• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dítě se udeřilo o hranu stolu, máme jít na pohotovost?

29. května 2014 
Ahoj maminky, dnes malej 1,5, chtěl udělat tatínkovi malá ale když šel k němu, tak uklouzl na hračce, spadl přímo na hranu stolu, a jakoby vyskočil na zem, hned začal plakat asi 3min plakal a byl zas v pohodě, má nad krkem na hlavičce bouličku, ale mám z toho hrůzu, pořád si představuju že mu něco je, i když nemá ani teplotu nezvrací a je hyperaktivní jako vždy. Nevím co mám dělat, teď krásně spinká ale já o tom pořád přemýšlím, a uvažuju že sním zítra zajdu na pohotovost. Co myslíte? Jinak byla to rána jako děs. :(
28. kvě 2014 ve 23:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Mě malá spadla na hlavu když měla asi třičtvrtě roku fakt dost z výšky, tak jsem volala na pohotovost co dělat a jestli mám dojet. Realita je taková, že dítěti bez příznaků otřesu mozku nebo jiných ukazatelů že by mohlo jít o vážnější poranění (boule není příznak) zbytečně dělat rentgen hlavy nebudou, CT už vůbec ne. Takže jet na pohotovost a ještě den poté se mi jeví jako zbytečné. Ale poradili mi ať první noc po úraze po dvou hodinách budím jestli není v bezvědomí. Není potřeba úplně zburcovat, stačí šťouchnout jestli reaguje a není mimo sebe. Takže jsem měla fakt nařízenej budík a pokaždé šla do malé špejchnout. Pokud máš starost že by mohl mít otřes mozku, tak takhle si to pohlídáš a pokud bude vše OK, tak už se asi nic neprojeví. Jinak neměj strach, ty rány co si prckové dávají někdy při pádech by dospělé zabily, ale děti to obvykle zvládají bez následků. To bude dobrý :slight_smile:
28. kvě 2014 ve 23:33  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj, naše malá byla do 2 let v pohodě a od té doby se praští do hlavy každou chvíli. Je totiž jak "z divokých vajec"... Naposledy se bouchla sama úmyslně - byla rozdováděná a namířila si to hlavou proti opěrce gauče. :frowning2:
Je to jak píše @tamarila a i kdybys trvala na RTG nebo CT, nemáš jistotu, že se nepraští za 14 dní znovu... Z toho co jsem zjistila, tak pokud se udělá boule, tak je to prý lepší. Ještě ho sleduj pár dní a pokud by tam náhodou byl hematom, tak se mají sledovat zorničky - reakce na světlo/tmu - musí se zužovat/rozšiřovat... Pokud by se nehnuly, tak to je špatné. A asi bych pro jistotu zavolala pediatrovi - pro info - řekne, co s tou boulí...
29. kvě 2014 v 11:28  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
Děkuji uklidnily jste mě, malej je zase hyperaktivní a nic mu není boulička je menší :slight_smile: a ani nemá teplotu nic :slight_smile:
29. kvě 2014 ve 14:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek