• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Malá spadla z postele. Máme jít hned k doktorovi?

19. března 2015 
nespadlo vam mimco nekdy z postele? co delat hned jit k doktoroj nebo neco pozorovat, me se to dneska stalo ale bylo to v sekunde, mala brecela jen chvilinku a vypada ze je v pohode ze se spis lekla ale mam strach, jenze neumi anlgiciky a stejne musim cekat nez prijde muz domu, jsem upúlne na nervy nevite jak poznam ze je v pohode
24. únor 2012 v 11:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@misala záleží z jaké výšky, nicméně ji pozoruj, kdyby začla zvracet , nebo začla být víc spavá, či měla rozšířené zorničky tak okamžitě do nemocnice, pokud bude v pohodě tak bych jí sledovala a v noci budila, stačí když do ní třeba trošku strčíš aby se protáhla nebo tak něco, protože dítě kdyby upadlo do komatu tak normálně dýchá
24. únor 2012 v 11:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@misala ahojky urcite najdeš komplexnejsí info nekde na netu - ja vím že je potřeba sledovat zda reaguje obvyklým způsobem, jestli není spavá, dokážeš ji normálně probudit, není apatická, fontanela normálně pulzuje..pokud nezvrací a nic takového, bude to určitě ok - neboj...takových popadaných miminek z postele už bylo a bude :slight_smile: držím palce, ale hlavně klid a dej na svou intuici, když se ti něco nebude zdát, raděj zajidi k dr. za to nic nedáš :confused:
24. únor 2012 v 11:22  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
no ani skoro nebrecela vypada ue se spis lekla protoze hned byla v pohode a zase smala a chtela skakat , neni nikde otlucena a postel mame opravdu nizouckou ale mam strach sla bych k dr. hned ale jsem v anlglii a neumim temer nic , tak musim cekat na muze az prijde
24. únor 2012 v 11:25  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Jeste zkontroluj zornicky - mely by byt obe stejne velke a kdyz na ne posvitis, mely by se zmensit.
Hodne stesti, bude ok!
24. únor 2012 v 15:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@misala Ahoj, mě malá spadla z postele asi v 9 měsících. Z výšky asi 60 cm na koberec.Taky si chvíli pobrečela a pak dobrý. Zrovna to vyšlo blbě, že pak byl čas na spaní, ale protože byla ok,tak jsem jí normálně dala spát. Byla jsem z toho taky vyplesklá, ale nic jsem nepozorovala, tak jsem se uklidnila. Druhý den jsem si všimla, že v místě kam se bouchla (nad uchem) byla boule, ale ne na první pohled vyditelná. Jen když jsem šahla na kůži pod vlásky, tak jako by tam bylo trochu vody. Tak nastala znovu histerie a mazala jsem k doktorce. Ta to prohmatala, vyzkoušela zorničky (zakryla jedno oko - pak ho odkryla a koukala jak reaguje zornička) celkově jí zkoukla, zeptala se na zvracení a tak a poslala nás domů. Takže jestli je do teď v pohodě, tak to nic nebude.
24. únor 2012 v 17:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Asi jak už psaly holky- pozorovat jestli se nebude chovat jinak ( extrémně spavá nebo naopak podrážděná), občas kouknout na zorničky jestli reagují obě stejně, samozřejmě zvracení. Pokud hned brečela, je to dobře, znamená to , že ani na chvilku neztratila vědomí. Ŕíká se, že pokud dítě spadne z výšky, která není vyšší než ono, nic by se mu nemělo stát. Samozřejmě to brát s rezervou :slight_smile: Až půjde spát, zkus ji v noci probouzet a jestli i zítra bude ok, neboj se :slight_smile: Mamce jsem taky jako miminko spadla z postele a nic se mi nestalo. Kamarádce spadnul chlapeček z jídelní stoličky přímo na hlavu a taky mu vůbec nic nebylo. Nic se nemá podceňovat, opatrnost se u dětí rozhodně vyplatí, ale na druhou stranu děti taky něco vydrží :slight_smile:
24. únor 2012 v 17:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Malá mi spadla 2x. Vždy jsem jela pro jistotu.Já bych si to neodpustila,kdyby se jí něco stalo a Dr tě alespoň uklidní,když bude vše o.k a řekne co máš sledovat a na co si dát pozor :slight_smile:
24. únor 2012 v 17:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Mně spadlo dítě ve dvou letech z vysoké prolézačky, zavolala jsem mu záchranku a vůbec nic mu nebylo. Jen doktor ze mě udělal nějakou příšernou matku, která není schopná pohlídat své dítě :unamused:
24. únor 2012 ve 20:56  • Odpověz  • To se mi líbí
zrovna sem koupala malinkyho soumu pět měsicu spadlmy spostele neni to takova vejška ale mam strach nevym co mam dělat mam zavolat zachranku vypada v pohodě papal normalně ne blinkal ale stejnak nevym mam strach :cry:
19. bře 2015 ve 20:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@panda2 pokud je v pořádku.nikam nemusíš ani nikoho nevolej
19. bře 2015 ve 20:37  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek