• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čím mohu ošetřit ránu na obličeji?

14. února 2015 
Milé maminky, zajímalo by mě čím mohu dvouletému prckovi ošetřit škrábnutí na tváři. Nedávno se nám podařilo škrábnout nehtem na tvářičce a dnes, když jsem mu sundávala karnevalovou masku, tak se mi to podařilo suchým zipem.Má tam takový dlouhý škrábanec.Krev nám z toho netekla, je to jen povrchové, ale zajímalo by mě čím v takovémhle případě léčit. Ať víme do příště co pořídit v lékarně.
A taky by mě zajímalo jaké základní vybavení máte doma v lékarničce pro dítě? Děkuji
23. led 2011 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Panadol - sirup i cipky, desinfekci Dettol - je pro deti - nepali, nejake naplasti, cerne uhli, Framikoin, Zyrtec nebo Fenistil - kapky, Ophtalmoseptonex - kdyby neco spadlo do oka tak na vykapani... to v zakladu myslim staci, zbytek neni tak akutni :wink:
23. led 2011 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ten škrábanec bych ošetřila tím dettolem-je dobrý a nechala bych to větrat,to si myslím že stačí :wink:

a v lékárničce máme úplně to samé co má beruska2x akorát ještě máme i kulíška při průjmech :wink:
23. led 2011 v 18:27  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás v lékárničce je panadol,paralen pro větší,nějaké kapky na kašel a do nosu a na desinfekci nedám dopustit na Novikov,je sice s alkoholem a tudíž štípe,ale už většinou nepotřebuješ žádnou náplast,protože perfektně stahuje,náplasti používáme jen na pořezané prsty-ono zachytávat tou říznutou kůží třeba při mytí nádobí není nic příjemného a ještě teda na pliskejře,a na průjmy máme smectu
23. led 2011 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
na škrábanec - bepanthen - na cokoliv, calcium panthotenikum - i na popáleniny , framykoin - je na předpis na hlubší poranění. Jinak se doporučuje taky šťáva z listu aloe-very.
V lékárničce:
léky od teploty - panadol, nurofen sirupy kvůli prostřídání u vysokých horeček, kosmín - chladivý krém na píchnutí hmyzem, krokosvorku na vytáhnutí klíštěte, fenistil kapky při alergické reakci, kamistad - na ošetření dásní při prořezávání zoubků, nebo na afty, černé uhlí nebo smectu na průjem, kulíšek - hydratační roztok při zvracení, Vincentku ve spreji,
desinfekci, různé náplasti i voděodolné, obvazy...

pro mimi navíc líh, oliv.olej, buničinové čtverečky, odsávačku do nosu, panadol čípky, libenar kapičky, vatové tyčinky
23. led 2011 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
my na rozražený čelo od štěrku malýmu dali betadinu. neštípe ... ale s lékárničkou neporadím, tu plánujem konečně pořizovat, takže se ráda inspiruju :slight_smile:
23. led 2011 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak nám taky na všechny odřeniny a škrábance zatím stačil Betadin :wink: , na bolest Panadol a Nurofen, na opruzení Imazol, při rýmě Stérimar a do očí Opthalmo-septonex a na začínající kašel Mucosolvan.
23. led 2011 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Drobné škrábance a oděrky máznu lihem (stejným, jako po narození na pupíček). Betadin nepoužívám, protože já sama mám alergii na jód, tak to nechci riskovat. Co se týče odřených kolen, asi v budoucnu skončíme u Novikova (to je takový ten tmavě zelený roztok, co se po zaschnutí duhově leskne) - desinfikuje a kryje ránu. Jak píše @marecek4, nedám na něj dopustit.

Jinak v lékárně máme
Teplota / bolesti - Nurofen a Panadol (čípky i sirupy)
Nos / rýma - Vincentka (i na běžnou "údržbu") a Nasivin sensitive (skvělá létající kapka) nadšeně doplněné odsávačkou na vysavač - nejlepší věc od krájeného chleba :grinning:
Kašel - Mucosolvan Junior, Stoptussin
Ústa - Kamistad na zoubky (prořezávají se nám naštěstí vcelku bezbolestně, ale malý si poranil pusinku a toto nám bylo doporučeno na desinfekci)
Oči - Opthalmosemptonex
Opruzeniny - Imazol (používáme, když už Bepanthen nestačí)
Pindík - máme za sebou zánět předkožkového vaku, takže Framykoin (obyčejný, ale malému už jde přetáhnout slušně, ale pokud to jde hůř, doporučuje se Ophtalmoframykoin - kvůli tomu úkému hrdlu, kterým je možné mast aplikovat i při fimóze) - oba jsou na předpis
Průjem - Smecta, Kulíšek a ORS 200 (mrkvovo-rýžový odvar od HIPP - jsou am i nějaké minerály - je to na průjem, koupíte jen v lékárně)
Hypoalergenní náplasti, gázové čtverce (používáme na radu zubaře malému na čištění zoubků), obinadla, obvazy

Neakutní
Suchá pokožka - Panthenol ve spreji, Ambiderman (jde o nosný základ, který obsahuje velké množství vody a do kerého se následně míchají lécivé léčivé látky, koupíte v lékárně, kde vám ho naváží, pozor, díky vysokému obsahu vody není vhodný do mrazů)
Vyrážka z oslintání - vysokoprocentní bambucké máslo (kupujeme malé pixličky v ProfiMedu), skvělé i na osmrkaný nosík

Jsem se nějak rozepsala :sweat_smile:
23. led 2011 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, včera měla odření v MŠ v obličeji, srážka s holčičkou při bobobání a sjela v obličeji po sněhu...Napuchlý ret a vypadá to nehezky. Hned ve školce chladili, včera chlazení, nanuk na další chlazení. Nechce si to ničím namazat :/ NO jo rty, moc citlivé.... Mám připravený Aloe gel, i Aloe ve spreji, přesvědčuji... Dnes jako by se začal dělat strup. Díky za případné rady, postřehy, zda má někdo zkušenost.... Jak naši "kačenku" nejlépe ošetřit... Možná dorazím s ní k dr. praktické nebo kožní....
14. únor 2015 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dala bych hemagel.
14. únor 2015 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasie Já myslím, že se to brzo zahojí i bez nějakých zásahů a mazání, zvlášť když si to nechce nechat namazat. Ani jizev bych se nebála. Viděla jsem na dětech (i na tom svém) horší masakry:slight_smile:
Jinak obecně se to dá použít třeba Hemagel, sice je to dražší záležitost, ale co se toho hojení týče, tak je to fakt super a nezůstávají pak jizvy. Jestli už jste ve fázi strupu, tak bych se to snažila trochu promazávat klidně jen nějakým měsíčkovým balzámem na rty, ať ta rána zůstane vlhká a ne úplně zaschlá jako strup, to pak má tendenci praskat.
14. únor 2015 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Hemagel na rty ne. Je hořký. Navíc by měl být pod krytím. Ten můžeš dát nad ret na kůži. Je opravdu dobrý. Rty spíš promastit, aby stupy nepraskaly. to bolí. Dobrý je ten zázračný kelímek z Oriflame. Nebo obyčejná vazelína (DM má i s měsíčkem lékařským). Chladit ten otok. Za pár dní to bude lepší. Skvěle rty hojí taky med.
Já trpím na opary, kolikrát jich mám i 10 a vypadá to při hojení stejně. Hodně oteklé a trupy. Hlavně to na rtech nenechat vyschnout, pak to praská a bolí. Taky pozor na koupání ve vodě, ať se ty stroupky nerozmočí.
Manžel se loni takhle vrátil 2letou ze sáňěk. Za týden to bylo skoro už ok.
14. únor 2015 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek