• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Hlubší škrábanec na tváři - co na to?

30. září 2014 
Ahoj, dcera - 2 roky - dnes upadla a asi o drobny kaminek se hooodne skrabla v obliceji, tak 4 cm dlouhy hlubsi skrabanec, ale na stehy to zase neni. Co na to dat, aby nebyla jizva? Jsem z toho spatna a te jizvicky se bojim, dekuji.
22. kvě 2014 ve 14:07  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucka662006 bepanthen na poranění,nevím jak přesně se to jmenuje, je trochu jiný než klasický bepanthen co se dává na zadaček...
22. kvě 2014 ve 14:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucka662006 na hojení je super hemagel
22. kvě 2014 ve 14:12  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@lucka662006 My méli minulý týden rozseklé obočí. Doporučuju Betadine mast :slight_smile: Nebo pak na zacelenou ránu nesolené domácí sádlo, odvědčila se mi i mast od Saloosu - dětský balzám s bambuckým máslem.
22. kvě 2014 ve 14:21  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Koukala jsem jeste, ze mam doma calciovku, muzu pouzit?
22. kvě 2014 ve 14:21  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
nedám dopustit na hemagel při podobných událostech.
22. kvě 2014 v 16:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Určitě hemagel :slight_smile:
23. kvě 2014 v 08:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@vojtisek2007 Jojo, taky pro tyto případy užíváme Bepanthen. Tenhle se jmenuje Bepanthen Plus. Je desinfekční. Používáme ho většinou na kočičí škábance nebo když syn upadne na odrážedle a odře si loky a kolena.
15. zář 2014 ve 14:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Ty úrazy, to je pořád něco. My máme taky na všechno Bepanthen, protože se po něm vše dobře hojí a taky desinfikuje. Venku teda spíš stříknu Jodisol a pak hned doma vydrhnout a namazat Bepanthenem. Až se kůžička zahojí tak promazávat třeba olivovým olejem. ...
30. zář 2014 v 17:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Také určitě Hemagel, stoprocentně pak nebude žádná jizva :slight_smile: Dávala jsem si ho na popáleninu na tváři a maximální spokojenost. Hemagel zaručí že se pod strupem tvoří zdravá zahojená kůže, takže nehrozí takové to strhnutí strupu a nové hojení a pořád dokola, což zvláště u dětí je výhoda. Navíc je hojení rychlejší, já u té popáleniny cca 1 krát 4 cm to měla zahojené asi za 9 dní (tím myslím úplně, jen trochu začervenání, ale jinak úplně zdravá kůže.
30. zář 2014 v 17:40  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek