• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Několikrát se uhodil do hlavy, teď si na ni pořád sahá

29. března 2013 
Holky prosím vás o radu...nevím ani jak mám začít...máme strašně živé dítko a není den aby se něco nestalo a hlavně není den kdy by se neuhodil do hlavy..opravdu je to denně...mnohdy je to je ťuknutí, ale už se nám tolikrát stalo, že to byla velká rána...vím, že tu jedno takové téma je..ale s výsledky dobrými, ale já mám strach, že ten náš malý chuděrka s tou hlavinkou něco má....vždyť to jsou denodenní otřesy...jednou se příteli stalo, že malého neuhlídal a spadl z motorky (odrážedla) přímo ze schodů...rána jak z děla...já slyšela jen valící se motorku ze schodů a velký řev, tak jsem tryskem vyběhla ze dveří a přítel už malého držel v náručí...takže přesně nevím jak spadnul..ale umím si to živě představit..malej za chvilinku přestal brečet..modřinku nikde neměl, boule taky ne..nechali jsme ho dvě a půl hoďky vzhůru a pak šel spinkat (už byl unavenej) ale mám pocit že od té doby si na tu hlavinku pořád sahá..několikrát denně...také se nám stalo, že ho přítel koupal a jak ho namydlil, tak malej si stoupnul a podjelo mu to a dal si pěknou hrču opět do hlavy....za chvíli byl zase OK, ale mám tak špatný pocit z toho, že jsme nikdy nejeli na pohotovost...nechtěla jsem být jako ty matky co vyšilují a se vším běží do nemocnice a kord když malej neměl žádné známky nehody...noo prostě myslíte že bychom přeci jen měli zajet do nem. aby mu udělali rentgen? nebo to vaše dítka taky dělají že chodí a pořád si sahají na hlavinku....někdo mi říkal, že mu třeba vadí ty dlouhé vlásky..protože ho to snad nebolí když ho prohmatáváme..nijak bolestivě nereaguje...omlouvám se, že je to tak zmatené, ale už opravdu nevím co s tím...prosím o radu a děkuju předem
26. bře 2013 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ještě jsem zapomněla dodat, že to dětičky většinou dělají když jsou uanvené..odpoledne ho dávám ještě normálně spinkat..ale on to dělá během dne pořád...nepláče u toho, jen si tam pořád sahá :unamused:
26. bře 2013 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pissskotka Já si myslím, že kdyby ho ta hlavička bolela, tak by i plakal. My jsme byli ti hysteričtí rodiče, co s každým ťukancem jeli na pohotovost a vždycky nám řekli, že kdyby malá měla něco s hlavou, tak by zvracela, byla malátná, ztratila vědomí apod. Což se nikdy nestalo, naštěstí!!! Ale pokud chceš mít jistotu, zajdi s ním k doktorce. :wink: Možná se mu jen líbí si sahat na hlavičku, objevil, že tam má vlásky nebo tak něco :slight_smile:
26. bře 2013 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
To bych opravdu neřešila diskusí ale návštěvou lékaře. S dcerou jsme taky byli na pohotovost a rentgenu hlavy, občas to jinak nejde a neberu to jako vyšilování ale nutnost. Nevím co čekáš - rady, zkušenosti ? Každé dítě je jiné a každý pád je jiný, stačí jiný úhel, jiná výška pádu...
26. bře 2013 ve 12:13  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pissskotka Pokud už je to několik dní, tak kdyby to něco bylo, tak by se to nejspíš dávno projevilo.
Já mám taky dva velmi živé kluky, padají na hlavu od doby, co se začali učit chodit (cca od 6 měs.), ten mladší má hlavičku samou bouli a modřinu (pokud není připoutaný k židličce, tak je ve vteřině na parapetu, na stole, na kuchyňské lince, ze schodů taky občas padá, když jdeme ven a uteče mi, ...), pády ze stoličky, židle, postele... vůbec nepočítám. U dr. jsme nebyli po pádu nikdy, jednou jsem dr. volala, když ošklivě spadl v 5 měs. a dr. říkala, že by stejně nic nepoznala, že dítko mám pozorovat. Tak pozoruju :wink:.
26. bře 2013 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
Tak teda děkuju...moc vás není..ale každá rada dobrá děkuji..nechám to tedy být..pokud bych nespozorovala vyjímečně nějakou vadu tak bych už hned letěla... :unamused: tak dík holky
27. bře 2013 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, jen podotknu, že rentgen se dělá jen u závažných případů (platí pro děti do tří let). kdybyste jeli na pohotovost, tak doktor by jen prohmatal malého, zda nemá něco zlomeného a vyšetřil hlavu a hledal počínající otok mozku. Jinak by se ještě ptal, zda byl při vědomí a nezvracel. takže si myslím, že na tohle stačíš sama :wink: Po takových úrazech si hlavně všímej zvracení, spavosti, chuti k jídlu, stav vědomí. Na pohotovosti vysolíš akorát 90 kč za 3 minuty práce lékaře. Samozřejmě to nechci podceňovat, ale jako máma moc dobře vycítíš, kdy je to ještě ok a kdy už ne :slight_smile:
27. bře 2013 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pissskotka já mám taky dva velmi živé kluky a první padal na hlavičku skoro furt, když se učil chodit, pravidelně večer usínal s hrbatou hlavinkou, jak tam měl samou bouli. S mladším jsem se jednou projela rychlou, protože ten starší, jak žárlil, mi ho v 5. měsíci vyhodil z postýlky, to byla docela rána, jsem se bála, že je po něm, zvlášť, když mi začal do 5 minut usínat (byly to hororové minuty, jsem s ním furt třepala a mluvila přes telefon se záchrankou), ale ukázalo se, že byl asi jenom unavený po tom všem :D odcházeli jsme z nemocnice s diagnózou boule :D
důležité je, když někdy takhle na hlavičku upadne a je to větší pád, aby začal plakat a pak kontrolovat zorničky, jestli je má obě stejně velké... pak taky ta malátnost, zvracení, ztráta vědomí, jak už se tu psalo
27. bře 2013 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@nikollita nám rentgen dělali a byli jsme tam celkem dlouho... ale jak píšeš, pokud se dítě chová celkem normálně, tak asi není třeba zmatkovat, příroda to udělala tak, aby byly ty děti do jistého věku takové gumové :D
27. bře 2013 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karchinka já jsem byla s malým na pohotovosti nedávno a rentgen nechtěl dělat (já taky ne), prý do tří let výjimečně, každopádně je fakt, že děti jsou dost odolné :wink:
27. bře 2013 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pissskotka Víš, on ten rentgen ale stejně neukáže víc než případnou frakturu lebky, proto se při těžších pádech dělá i utz centr. nerv. soustvy (pokud ještě není srostlá VF) nebo i CT, příp. MRI.
Ty pády jsou nebezpečné právě z důvodu různých krvácení (třeba i mini), nitrolební hypertenze, tvorbě cyst, apod. Pokud máš obavy, zkus promluvit s pediatrem, jestli by třeba indikoval neurologické vyšetření..
27. bře 2013 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenička má pádů a úderů do hlavičky taky dost. Ještě jako malé mimi mi během zlomku chvilky, co jsem se otočila, dokonce spadla z přebalováku, co byl na postýlce...naštěstí nikdy nebyly žádné potíže, tak jsem nikam nešla...a pády z postele? Dodnes jsou, ale není to taková výška, takže když plače, je to leknutím spíš....
27. bře 2013 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky děkuju, strašně jste mě uklidnili..ale jen do chvíle než zase dorazím k tchýni..ona mě furt straší, že to není normální že si tam pořád sahá a že ho to určitě vnitřně nějak vždycky zabolí, tak se tam drží..noo už mám hlavu v pejru z toho..
29. bře 2013 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek