• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děti mívají často úrazy. Je to naší nepozorností?

6. srpna 2013 
Maminky zdravim Vas..........
mam strasne zly pocit..... mame 2 deti, 2 a 4 roky... a často resime nejake podobne vypjate situace....První syn mi v roce a pul vysplhal na kuchyňskou linku ze zidle a pak si z horní police podal a snedl pul plata svého leku na stitnou zlazu.... ( zrejme si zapamatoval, odkud mu ho kazde rano davam...), nastesti jsme ho jen sledovali, mel vyssi hladiny hormonu v krvi, ale v poradku. Pak druhé ditko v roce spolklo malinkou baterku z vlacku, který rozmontoval starsi synek... probehla nemocnice , rtg, sledovani, nakonec za par hodin vykakal. Další pripad se stal letos v breznu....mladsi klucik se napil u dedecka fridexu......... pobyt na Jipce, bez nasledku.... na jare téhož roku si starsi dite nastiplo nozku skokem z betonove zidky, 3 tydny sadra. A dnes mi ten mladsi malem zbastil leky, které mam ulozene na nejvyšší polici v dome....beru je kazde rano a zase je tam ukladam hned zpet...Asi se krabička zkutalela a spadla na zem...A kdo to nasel??! matous mi prinesl otevřenou krabičku s rozmacenymi leky....Volali jsme toxikologii, vyvolali zvraceni....nastesti nepozil toxickou davku, takze jen terapie medicinalnim uhlim a sledovat, hodne tekutin... Navíc si ještě to odpoledne, jak jsme byli venku v zahraze, vrazil do nozky malicky skleneny strep, jak jsme tam byli bosky....Ten se podarilo vytahnout, nastesti.....Ja uz si s téma nasima pribehama pripadam jak totalne nezodpovedna matka a navíc ještě blazen...Uz to ani nikde nevykladam, nebo uz se stydim....Vzdycky je to takova hloupa nahoda...Doma mame všechno prisne pod zamkem nebo vysoko, kam deti nedosahnou a presto........ :frowning2:
19. črc 2013 v 01:04  • Odpověz  • To se mi líbí
sama mám jen jedno dítě, ale vím, že ať se snažíš, jak chceš, pořád si jenom člověk a nemůžeš být všude a všechno pohlídat...manžel bere léky na srdce, takže mám docela strach, aby je malej nesnědl - takže jako vy, léky pod zámkem apod....přesto na návštěvě rodičů se k nim nějak dostal a v nestřežené chvíli sem ho přistihla, jak sedí uprostřed rozsypané hromádky a jme se dlabat :zipper_mouth: naštěstí nesnědl žádný, ale bylo to o fous a jen blbá náhoda, že sem tam zrovna přišla - žila sem v domnění, že je s mým bráchou, to samý s otevřeným oknem ve 3. patře u našich - prostě sem zatím vždycky měla to ŠTĚSTÍ, že sem přišla za 5 minut dvanáct...ale bylo to opravdu jen štěstí...pokud víš, že se staráš, že na ně dáváš pozor, tak to takhle brát nemůžeš, i když vím, jaký to je, zvlášť když ta situace dojde do toho bodu, kdy už se to musí řešit a není to jen: uff, ještěže sem přišla, ještěže sem to našla apod. ...asi je nemůžem uchránit přede vším, byť bysme za to často daly život...stydět se, nestyď :slight_smile: máte dva raubíře a kdo to zná, ten to chápe, kdo to nezná, tak si může víš co, nemá nárok tě nijak soudit :wink:
19. črc 2013 v 06:05  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
19. črc 2013 v 06:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Není v moci nikoho střežit dítě nonstop 24 hodin denně. Nedokážeš všechno předpovědět, všemu zabránit. Nic si nevyčítej, děláš, co můžeš.
Jediné, co mě napadá - nedají se ty léky dát do nějaké uzamykatelné skřínky, když to kluky tak láká? :wink:
19. črc 2013 v 06:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Jediné co udělat víc - pořídit uzamykatelnou lékárničku...
Mám tři děti a ty dvě starší byli také jako z divokých vajec, takže máme na chir.ambulanci taky pár záznamů :slight_smile:. Uvidíme, jaké horké chvilky nám připraví Adélka - zjišťuju, že jsem ztratila ostražitost :unamused:. A k tomu hlídat, aby tady Ládík nezapomněl nějakou malou kostičku lega atd...

Naše malá sousedka je absolutně klidné a rozumné dítě a tady před časem vypila savo...
19. črc 2013 v 07:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@keckemet ať děláš co děláš, tak 100% bezpečí dětí nezajistíš :wink: z toho co popisuješ bych i řekla, že máš hodně živý děcka. Klid, to se stává :wink: svým způsobem je zákon schválnosti, že dětem rodičů co na ně prdí se nikdy nic nestane.
19. črc 2013 v 07:35  • Odpověz  • To se mi líbí
klid, máš holt divočáky..a taky trochu smůly, řekla bych..jako má kamarádka, pravidelně má o prázdninách jeden z jejích kluků sádru, nebo i oba..a je taky pozorná matka. Děti jsou součástí běžného denního života a k tomu patří i blbé náhody, bohužel úrazy a pitomý nebezpečí..ségřino vymodlené děvčátko vypilo vitamin A a jelo se..
19. črc 2013 v 08:51  • Odpověz  • To se mi líbí
To bude u nás taky tak..:frowning2: Co malej už teď vymyslí, to je masakr, je to divočisko, neomylně jde vždycky po tom nejnebezpečnějším.
19. črc 2013 v 09:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@keckemet Myslím, že to hodně záleží na charakteru dětí - jestli je spíš klidné a bojí se nových věcí nebo jestli je to divoch bez pudu sebezáchovy. Pokud jsou děti svým založením ten druhý případ, tak se to prostě uhlídat na 100 procent nedá. To je pak spíš opravdu o štěstí - jak už tu někdo psal :confounded:
19. črc 2013 v 09:58  • Odpověz  • To se mi líbí
U nás, ač děti jsou dost akční a scéna s vrchníma policema v kuchyni je mi dost známá, až na to že si tam lezl pro čokoládu... Tak se u nás chvála bohu nic až tak dramatického nestalo, tedy až na jeden povedený skok ve dvou letech a pár stehů z postele, ale modřin mají jak kdyby jsme je řezali přinejmenším řetězem, pořád skáčou (nejlépe z palandy) dělají blbiny... Ale nijak zvlášť zabezpečený byt nemáme, ano nevlastníme skleněný stůl, skříně máme přišroubované ke zdi, léky máme vysoko a nože taky, ale to je tak vše, spíše se snažím vysvětlovat proč to či ono nemají dělat a zatím to vesměs funguje... Ale mám kamarádku, která má všude ochranné rohy, šuplíky s takovým ochranným zařízením, že se tam pomalu nedostane ani ona, vše co lze na zámek a je s dětmi v nemocnici skoro pořád... Mám dojem že čím více se snaží zamezit dětem ve zkoumání, tím více je to láká a mají větší potřebu se tam, či jinam dostat...

Ale nervy si z toho vlasy, jsou to děti a z vlastní zkušenosti vím, že i když na ně koukáš tak dokážou během vteřiny udělat něco, čemu se prostě zabránit nedá :wink: Za pár let se tomu zasmějete :sunglasses:
19. črc 2013 v 10:30  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Úraz je hned, to se nedá uhlidat. Ale s temi léky, to je mega lajdactvi rodičů, to se nezlobte. Mám taky 2deti a stejně stare.
19. črc 2013 v 11:03  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@elvira Leky mame v uzamykatelne skrince, samozrejme..... Ale dvoje leky, které pravidelne, kazde rano uziva syn jsou nahore, na kachlových kamnech........Nejde tam dosáhnout ani vylezt.... Krabicka se proste zkutalela, a spadla na zem....... A ty leky co snedl maly tenkrat, ty byly taky vysoko, tenkrat mne ještě nenapadla varianta, ze rok a pul stare dite prisune zidli, po zidli na linku a z linky na polici...... :frowning2: Vim, ze neseme plnou odpovědnost za cokoliv, co se s našimi dětmi stane......Jen jsem se chtěla podelit, ze v tom třeba nejsem sama..... :frowning2:
19. črc 2013 v 11:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Žádná nepozornost! Holt máte velké objevitele. Naše malá je taky objevitelka všeho, tak mám všechny léky a čisťáky uzamčené ve skříňce. okna otevírám jen na ventilující škvíru. pokud s ní celou dobu nesedíme u toho okna. Jste určitě dobří rodiče. Asi bych si jen zkusila najít nějaké tipy jak všemožně zabezpečit cokoliv bytě :grinning: a pak už to neřešit. Už jen z toho že jsi založila tuto diskusi jsi určitě hodně hodná a starostlivá mamka :wink:
19. črc 2013 ve 14:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@keckemet - možná jsem to napsala blbě, ale nemyslela jsem to zle. Prostě děcka nemůžeš uhlídat od všeho. Navíc, když to máš doma dvojmo. :wink:
19. črc 2013 v 19:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@keckemet Tak nase Anezka uz si taky pochutnavala - nastesti jen na me listovce. Jak se dostala pres bezpecnostni sroubovani krabicky, je mi dodnes zahadou.
19. črc 2013 v 19:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@keckemet kliiid.. ja mam taky par zazitku a to mam jenom jedno.. puvodne jsem je sem napsala, ale vypadla mi wifi, takze se to neodeslalo.. asi by pak na mne nekdo poslal socialku, tak se to zmazlo samo :grinning: :grinning:
19. črc 2013 ve 20:09  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Prosím tě klid, pracuju na call centru společnosti, která dělá likvidace pro pojišťovnu ( životní, urazové pojistky) a můžu tě ujistit, že znám mnohem, mnohem horší případy. určitě to není nepozornost. Mnohdy čím víc se snažíš, tím horší to má následky:slight_smile:
19. črc 2013 ve 20:14  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
I nám se staly věci - dnes už se tomu zasmějeme - Kamarád má chlapce - dvojčata a to je teprve zážitečků (a to jich vypráví jen půlku) :astonished: Jsou samá nehoda a úraz, věčně na pohotovosti nebo ve špitále. Stačí jen mrknout jinam a je hotovo. To bychom až do dospělosti svých dětí vůbec nic nedělali, jen je na každém kroku pronásledovali a upřeně na ně hleděli :grinning:
A jací jsme rodičové bude znát právě až nám miláčkové dospějí, ne podle nehod a zlomenin :grinning:
6. srp 2013 v 08:00  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
autor
@kureeli
@petrusew
@evaviki
@ilonne
@elvira
@salomee
@naty
@edeltraut
@lamarika
@salomee
@ivular
@mataharyy
@anushka111 Vsem maminkam mnohokrat dekuji za podporu :slight_smile: Jeste jednou diky za Vasi sdilnost a zkusenosti, trochu se mi ulevilo.....
6. srp 2013 ve 22:25  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek