• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pád miminka na zem z výšky. Stalo se vám to taky?

16. července 2014 
ahoj holky, tak se dneska musím přidat do klubu "MATEK CO NECHÁVAJÍ SLETĚT SVÉ MIMI Z POSTELE" :sweat_smile:
No jsem celkem dost vyděšená...u nás to proběhlo takhle: Jáchmek se začíná troch plazit pozadu...no a tak se doplazil proklatě blízko kraji postele, já si toho všimla, chytla jsem ho za ručičky, že ho jako přitáhnu, on se mi vyšubnul a bum byl na zemi...bouchnul se jako do temene...pláč, slzy..já totálně vynervovaná...raději jdeme k mudře...uf..holky to je děs..připadám si jako neschopná, nezodpovědná kráva :frowning2:
3. bře 2008 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
iza - raději zajdi k tý doktorce. My byly po pádu 1 den v nemocnici na pozorování. Všechno bylo OK, ale jistota je jistota. Nezodpovědná nejsi, prostě se to stalo, budeš si teď dávat sakra bacha :slight_smile: Mě v nemocnici říkali, že je to tam jak na běžícím pásu, vůbec nikdo se nedivil, jsou asi zvyklí :slight_smile:
3. bře 2008 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
gabca jo jo máme přijít v půl jedný a chce nás poslat na neurologii, ale tam jsou až od jedný
3. bře 2008 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo holky jak to ctu tak si ted uvedomuju ze se musim Okamzite odnaucit nechat maliho na prebalovaku a odbihat na wc,umyt rourku atd...si rikam dam ho radsi na postel ale jeste jsem to neudelala vzdycky ho necham na prebalovaku to je jak 2 postele nad sebou!!!
takze radsi nenecham ani na postely ale dam ho do postylky,,,,jeste ze tahle tema je ja bych si to vubec neuvedimila rikam si on se jeste nemrska ale najednou sebou mrskne a spadne na zem z prebalovaku a bude na vsechno pozde...
3. bře 2008 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přidávám se do klubu. Mně malá spadla z gauče ve 2 týdnech! Před kojením jsem si ji jako vždy položila na gauč do peřiny! takže byla lehce zabořená kus od kraje, začala jsem si sundávat podprdu, otočím se pro deku, během vteřiny otočím zpátky a už jen koutkem oka vidím, jak dopadá na zem. :astonished: Děsnej řev, zvedla jsem ji, prohlídla, rychle vrazila kozu a bylo po pláči. Já samozřejmě hysterickej záchvat, že jsem nezodpovědná matka. Fakt nechápu, jak mohlo dvoutýdenní novorozeně zvládnout vykulit se z peřiny, otočit se a spadnout dolů. naštěstí je gauč úplně u země a ona se spíš jako skulila a na konci"ťukla" hlavou o zem. Asi jak se vztekala hlady a chtěla pít, tak sebou nějak šikovně mrskla. Nic se nestalo, ale já už ji ber držení nikde nad zemí nenechávám, protože tohle mě jen utvrdilo, že se nedá odhadnout, kam se mimi "dovzteká".
Jinak holky na ten přebalovák si dávejte pozor, já teda malou nenechávám nikdy bez dozoru ani na vteřinku ... to je hrozně nebezpečný. Mám sestřenici doktorku, chirurga a ta mě upozorňovala, že nejčastější a taky nejošklivější dětské úrazy jsou pády z přebalováku a popálení. Ať mimčo nikdy nenechávám ve výšce bez dozoru.
:wink:
3. bře 2008 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ehm no :grinning: Tak my už jsme byli kvůli pádu 2x v nemocnici, ale naštěstí vždycky dobrý. Jen jsme zaplatili 90 káčé a jeli domů :grinning:
Ale v tu chvíli to tak vtipný není no :stuck_out_tongue_closed_eyes: I když třeba malé očividně nic nebylo, vždycky jsme pro jistotu jeli :wink:
3. bře 2008 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
no prave jeste ze fakt tahle tema je nikdy bych nerekla ze tak maly mimi se muze nejak pretocit nebo neco...takze u budu davat bacha radsi....
petrolejko a 2 tydenni mimi jak muze spadnout z gauce to teda fakt cucim :confused:
3. bře 2008 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iza - jak jste dopadli?
