tak nejak patri, ale vseho s mirou...

geegee
30. říj 2007

my sme telku asi tak do roka pred malym ani nezapinali, teraz obcas pustime vecernicek, alebo DVD Matka a Kubka a pozrieme spravy, inak nic. A uz vobec nie tie kvazimoderne rozptavky, kde nestiham obraz sledovat ani ja a nieco tam stale lieta cez obrazovku a neustale sa meni obraz. To neznasam.

Bubonic, O
u nas boduje tiez 🙂 Ja som vravela muzovi, ze tam musi byt nieco podprahove, lebo nas krpec mohol plakat, akonahle islo O2 cumel na to, alebo pocuval ak to islo z radia.

geegee
30. říj 2007

O2 malo byt

zonja
30. říj 2007

tak u nás jede tv docela dost, zvlášt, když jsme marod a nemůžem ven, vím, že to není dobré
od tv ale děti neuchráním ani od pc (zvlášt když jsme koníkoví maniaci, že 😀)
o to víc mě dostal odborný článek v betynce a je fakt, že poslední dobou máme se spaním problémy: malé děti prý mají po koukání na tv poruchy spánku, tak nevím asi to trochu omezíme 😖 to bude řevu od staršího syna 😅

anatanka
30. říj 2007

Obcas Mirinku k TV odlozim - takova jsem to macecha 😉
Spis ale malokdy, divat ji moc nenechavam, bojim se, ze si zkazi ocicka, posadim ji pred televizi jen, kdyz uz ji fakt potrebuju na chvili vypnout baterie.

nadhera
30. říj 2007

ak by som nezapla TV, tak maleho ani neprezleciem. vtedy si pokojne lezka a nenahanam ho po manzelskej posteli. 😉