Moje dítě asi něco spolklo. Uklidněte mě prosím

30. března 2016 
téééda, tak to fakt machr!a metabolismus má taky sqělej!!! Já bych to nedala!
25. črc 2008 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak mám podezření, že malej spolkl tu modrou část - tu malou z hadičky - od nosní odsávačky Nikde jsem to totiž nenašla...tak se bojím, ale doufám, že to vykadí.
18. lis 2008 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky malá asi snědla plastovej disk od autíčka, kulatý, v průměru 6 mm, Dr. rikala, ze mame pockat jestli to envyjde ve stolici, ale co kdyz nevyjde, dyk na RTG nebo sono to neni videt? JSem na nervy.
2. pro 2008 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
bramburko: neboj, to urcite vyjde ... mala uz je docela velka a kdyz to bylo kulaty, tak to bude dobry ... synovec v 8. mesicich snedl korunu - ta teda videt na RTG byla, a taky to z nej vyslo, no mozna se krapet zapoti pri stolici ...
2. pro 2008 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
bramburko neboj já mám sestru té je 33a když měla 8 měsíců tak mi snědla 6 špendlíků z malování a všech 6 vykakala a dnes je zní čupr baba . Moje matka když viděla špendlík9 v plíně tak ju málem trefil šlak ona vůbec nevěděla že 2to 55snědla . Promiň 333ale t3o tady se mnou píše moje 3 letá dcera asi bude informatik
2. pro 2008 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
spis se bojim, jestli to nebylo zlomene aby to neprotrhlo streva, ale my se to pokusili zlomit a chtělo to docela sílu, takze sama to udelat nemohla, ale kdyz tu čtu jak prošel hrot od vidličky, myslim si stejne na 90 procent ze to ani nesnedla. No to je hruza. Diky
2. pro 2008 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já tuhle šílela, že mi malej snědl takovej provázek, co mu s tím vážu vařečku aby mu pořád nepadala. Bála jsem se, že mu to zauzluje střeva. A on to nezbaštil, já to po asi týdnu našla pečlivě schovaný pod kobercem
2. pro 2008 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj,
jen jsem chtěla napsat, že jsem četla, že i když se stane a dítě něco ostřejšího spolkne, že je to prý zařízeno tak, že to leze tím tupým koncem ven a jaksi se to zabalí...ale spoléhat se na to asi nedá!
3. pro 2008 v 00:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, mám obavy , že náš malej dneska snědl čokoládový penízek i s obalem, neporadíte? Doktorka je tam až od 13:00
6. led 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je v pohode malej zbastil toho stredniho cokoladovyho mikulase s pulkou toho alobalu, ale vim ze me mamka vzdycky dala zbastit teochu chleba kdyz jsem spolkla neco nevhodnyho, z nej se udela testicko a obali ostrejsi hrany. jsou horsi veci co umej snist
6. led 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj ...náš malý má 1 rok a asi spolkl 2 takové malinké kulaté placaté článečky - průměr 7mm,výška 4mm. Strany zaoblené hladké. Tak doufám, že to vykadí a neudělá mu to v tělíčku nějakou neplechu? Podle předešlých příspěvků teda kontrolovat plínky a snad to bude OK? Stalo se Vám někdy něco podobného. Jsem z toho docela špatná, aby mu to neublížilo než to vyjde ven - snad to opravdu vyjde ....někdo tady vykadil už kuličku a korunu, tak snad takový malý článeček taky vykadí. Ach jo to jsou nervy - už aby měl plnou plínu......snad to dobře dopadne. Myslíte že mám první takhle pozorovat plíny, nebo musím k lékaři nebo do nemocnice raději?
10. bře 2010 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Simounah - řekla bych, že je to tak na hraně, tohle asi ještě bude bez problémů (snad). Pro klid duše si můžeš zavolat na pohotovost a zeptat se na to. Z jakého to bylo materiálu? Jestli plast nebo něco podobného inertního, tak by to mělo být OK Držím palečky!
10. bře 2010 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Plast právě ne.Byly to takové malé kulaté baterky co se dávají i do hodinek například. takže z nějakého kovu. Psala jsem do nějaké poradny na netu a odepsali mi, že určitě do nemocnice, že se musí zjistit zda se to nezaseklo někde v žaludku. Ale v předchozích příspěvcích psal někdo o kovové kuličce a že vyšla ven, i koruna je z kovu (tu taky někdo vzpoměl), tak snad to tak taky bude, že vyjde. No zítra uvidím co bude v plíně a jinak asi radši někam zavoláme.
10. bře 2010 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Simounah - ó jé, tak to bych radši k doktorovi zašla. Nebo minimálně zavolala, z toho kovu se může něco uvolňovat, obzvlášť když je to baterie... Držte se!
10. bře 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se hlásím, že jsme dneska 1 baterečku vykajdili, tak snad vykadí i tu druhou. Když já přesně nevím zda byly 2, ale asi jo.
11. bře 2010 v 06:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Být tebou, tak bych zajela do nemocnice, ať udělají rentgen, jestli někde neuvízla. Byly i případy, kdy dítě do pár dnů zemřelo, když snědlo baterku.
11. bře 2010 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
simounah, sorry, ale jak se můžeš řídit tím, že někdy někde nějaký dítě spolklo korunu a vykakalo jí? ted jde o tvoje dítě, zrovna kovová baterka .....taky věřím, že to bude dobrý, ale představa,že mu tam ta druhá někde uvízne, to se stát může, tak ji tam bude mít, dokud co? zvlášt když nevíš, jestli snědl jednu nebo dvě a kde je ta druhá...
určitě bych jela k lékaři.
11. bře 2010 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Už vykadil i tu druhou...tak to dobře dopadlo. Kdyby ji teď nevykadil chtěla jsem jet raději na rentgen - určitě bych nečekala už dýl.
11. bře 2010 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
super! tak to je dobře, mám radost.
11. bře 2010 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
simounah: já teda rozhodně nechci strašit ale já bych se bála ještě teď ona taková baterie obsahuje olovo a nevím co ještě všechno a to je pro malý dítě smrtelný, hrozí otrava a to olovo se uvolňuje už zakrátko po spolknutí, raději bych zavolala doktorce a vše ji řekla, třeba dělají výplach žaludku(já skutečně nevím), ale přečti si tento článek
http://aktualne.centrum.cz/zpravy/nehody/clanek.phtml?id=638687
11. bře 2010 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ten článek mě pěkně vystrašil. Doktorovi jsme taky volali, a prý pokud to vykadil tak je to dobrý a nic by z toho neměl mít. Tak se mi ulevilo a musíme být už opatrnější.
12. bře 2010 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
simounah: tak to je dobře, že nemusí na výplach tak snad je to dobré už
12. bře 2010 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
tie plastove z fastfoodov a restauracii sa dost lamu, detske speci vidlicky maju kratsie hroty su hutnejsie a hroty su aj mierne zaoblene, plastove su asi preto ze dieta ked nimi je si neobratnostou neposkodi sklovinu zubnu

nase dieta (23mes) zjedlo vonku spinku a v puse sme mu nasli 1,5 mm sklo, konzultovali sme telefonicky s lekarom na chirurgii v nemocnici, vravel ze "take male" prejde bez problemov (sa pytal ze ci take do 2mm), ak ho nic neboli, nepicha - napr v krku, nekrvaca a pod.
Dieta by sa malo najest 'hutnejsou' stravou, a moze normalne pit.

Ine predmety, ak nemaju hačiky ci ostre vystupky, (napr koralok), tiez prejdu hladko do 1 cm priemeru, povedal.
Na nete niekto pisal ze ich dieta prehltlo 2cm sklenenu ihlu a nic sa mu nestalo - vylucil ju, ale to vraveli o zaraku.
12. zář 2011 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Poradte mi prosim moje dite 3,5 roku jiz 4 den ma v sebe malou sklenenou kulicku. Doktor vcera udelal RTG a rikal, ze kulicka je v zaludku a chce jeste cekat tyden a pak se uvidi. Mate nekdo s tim zkusenosti? Poradte mi prosim
27. říj 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
PROSÍM ,MÉ DÍTĚ ASI NĚCO SPOLKLO,MYSLÍM MALÝ PLASTOVÝ KOUSEK,MÁM JET IHNED K DOKTOROVI I KDYŽ SE MI ASI PO PŮL HOD.POKADILO_?DĚKUJI
17. zář 2013 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenkadelka počkej do zítřka zda kousek vykaká. Pokud ne, tak zajeď radši k doktorovi
17. zář 2013 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den dcera dva a pul spolková korunu tak jsme jeli k lékaři ty nás poslali na rentgen a řekli sama vyjde je v žaludku jeli jsme na konat lordů v pondělí tak se doktor splet ze se hla v úterý to sami byli jsme doma čekala jsem až vyjde stále nic čekala nás kontrola ve čtvrtek a to už bohužel doktor povídá ze se spletli ze koruna se nehnula ze je porad v žaludku ze nás musí hospitalizován tak jsem byla rada ze se začalo něco dít ale este to nevyšlo koruna je porad uvnitř do pondělka vyackaji když nevyjde tak jedeme na tu kameru tak jsem nervózní jak to
26. črc 2014 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky co dělat kluk mi vzal parek ten svlekaci a snedl ho i s tim obalem sou mu 4 roky? dekuji
31. srp 2014 v 18:10  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jestli byl ve strivku, tak uplne v pohode, jestli v igelitu, tak to taky projde . Nechce se mi verit, ze by ten igelit rozkousal nebo spolkl v celku, ale i kdyby, tak nic nenadelas a zobrazit na rentgenu se to stejne neda. Pro klid sleduj stolici, jestli to najdes. Spis si myslim, ze najdes ten obal nekde zahozenej.
31. srp 2014 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky všem ,podřebuji poradit maly me dnes spolknul 4cm plastovou tyčku ja ani nevím co to přesne je ale patří to kjednemu hru je to trojuholník s dírkama a dotoho se napichavají ty tyčky .Já to videla jak to maly spolknul už jsem nemnela čas mu ho vybrat z pusy.Mam strach že se mu neco muže stat na štestí to hranatí nebylo obou stran kulatá akorat jedna strana užší nevím co mám delat!!!! jsem zoufalá díky předem za každu radu
30. bře 2016 v 19:16  •  čeká miminko, termín má v prosinci 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek