• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Malý narazil hlavou na stěnu. Co mám sledovat?

24. ledna 2013 
Ahojky omlouvámse ze zakládám nove tema, ale jiste pochopite mé obavy, uz jsem sice volala na prijem do fakultky a nasi detské dr, ale i tak mi to nedá se zeptat vás.. pred hodinou mi malý sjel z kacárek z cca 7 schodu a kocár narazil do steny o kterou se zastavill... jsem neuveritelne neschopná - já vím. Malý zustal v kocáre, byl ve vlozne tasce, pod hlavickou polstárek a to misto kde narazil kocár byla bouda kde je kapsicka na plástenku takze malý nanarazil halvickou na pevnou do steny lae vymrstilo ho to na konec kocáru! Kdyz jsem ho vytáhla plakal a mel ruzove celicko , ale jenom nádech nic cerveneho, pak se po 2 minutách utisil, doma se napil a tedka se smeje a kouká, nevypada ze by mu neco bylo.. POradte co mám sledovat, potrebuji to s nekym probrat..Ve fakultce mi rekli ze pokud enspadl primo na hlavicku a nejsou patrne zmeny v chování nebo tak , tak muzu zustat doma a sledovat ho.
28. bře 2008 ve 13:44  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
sleduj,aby nebyl apatickej, aby byl aktivni, a jeslti bude nejak treba vic spat,tak s nim radsi zajdi
28. bře 2008 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
on je práve spavý normálne.. ja ho probírám a snazim se zabavit protoze on uz jindy dávno spinká... :frowning2:
28. bře 2008 ve 13:47  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
georgine, radši jeď na kontrolu preventivně, než něco zanedbat....
28. bře 2008 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
na fakultce rikala sestra ze by pry zatim na rentgenu neslo nic videt, ze pokud nejsou zádné zmeny tak mám sledovat
28. bře 2008 ve 13:51  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
geor, jde o to aby neměl otřes mozku.... a radši ať se na tebe dívaj jak na hysterku, ale máš jistotu že je OK...
28. bře 2008 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=1134681&vReferer=%2Fphotos%2Fgeorgine tohle je ten kocár na predku boudy má kapsu na plástenku a tam se malý prmácknul
28. bře 2008 ve 13:52  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
pepi neni uz pozde :unamused: stalo se to ve 12,30
28. bře 2008 ve 13:53  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
otres mozklu se neprojeví hnedka
28. bře 2008 ve 13:54  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
georgine neboj se malý bude určitě v pořádku, ale pro jistotu bych s ním zajela na kontrolu za to nic nedáš a budeš alespon klidná takhle budeš nervozní a budeš se bát, a než něco zanedbat tak raději jed

já jsem jednou hlídala od kamarádky malého a skočil mi na umyvado a to spadlo a rozbilo se malému se nic nestalo jen se hrozně lekl nic mu nebylo, ale pro jistotu jsme s ním jeli na pohotovst a tam nás uklidnili že mu nic není
28. bře 2008 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
georgine, už jen pro tvůj klid bych s ním zajela aby ho zkouli, jak píšou holky, lepší jet zbytečně než si to pak vyčítat, že se něco zanedbalo :wink:
28. bře 2008 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
neboj georgino..jak píšou sleduj jak se chová jestli není spalý..jestli jakoby ź ničeho nic neusne, zvarcení..pak koukni na zorničky jestli nejsou rozšířené nebo spíš jedna...ale myslím že je to zybtečné bude v pořádku..to by musel dát pořádnou ránu aby měl otřes mozku takže klid..ani po přímeám narazu se nic nemusí stát tak po tomhle to bude určo OK..jen ho sleduj a bud v klidu
28. bře 2008 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja bych tam taky radsi zajela, jak rika Pepi...radsi at se na tebe koukaj jak na hysterku, ale aspon budes mit jistotu, ze je v poradku. :wink:
28. bře 2008 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky dekuji za reakce ocka jsou stejné, kouká se kolem zajímá se o me, smeje se a kouká na rucky kdy se hýbou.. myslim ze bude ok. hned jak jsme od tech schodu prisly domu tak si zádal prso a napil se a je spokojený
28. bře 2008 ve 14:05  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, nám se stalo něco podobného asi před 14 dny. V noci si Terka narazila hlavu na žbrdlinu v postýlce a usnula tak... nevím, jak dlouho tak ležela, ale vzbudila se ve 2h ráno se šíleným řevem a přímo ve fontalce měla hroznou otlačeninu a za ní bouli jak zeměkouli. Byla jsem vyděšená, tak jsme jeli na pohotovost. Doktor se na ní kouknul a řekl, že to nic není, že je to jen otlačenina. Říkali, že jí mám celou noc hlídat, pokud by zvracela nebo se divně chovala, tak volat záchranku. Tohle je sice trochu jinej případ, ale měla jsem taky hrozný strach, tak chápu, že se děsíš... Snad to nic nebude. Malého hlídej a pokud by se ti něco nezdálo, tak raději jeďte k doktorovi.
28. bře 2008 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
georgino taky si myslím že bude ok..každé byt sebemenší narušení mozku se projeví nějakoi anomálii ..jen bych byla ve střehu a při sebemnší změně bych pádiola směr mudr :slight_smile:
28. bře 2008 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
to taky udelám mikco :frowning2:
28. bře 2008 ve 14:09  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, hlavně buď v klidu, mě malá před týdnem spadla z metrové výšky na hlavičku, byli jsme na pohotovosti, vše v pořádku ale kdyby se to stalo znova tak mi řekli nezmatkovat, sledovat jestli reaguje očičkama na pohyb, když bude spinkat zkusit ji budit a jestli není apatická, sledovat 24 hod když nic divnýho neobjevíme je vše v pořádku a nemusíme hned lítat k doktorovi. Tak ti nevím tohle mi řekli a asi mají pravdu, malá je v pořádku.
28. bře 2008 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Georgine - Jakoubek bude určitě v pořádku :dizzy_face: .
Jen ho sleduj a pokud by byl nějak podezřele a najednou ospalej a nebo by zvracel, frčte na pohotovost. Jinak není potřeba, podle toho co jsi psala, si myslím, že se mu nic nestalo :wink:.
A jestli je ospalej a potřebuje spinkat, tak ho nech a jen ho často kontroluj :wink:.
28. bře 2008 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bes - přesně tak to je :wink: Jsem zapmněla na ty zorničky, taky koukat jestli není každá jiná :pensive:
A pokud spí dlouho, tak opravdu zkoušet budit, ale to jen v noci, tak po dvou hodinách, přes den ne :wink:
28. bře 2008 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
besi souhlas presne tohle mi rekli na akutnim traumatoligickem prijmu na fakultce...ze ho mám budit at zjistim reakce kdyz uz usne..zornicky, taky sledovat jak pise slevik a detská mudra rekla navic k tomu ze kdyby byla treba fontanelka nejak vypouklá nebo nejak podobne okamzite ficet..Malý je fakt jako by se nic nestalo.. furt mu sleduji oci, navic detska rikala ze i kdyby nepil nebo moc plakal tak taky zajet , ale on plakal jenompo tom pádu a od te doby ne
28. bře 2008 ve 14:19  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky ale narovinu nikomu nepreji pohled který se mi naskytl, myslela jsem na nejhorsí mela jsem strach maleho vytáhnout z kocárku. Clovek se vzdycky nejvic boji o sve enjblizsí a bezbrane tvorecky.. Vyčítám si ze jsme ten nejvetsí magor na celým svete.. Jeste tedka si mi trepou ruce a hlas... :cry:
28. bře 2008 ve 14:22  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to fakt hrozný ale stane se a teď už si budeš dávat hrozně velkej pozor, mluvím ze své zkušenosti. Mě se chtělo zvracet jak mi malá sletěla ze stolu na dlažbu a ty výčitky od manžela. No teď na ni dávám sakramentský pozor až jsem ji rozmazlila a nechce beze mě být ani vteřinu a pořád chce být na rukách, na to pozor. Tak holky přeji hezký den.
28. bře 2008 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych šla k doktorovi, nám taky malá spadla, a proběhla neurologie, rentgen, sono, oční, 1 den sledování v nemocnici - zorničky po 2 hodinách, spavost, a jestli nezvrací. A kontrola po 2 měsících, neurologie, sono. Teď už máme jistotu, že je vše OK.
28. bře 2008 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
gabco a to nejak tezce spadla?? tolik vystreni jsme neprodelali ani kdyz nám rocni kluk spadl z nákupniho voziku taky na podlahu :confused:
28. bře 2008 v 18:06  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Georgine, já má za sebou včerejší den ve znamení - PÁTEK 13-tého.
Prvně jsem si odběhla do koupelny, pro plínku a malej během pár vteřin z velikýho letiště (180x200), kdy ležel uprostřed - hup na zem. Naštěstí to není veliká výška, ale když jsem slyšela ten tupej náraz na zem a pláč, krve by se ve mě nedořezal. Vyčítala jsem si, že jsem neschopná matka, sociálku na mě atd. Malej si taky pořval, chvilku byl v šoku, ale jinak byl a je v poho.
Další šok mě čekal v devět hodin ráno.
Chodím pracovat do Mateřského centra Kuřátka. Jsem tam jako maminka - provozní. Je to něco jako škola pro děti do tří let. Mamči se tam sejdou, robátka na tři ho´dky pohrajou a je vystaráno. Ale ouha. Ráno tam přišla moje kamarádka se svým tříletým synem a kamarádkou, která má chlapečka necelý dva roky starýho. Nutno dodat, že vchodové dveře jsou tam těžké, železné, bezpečnostní. První do těch dveří vcházela moje kamarádka, pak já a nakonec ta maminka s malým chlapečkem. jak zavírala ty těžký dveře, malej chlapeček - Mareček stčil prstík do těch dveří a maminka mu ho přivřela. Mareček se rozplakal. Maminka ho utěšovala, že je vše O.K. a najednou uviděla na rukavičce krev. Tak mu ji sundala a to, co jsme uviděli jen my dvě, bych nepřála žádné mamince. Prstíček - ukazováček, byl těsně pod nehtem jakoby nalemenej. Kůže vysela. Hnus. Okamžitě jsem volala na kolegyni, ať volá záchranku. Maminka plakala, že ublížila vlastnímu dítěti, Mareček plaka, bo ho to bolelo. Přijela záchranka, oštřili mu to a jeli do dětské. Nakonec jsme se dozvěděli, že prstíček bude v poho, že mu to sešili a Mareček už se směje.
Můžu vám ale říct, že jsem včera nemohla usnout. Pořád jsem viděla to, jak mu ta maminka sundala rukavičku a ten její výraz, když zjistila, co se stalo.
I když vím, že jsem to neudělala já, tak mi je z toho blbě. Naskákaly mi na puse a v nose opary. Trpím na to, když se leknu.
Tím chci říct Georgino, že Tě chápu, ale takový věci se bohužel stávají i těm nejlepším matkám. Jsme sice matky, ale ne stroje. Nejsi nemožná, že Ti Jakoubek sjel v kočárku ze schodů. Prostě to byla blbá souhra náhod. Hlavně, že je veselý a usměvavý. Kdyby mu něco bylo, tak už se to projeví. Teď už si na nic nepamatuje a jedinej, kdo z toho má nervy, jsi Ty. Hlavně ať neztratíš z těch nervů mlíčko. To by asi Jakoubkovi vadilo víc :wink:
28. bře 2008 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
janicko tak to je story ze ktere se mi ježí chlupy.. hlavne ze se marecek uzdravil.. ale nechtela bych zazit uz nikdy nic z toho co tady dneska zaznelo... jinak ti dekui za slova utechy.. a pochopení..Jsi moc hodná :wink:
28. bře 2008 v 18:31  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nee hodná, ale chápu, že někdy blbou souhrou náhod se stane něco, co necheme a hlavně neovlivníme. Nevím, jak se stalo, že Ti kočárek sjel ze schodů, ale stává se to.
Třeba u mě.
Když jsem porodila, dělali u nás v baráku už cca dva měsíce rekonstrukce balkonů. Měli zkončit v srpnu, ale na konci září tady pořád byli. Na místě, kdy mám dnes v chodbě daný kočárek byly popelnice a já jsem musela tahat kočárek do prvního patra (bez výtahu) sama. Přítel byl tenkrát ve službě. Měla jsem po císaři... (tím se neomlouvám)
Když jsem musela kočárek vynášet do patra vypadalo to tak, že jsem prvně vzala malýho ve vložené tašce (zabalenýho do zavinovačky a deky) ke dvřím a pak schodek, po schodku vydrndat s kočárkem. Nikdo z těch s prominutím ožralejch dělníků mi nepomohl. Těsně před bytem mi taška s malým, kterou jsem kvůli bolesti v jizvě musela mít přes rameno z ramene sjela. Teda pro pořádek, jen jedno ucho. A malej se mi vykutálel. Měla jsem takovou reakci, že jsem rychle chytla zavinovačku a malej si tutíž díky Bohu dodnes nenatlou, neublížil a hlavně nespadl na zem. Bylo mi z toho pak pěkně šoufl.
Mám pokračovat? Když byl mojí sestře (už je to hrooozně moc let :grinning: ) jeden rok, vozili se děti připevněný v kočárku na kšírách. Mamka jela, hrdě tlačila kočárek, kde seděla sestra a otočila se. Byl to mžik a moje sestra hup a byl z venku a za kšíry visela přes "paluvu" kočárku. Dneska se tomu smějeme, ale až teprve teď dokážu mamku řádně pochopit, co zažila.
Asi to, co Ty.
Neboj, nejsi nemožná matka. Jsi matka. Ale milující. :wink: :sweat_smile:
28. bře 2008 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
georgine neschopná matka nejsi to se stane spoustě mamin jde o vteřiny, ale být tebou tak bych se odpoledne rozhodla jinak. Když jsem ležela s malou v nemocnici(kvůli jinému porblému) byla jsem na pokoji s maminkou které se stalo něco podobného co se závažnosti týká jako tobě, malá byla v pořádku ale přeci jen to chtěla mít posychrováno. Byli hospitalizováni 24hodin, co dvě hodiny jí chodili měřirt puls dech kontrolovali zorničky, dvakrát kontrola neurologa, oční a sono... myslím že v těhle případech je lepší mít jistotu
28. bře 2008 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
hmm cazadorko nestras me :fearful: snad jsem udelala dobre,dotedka se neprojevilo nic porád ho sleduju a budim a skoumám, ale mám trochu ztrach z noci, snad se nic neprojevi, ale kdyz to bylo do ted v pohode. :confused:
jani bylo to presne jak pises, debilní delnasi delaji u nás fasádu takze musim smýkat kočár do vyvýseneho prizemi protoze si z kolárny udelali svacinárnu :rolling_eyes: a tim pádem smykám kočár koleko po kolecku vyhrkávám po kazdem schodu, no a pak jsem si chtela otevrit dvojte dvere bo do jednich nevlezu a nevim jak se to stalo proste jsem najednou videla kocárek letet, hned jsem po nem skocila ale nechytla ho.. byli to fakt vteriny mozná mín.. nepopsatelný pocit...
to je dobre ze si malého chytla, ale i tak cloveku projede mráz a pak je z toho vyjevený..
28. bře 2008 v 19:57  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
georgine. :wink: Nejsi sama. To co se ti stalo se stalo i mě. Bylo to venku před lekarnou, jelikož mi nedošlo že sem měla hluboky kočarek houpací. Nedala jsem pozor a zhopl se mi o patník takže se jakoby přetočil a zastavil o madlo. Maly vylítnul trochu s kočarku byl v zavinovačce a dopadl hlavičkou na tašku od kočarku :confounded: . V tu chvíli mi proběhlo milion věci hlavně to že kdyby jelo zrovna nějake auto tak bych to asi nerozchodila. Maly měl taky 2 měsíce. Nakonec byl v pohodě chvili sem ho pochovala dala mu napít trochu čajíku a sledovala sem ho tak 3 hodinky a dobry. :slight_smile: Ja myslím že ho už nemusíš zbytečně budit a nechej ho v klidu spinkat :wink: už by se to davno prokazalo. Určitě se moc vylekal ale nic víc. :slight_smile: Díky bohu :wink: pa a dobrou
28. bře 2008 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek