Čekáte mimi v srpnu 2019?

lenulka89
13. únor 2019

Ahoj holky, čekáte miminko v srpnu ? My bychom měli mít TP 21.8. jak se cítíte? Jste doma nebo chodíte do práce? Máte nevolnosti? Můžete spát? Jak na to reaguje okolí že jsi těhotná?

matys13
17. dub 2019

@lenulka89 týjo, to je moc hezký cos malýmu koupila.. taky bych asi měla začít víc nakupovat :D

lenulka89
autor
17. dub 2019

@matys13 no já už musím brzdit 😁už toho mám cosi hodně 😂 nakupuji věci do půl roku a většinou mám oblečení od maminek z bazarcich , vyjde to cenově super. Víc jak 1000 Kč jsem za oblečení nedala a mám asi 6plnych tašek🙂

matys13
17. dub 2019

@lenulka89 no téda ty jsi vybavená :D já mám jen 5 bodyček a tím jsem zatím začla a skončila :D ae časem se na to taky vrhnu.. jen si říkám že mám ještě dost času

inssomnia
Autor odpověď smazal
Zobraz
matys13
18. dub 2019

no týjo... dneska se mi zas zdál hrozně živej sen.. já se o to mimi asi bojím protože se mi zdálo že krvácím.. no fakt hrozný se pak probrat a mít tohle v hlavě

lenulka89
autor
19. dub 2019

@inssomnia no u nás je taky ta akce s tím porodem. Knížku na nošení handling a vaničkovani mám slíbenou od kolegynky z práce prý objednala a přišlo ji to dvakrát 😀 ja poslední dobou mívám strašné křeče v pravém boku u hýždí:( vždy si dám hořčík magnosolv a jako je to lepší ale někdy se tak seknu že se nemůžu hnout protože to bolí jak ... Že musím vzbudit přítele ať mi nějak pomůže jenže to je docela těžké protože bolí každý pohyb . Navíc chlap je takový utuleny že furt se chce tulit a mazlit a cítit mě na svém těle jenže každým dnem to je těžší a těžší když bříško roste... Dnes jsem s ním o tom mluvila tak snad to pochopil že teď nějakou dobu už to tuleni nebude takové jak bývalo.

lenulka89
autor
19. dub 2019

@matys13 to mě se zdálo že vozím kočárek a přebaluji pokakane dítě 😀 černé myšlenky nemam protože cítím že tam to dítě je.... Jsem zvědavá jak dopadnem v poradně. A co ty už cítíš pohyby?

matys13
19. dub 2019

@lenulka89 já citím takový jakoby šimrání když si večer lehnu do postele.. přes den toho moc necítím.. tak nevím jestli je to těma mejma špekama.. nebo jestli je ještě brzo :(

inssomnia
Autor odpověď smazal
Zobraz
matys13
19. dub 2019

@inssomnia ale před chvílí jsem cítila asi taky pohyby.. jakoby se mi vevnitř hejbnul nějakej orgán.. nebo nevím jak líp to popsat.. ale bylo to tak cítit.. já čekám no, i když už se na to kopání těším.. tedka když si lehnu tak si mačkám ty špeky a hledám bouličky at si ho můžu aspon maličko pohladit.. nebo aspon tipuju že je to mimi.. je to hrozně nový tohle a nevím jak to mám cítit..

my se hrozně těšíme oba.. pomalu přemýšlíme že za 2 týdny pojedem koupit víc věcí pro mimi.. ale pořád si nejsem jistá jestli to není moc brzo

lenulka89
autor
22. dub 2019

@matys13 paráda a to budou pohyby ještě intenzivnější jak bude dítě sílit a růst🙂 určitě běžte něco pěkného prckovi koupit. Je to krásný pocit a mimču to udělá taky dobře když ucítí že je maminka šťastná a spokojená 😄

lenulka89
autor
22. dub 2019

@inssomnia no jako nevím no... Ten sex je teď takový jiný spíše o strachu aby se něco malému nestalo než o tom že by to mělo být super úžasné navíc necítím že bych si to měla více užívat že bych měla být citlivější... A ty křeče jsou dost kruté když už přijdou. Přítel mě chápe taky se o prcka bojí. Oba se moc na miminko těšíme.Hold bude muset vydržet s intenzivnějším tuleni..

lenulka89
autor
22. dub 2019

Holky krásné Velikonoce přeji ať jsme stále mladé a krásné ;) A už máte vybráno jméno pro miminko?

matys13
22. dub 2019

@lenulka89 to mi chceme až povezu papír na peníze do práce :D tak se projedeme kousek dál a tam něco koupíme.. a stavíme se i v kiku.. tam mají pro děti taky hezký věci..jinak ho přes den prakticky necítím. nevím jestli nespí nebo bouchá tak málo že to přes tu placentu necítím.. i když se tedka i trochu bojím že miminko málo roste a proto ho necítím..ale tenhle pocit se snažím ignorovat..

dokonce mi včera bylo řečeno že se prej pěkně zakulacuju.. ale já si myslím že kecá.. pořád tam je jenom ten špek.. na mě to nebude vidět ani v 9. měsíci :(

jinak sice nevíme co čekáme, ale jméma máme vybraný jak pro holčičku, tak i pro kluka.. takže nám je vlastně jedno co to bude :D a co ty?

amitrama
23. dub 2019

Ahoj holky, dlouho jsem se neozvala... nestačím ani dočíst 😄. No koukám, že se pozvolna nakupuje. Já mám v plánu příští týden začít dávat veci dohromady. Finishujeme s rekonstrukci obýváku tak se můžeme vrhnout na pokojicek. Chci mít vše připraveno do 30tt, trochu se obávám že později takymto tempem bude ze me jenom ležák a navíc dvojčata na termín moc nečekají, to mě děsí nejvíc. Jména máme vymyšlené hned jak jsme se dozvěděli že budou 2. Byl to asi 5 minutový rozhovor, prostě jsme se shodli. Kluk bude Dominik (to jméno se nám líbí dlouho, už v předešlém těhotenství, které bohužel skončilo v 11 tt jsme ho chtěli dát) a holčička Viktorie, ještě jsme měli v rezervě pro kluka Erika a holku Dianu. Snad nám teď ve čtvrtek na screeningu řeknou pohlaví tak nějak jisteji, od prvního screeningu říkají že kluk je jasný a druhé je nejspíš holčička. Ale hlavně ať vše dopadne dobře, mám obavy 🙁.
Jinak nositka pro dvojčata jsou vtipné, jedno na zadech druhé ve predu, ženská je ovesana jak oslik 😂 jsou i vedle sebe, ale to asi jenom pro hodně malinké dětičky. Ale určitě pořídíme, jedno budu nosit já druhé manžel.

amitrama
23. dub 2019

@matys13 to je paráda že už pohyby pomaly začínají sílit. Já jsem nejdřív cítila jenom miminko na levé straně, teď se to otočilo a cítím to vpravo. To vlevo jenom když si lehnu na levý bok, asi ho privali to druhé a volá o pomoc. Už nevím jak ležet. Můžu jenom na zádech a to se mi špatně dýchá, tak mám asi 3 polštáře a temer sedim.

matys13
23. dub 2019

@amitrama nebo si to aspon myslím že to jsou pohyby.. je to cítit tak nějak zvláštně v tom břiše.. nikdy jsem tohle necítila.. je to dycky jen sekunda.. je to spíš takový lechtání.. ale jak kdy. včera jsem to cítila, ale dneska zatím ještě nic..

ale jak ležím a sáhnu si na břicho, tak ho mám už nějaký tvrdší než bylo předtím.. v sedě nebo když stojím to poznat ještě není, ale jak ležím tak to není tak klepavý.. rozhodně až se prcek narodí tak bude nějaká dieta abych to u dalšího mimča viděla dřív :D

my pojedem příští týden nakoupit nějaký věci.. zatím máme jen ten kočárek.. ale zas abychom to moc neuspěchali.. v létě se mi ale asi pak už nikam moc chtít nebude když budou vedra a já budu mít ještě břicho :D

inssomnia
Autor odpověď smazal
Zobraz
matys13
23. dub 2019

@inssomnia a tak to je jasný že až potom co to půjde.. nikdy bych to nedělala v době kdy si ode mě miminko bere co potřebuje.. to radši budu pořád tlustá než aby mu něco chybělo..no já jsem ráda že to není jen ten špek co předtím.. sem tam když to břicho zmáčknu tak tam cítím takovou bouličku.. takže to bude asi to miminko.. ale dycky se mi pak zase schová :D a kolikrát mě i to břicho pěkně tlačí.. když si třeba oblíkám kalhoty.. musím to dělat vsedě aby mě to tak netlačilo.. ale co jsem četla tak je to prý normální..

já si ještě počkám než ho uvidím.. v květnu mám jen poradnu takže to mimi neuvidím.. já se to pohlaví dozvím asi až u porodu :D

matys13
23. dub 2019

no téda, tedka si takhle prohlížím co nového na fb a vyskočila mi tam reklama na postýlky.. tak jen tak ze zvědavosti na to kliknu a já jsem se do ní asi zamilovala.. ta je krásná.. ještě se ale musím domluvit s mužem.. jestli se neshodnem, tak ji nekoupíme, ale je fakt krásná😍

inssomnia
Autor odpověď smazal
Zobraz
matys13
23. dub 2019

@inssomnia to se dozvím až po 6 hodině.. a pokud nebude mít náladu tak asi až zítra.. jako už máme kočárek.. ale postýlka je taky potřeba..

můj doktor je asi ze staré školy a každý pátek má těhotenký poradny.. tam si mě zvážej, tlak, moč zeptá se na problém, zkontroluje taky čípek, změří břicho.. jen nedělá ten ultrazvuk.. na tom jsem byla naposledy před 2 týdnama ale v nemocnici kvůli vyvojovým vadám.. a protože jsem měla asi za 5 dnů jít na další tak řekl že to není potřeba.. asi protože jsem zdravá tak nedělá častější kontroly..já na sobě to těhotenství ani nepozoruju tak asi proto.. ani jsem nezvracela.. jen mě boleli prsa. tak asi proto to mám jen takhle..

na cukrovku jsem taky poslaná.. pojedu do nemocnice do odběrové místonosti.. musela jsem se objednat.. to už mám zařízený a vůbec se tam netěším.. bude to docela masakr vydržet nepít

inssomnia
Autor odpověď smazal
Zobraz
matys13
24. dub 2019

@inssomnia mě dali papír s informacema a prej můžu pít naposled max hodinu před vyšetřením a to jen tu čistou vodu

inssomnia
Autor odpověď smazal
Zobraz
matys13
25. dub 2019

@inssomnia nevím jak tohle chodí.. ale u nás to doktor dává asi všem.. od začátku se tam u doktora v čekárně potkávám s jednou paní a ta tedka taky dostala žádanku na cukrovku..

týjo a dneska mi přišli krásný bodyčka pro prcka.. pak sem hodím fotku.. jsou strašně kouzelný

amitrama
26. dub 2019

no já jsem zatím žádnou žádanku na cukr nedostala, doufám že za dva týdny kdy půjdu na kontrolu ji dostanu. zrovna toto bych chtěla mít uhlídané. jako nemyslím si že by byl problém stravuji se docela dobře, ale člověk nikdy neví jak mu může tělo pobláznit.
jinak jsem byla včera na druhém screeningu a všechno je v pořádku. Odhad váhy 530 a 470g. To se mi ulevilo, docela jsem se bála. A potvrdili mi že to bude páreček, tak už můžu začít nakupovat.

matys13
26. dub 2019

@amitrama no já ti závidím že víš co to bude.. já můžu kupovat jen neutrální barvy :D na tu cukrovku jdu 14.5. a vůbec se na to netěším.. bude to asi docela záhul.. mě řekli že se to dělá někdy ve 25 týdnu.. tak nevím.. mě sestřička napsala týden ve kterým se mám objednat. takže jsem si to nijak nemusela hlídat.. jen doufám, že to bude v pohodě..

matys13
26. dub 2019

A tady jsou ty bodycka.. Me se hrozne libej

lenulka89
autor
26. dub 2019

@matys13 hezky🙂 já taky dostala žadanku na cukrovku. Prý ať počítám min. 2hodiny na odběrech. Naposledy pít a jíst mohu před půlnocí a prý ani čistou vodu ráno nemohu. Zvláštní... jinak na ty mé křeče prý mám málo hořčíku nakázala mi koupit si tabletky hořčíku přímo pro těhotné+dále užívat magnosolv. Prý ty křeče utlačují miminko v děloze takže holky pozor na křeče... Mám brát dvě tabletky dopoledne a před spaním ten magnosolv. Když přijde průjem tak prý vysadit. Já taky příznaky neměla a čekám kluka 😂

@amitrama včera jsem na UTZ viděla taky dvojčatka paní co byla předemnou na vyšetření. Vycházela taková opařená ... Zvládáš to zatím v pohodě?