Manžel našel 3 štěňátka, v útulku je nechtějí. Co teď?

stekkna
9. led 2017

Manžel našel se synem tři štěňátka. Přinesli je domu, byli celé promrzlé. Volali jsme do útulku a prý je nechtějí. Co teď?? Nesetkal se s tím někdo? Máme svého pejska, navíc tohle vypadá že bude nějaké veliké plemeno

sirka1
9. led 2017

K nálezu jste měli zavolat městskou policii, jestli ji máte, případně tedy normální policii. V útulku je chtít nebudou, protože si můžou myslet, že ty štěňata jsou vaše a chcete se jich zbavit. Co zkusit zavolat nějakou veterinu, jestli neporadí. Nebo odbor životního prostředí, tam řeší týrání zvířat, tak jestli oni nevědí, kam se obrátit. Nebo ještě teda zkusit tu policii. Víc mě nenapadá.

stekkna
autor
9. led 2017

No to jsem jim taky říkala, nicméně manžel mi řekl že než by k tomuhle policie dojela tak by umrzli. Útulek taky chápu, nicméně mi máme buldočka :D to je situace. Zkusím veterináře, děkuji

uzivatelkapetra
9. led 2017

Inzerovala bych je jako nalezence anebo bych zasla primo do utulku osobne slusne s tim, ze jsem je nasla odlozene, ale bohuzel bydlim v malem byte a nemam moznost se o ne postarat

stekkna
autor
9. led 2017

No my máme právě 4+1, což třeba není tak malé ale na 4 psy to fakt ne :D

kexina
9. led 2017

Bohužel, znám to i od nás - městská policie si psa vezme většinou jen tehdy, pokud někoho ohrožuje, jinak od toho dávají ruce pryč. Útulky fungují většinou stylem "když se našel blbec (pardon za ten výraz), který si je vzal k sobě a nám ušetřil práci, tak proč bychom si nalezence od něj brali". Jediná schůdná věc, co (zatím) funguje, je zkusti najít v okolí nějaký spolek atp., který provozuje dočasku, ti snad budou schopní najít mezi svými dobrovolníky někoho, kdo se o nalezence postará.
JInak vám opravdu zbývá štěňata sama aktivně nabízet.
Držím palce, ať to brzo vyřešíte.

stekkna
autor
9. led 2017

Noo to máám sto chutí zajet před útulek, štěňata jim tam vyložit, zazvonit a nazdar

misulinka44
9. led 2017

@stekkna kontaktujte mp . Ze jste našli štěňata,že jste neměli u sebe mobil,abyste policii ihned zavolali,tak jste je vzali domu atd... Měli by je oni převézt do útulku. Jen podepisete papíry jakožto nálezci. Už třikrát jsem odchytavala psy a vždy pro ně mp přijeli,nebyl problém... Případně starosta. Obec má povinnost se o toto postarat

radkamorrisova
9. led 2017

@kexina Myslím, že útulkum trochu křivdíš. Ty slušné když můžou tak pomůžou. Většinou tam pracují lidi zadarmo, takže fakt jen z lásky ke zvířatům. Třeba mají teď po Vánocích plno. Zkusila bych ještě jiný útulek, nebo soukromou organizaci pečující o opuštěná zvířata. I na té veterine by ti měli poradit. Hodně štěstí.

narnell
10. led 2017

Zkusit nabídnout na fb, tam se často najdou noví majitelé (u štěňátek je taky větší šance, že si je někdo vezme). Štěňátka nafotit, napsat co a jak a zkusit rozdat. Držím pěsti

kexina
10. led 2017

@radkamorrisova Byla bych ráda, kdybych křivdila. Bohužel mé zkušenosti jsou takové, jaké jsou, bez ohledu na roční období... často je lepší poohlédnout se po někom kdo provozuje dočasky, než chtít pomoc od útulku.