3. bře 2008 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
gabca..tak jsem se cca pred hodkou vratili...posilali nas na ruzna vysetreni(ocni, chirurgie, neurologie, rentgeny), do ruznych nemocnic..chteli si nas tam i nechat ale nakonec nas poslali dom a mame ho pozorovat(i v noci, kazde 3hodky budit jestli je ok, pokud by zvracel,mel zmenu nalady, byl apaticky ihned do nemocnice)..a zitra kontrola v nemocnici na chirurgii
3. bře 2008 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, mě spadla malá celkem třikrát a to ji je devět měsíců. Myslela jsem že na ni dávám dost velký pozor ale asi né. cítím se jak špatná máma, která neumí uhlídat své dítě. A nejhorší z toho je, že už má strach i manžel. Teda řekl mi co s tím dítětem vyvádím a myslím že se teď bojí ji nechat se mnou o samotě. To je to co mě bolí, už ve mě nevěří.
3. bře 2008 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
besinecek - a jak moc vážné ty pády byly? Mezi náma - moje malá, co se začala stavět a chodit kolem nábytku, padá v jednom kuse...Je to asi tak - stokrát za den jí chytnu a jednou se vždycky někde rozplácne:slight_smile:sou to teda jenom takový ty drobný klasický dětský pády, kterejch maj děti v tomhle věku podle mě spousty, ale breku u toho je hafo a pár modřinek už taky to objevování vyneslo...Ale to je podle mě normál - proto sou taky děti od přírody gumový:slight_smile:

Docela by mě zajímalo, jak by na tom byl se skorem manžel, kdyby jí měl ve dne v noci na starosti?Myslíš že by neměl žádnej karambol? Jediný rodiče, který se nikdy nesetkali s nějakým tím pádem, jsou ti, co mají výjimečně klidné, hodné děti, které se téměř nehýbou:slight_smile:Takže určitě hlavu vzhůru, pokud ty pády nejsou z velké výšky a nejsou závažné, tak to prostě k batolecímu životu patří, i když samozřejmě mi taky vždycky srdíčko buší a bolí, když vidím ty slzičky a nadávám si, ale špatná matka?To by pak dobrá matka musela bejt nadčlověk, aby měla oči a hlavně ruce uplně všude:slight_smile:
3. bře 2008 ve 23:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
iza - přesně to jsme měli. Oční, neurologie, rentgen, sono. Mě přitom bylo malý hrozně líto, že jsem jí to způsobila já. Pak jsem to i pěkně ořvala... Teď si dávám sakra bacha, aby někam nespadla. Přebaluju zásadně na zemi a tak. Zítra jdeme snad už na poslední kontrolu na neurologii. Jde tam manža, ta neuroložka byla absolutně divná, hrozně mladá a vůbec nevěděla co s náma... pak nás poslala lehnout si na chirurgii, my tam lítali a když jsme chirurgii našli tak nás poslali pryč, že tam nejsou pro miminka zařízený... Tak jsme museli na dětský. Tam se zase divili, proč už jsme nebyli na sonu. Malá hladová, mě nechtělo nervama začít téct mlíko. Tak dostala až v 6 večer na dětským Nutrilon. No hroznej den. Jsem, ale ráda, že jsme to absolvovali, moc nerozumím těm co nejdou k lékaři vůbec. Úplně se děsím až začne malá chodit :slight_smile:
4. bře 2008 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak dnes se bohužel i já musím přidat do klubu.Ráno jsme s malím ještě polehávali v posteli no a já blb jsem tak lehce odpočívala,ale nespala no a najednou pomalu otevírám oči a vidím jak malej padá z postele,rychle vyskočím a malej se tomu řehní jak nevím co a o mě se pokoušel infarkt :angry: .Tak sem ho zvedla a začala ho litovat a jak on viděl tu lítost no tak najednou tačalt pofňukávat(je to prostě dobrej herec.No ještě teď se klepu ale malej z toho měl očividně jenom srandu :confounded:
4. bře 2008 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
apricots díky za podporu, v tom máš pravdu, že on manža ji hlídá a hraje si s ní, takže při tom nevaří, nepere a spoustu dalších činností. Malá mi spadla dvakrát z postele a jednou ze sedačky, měla jsem ji na stole a ona se přitáhla za žaluzii a vypadla z ní na zem, máme v kuchyni dlažbu takže jsme letěli na pohotovost, naštěstí se nic nestalo. Teď už začíná lítat jak čert, chvilku neposedí, takže mám co dělat. už ji nenechám z očí ani chvilenku. Holky jak jste to vyřešili s kábly pod počítačem a tak. My jich máme celkem dost na zemi, pc, scanner, tiskárna, tv, a další blbosti tak mě to celkem děsí.
4. bře 2008 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
koupili jsme klasickou dřevěnou stoličku se stolečkem, takovou tu, jak je židlička na tom stolečku.
Každý den v ní moje 8-mi měsíční holčička papala a jednoho dne jsem se otočila zalít čaj a v tom rána, ten popruh co je mezi nožičkama prdnul a moje holčička propadla celou váhou svého tělíčka na zem a dala si do hlavičky na čelíčku o spodek jídelního stolu. Byla to vada od výrobce. Okamžitě jsem jela do Krče, kde mě přednostně vzali, letěli na rentgen a dostala od doktora vynadáno pěkně. Naštěstí vše v pořádku, ale doktor mi doporučil dítě 3 měsíce hlídat pro případné krvácení do hlavy. Naštěstí vše dobře dopadlo.... už je jí 7 let :slight_smile:
Proto radim, vše kontrolovat, hlídat hlídat a hlídat.
4. bře 2008 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
niega: dopadl naštěstí na koberec, dlaždice by byly asi horší
5. bře 2008 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak já se přidám s nedradičním pádem. To tady ještě nebylo. Malá mi ještě nespadla, protože se moc nehýbe, ale spadla jsem s ní já :confounded: Dost často ji doma nosím v náruči, Znáte to už je to ospalý a proto ufňukaný. Jdu si takhle s ní po pokoji a najednou padám k zemi. Pod nohy se mi zamotal ten blbej gumovej míč, kterej se tady kope z rohu do rohu, protože je neskladnej. Naštěstí jak jsme padaly, dopadly jsme na míč. Holka se hlavou odrazila od míče a pak jsem ji nějak chytla, ani nevím jak. Jak jsem ji držela, tak jsem ji akorát škrábla nehtem na hlavě. Strašnej řev, ale myslím si že hlavně úlekem. Taky jsem to obrečela. Představovala jsem si co kdyby padla hlavou na zem. No hrůza!! Celej den jsem se klepala. Pak jsem to musela 5x ukazovat manželovi, kterej to nedokázal pochopit.
Jinak z jakýhokoli pádu mám strašnej strach. Je to hrozný, ale jak tady čtu, tak se to prostě stává.
Jinak, když byl ještě malej náš kluk, tak mi sáhl na rozpálenou plotýnku, taky je to hrůza a taky jsem ho měla v náruči. Jsem macecha :frowning2:
7. bře 2008 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, holky tak já se musím přidat do klubu. Je mě z toho hrozně, ale jsem ráda že v tom nejsem sama a že je to "normální". Dneska jsem malýho chlěla přenýst v takovým tom lehátku, a jak jsem chytla ty kšnady tak mi jedna vyklouzla a já ho vyklopila na zem. Výška to sice nebyla (asi tak 20cm) a to se jakoby překulil a naštěstí na lino, protože jinde máme dlažbu a plovoučku. Strašněj řev a uklidnilo ho až prso, pak se už smál a vypadá že mu nic není, tak nevím. Na levé straně čelíčka má červenou skvrnu, chudáček asi bude mín moncla nebo co. Je mě z toho hrozně a nevím jestli radši nezajít k Mudr. Taky se bojím co na to večerm manža, byla bych nejraději, kdyby mu ten flek zmizel a já to miláčkovi nemusela říkat. Jo a po tom, co jsem tady četla, tak si budu dávat sakra většího bacha s malým na přebalováku, protože občas se od něj taky odtáhnu, sice mám na něm položenou ruku ale to jak vidno vůbec nemusí stačit. Díky všem co jste napsaly o vašich pádech, moc mi pomohlo, že nejsem jediná.
21. dub 2008 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
garbage flek možná do večera opravdu zmizí :wink: Já se musím taky "pochlubit" náš malý žuchnul v pátek. Po ranním mlíčku dospává semnou v posteli a vždycky když se probere, tak mě vzbudí. Ale tentokrát chtěl být na maminku asi hodný, nechal mě spát a šel cestovat. Máme postel ta 30cm od topení a tam malý zapadl, samozdřejmě po hlavě a na to topení :frowning2: To teda bylo probuzení :unamused: Řval hrozně,ale ne dlouho, pak už vypadal úplně v pohodě, akorát na čele boule a červený flek jak hrom. Pro jistotu jsme byli u Mudry a na rentgenu, všechno v pořádku. Ten flek do večera hodně vymizel, teď už tam má jen slabounkou čárku trochu do fialova.
21. dub 2008 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak nám se ještě nestalo, žebychom rovnou zbuchly na zem, ale jednu hrůzostršnou historku mám. Jedu si to s kočárem v jednom z těch větrnějších dnů, ale není žádná vichřice. Najednou vjedu mezi takový vysoký paneláky, které vlastně vytváří takový komín a tam se udělal takový poryv, že mi šel kočár na bok. Normálně zůstal viset na dvou bočních kolečkách, do boudičky fouknul příšernej poryv, odfouklo mi to pláštěnku a malá zpustila příšernej řev. Náš kočár má i s miminem dobrých 26kg a já mám jen 2x tolik, takže jsem visela na tom kočáře (jo a to jsem zrovna měla dost zablokovaný záda). Nakonec jsem to ustála a došoupala se do obchodu, kam jsem měla namířeno a slzy nakrajíčku...představa že mi jde celej kočár k zemi..... :cry:
21. dub 2008 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj!Tak to se musím přidat do klubu taky.
To jsme tak jednou byly u babičky.Máme tam pokojík,ve kterém spáváme a tenkrát tam byla i dětská postýlka pro našeho prvorozeného.Mohlo mu být tak 9 měsíců.Večer jsem ho dala spát a protože to je samostatný pokojík v podkroví,zůstala jsem tam s ním,dokud neusne.Pustila jsem si televizi a přes postýlku dala spacák, (takový ten "dekáč" co se dá rozdělat a je z něj obdelník),aby na něj nešlo světlo z TV.Ale co čert nechtěl,nebo spíš syn nechtěl... ...spát a chtěl si povídat.Postavil se v postýlce opřel se o spacák a nakláněl se.A než jsem stačíla zareagovat,milé dítě se pověsilo přes okraj postýlky a už jsem jen vyděla jak se i se spacákem sune k zemi.A rovnou na hlavičku.Mysella jsem,že umřu :frowning2: ,byla jsem úplně hotová.Křik jak blázen.Taky jsem to obrečela.Celou noc jsem ho pak hlídala a byla jsem sama ze sebe tak strašně sklamaná,že nedokážu ohlídat vlasní dítě.Naštěstí se nic nestalo.Akorát měl malinkou bouli a já podtržené sebevědomí.Dnes je mu 6 a naštěstí si to nepamatuje a ani jiné následky to nemá.Od té doby si dávám sakra bacha a doufám,že u druhého to už nezažiju.Takovou blbost už nikdy neudělám. :frowning2:
21. dub 2008 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
navi-tak flek zmizlel už odpoledne. A brouček náš malinkatej je OK, ale mám černý svědomí, že jsem to neřekla manželovi. Ale na druhou stranu je to lepší. Stačí že se stresuju já :confused: .
22. dub 2008 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
garbage - řekni to manžovi, alespoň na to nebudeš sama, určitě to pochopí. Já už přebalovák vůbec nepoužívám.
22. dub 2008 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
garbag- to je dobře :slight_smile: Manžovi to klidně říct můžeš, nic vážného se nestalo, tak ho stresovat nebudeš a aspoň ulevíš svému svědomí :wink: Jinak tě chápu, ten můj je taky na malýho hrozně choulostivej a když jsem mu volala, co se stalo, trnula jsem jak zareaguje. Vzal to tak, že se to mohlo stát i jemu a hlavně, že je prcek v pořádku :slight_smile:
22. dub 2008 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak i já se přidávám do toho nešťastného klubu :frowning2:

došly jsme z nákupu dala jsem malé najíst a šla jí uvařit čaj, jako obvykle jsem jí dala ke zdi do rohu naší postele (máme 2 strany postele do rohu u zdi) a šla do kuchyně, najednou strašnej řev, no nevím jak to Janička dokázala, ale překulila se před celý letiště a spadla z postele na zem... manža stále trčel v práci a nemohl se dostat domů(dojíždí 30 km s kolegy, ne svým autem), no tak jsem poprosila souseda aby mě odvez na pohotovost, já v naprostým stresu, malá naštěstí v pohodě a vysmátá, jsme dojeli cca v 18 do nemocnice a trčeli jsme tam do 22h. taťka nakonec doběhl na nejbližší spoj a za hodinu a půl byl za náma v nemocnici a mohla jsem propustit chudáka souseda domů....prošli jsme pohotovostí, chirurgií, rentgenem a neurologií,ale naštěstí nikde nic, vše v pořádku....malá na každé prohlídce protivná, protože už bylo pozdě večer... jinak na chodbě mi vždycky usla v náručí....to byl zase den na posrání :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. kvě 2008 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani - hlavně, že jste v pohodě.
6. kvě 2008 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj holky,

i já patřím do klubu :wink: Tobís mi spadl z postele asi dvakrát, stalo se a taky jsme si prošli pohotovostí a rentgenem, ale dobrý, prý tam mají podobných případů hafo a většinou nic se nestane, protože maj mimísové měkký kosti. S tím přebalovákem bych si dávala opravdu pozor :unamused:
6. kvě 2008 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
tak my taky :sweat_smile: . Jak tu popisovala Garbage, tak presne tak se to stalo - akoratze tatinkovi. Prenasel malyho, ze ho prenda z lehatka do postele a jak ho nesl, tak mu vyklouzl popruh, malej se skulil a letel na zem. Bacnul z boku hlavickou na zem na lino. Akoratze manzel ma skoro 2m, a nesl lehatko ve vysce pasu - takze asi jako pad z prebalovaku :-/. Ja jsem pribehla a jenom jsem videla ve dverich do loznice malinkyho lezet na zemi na nej spadla plinka, kterou pod nej davame - takze jsem videla jen maly nozenky na zemi. Krve by se ve mne nedorezal. Hlavne bylo ticho - asi 10 vterin - asi nejdelsich meho zivota. Asi jak spal, tak nez mu doslo, co se stalo. Oba jsme k nemu skocili, ja ho chovala a okamzite na pohotovost - bylo to v noci. Malej za chvilinku usnul, tak jsem v aute pozorovala, jestli dycha. Ani jsem nebrecela, jak jsem byla v soku. Az kdyz doktor rekl,ze to vypada dobre, tak jsem zacala rvat, pze mi doslo, co se mohlo vsechno stat. Poslali nas na retgen, tam uz malej rval, ale hlady.
A 48 hodin po padu hospitalizace. Pred chvili jsme prijeli domu. V nemocnici mu kazdou hodinu kontrolovali zornicky. Ja prvni noc svitila a koukala na nej, jestli je ok - az me sestricka vyhnala spat, ze to bude dobry a ze jsou deti gumovy. Zapisovali jsme teplotu, vahu, blinkani, kakani ... nahnali nas na odber krve, ocni, k neurologovi a na sono hlavicky. Nastesti se zatim vse zda v poradku, ale uz to nechci nikdy zazit. Porad mam v hlave ten obraz tech malych nozicek co koukaji zpod plinky. Malej bude asi kaskader.
PS: Sestricka na prijmu nas uvitala slovy ... tak co ty malej letce. Nevedela jsem, jestli mam brecet nebo se smat - no ted uz se usmivam. Ale vsichni byli v nemocnici skveli a ja jsem strasne rada, ze se o nas postarali a taky ze me nenechali si to vyzrat, ze mi nenadavali.
Takze BACHA NA PRENOSNY LEHATKA, zjevne se to stava!!!
22. kvě 2008 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,tak nám se to stalo zrovna dneska.Ráno jsem si s malou chrupla v našem pelíšku a pak jsem vstala že jdu na toaletu a říkám mužovi,bacha ať ti nespadne,víš jak je rychlá a on na to jojo,täk jsem šla.Najednou rána jako když do baráku narazí přinejmenším kamion,ani jsem nestihla dočůrat,letím tam a malá naražená hlavou do zdi..uplně jsem se rozklepala,Rob už ji vzal do ruky a začal utěšovat,páč se po chvili rozplakala..Ještě ted se klepu,když na to pomyslím :frowning2: .A jak se to stalo?Prostě usnul...Snad to bude všechno ok...nejhorší je,že jsem zdravotník,takže vím jak takovýhle pády můžou mít následky,takže o to se nervuju ještě víc..
13. čer 2008 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Oživuju toto téma. Dnes mi malej spadl z postýlky, vůbec nevím jak se mu to mohlo podařit, normálně se ještě nepostaví ani sedět neumí, ale prostě se mu to nějak podařilo a vypadl z ní. Já u toho přímo nebyla, zrovna jsem si odběhla na záchod, byla jsem pryč jen chvilikču. Hned jsem s ním jela do nemocnice, tam udělali rentgen, naštěstí nic zlomenýho nemá a hlavička je v pořádku. Musím ho 24 hodin sledovat. Stalo se to některé z vás taky? Nebo jen já jsem taková hrozná matka :frowning2:
25. led 2009 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek