Jizva na tváři, jak rychle se hojí?

Ahoj holky,

dnes se nám stal úraz při jízdě na bobech, moje čtyřletá Sárinka sjela do křoví a větev jí dost rozsekla tvář, je to od koutku rtů směrem nahoru asi 3-4 cm. Jely jsme do nemocnice, kde jí to vyčistili a zašili, má 4 stehy. CHtěla jsem vědět, zda máte někdo nějakou zkušenost, jak rychle se to hojí, příp. jesti je šance, že jí jizva potom jednou zmizí nebo jestli jí tam zůstane. Nevím, co je nejlepší na takové rány, jestli Hemagel nebo něco na jizvy. Jsem z toho dost špatná, že jsem to neuhlídala. |-| Děkuji za příspěvky.
rasha
19. led 2013
Myslím,že na čerstvou jizvu se nic nesmí,až se zacelí tak začněte mazat,mastiček je spousty,třeba OK balzam nebo gel,konopné masti,rakytníkové,měsíčkové... nebo speciální gel Contractubex,Camelusin ochranná a hojivá mast 15ml... Máme s jizvami zkušenosti,takže máme odzkoušeno všechno možné.
kajalka
19. led 2013
@zuzanka26 Jen co jí vyndaj stehy začít mazat obyč sádlem. Na jizvy je nejlepší a netahá peníze z kapes. Masírujte jí, snažte se jí malinko ohýbat do C a jestli půjde, tak i do S. Důležitý je, aby kůžička zůstala pružná. Časem vybledne a nebude po ní ani stopy.
klara.t
3. čer 2015
Obnovuji diskuzi, co myslíte, že je na tu jizvu nejlepší? pětiletá dcera si rozbila hlavu o stůl, tržná rána, 4 vnitřní stehy, jeden dlouhý plastický vnější. Má to přes obočí až do čela. Už je to sešité, stehy vyndané, můžeme mazat. Nevím jestli ten contractubex pomůže, mám tu i konopnou "domácí" mast, hemagel, nevím čím je to lepší mazat. díky
mon_88017
3. čer 2015
@klara.t hlavně mazat něčim, ono je jedno čim, já mám dobrý zkušenosti s contratubexem. A důležitý je chránit čerstvou jizvu před spálením od sluníčka, aby nezpigmentovala, takže na ven mazat něčím s vysokým ochranným faktorem anebo zakrývat.
barunkapj
25. led 2017
Ahoj holky, obnovuji diskuzi. Manzel ma po urazu oka v casti tesne pod okem dve silne jizvy se 6 stehy. Momentalne vcera byl vytahnout stehy a doktor doporucil mazat Contratubexem. Ted se ptam jestli mate nekoho,kdo mel jizvu pod okem a jestli se to hezky zhojilo a jizva zeslabla. Uz se divam i na stranky laser centra a je to celkem pálka - 1.500 za jedno sezeni zrejme.
krizovam
25. říj 2017
@zuzanka26
@rasha
@mon_88017
@barunkapj
@barunkapj Prosím zkoušeli jste Contractubex a jak pomohl? Syn má jizvy po neštovicích, mažu vitamínem E, ale moc to nepomáhá 😞
mon_88017
25. říj 2017
@krizovam Já jsem Contratubex mazala mámě na jizvu po totální endoprotéze kyčelního kloubu (šlic cca 25 cm). Jako vidět to má, ale jizvu má hladkou, světlou a řekla bych že zahojenou pěkně-na to, jak to vypadalo za čerstva. S jizvama po neštovicích nevím, ale odhaduju, že to bude podobné jako jizvy po hlubokém akné-šetřím na laserovou korekci.
krizovam
25. říj 2017
@mon_88017 Ok, děkuji 😞
ojo
25. říj 2017
@krizovam na jizvy je nejlepší obyčejné sádlo...mazala jsem tím jizvy po šití i po neštovicích, v podstatě na všechny rány, aby se dobře zahojili, ale je to na dlouhodobé hojení na několik měsíců
krizovam
25. říj 2017
@ojo a zmizely úplně i ty, co si odloupl?
lusynkova
25. říj 2017
@krizovam Já mám jizvy po neštivicích dodnes. Jsou hluboké, myslím, že u nich mazání nepomůže...
krizovam
25. říj 2017
@lusynkova Tak to já mám taky, není hluboká, ale zůstala a taky mi s tím nikdo nic nedělal. Syn taky nemá až tak hluboké, myslela jsem, že to něčím zlepším.
ojo
25. říj 2017
@krizovam měl na noze takovou tu mateřskou, velkou, ošklivou a pak také dvě takové větší, tak po nich je to stále vidět, ale ostatní pryč...někdy, když je trhlina větší, tak to prostě zůstane...
krizovam
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ojo
25. říj 2017
@krizovam zmírnilo, oni jak rostou, tak ta jizvička se jakoby natáhne, trochu vybledne, bude tam vidět takové bělejší místo...těžko říct, každý se hojí jinak...nejmladší syn má přesně takový ďolík na konci obočí, střísknul se do rohu skříňky, udělal se mu tam stroupek, zahojilo se, ale zůstal mu tam ďolíček, tak uvidíme časem, co se s tím stane 🙂
na vašem místě bych se na nákup nějakých krémů vykašlala a max. to mazala tím sádlem pro pocit, že pro to něco dělám a uvidí se za 5, 10let jestli to bude stále vidět...pak už by pomohl asi jen nějaký ten kosmetický zákrok...
krizovam
25. říj 2017
@ojo ok, děkuji