Hlubší škrábanec na tváři - co na to?

Ahoj, dcera - 2 roky - dnes upadla a asi o drobny kaminek se hooodne skrabla v obliceji, tak 4 cm dlouhy hlubsi skrabanec, ale na stehy to zase neni. Co na to dat, aby nebyla jizva? Jsem z toho spatna a te jizvicky se bojim, dekuji.
vojtisek2007
22. kvě 2014
@lucka662006 bepanthen na poranění,nevím jak přesně se to jmenuje, je trochu jiný než klasický bepanthen co se dává na zadaček...
babka
22. kvě 2014
@lucka662006 na hojení je super hemagel
bonavoxa
22. kvě 2014
@lucka662006 My méli minulý týden rozseklé obočí. Doporučuju Betadine mast 🙂 Nebo pak na zacelenou ránu nesolené domácí sádlo, odvědčila se mi i mast od Saloosu - dětský balzám s bambuckým máslem.
lucka662006autor
22. kvě 2014
Koukala jsem jeste, ze mam doma calciovku, muzu pouzit?
kaculka46
22. kvě 2014
nedám dopustit na hemagel při podobných událostech.
misulinka44
23. kvě 2014
Určitě hemagel 🙂
avantgarda
15. zář 2014
@vojtisek2007 Jojo, taky pro tyto případy užíváme Bepanthen. Tenhle se jmenuje Bepanthen Plus. Je desinfekční. Používáme ho většinou na kočičí škábance nebo když syn upadne na odrážedle a odře si loky a kolena.
kachidlo
30. zář 2014
Ty úrazy, to je pořád něco. My máme taky na všechno Bepanthen, protože se po něm vše dobře hojí a taky desinfikuje. Venku teda spíš stříknu Jodisol a pak hned doma vydrhnout a namazat Bepanthenem. Až se kůžička zahojí tak promazávat třeba olivovým olejem. ...
lenicka07
30. zář 2014
Také určitě Hemagel, stoprocentně pak nebude žádná jizva 🙂 Dávala jsem si ho na popáleninu na tváři a maximální spokojenost. Hemagel zaručí že se pod strupem tvoří zdravá zahojená kůže, takže nehrozí takové to strhnutí strupu a nové hojení a pořád dokola, což zvláště u dětí je výhoda. Navíc je hojení rychlejší, já u té popáleniny cca 1 krát 4 cm to měla zahojené asi za 9 dní (tím myslím úplně, jen trochu začervenání, ale jinak úplně zdravá kůže.

Začni psát odpověď...

Odešli