• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Amputace 1/3 článku u prstu na ruce, půjde to poznat?

12. května 2017 
Dobrý den doufam ze se to nikomu jeste nestaloi,ale chtela jsem se zeptat zda nekdo nevi jestli po amputaci1/3 posledního článku to pujde v dospivání poznat a zda mu to bude vadit pri hrach.
13. črc 2013 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aanysek zalezi o jaky se jedna prst...
Mela jsem kamarada, co prisel o clanek na prostrednicku (pribouchl si ho do kufru auta)
Poznat to bylo, preci jen byl kratsi, nemel nehet.
Ale co si pamatujunv nicem mu to nevadilo
Drzim palce
13. črc 2013 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mamkamarketa tak malej ma nehet zachovany a dokonce mu tam uz roste ale pripadne mi ze se mu tam dela jako by bakulka nebo jak to mam napsat proste ten prst ma na konci sirsi.Doktorka me rekla ze by to resila az pred nastupem do skoly,ze je mozyn ze mu to doroste tak nevim.ma to na ukazovacku na prave ruce
13. črc 2013 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aanysek mam kamaráda, který ma vsechny prsty bez 1-2 článku. Jak ho znám, tak to vím, ale treba jsem ho seznamovala se sestrenici, podávali si ruku a vubec si toho (ani za cely večer) nevšimla. Treba poklopec si zapne, ale knoflíček na kosili uz je horší. A ma tam takové trochu bakulky, jak pises. Jinak treba píše v pohode.
14. črc 2013 v 07:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dana3262 tak to psani to jsem rada protoze malej je zrovna pravak a ma to tam.tak snad to nebude vadit uvidime postupem casu
14. črc 2013 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aanysek myslim, ze se s tim naučí pracovat. A ma dobry, ze může na ty drobnější práce použít jinej prst, ne jako ten kamarád, ten to ma na obou rukách. Co se malými stalo? Nekam si to priskrip nebo si to ufik? Ten kamarád prodělal meningokokovou sepsi, takze to ma i na nohách.
14. črc 2013 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dana3262 malej to strcil do kola pod retez.Proto kolo letelo a ted jsme koupilyy kolo s celym krytem retezu,aby se to neopakovalo.On je totiz strasna poticka a objevovatel dela to co nema a ja jen chodim a rikam nedelej to neco se ti stanane a tejne jde a udela to.On totiz nema pud sebezachovy
14. črc 2013 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den obnovuji diskuzi.....dnes si malý 1 rok amputoval půlku posledního článku prstiku na prostředníku. Ustipnul si jo o branku. V nemocnici mu to jen vycistily obvazaly a zpevnily. Ráno jdeme ba prevaz. Co mužů udělat ja myslím nemá někdo zkušenost s léčbou? Jak se chovat aby se mu to ce nejrychleji zacelilo a uzdravilo. Nechtěla bych něco zanedbat. Strašné si to vycitam. Tak malej a už kvůli mě bez prstiku. Zůstal mu tam poslední článek jedna půlka nehtu.
23. dub 2015 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
A to neprisivali?holce se utrhl posdni clanek, visel na kuzicce a normalne ji to prisili
26. led v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@viola1987 - můžete mi prosím napsat - jak to u Vás probíhá dál. Náš malý si dneska utrhl také podlední článek prostředníčku. Jsme čerstvě po šití. Zajímalo by mě jak to ošetřovat, jestli nějak cvičíte apod. Má ho dcera funkční??? Díky moooc
6. kvě ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
My byly predevcirem na kontrole, prst uz nema otekli, tak 14 dni a ten.clanek je vychyleny ven. Meli jsme ho.na noc fixovat a kazdy den 15min cvicit vydrzeli jsme to asi 2mesice. Ona si ten tejp z prstu porad sundavala a pak zacla řvát a delat sceny u toho cviceni. No a ted na kontrole porad chybel ten kloub druheho clanku, ale mudr rikala, ze deti jsou uplne neuveritelne ze by ji ten kloubek.mohl narust a ze musi nosit ten fix neustale, ale to nejde, jen ho nandame uz ho.ma dole. Jak.ji sili ten vaz, tak je zkraceny, a proto ji ten.malicek.uhyba ven, asi tim.jak bude rust a vyvijet se, pokud se prst bude fixovat, melo by vse dorust a prst by snad co.jsem.pochopila.mel byt uplne funkční. Jen mi pani doktorka minule rikala, ze si dcera obrousila rustove.luzko a tim padem.ji ten.posledni clanek neporoste. Ted napsala do spravy, ze.pokud se bude ten prst fixovat, tak by byla.moznost ve 14 nejake opravy, aby ten prst byl ok.no taky v lednu rikala, ze by ji ty kosticky mohli sami srust a nebo ze by je.naschval.obrousili aby srostli. Ze by se sice nemohl.prst ohybat ale ... uz si nepamatuju tu vyhodu. Co se stalo Vam? Kde s tim jste? Kolik.je malymu?
12. kvě v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@viola1987 u nás maličký 15 měsíců strčil prst mezi ozubené kola převodu u ohýbačky na plech - byl s tatínkem na skok v dílně. My máme naštěstí kost neporušenou. Nyní má ještě stehy - dle všeho to vypadá, že vše se chytlo jak má a prst je tzv. živý. Už to nevypadá, ani tak strašně - má to prostředníček pravé ruky - celý horní článek. Při tom tlaku, co ten stroj má se divím, že kost to přežila. Tak snad to bude OK - chodíme co dva dny na převaz. Dle všeho maličký už pomalu začíná i ruku používat - tak doufám v lepší zítřky. Přeju všem brzké zhojení
12. kvě ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek