• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pád miminka na zem z výšky. Stalo se vám to taky?

16. července 2014 
Janusko, tohle se aspon jednou uz urcite stalo kazdymu. My doma kolem postele meli nastlany spacaky a polstare, ale kdyz jsme byli na sluzebni ceste, tak tam nebylo co nastlat. V noci jsme spali na matracich na zemi, ale ve dne lezla na postel a dolu a ja furt behala za ni. Ona si vzdycky tak obezretne nacouvala a pekne slezla a ja z ni mela radost. A predposledni den znicehoznic najednou s sebou zcela vedome praskla po hlave dolu na ty dlazky, no ja byla v soku, ale udelala nejakej takovej premet a byla v poradku. Ja pul metru od ni a nemohla jsem delat vubec nic, jen na to bezmocne koukat. Jsem pak byla do konce pobytu jeste mrtva strachy, kdy to zopakuje.

No takze klid, je to bezny. A pro klid fakt doporucuju kolem postele dat mekky, koberec, penovy puzzle, polstare, periny, pak budes v klidu.
19. led 2008 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Janinko,
nám už se to taky stalo.
Buď v klidu většinou každé mimčo odněkud spadně musíš být na malou jako policajt, furt ji hlídat.
Já když teď malou nechám na posteli a něco dělám tak automaticky dávám vedle postele polštář, malá se už konečně naučila neskákat dolů když tam není polštář.
Fakt, vzteká se že nemůže na zem ale neskočí.
Jinak vždycky je lepší dávat mimčo na zem odtud nemůže nikam spadnout ale já se tím bohužel vždycky taky neřídím to mohlo být pádů :rolling_eyes:
19. led 2008 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak s Verunkou se mi ještě zatím nic takového nestalo a doufám, že to vydrží, ťuk, ťuk :sunglasses: . Ale taky jsem už zažila u nás doma pád z gauče :unamused: .
Měla jsem tu na hlídání dvě děti, jedno něco přes půl roku a druhé přes dva roky. Přebalovala jsem to mimčo na gauči a najednou vidím, jak to druhý dítko vyhazuje hlínu z květináče na zemi :angry: . Tak jsem se otočila, "skočila" po něm (bylo to pár cenťáků, ani jsem se nepohla, jen jsem natáhla ruku), ale současně jsem měla položenou ruku na mímu :sunglasses: . Jenže to nestačilo :confounded: . Najednou rána, dítě na zemi a já v šoku... Pak jsem ho furt pozorovala a měla jsem strach, aby bylo všechno v pořádku. Když jsem ho vracela, sice se mi moc nechtělo, ale radši jsem šla s pravdou ven, byť rudá až na zadku :pensive: . Ale odpověď mě překvapila, byla jsem tou dobou mladá, nezkušená :sweat_smile: . Mamina těch dětí nad tím mávla rukou a povídá: "Jooo, holka, to už se nám stalo tolikrát." :sweat_smile:
Takže běžná věc :wink:
19. led 2008 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tohle se fakt stane snad kazde mamince...to je proste mzik no...

U nas je dobry, ze na vsecko zabere koza :grinning: Na kazdej pad, bolistku, nemoc, trapeni :sweat_smile: Proste jak rve, dam kozu a je klid :sweat_smile:
19. led 2008 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Alí - tak to máš fajn :wink: Tak už chápu, proč je Nelinka závislák :sunglasses: :grinning: Ale počkej, až v deseti spadne z kola a bude chtít kozu :sweat_smile:
19. led 2008 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alčátko, SLevíku :grinning: :wink: to jsem se teda nasmála :wink: u nás to taky zabírá....manža trošku zuří, že když nejsem doma, že nemá co vytáhnout :wink: .
No snad se to odnaučí než mu bude deset, to bychom vypadali doooost divně :grinning:
19. led 2008 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naty - u chlapa bych to pochopila, holt pak od maminky přesídlí k nějaké slečně, ale že i Nelinka :grinning:
19. led 2008 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Náš Edík vytrvale vystupuje z přebalováku v koupelně. Neví, co je "ne", když zvýším hlas, vyvolává to u něj salvy smíchu (asi myslí, že matka s ním hraje nějakou prčovní hru). Vážně přemejšlím, že šupnu podložku na zem a v nejhorším se skulí na studený dlaždice z vejšky 5 cm.
20. led 2008 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jste nevideli v Krausove "Uvolnete se,prosim" zenskou, co kojila syna jeste ve ctrnacti...? :grinning: :wink: :slight_smile:
20. led 2008 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, o tématu "pády na hlavu" by moje ségra mohla psát romány - jakmile spadla, vždycky přímo na šíšu. Takže ve 3 letech měla chudák už celkem 3x šitou hlavu. Adík mi ještě nespadnul (ťuky ťuk!!!), ale do hlavičky už je taky praštěnej - v koupelně jsem za komodou s přebalovákem měla postavenej sušák na prádlo, malej řval kvůli prdíkům a napínal se a v jednom momentě - podotýkám, že jsem ho POŘÁD DRŽELA!!!! se mi napnul tak, že se odrazil a temenem ťuknul přímo do trubky toho sušáku - řev jak kdybych ho napíchla na vidle a 15 minut ječel jak Viktorka - a to to nijak velká rána nebyla, ale se příšerně leknul....doteď nechápu, jak se to stalo, když jsem ho držela za nohy...jsou to ještěrky, no :slight_smile:
20. led 2008 v 19:19  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
no holky, tohle tema je tu jak na zavolanou, zrovna pred hodinou jsem si s Andulkou lehla do postele, kojila jsem a jak jsem unavena, tak jsem usnula. No Anci se najedla a hura do akce, uz docela obstojne leze, takze zrejme precestovala postel a najednou rana jak cip, jsem vylitla jak sipka a za par vterin rev, tak nikdy nebrecela a nesla utisit..no nakonec to, jak rika alcatko, spravila koza .... stalo se mi to poprve a hlavne ani nevim co a jak se stalo, jen to, ze spadla..taky si pripadam jako nejhorsi matka, jak jsem mohla usnout! :angry:
20. led 2008 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, taky jsem si myslela, že si mi to v životě nemůže stát. Malej mi spadnul v pátek z přebalováku. Byl to teda žuchanec, dopadl na všechny čtyři jako kočka, vypadá to, že mu snad nic není. Děti jsou pružný.
20. led 2008 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
jolav: Na co dopadl? Na dlaždice? To hrozí u nás, chjo...
20. led 2008 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja debil pro zmenu natacela ditko na gauci na kameru. boban se v ty dobe jeste skoro nevrtel, no a ten den se rozhodl, ze to zkusi...Prask a uz se sesunul z gauce, ja ten des mela jeste nahranej, nez jsem odhodila kameru...Pohotovost, rev, hruza, teda mladej rval asi minutu, ale ja ten zbytek:slight_smile: Pani doktorka na pohotovosti se usmala a pravila, ze deti jsou v podstate z gumy a at to tolik neresim...No, mozna ze az bude boban v puberte, trochu se zklidnim...Jo mimochodem, mam z tech padu desnou fobii a na netu jsem nasla helmu pro kojence. Je mi absolutne jedno, ze budu vypadat jako totalni krava a tchyne a spol si budou tukat na celo. Ja budu v klidu, takk co, asi ji poridim...
21. led 2008 ve 02:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holkyyyy :zipper_mouth: Malem byla zase po Nelus :pensive:
Vcera jsem byla u nasich, Nelinku jsem uspala v kocarku(jezdime uz sportakem), na spinkani ji nepoutam, asi mam pocit, ze by se necitila pohodlne :confused: , po uspani jsem ji pristavila k oknu, at na ni vifime z kuchyne.No a sly jsme s mamcou varit..po nejake dobe se jen tak informativne kouknu, mela jeste daaavno spat, a mam sok!!§nelinka sliza z kocarku!!!!Ona se naucila slizat s postele, otocit, spustit postupne nohy a spustit se cela, no a to hodlala aplikovat v kocarku..akorat ze by se teda asi zabila...opet jsem zustala uplne zmrazena, jak jsem ji videla balancovat...nastesti moje mamnka vystartovala a na posledni chvili vyletela ven a chytla ji..uz to bylo ale vo fous :rolling_eyes:
Ja jsem nepoucitelnaaaaa
21. led 2008 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuju za toho téma. Opravdu.
Vidím, že jsem hodně naivní, když si myslím, že mně se to stát nemůže...
Zatím se teda nic nestalo, dávám si pořádnýho majzla, na naši postel ho už hodně dlouho nedávám, na sedačku už taky ne (od té doby, co se umí přetáčet), takže jedině by mi mohl spadnout z pračky, kde ho mám před a po koupání, a nebo z přebalováku, který mu už je sice malý, ale občas ho ještě použiju, když se mi nechce klečet na zemi. Jinak je Toníček opravdu jen na podlaze, právě proto, aby nespadl.
Ale i tak ho musím hlídat, protože ze všeho nejraději válí sudy k hranám radiátorů....

No nic, to jsem odbočila.

Fakt děkuju za vaše příspěvky. Pomáhá mi to víc si uvědomit rizika i to, že stačí chvilička a neštěstí je tak blízko...

ufff
21. led 2008 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Me spadla mala jednou pri kojeni z postele,asi ve 4m. a tatkovi z gauce,ale to byl mzik,hruza,zatim od te doby nic,clovek si mysli,ze ji uhlida,ale to by nemohl byt jen clovek :slight_smile: :slight_smile:
21. led 2008 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono je asi jedno jestli od ostatních slýcháváme, že nemáme dítě nechávat ani vteřinu bez dozoru - že to je mžik :pensive:
Mě to máma říkala pořád, že ikdyž ještě neni pohyblivej, tak abych se nedivila ... no a já si říkala, to neni možný, jsem s ním celej den, on leží jak placka, proč by se zrovna když já odejdu přetočil :astonished: :pensive: -co by se mu mohlo stát ... no a co se nestane, že jo :pensive: Hop a je na zemi :confounded: . Já měla strašný výčitky, hned sem to mámě volala, potřebovala sem to někomu říct a ona mě právě uklidnila tím, že se to stalo snad každé mamince co zná. Což není omluva, to je jasný, ale ono je to fakt o vteřině a stejně tomu ta maminka nevěří, že ta její malá ,,placka,, :grinning: by dokázala odcestovat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. led 2008 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, takze kdyz je to normalni, tak jsme vsechny vlastne normalni a normalne se to uhlidat neda!

Ne, ze bych z toho mela radost, ale je mi lip!

Diky za prispevky, vsem!
21. led 2008 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
já doufám že normální jsem :grinning: :grinning: :grinning:
21. led 2008 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
januska: Tak mě se stalo dá se říct to samý, a taky se mi z toho dělalo špatně, byla sem uplně sesypaná, jesi se jí něco nestalo atd.:slight_smile:takže sem v podstatě uplně to samý co ty a myslím že i mnoho dalších:slight_smile:
21. led 2008 ve 21:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak malýmu jsou 4 měsíce a už mám 2 "bezva" zážitky.

Při tom prvním mu bylo pár dní, asi týden nebo tak a my máme zakrslýho králíčka....teda zakrslýho....je prostě vyžranej, takže je mega, no a toho králíčka jsme měli normálně v obýváku, byl zvyklej skákat k nám na sedačku....a jak tam tak ležel malej v lehátku, já byla ve sprše a manža něco kutil v kuchyni (máme obývák dohromady s kuchyní), tak milej králíček na našeho několikadenního drobečka skočil. Z koupelny jsem slyšela jak na manža na králíka řve, tak jsem se šla podívat co se děje, no a on na mě, že na něj králík skočil. No umíte si asi představit tu scénu, já v šestinedělí, pár dní z porodnice doma, nervy v kýblu....začala jsem brečet a byla jsem fakt hysterická, řvala jsem na manžu, že neumí malýho chvíli pohlídat a že má určitě vnitřní krvácení a že musíme okamžitě na pohotovost..... a Matýsek se milé dámy ani neprobudil :grinning: , takže nakonec se žádný vnitřní krvácení ani pohotovst nekonali :wink:

No a druhý zážitek, ten se mi stal asi před týdnem. Bydlíme v suteréním bytě a máme nízkej strop a takový visací lampy, takže jsou dost nízko. No a já vzala malýho z pohovky a chtěla jsem ho zvednout nad hlavu, že uděláme éro, jenže jsem si bohužel neuvědomila, že stojím pod tou lampou a jak jsem ho zvedla, tak jsem chudáka malýho praštila do hlavy. Já se tak strašně lekla! Malej začal samo řvát, jenže řval asi dvě vteřiny, zato já brečela asi ještě půl hodiny a zase hjsem plašila, že má otřes mozku a tak.

Při tom prvním zážitku jsem fakt myslela, že mě odvezou, bylo mi hrozně, to se ani nedá popsat, páč ve mě ještě moc řádily hormony....no a při druhým jsem byla taky vyklepaná, bylo mi na zvracení a v noci jsem skoro nespala a pořád malýho sledovala, jestli žije.

A to ještě bude karambolů :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. led 2008 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky já vím, že to musí být v té situaci asi strašnej pocit, mě se to teda zatím nestalo, ale odteďka si budu dávat bacha ještě víc, ale musím vám říct, že u některých story jsem se fakt zasmála :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Hlavně že se žádnýmu mimisku nic nestalo a přeju všem ať se to už nikomu z nás nestane.... :slight_smile: :wink:
21. led 2008 ve 22:00  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem ráda,že jsem normální,že se mi to stlao taky a hlavně,že nemám v Ip žádnou škaredou poštu :confused: ,co jsem to za matku :astonished: .Já spadla babičce jako úplné mimino z kočáru a jsem normální,aspoň teda myslím. :wink:
Snad se ty jejich pády obejdou bez úrazů i nadále. :wink:
21. led 2008 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
nam se jeste taky zatim nic nestalo a jsem za to rada, i kdyz uz jsme meli par "malem". mohli jsme mit premieru hnedka v den narozeni. Ja jsem osirela na porodnim sale, manzel si sel kupit neco na uklidneni a PA taky pro neco odesla, drzela jsem malou v ruce, chtela sem se zvednout a obleknout. me nenapadlo si ji polozit na postel, ale v tu chvili prisla porodni asistentka, tak sem ji poprosila, jestli mi ji muze podrzet. Ja jsem se zvedla a v tu chvili s sebou sekla na zem. Probudila sem se a hnedka jsem koukala kde je Natasa, lezela na prebalovaku a kukala se na me svyma krasnyma ocickama. Ja jsem byla tak rada, ze to takhle dopadlo, ja bych si to v zivote neodpustila.

My ji mame casto na gauci mezi nami a i kdyz ji jistim svou nohou, tak se manza divi, proc, kdyz se behem vteriny nemuze nic stat. Az uvidime, ze pada, tak ji chytnem :slight_smile: . Ona je uz velka a pekne mrstna. Tady vidim, ze se fakt neco muze stat.

Holky, at se stane, co se stane, hlavne, ze to dobre dopadne a miminka jsou v poradku.
1. bře 2008 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já se úplně bojim napsat že nám se to ještě nestalo - většinou totiž všechno zakřiknu :unamused: Jednou málem z přebalováku a to jsem stála u něj jen se shýbla do skříňky pod přebalovákem. Ještě jsem ho zachtila, ale stačil si odřít trochu nožičku :rolling_eyes:
Kamarádce jednou malý spadnul ze stolu. To se prostě stane raz dva. Když to tu tak čtu, asi začnu být opatrnější. Mývám malýho na rozloženym gauči, obloženýho polštářema a občas odběhnu .... ale vidim že oni dokážou všechno, "šikulky" :angry: :angry: :angry:
1. bře 2008 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak, jak dny ubihaji...Elishka je mrstnejsi, odvaznejsi...ale taky rychlejsi :confounded: , a tech padu!!! Uz to beru jakz takz, furt mi trne...ale uz nehystercim!!!

Jo, tohle tema jsem zalozila ja, ale na starem nicku...to su ja januskaababoo!!!
1. bře 2008 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky j.a.n.u.s. taky se mi to stalo. :pensive: :cry:
Sice postel vysoká 20cm i s matrací ale do rohu místnosti.Byla v pohodě ale děsně se lekla, nevim jak se to mohlo stát snad mikrospánek? stalo se to ráno v 5.00.Ježiši jak já vyváděla,vzbudila jsem přítele,nutila ho hned na chirurgii a Barča se smála a já vyplesklá.Vyděla jsem ty nejčernějsí myšlenky,pak jsme šly k Mudr. do poradny,ona jí zkontrolovala,já se uklidnila...
1. bře 2008 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéžiš, to je téma, úplně mi tuhne krev v ilách. Když bylo adíkovi asi šest neděl, spal u mě v posteli a já odepisovala na sms. Ale nějak mi vyklouzl mobil a spadl mu na hlavišku, taková ŕána.. Do rána jsem ho furt kontrolovala.. Taky jsem ho položila do lehátka ke stolu a on sáhnul dozadu ručičkou, stáhnul noviny, na kterých ležel talíř s polévkou a shodil to na sebe. Naštěstí už to bylo studený, ale lekl se pořádně. A teď naposled si hrál na zemi s kalíšky z Ikei, co jsou od šesti měsíců, ale ujela mu ruka a padl na rtík na jeden ten kalíšek, krve jak z vola, řev... Nakonec to nebylo tak hrozný, ale zrovna u toho byli anši a samozejmě jsem nejhprší matka a dávám mu nebezpečné hračky.. Teď leze po celém bytě a já furt za ním.. Zásuvky jsou sice zakryté, ale třeba boty nebo koš, to rád líže.. Ach jo, a jak všichni říkají, až bude chodit, bude hůř..
2. bře 2008 v 00:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak před měsícem jsme taky letěly :wink: , a to z postele, na dovče a v půl sedmý ráno před odjezdem :confounded: , ale přežila, takže dobrý. Horší je, že od tý doby co leze se nezastavím a navíc si teď asi týden stoupá, a to je teprve žůžo, nestačím valit oči a vychytávat pády :confused: , vyšplhá se třeba v postýlce na nohy, drží se zábradlí a ok, ale najednou pustí ty ruce a už je na zádech, hlavou přímo do zadních žbrdlin...a totéž všude jinde. Jsem jak hlídací pes, ale bude asi hůř...
2. bře 2008 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek