Náraz do hlavy - možnost otřesu, co se děje v nemocnici?

verena
7. črc 2015
Ahojky, tak i já přidávám dotaz k nárazu do hlavy. V neděli večer jsme na dovolené seděli večer na zahrádce, syn lítal za nějakým štěnětem. Pak bylo dost pozdě a byl unavený, tak jsme ho poslali do postele. Druhý den ráno (v pondělí) z něj vylezlo, že se večer dvakrát (!) bouchl do čela o úvaziště koní (takový dřevěný plot), když lítal za tím štěnětem - my jsme to neviděli. Na čele se mu udělala boule. Ale pak si stěžoval, že mu není dobře, pobolívala ho hlava. Do toho má ale rýmu a ještě v té bouli štípance od komára. Včera ho tedy ta hlava bolela někdy za čelem, pak prý zase po obvodu jakoby pod lebkou. Takže dnešní noc jsem ho chodila budit. Dnes mu je prý o něco líp, ale pobolívá ho to stále. Má taky zarůžovělá bělma, zvlášť na jednom oku, což nevím, zda to není od té rýmy. Nezvracel ani neomdlel. Včera jsem mu svítila do očí a panenky reagovaly. Manžel nechce jet k doktorovi, že to přejde. Já nevím, co by tam s ním dělali. Na rentgenu se otřes nepozná, otázka je, zda by mu dělali CT. A pokud by skutečně lehký otřes mozku měl, zda si ho tam nechají, nebo nám stejně nakonec doporučí klid a kontrolování. Zvlášť, když už je to dva dny od toho, co se to stalo. Já jsem doma ještě s ročním synem a máme auto bez klimatizace, takže výlet do Prahy na chirurgii by byl docela rodeo. Takže bych nějak musela přesvědčit manžela, ať tam sjede, až se vrátí z práce. Jen nevím, zda to nebude jen zkažené odpoledne s dlouhým čekáním a akorát tak radami od doktora. Máte prosím někdo podobnou zkušenost? Díky moc 🙂
slunickova123
7. črc 2015
Ahoj, odpovidam jako lekarka - jsem pediatr. Ted po dvou dnech uz myslim, ze je zbytecne jezdit do nemocnice.lehky otres mozku to oprvdu byt muze, ale jak pises, v n em. by si vss mozna nechalu navpozorovani, max. By se v tomto pripade delal rtg hlavy, a vysetreni neurologem a vysetreni ocniho pozadi . Ct by se asi delalo pri vaznejsim otresu s kratkodobym bezvedomim.ale pokud uz jsiu to dva dny a on.nezvraci, neni napadne spavy, pak bych to uz nechala. Je spravne, zes mu posvitila na zornicky a budila ho v noci. Pobolivat ho to bude - jako kazda boule. Ruzove belma budou spus od te rymy...promin za preklepy pisu z telefonu.
verena
autor
7. črc 2015
@slunickova123 Ahojky, moc děkuju, jsem vděčná za zasvěcený názor 🙂 On si syn ještě stěžuje, že ho bolí v krku, asi ještě nastydl u bazénu, tak snad ty červené oči jsou od toho. A můžu se ještě zeptat, zda ho mám ještě dnes v noci budit, nebo je to už zbytečné? Děkuju moc 🙂
slunickova123
7. črc 2015
My budili hospitalizovane.deti 2 noci, pak sli domu...tak dve noci mate za sebou, tak uz asi ne...leda by ti pripadal nejak " divny", spavy, a tak.
karlajasmine
7. črc 2015
@verena Mela jsem 2x otres mosku, jednou jako dite, jednou jako dospivajici.. pokazde to byl lehky otres mozku, kdy me udelali rentgen hlavy a pak poslali domu s tim, ze mamince rekli, ze pokud nebudu zvracet, nebudu mit zvysenou teplotu, nebudu ''divna'', malatna atd, tak ze mam zustat tyden v posteli a 14 dni doma ze skoly a byt v klidu.. a u druheho otresu (ten byl horsi) jsem jeste mesic nesmela na telocvik.

Takze muj nazor - nemocnice je zbytecna, ale nechte ho urcite jeste minimalne tyden doma v klidu, at nikde nebeha a neskace, at proste v klidu lezi (ocividne se i potrebuje vylezet z nejake rymy/virozy), kouka se na pohadky, cte si a hraje si v klidu..
verena
autor
7. črc 2015
@karlajasmine
@slunickova123 Děkuju moc oběma, jsem ráda, že se na koníkovi vždy najde někdo ochotný pomoci. Tak snad už to bude lepší, teď asi musíme dořešit to nachlazení a stejně bude muset být v klidu. Chudák má první prázdniny na ZŠ. Ale žádný extra program jsme na tento týden naplánovaný neměli, jen nějaké to koupaliště, tak aspoň o tolik nepřijde...
keckemet
7. črc 2015
@verena Standartni postup je rtg hlavy pro vylouceni fraktury lbi,neurolog.vysetreni a observace 12-24h,dle anamnezy.Pokud dite bylo pri vedomi,nezvracelo,nema amnezii,ci neni jinak alterovane,neni indikace pro Ct.Navsteva uraz.amb.je po 24-48h opravdu asi zbytecna.At jste brzy fit a boule se zahoji 😉

Sem začni psát odpověď...

Odešli