• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jizva na tváři, jak rychle se hojí?

25. ledna 2017 
Ahoj holky,

dnes se nám stal úraz při jízdě na bobech, moje čtyřletá Sárinka sjela do křoví a větev jí dost rozsekla tvář, je to od koutku rtů směrem nahoru asi 3-4 cm. Jely jsme do nemocnice, kde jí to vyčistili a zašili, má 4 stehy. CHtěla jsem vědět, zda máte někdo nějakou zkušenost, jak rychle se to hojí, příp. jesti je šance, že jí jizva potom jednou zmizí nebo jestli jí tam zůstane. Nevím, co je nejlepší na takové rány, jestli Hemagel nebo něco na jizvy. Jsem z toho dost špatná, že jsem to neuhlídala. :pensive: Děkuji za příspěvky.
19. led 2013 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslím,že na čerstvou jizvu se nic nesmí,až se zacelí tak začněte mazat,mastiček je spousty,třeba OK balzam nebo gel,konopné masti,rakytníkové,měsíčkové... nebo speciální gel Contractubex,Camelusin ochranná a hojivá mast 15ml... Máme s jizvami zkušenosti,takže máme odzkoušeno všechno možné.
19. led 2013 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzanka26 Jen co jí vyndaj stehy začít mazat obyč sádlem. Na jizvy je nejlepší a netahá peníze z kapes. Masírujte jí, snažte se jí malinko ohýbat do C a jestli půjde, tak i do S. Důležitý je, aby kůžička zůstala pružná. Časem vybledne a nebude po ní ani stopy.
19. led 2013 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Obnovuji diskuzi, co myslíte, že je na tu jizvu nejlepší? pětiletá dcera si rozbila hlavu o stůl, tržná rána, 4 vnitřní stehy, jeden dlouhý plastický vnější. Má to přes obočí až do čela. Už je to sešité, stehy vyndané, můžeme mazat. Nevím jestli ten contractubex pomůže, mám tu i konopnou "domácí" mast, hemagel, nevím čím je to lepší mazat. díky
3. čer 2015 ve 22:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klara.t hlavně mazat něčim, ono je jedno čim, já mám dobrý zkušenosti s contratubexem. A důležitý je chránit čerstvou jizvu před spálením od sluníčka, aby nezpigmentovala, takže na ven mazat něčím s vysokým ochranným faktorem anebo zakrývat.
3. čer 2015 ve 22:35  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, obnovuji diskuzi. Manzel ma po urazu oka v casti tesne pod okem dve silne jizvy se 6 stehy. Momentalne vcera byl vytahnout stehy a doktor doporucil mazat Contratubexem. Ted se ptam jestli mate nekoho,kdo mel jizvu pod okem a jestli se to hezky zhojilo a jizva zeslabla. Uz se divam i na stranky laser centra a je to celkem pálka - 1.500 za jedno sezeni zrejme.
25. led v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek