• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pád miminka na zem z výšky. Stalo se vám to taky?

16. července 2014 
Ahojky, jen jsem se otočila a malá mi sletěla z postele na lino, spadla na bříško, může jí něco být? Má necelých 6 měs. Brečela tak 10 sekund a už se jen směje a hraje si, tak snad bude vše o.k. Hned jsem letěla k pc a četla co se může stát.... ale tak strachu mám plné gatě :frowning2:
29. lis 2012 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulili ahoj, také se mi to stalo, asi před dvěma měsíci. Malá také řvala chvíli. Na pohotovst nebo tak něco jsme nejeli, ale víc jsem jí pozorovala, kdyby se chovala třeba nějak divně apod. Naštěstí bylo vše o.k. Ale kdyby se ti něco nezdálo, jeď k dr. nebo na pohotovst :wink: . A hlavně si nic nevyčítej, bohužel se to může stát i těm nejdokonalejším matkám :wink: .
29. lis 2012 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak malá se zatím nejeví nijak zvláštně, tak snad vše bude o.k. Celou noc jsem nespala skoro, furt jsem se budila a poslouchala, jestli dýchá, budila sem ji, jestli žije... jinak děkuji za odpověď
30. lis 2012 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanulili Dvema kamaradkam se stalo to same. Jedna jela s malou na pohotovost, v nemocnici si je nechali na pozorovani. Holky maji z toho psychicke trauma do ted a jeste tam chytily rotavirovou infekci. Druha kamaradka s malou radeji nikam nejela a porad ji pozorovala. Nastesti bylo vse ok. Ta prvni kamaradka mi pak rikala,ze s druhym by uz na pohotovost nejela, pokud by dite bylo ok,samozrejme.
30. lis 2012 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Také se nám stal úraz. Nikdy si to nepřestanu vyčítat. Vyděšení jsme jeli na pohotovost, kde na nás koukali jako na pitomce. Malou skoro nevyšetřili a když jsem řekla, že tam chci zůstat, tak se strašně divili. Naštěstí všechno v pořádku. Myslím, že nějaký ten pád zažila opravdu každá druhá maminka. Kamarádka prý spadla z kočáru na beton. A je normální:slight_smile: A jak děti chodí, tak je pádů a pádů, hrůůza!
8. pro 2012 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@januskaababoo Dobrý večer maminky
Dnes se mi stala příšerná věc :frowning2: Po koupání jsem dala mrňouse(6měsíců) na postel abych mu mohla dát spací pytel a když jsem mu ho zapla,tak jsem se otočila k jeho postýlce jestli je prázdná,abych ho tam mohla dát...Byl to mžik!!!a malej se mi přetočil a spadl na zádička a praštil se do hlavičky :frowning2: začal samozřejmě hrozně plakat a chvíli trvalo než sem ho uklidnila...Já jsem řvala s ním a klepala se jako ratlík...Když se uklidnil,tak se i usmál,dala jsem mu mlíčko a klidně usnul.Pořád jsem přemýšlela jestli máme jet do nemocnice,protože jsem taky už měla myšlenky na otřes mozku atd..Kontrolovala jsem ho a stále ho kontroluji..mám o něj velký strach...Ale když jsem si přečetla vaše příspěvky,tak jsem se trochu uklidnila a snad to bude v pořádku,budu ho hlídat...Je to čerstvé,takže ho mám pořád před sebou a jsem na sebe naštvaná..Takže děkuji za radu co a jak mám hlídat / kontrolovat ... :slight_smile:
8. pro 2012 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ruzenka022 ,.........................pokud můžu radit,tak ho alespoň 3krát za noc vzbuď,abys měla jistotu,jestli jenom spí nebo je v bezvědomí.Našim klukům se pády stávaly spíš přes den nebo brzy ráno,takže v bdělosti se to hlídalo lépe-jestli se nechovají nějak jinak,než normálně.Ale v tom spánku to jinak,než buzením,nepoznáš :frowning2:
8. pro 2012 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ruzenka022 Když jsem kdysi volala našemu doktorovi poté, co malý když začínal chodit spadl ze zadu hlavou na stůl, že kdyby se zvětšily zorničky (a prý bych to poznala), tak ihned k lékaři
8. pro 2012 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karotky Určitě ho budu kontrolovat od té doby jsem ho budila už 2x a dobrý,dokonce se sám probudil,když mu vypadl dudlíček a usmál se na mě,takže jsem si trošičku oddechla,ale stejně jsem v pozoru a hlídám ho a budu ho přez noc hlídat,to je jasný :wink:
8. pro 2012 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pamal děkuji za reakci a radu určitě to budu hlídat už jsem mu i na ně koukala a přijdou mi normální...Mám o něj hroznej strach takže ho pořád kontroluji a hlídám jako oko v hlavě
8. pro 2012 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě se staly 4 dost scifi věci, vždy to naštěstí dopadlo dobře. Ale ani ne tak z takové té klasické nepozornosti či nedbalosti, prostě souhra nešťastných náhod. Z postele mi třeba nespadla nikdy, ani z přebalováku. Ale padl jí už v porodnici můj mobil přímo na čelo, když jsem ji měla vedle sebe a psala sms-ku, no já byla šílená strachy, ale jen zaplakala a dobré, tak jsem to neřešila, i jsem se normálně bála něco sestřičce třeba říct, no tele blbý, dneska bych letěla za dr, ať mi ji zkontroluje a myslí si o mě co chce..
Pak jednou jsem s ní šla nakupovat. Dala jsem ji ve vajíčku na nákupní koš, tak jak se to dává, že se rozevře ten sedací prostor v košíku pro dítě a do toho vzniklého véčka se na dvě hrany nasadí vajíčko. Vezla jsem ji od auta s tím košem do obchodu a najela jsem na miniobrubníček, o kterém jsem nevěděla, byl vysoký tak 1-2cm max, koš se o to zarazil, malá s vajíčkem vyletěla do vzduchu, otočilo se celé o 180 a dopadlo NAŠTĚSTÍ přímo do koše, ale samozřejmě byla hlavou dolů. Spala, já se bála to vajíčko otočit, neslyšela jsem žádný křik, byla jsem mrtvá strachy, myslela jsem, že nežije, nešlo mi ji probudit, ale ona pouze tvrdě spala a vůbec o tom, co se stalo ani nevěděla! No strašné, co vám mám říkat. Nevěděla jsem, jestli mám jet do nemocnice raději nebo ne, nakonec jsem zavolala mamce, řekla jí to a ona mi řekla, ať nikam nejezdím, že se nic nestalo, ALE tenkrát jsem se přesvědčila na vlastní kůži o tom, že lidi jsou šílený hovada lhostejný. Stálo ode mě na tom parkovišti třeba 10-20metrů x lidí, všichni na mě čuměli, ale nikdo nepřišel se podívat nebo zeptat, jestli je vše v pořádku.
No a pak doma jsem jednou vařila, hledala jsem nějaký recept v obří kuchařce, těžké snad dvě kila, malou jsem měla na ruce a druhou rukou jsem šla tu kuchařku vrátit do police, co byla dost vysoko a nevím, jak se mi to stalo, prostě se mi ta kniha vymrštila, letěla jí přímo na hlavu, rohem se odrazila od její hlavičky a pak třískla šílenou ránou o zem. Vedle fontanely měla malá dírku od toho rohu, krev ale ani netekla, malá řvala jako blázen, já se třásla, letěla nahoru za chlapem, co spal po noční, no byla jsem úplně šílená hrůzou. Voalla jsem naší doktorce a ta přes tel vyptala na různé věci a uklidnila mě.
No a pak na první narozeniny nám holka zhasla svíčku na dortu prstem a to taky stálo za to, byli jsme u ní s chlapem oba dva a ani jeden neuhlídal, v pokoji x dalších lidí. Měla tam jen malý puchýřek, ale místo radosti u dortu plakala, já to měla na talíři ještě hodně dlouho, video co jeden děda zrovna natáčel jsem smazala, protože takovou vzpomínku fakt nechci mít. A vůbec ze všech těchto hrozných událostí je mi fyzicky zle ještě dneska a je mi z toho prostě hrozně, když si uvědomím, že jsem tohle dovolila :frowning2:
14. bře 2013 v 15:25  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak už tu určitě mnoho mamin napsalo, takové věci se prostě stanou a nikdo není schopen všemu zabránit. Já se taky přidávám do klubu. Začlo to asi tím , že jsem malou vyklopila z kočáru. Už ani nevím jak se to stalo. Jezdila jsem tu hodně po okolních lesích a po afaltkách(bývalých vojenských, takže podle toho vypadaj) To byly malý tak asi 4 měsíce. V pěti měsících ji na pár minut hlídala kámoška, co má stejně starou holku a spadla jí z postele. Já se tomu ani moc nedivila. I když jsem kámošce říkala, že malá se už plazí a překuluje o 106, ale kdo má mimino , který se zatím nehýbe, tak to tak rychle asi prostě nepobere. A o dva roky pozdějc mi synek, kterýmu bylo něco mezi půl rokem a rokem spadl z náruče. On se vztekal a házel se sebou a já ho chtěla uklidnit. Spadl mi v kuchyni na lino pod kterým je beton, nejmíň z metru a přímo na hlavu. Tou ranou se otřásl snad celý panelák. Nejdřív ani nepíp a naštěstí za chvíli řev. Já byla úplně v šoku. Naštestí se po chvíli oklepal a šel spát (byl už předtím unavený) Já sámo vynervovaná a chodila jsem ho každou chvíli kontrolovat. Ale naštěstí se za hoďku probudil, najedl se a byl vysmátej. Jó zlatý mimina. U tříletých to jsou už rozbitý hlavy.
25. bře 2013 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky zrovna dnes mala si sedi v postley a jak rikas ty normalne hlidam vse poctive a najednou rup a vidim jak se prevrati a lezi a rve...hrozny myslela jsme na ty nejhorsi scenare..nevedela co delat jestli uklidnit nebo volat sanitu..nakonec jsem zavolala chlapovi do prace..byly jsme na rtg spadla primo na hlavu ma modriny a pod okem taky tak vypada jako kdybych ji zmlatila no snad bude v poradku mame hlidat i v noci kazde 2hodiny
13. kvě 2013 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
spadl mi z postele a hrozne plakal. mam s nim jit na pohotovost???
:frowning2: :confused:
31. kvě 2013 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vdfhg Jsou dvě možnosti, buď budeš sledovat: jestli jsou stejné zornice, zvracení, spavost, pláč, jestli nemá nějaké vnější požkození, jestli má chuť k jídlu, ..to vše se nemusí projevit hned.
Nebo raději pro svůj klid aspoň zavoláš nebo půjdeš k dr. Pokud tam není, i na 155jen poradí, neznamená to, že hned přijede rychlá.
Ty jsi máma, víš, jak a co přesně se stalo, neseš zodpovědnost. Děti vydrží dost, na to, jak se zdají křehké, ale já jsem ten typ, že bych šla. Pak si něco vyčítat nestojí za to pohodlí, že teď nemusím nic řešit a doufat, že je to ok..
31. kvě 2013 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, dcera má 10 měsíců, a do teď jen ležela a max. se plazila, ale asi před týdnem, se naučila na 4, asi po 3 dnech se naučila sama sedět, a dnes už se začala zvedat k nábytku, jde to najednou moc rychle a neudrží vůbec rovnováhu, takže i když ji hlídám a držím neustále, vždy si najde sekundu kdy ji pustím a spadne, není u nás snad dne, kdy by nespadla, nebo se o něco nebouchla....ale zatím to vždy byl malý pád, třeba ze sedu dozadu, na hlavičku na zem. Nikdy ne třeba z gauče nebo tak, jen ze země. Ale dnes se snažila zvednout ke konfer. stolku v obýváku, a i když jsem ji přidržovala, vysmekla se mi a praštila se o ten stůl hlavičkou z boku, těsně nad ouškem a spadla na zem. Pobrečela si asi minutku, ani žáden velký křik to nebyl, ale má tam takový červený šrám a trošku bouličku, myslíte že mám jít ráno radši na rtg ? stalo se jí to teď večer. Po tom pádu normálně vypila mlíčko a pak usla. Teď jsem ji už byla zkusit probudit a vpohodě :frowning2:( tak nevím, jestli ji vzít na rtg nebo ne...
1. črc 2013 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@januskaababoo ahoj...stalo se mi to taky v době, kdy malý lezl. Měla jsem ho na posteli, dávala pozor...pak asi na piko sekundu jsem se oocila a uz jsem videla, jak letí z té postele přímo po hlavě dolů. Bylo to hrozné. Chvíli brečel, pak byl takový spavý ( byl jeho čas). Tak já taky zorničky a všechno, nakonec jsem nevydržela a jeli jsme na RTG. Tam vše ok...ale bylo to hrozné, fakt jsem mela strach....tak snad ho to nějak nepoznamená ve škole:o)
1. črc 2013 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky. právě jsem vlezla na tyhle stránky, protože se nám stal pád dnes ráno. nikomu jsem to neřekla a mazala s ní k doktorovi. spadla z přebalováku na koberec, (má 4 měsíce) já u toho nebyla ale doufám, že do hlavičky se nepraštila. sice mi teď usnula jak špalek, což obvykle nedělá (přes den moc nenaspí) ale doktor říkal že je o.k. tak mi nezbývá než mu věřit. našla jsem ji na boku / a na bříšku. doktor říkal, že bříško dobře tlumí pád.
trochu mě uklidnily vaše zprávy.
no je to hned !! nenapadlo mě, že během toho okamžiku než zaběhnu do kuchyně a zpět, spadne. teď se budu modlit, aby neměla žádný problém. někdo jste tam psal o zorničkách......kdyby měla otřes mozku jaké zorničky budou ? malé nebo velké ? poradťe.....díky a všem urazům (ne)zdar !
2. říj 2013 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes mi syn spadl z gauče mezi naštěstí mu to vyšlo mezi stůl a gauč .naštěstí se mu nic nestalo.
10. říj 2013 v 18:48  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Stalo. Je to hrozný pocit. Pořád jsem si to vyčítala a nemohla ani spát.
11. říj 2013 v 15:48  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den maminky,
do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek http://www.modrykonik.cz/pady-miminek/.
Budu moc ráda, pokud si vyšetříte chviličku a napíšete i Vy své zkušenosti s takto nemilým zážitkem, který jistě otřese s každou maminkou.
Vaše příběhy, rady a tipy jistě ocení i ostatní maminky, kterým se stalo něco podobného a hledají radu nebo jen povzbuzení.
Své zážitky můžete psát přímo pod článek do okénka "Moje zkušenosti s ...".

Mockrát děkuji a přeji všem pěkný zbytek dne :slight_smile: .
D.
@giovanna2012 @vrtelka @lenulinkaj @loafeer @vendula_ @salomee @vdfhg @evina401 @konidana @mirriss
@ruzenka022 @karotky @renatalen @hanulili @usounek25 ... a další :slight_smile: .
24. únor 2014 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak ted si taky pripadam jako nejhorsi mama na svete. Mala , 4 mesice mi v pondeli spadla z prebalovaciho pultu na zem, byla to rana ze jsem nebyla schopna v tu chvili vydat ani hlasku. Zvedla jsem ji, chvili brecela, pak jsem ji vykoupala, nakrmila a usla ale celou noc jsem ji kontrolovala podle toho co jsem nasla na internetu aby nemela bouli nebo nezvracela, kontrola jsem zornicky... vse bylo ok..ale dneska po 2 dnech zacla trosku zvracet a furt breci a nejde utisit...ma jeste ted po 2 dnech cenu jet k doktorovi? Dekuju
18. čer 2014 v 11:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to každopádně k doktoru.Mělas jít hned na pozorování....
18. čer 2014 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dendinka8 k lekárovi, ihneď!!! ak váš neordinuje, tak aj k zastupujúcemu, alebo rovno do nemocnice! radšej to neodkladaj a už vôbec nie, že citujem: "ma jeste ted po 2 dnech cenu jet k doktorovi? "
18. čer 2014 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

mám doma syna – 9 měsíců a minulý týden v pondělí syn spadl z gauče v obýváku na zem. Buhužel tam byl stůl a při pádu se praštil hlavičkou o nohu stolu. Já jsem pád neviděla, akorát jsem se vracela ze záchodu. Slyšela jsem jak syn spadl, okamžitě začal brečet. Já ho po pádu hned utěšila, nasedli jsme do auta a vyrazili k doktorce. Ta nahmatala synovi bouli na hlavě, prohlídla ho a jeli jsme domů. Jenže to odpoledne byl spavej, prospal skoro 7 hodin téměř v kuse, několikrát se probudil jen na pár minut a pak zase hned usnul. Ten den odpoledne jsem vyrazila se synem okamžitě do nejbližší nemocnice, pak jsem byla vyděšená k smrti. Tam syna paní doktorka prohlídla, k tomu, že syn pořád spí uvedla, že to může být i virózou a poslala nás na rentgen hlavičky. Večer jsem volala znovu doktorce, že syn je apatický, nejí. Paní doktorka sdělila, že rentgen hlavičky syna dopadl dobře a spavost může být i následkem rozjíždějící se virózy. Požadovala jsem neurologické vyšetření, ale v nemocnici neměli dětského neurologa. Večer syn začal trošku reagovat na okolí, zajímal se o hračky a vypil trochu i mléka. Já si oddychla, že nejhorší je za námi.
Druhý den to bylo už lepší, odpoledne syn pospával, ale nespal 7 hodin v kuse.
Drama nastalo ve středu, manžel přijel z práce domů již v poledne kvůli výpadku elektriky. Pracoval z domova na služebním počítači, já pak odpoledne odjela na rehabilitaci do nemocnice a manžel si všiml, že syn má velkou hlavu. Začal prohmatávat hlavičku syna a objevil na levé straně hlavičky měkou bouli o velikosti dlaně dospělého člověka. Já jsem se mezi tím akorát vrátila z rehabilitace zpět domů a ihned jsme společně vyrazili do nejbližší nemocnice na dětské oddělení. Tam syna paní doktorka vyšetřila, řekla že ta boule na hlavě je normální a pro náš klid nám napsala doporučení na vyšetření na dětskou neurologii do Prahy.
Tak jsme jeli do Prahy a ještě po cestě v autě jsme si říkali, že doktorka syna vyšetří, řekne že je vše v pořádku a pojedeme zpět domů. Přijeli jsme do Prahy a tam nastaly jeden šok za druhým. Neuroložce se syn nezdál, zejména to, že si šetřil pravou ručičku a dále měl svislý pravý koutek. Doktorka nás hned poslala opět na rentgen a pak hned na jipku dětské chirugie a traumatologie. Na JIPCe syna uspali, aby mu mohli udělat ct hlavy. Rentgen v nemocnici v Praze už ukázal prasklinku v lebce o velikosti 4 – 5 cm a ct hlavy potvrdilo ty nejhorší obavy – krvácení do hlavičky. To krvácení bylo tak masivní, že krev vytačila levou část mozečku ze středu a hrozilo poškození mozkového kmene, naštestí se krev nedostala přes mozkovou kůru a nerozlila se po mozku a ta velká měkká boule na hlavičce syna to byla krev, která se tlačila ven skrz prasklinu na povrch hlavičky. Hlavní dětský neurochirurg říkal, že kdybychom přijeli zítra, syn by byl mrtvý.
Syna hned operovali, od minulého týdne od středy do soboty byl v umělém spánku, v sobotu ho začaly probouzet. Dneska měl další vyšetření hlavičky, to naštěstí dopadlo dobře. Nejpozději tento týden v pátek bych měla se synem ležet na dětské neurologii. Syn má trošku menší hybnost v pravé ručičce, ale dle sdělení doktora by se to mělo rozcvičit rehabilitací.
Pořád si vyčítám, že jsem tomu pádu mohla zabránit....
16. črc 2014 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kyticka007 ... Ahoj, děti padaly a padat budou vždycky, spíš mě děsí, že někteří lékaři dokáží svou práci pěkně odfláknout :pensive: :frowning2: . Trnula jsem do konce příběhu a jsem moc ráda, že to nakonec dopadlo dobře!!!
16. črc 2014 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kyticka007 Tak to už je fakt na žalobu! Všech těch lékařek, které to dítě viděly před neurologií v Praze! Opravdu je mi z toho zle a jsem ráda, že jsem se rozhodla v Praze zůstat, když jen a právě ta kvalitní lékařská péče (ve srovnání s většinou jiných měst) byla jediným důvodem, proč se nevrátit na Moravu.
16. črc 2014 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek