Co se štípanci od komára?

142941
17. čer 2016

Ahoj maminky 🙂 Už 14 dní se potýkáme se štípanci od komára. Máme jen na ručičkách od zápěstí k loktíku. Mažu 3x denně Fenistil gelem, ale nepomáhá to. Byli jsme s tím i u doktorky, zda se jedná opravdu o štípnutí. Prý to u takto malých dětí trvá dlouho, než se to ztratí (synek má 1 rok). Nemáte někdo zkušenosti co s tím, čím potírat a za jak dlouho to zmizí? Děkuji

lv
17. čer 2016

to už by mělo, možná byl nějaký infikovaný, nebo se do ranky něco dostalo..co Imazol, nechat na tom zaschnout, to by mohlo zabrat.

brusinka91
17. čer 2016

Já mám na šttípance alergii a jako jediný mi uleví gel po bodnutí hmyzem od Alpy. Taková malá žlutá tubička.

janawei
21. čer 2016

Používáme přírodní Combudoron gel a mast od Weledy. Prcka poprvé poštípali letos (20M) a namazala jsem ho tím také. Štípance byly za pár dní pryč. Se starými štípanci zkušenosti bohužel nemám, do této fáze u nás nikdy nedošly. Ale když to zabírá na nové, tak na staré by mohlo také.

iva205
8. led 2017

Moje rocni dcera je alergicka na komari pichnuti a mame mast s kortikoidy a brala i leky po dlouhe dobe to zmizelo ale vcera sme byly venku a uz se to zase vratli a ma tam cerveny flek znovu :(

verena
8. led 2017

@iva205 Ahoj, syn má taky alergii, nejedna se jen o flek, ale bolestive mu to natyka. Má na to antihistaminika, xyzal. Ty léky, o kterých pises, jsou něco podobného? Mě třeba taky flek zůstává dlouho,ale to bych neresila. Je zvláštní, že se to takhle vrátilo. Pokud ti to vadi,asi bych zkusila v pondělí zajít na detske.

iva205
8. led 2017

Vadi mi to a sem z toho smutna nejhorsi ze to ma v obliceji a je videt...k doktorovi pujdem uz je z nas taky nestastnej pry nikdy nevidel takhle alergicke dite na komar.pichnuti..ona moje holcicka se narodila predcasne mozna je vic choulostiva

verena
9. led 2017

@iva205 tak držím palce, dej vědět, jak to bude dr. Řešit.