• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pád miminka na zem z výšky. Stalo se vám to taky?

16. července 2014 
ahojky - taky se přidám k mamkám co neuhlídaly... :rolling_eyes:

minulý pátek Saša spadla z rozloženého gauče (podcenila jsem její schopnost válet sudy, kterou získala snad z hodiny na hodinu). spadla sice na koberec co máme na parketách, ale řev jak blázen, naštestí po 2min byl klid. žádná krev, nezvracela, nebyla spavá, žádná teplota, zorničky ok, bez modřiny, akorát se jí udělala měkká boule na hlavičce. tak jsem nikam nešla a zdálo se mi, že je boule menší. jenže včera ráno jsem znovu šahala a boule naopak narostla. protože jsem ale byla v práci a hlídala mamka, tak jsem jen Dr.zavolala a že radeji mám přijít a pošle mě na RTG.

v ordinaci ale měla zástup - a nevím jeslti mě chtěl vyděsit nebo věděl že jsem zdravotník - hned že to určitě bude fisura (prasklina) lebky a hematom, pošle mě na RTG a ultrazvuk mozku malá má ještě fontanelku celkem větší a když se to potvrdí tak pak na neurolu a EEG a možná neurochiru... ten mě vám tak vyděsil :frowning2: jsem si říkala že jdu asi pozdě, co to jsem za matku.... a prý že "můžete být ráda, že dítě vypadá dobře...." a taky že budou nutná antibiotika kvůli riziku meningitidy :confused:. jo a jak ji zkoušel jestli se přitáhne, podle mě blbě chytil a vyklouzla mu jednou rukou, tak se strašně divil, že se neudrží.. :confounded:

abych to zkrátila - rentgen lebky i sono mozku jsou v pořádku, boule furt je, zítra teda jdem s výsledkama na středisko a doufám že už tam zástup nebude. ted malou raději furt nosím nebo dávám na zem.
12. únor 2009 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
gabka32 : to je sila teda, takhle te vydesit....bych se asi proklinala a porad jen rvala jak sem neschopna matka. Hold clovek do hlavy nevidi nikdy nevis jestli se neco stalo nebo ne. A jezdit s kazdou ranou na pohotovost taky nejde. Ses dobr aze sis te rostouci boule vsimla, ja ty boule teda nesleduji ale ted zacnu.
12. únor 2009 v 17:20  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
nj alisha nejhorší je že se na mě díval jako bych neschopná byla. já si to tak nepřipouštím,že by se něco vážného mohlo stát... celkem jsem flegmoš... a taky možná otupená prací s nemocnými...ale to víš že jsem včera nemohla usnout a dneska si nadávala, když jsem musela držet hlavičku na rentgenu a malá řvala a pak to čekání na výsledek... uvidíme co ještě poví dr.zítra.
12. únor 2009 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
asi byl nastvanej ze musi zastupovat./ Kdyby to bylo jeho dite tak je podelanej strachy. A to se ji ta boule zvetsila tak moc ze to bylo poznat nebo si to cilene sledovala?
12. únor 2009 v 19:50  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
alisho, blbé je, že on nebude jen občas zastupovat, ale asi brzy nastoupí místo naší hodné dr. napořád :unamused: doufám že tam nebudem muset moc chodit.
na dnešní kontrole ji teda viděli oba a on se strašně divil že to má dobré, že byl na 90% přesvědčený, že tam prasklina bude. dali 2 kapky Kanavitu proti krvácení a mám malou sledovat a měřit obvod hlavičky jestli se to dále nezvětšuje. jinak je prý šikovná, dokonce můžem i dnes na plavčo. a za týden na ko, to stejně jdem na preventivku v 8-mi měs.

jsem ráda že to dobře dopadlo a fakt kdyby náhodou tak příště raději jdu k dr.hned nebo druhý den.
13. únor 2009 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a tu bouli - ono to de i vidět .- má to v spánkové obl. a byla taková kulatá a je pravda že jsem jí párkrát za den na to šáhla - tak se mi ve středu zdála více protáhlejší dopředu, prostě větší.
13. únor 2009 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky tak se přidávám do téhle skupiny.Dnes mi malý spadnul s postele rána jak z děla a řev byla to vteřina a vůbec nevím jak spadnul byl to mžik.celého jsem ho prohlédla nic jsem nenašla a to je teď večer zrovna před spaním dala jsem mu napít tak se uklidnil a usnul stočil se na bříško a spí ale já se asi dneska nevyspím.A to je sobota v pondělí s ním hned zajdu k dr.A prozatím ho budu sledovat jak píšete.Bože je mi úplně špatně pořád se na něj chodím dívat jestli v klidu dychá.Holky na co se mám zaměřit při tom sledování spavost zorničky pohyblivost já to do zítřeka nevydržím ta noc bude děsná už teď si přeju ať je ráno a malý je jak rybička :cry:
21. únor 2009 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenulin neboj, ty děti fakt snesou hodně :wink:

občas se podívej - hlavně aby nezvracel, neteklo nic z oušek, nebyl apatický - nevím jak moc se budí, ale zkus když tak jemně probudit. a zorničky by měly reagovat na světlo a být stejně velké.
21. únor 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
moc díky všechno zkontroluji!
21. únor 2009 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak se taky přidávám :frowning2: malej mi spadl ve čtvrtek u kamaradky z gauče,já seděla vedle něj,on si v klidu hrál a najednou rána.malej se praštil o hranatou nohu stolu do zadní části hlavičky :cry: má tam do ted čáru.ale já s ním jela do nemocnice-nezdál se mi,spinkal-sice byla jeho hodina,ale byl pak i hodně mrzutej,tak sem projistotu jela.na rtg nám naštěstí nic nenašli,ale zůstali sme den na pozorování.byl to pro mě hrozný pocit :frowning2: doufám,že už se nám nic podobného nestane :pensive:
22. únor 2009 v 09:38  •  2 děti - snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to děsný pocit to máš pravdu.Malý byl dnes úplně v poho. Tak snad je ok ještě ho budu 2dny sledovat každá jeho mrzutost je teď pro mě děs hned mám pocit že je to tím,ale nakonec z něj vyletěly plyny a byl v poho.
22. únor 2009 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky,tak mam pocit, ze jako matka totalne selhavam...vcera se mi maly skoro skutalel z postele pri prebalovani-chytla jsem ho za nozku tesne nad zemi a dneska jsem si odbehla na zachod a ten kulispin se doplazil pres mistnost ke konferencnimu stolku a snedl kousek novin, chjo :frowning2: jen doufam, ze mu z toho nic nebude.....nebo mam pro jistotu navstivit mudru? mamka se smala, ze aspon je po obede, ale me to zas tak vtipne neprijde:(
25. únor 2009 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
scharfinka: Moje dcera za rok snědla dohromady už asi celou knihu :grinning:
25. únor 2009 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ten náš rarach zbaštil kus časopisu tatínkovi se líbilo, že je zticha a netušil, že si dává do nosu :grinning: A předevčírem si cucnul dětského oleje docela voňavého když mi zbalil lahvičku a než jsem stihla mu ji vzít, tak ji spodními zoubky otevřel a nalil si to na sebe :slight_smile:
25. únor 2009 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přidávám se k Vám do diskuze, i nám se to stalo, malá když jí bylo 5 měsíců spadla z letiště na zem - asi půl metru a byla jsem strachy bez sebe, jeli jsme hned na pohotovost, ale byla díky Bohu v pořádku, také nám říkali, aby jsme se zaměřili na to, aby nezvracela, nebyla apatická a normálně přijímala mlíčko. Takže držím všem palečky.
25. únor 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenulin :grinning: :grinning: vždycky když malou neslyším, jsem třeba na chvilku v kuchyni a malá vedle v obýváku a je potichu, tak už vím, že konečně dosáhla svého a že je nějaký průser...např.ochutnává hlínu z květináče, reklamní letáky, knížky, tuby s krémy atp. :grinning: :grinning:
25. únor 2009 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to hrozný, ale taky se přidávám. Jsem strašná krá.. Byla jsem dneska s malou venku, svítilo na ni sluníčko, tak jsem otočila kočárek a šla vedle něj. Na malou jsem pořád koukala, no a najednu už ji vidím, jak letí z kočárku ven. Naštěstí nespadla na hlavu, ale přetočila se na záda, ale bylo to na chodník. Hned jsem ji popadla a celou prohmatala. Brečela jen chvilku. Pak v kočárku hned usnula. Když mi to došlo, chtělo se mi zvracet, začala jsem brečet a málem nedošla ani domů. Doma jsem ji ještě prohmatala, prohlídla oči a zkoušela reakce a zdá se dobrá.
Je mi z toho teda hrozně.
19. kvě 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ja se tedy musim taky pridat a priznat - nam se to stalo uz 3x....kdyz se poprve mala skutalela, byla jsem zrovna sama doma a mala mi usla na rozlozene sedacce...a tak jsem ji uz nechtela prenaset aby se neprobrala a jemne ji posunula uplne dozadu k operadlu aby nespadla s tim, ze min. pul hodky bude chrapat, tak nema sanci spadnout. jenze to nase ditko me opravdu prekvapilo...sla jsem v klidu na zachod udelat svou potrebu ze...a tak sedim, tlacim :wink: , a najednou - buch!-rana jak z dela a nasledne rev!!!Jak jsem vyletela z toho zachodu - do te doby jsem sama netusila, ze jsem schopna dosahnout takove rychlosti - pribehnu do pokoje a mala na zemi, na brisku...Ona trubka mala valela sudy pres celou sedacku (ani jsem netusila ze to umi!!) az na zem...nastesti spadla na ruce, tak se netriskla do hlavy, ale i tak ja z toho byla vyklepana a ona - mela z toho legraci!Cca 2 min place a pak smich!!
Podruhe - jeste ji kojim, takze kdyz se nahodou v noci probudi, vezmu ji k nam do postele, kojim a u toho obe usneme...normalne se budim driv ja, jenze tenkrat byla kikisa aktivnejsi, a jak lezela uprostred postele - pritel byl na ranni, tak se tak dlouho otacela, ze sletela - to byl pane budicek!Kupodivu spadla zase na ruce, takze hlava byla v bezpeci...
No a potreti - to ji nechal pritel, v domneni ze preci jeste neni tak pohybliva a na kraj se nedostane - na chvili na posteli a ze skoci do kuchyne pro cajik...no jenze ona se otocila na bricho a koukala kde je co zajimaveho...dostala se na okraj a jak mame rozkladaci sedacku, tak tam mame takovy to ucho, za ktery se to vytahuje...tak se natahovala az sletela - zase na ruce!!!! - ale ani neplakala, protoze se ji to podarilo chytit.

Teda povim vam - ja jsem z toho vzdycky na mrtvici, srdce mi hodnou chvili netluce a ani mozek pomalu nefunguje...ale ona je v pohode a vzdy z toho ma silenou legraci...tak ji nenechavam uz ani minutu bez dozoru protoze mam pocit, ze to dela schvalne a ze se ji libi ten litaci moment.....
19. kvě 2009 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
bohuzel se musim taky pridat, malej se jeste neotacel tak jsem ho dala na prebalovak ze rozbalim pleny a zuch a ticho teprve kdyz jsem ho zvedla byl rev nastesti spadl na kolinka a pak teprve na zbytek telicka, rvlay jsme oba, na RTG vse v poradku hlavicka i brisko jediny co byla nevyhoda ze mel v tu dobu dva zuby tak se kousl nejvice to tedy odnesla pusinka a mel modrinky na kolinkach.... druhy den jsem ho prebalovala delal zas to same tedy uz bez padu....

dva dny na to zacal zvatlat ctyri dny se zacal plazit a prorizly se mu dalsi 4zuby tedy je uplne v poradku...
Vzdycky jsem si rikala tohle se mi nemuze stat a hle staci vterina a stat se muze uplne vsechno :frowning2: je to hrozny
20. kvě 2009 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mě pro změnu zapadla dcera za postel!! Normálně máme postel přiraženou ke zdi, takže ji udělám zábranu na tu volnou stranu a nechám ji tam. A ona nacouvala k té zdi a zapadla do cca 5centimetrové škvíry!!! koukala jí jenom hlava-no kdybych se nevyděsila k smrti, tak se musím smát....
20. kvě 2009 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
garfie - ale je v poradku ne? zni to trochu komicky pokud se neodrela nebo si neco nepohmozdila, tak mate vlasne velike stesti obe :slight_smile:
20. kvě 2009 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
mousunek: Jasan, myslím že se ani nepraštila o tu zeď, aspoň jsem dostala za vyučenou, že obezřetnosti není nikdy dost....a teď-když mi otrnulo-lituju, že jsem ji tam nevyfotila, bylo to fakt srandovní :wink:
20. kvě 2009 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
garfie - ty jsi cislo :slight_smile:
ja ted kdyz kamkoliv jdu davam malyho bud do ohradky nebo na koberec, z toho nikam nespadne a muze si lezt
20. kvě 2009 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
hoky, hlasim se do klubu :frowning2: DIky ze tahle diskuze existuje. Zuchnul z 90 cm, zezadu z prebalovaku poprve v zivote se pretocil z briska na zada, neumi to jeste ani naopak, tak jsem to fakt necekala. Byla to otazka vteriny. Soustredene si hral na brisku, otocila jsem se a dal uz to znate. Brecel, uklidil se za pet minut, vypada normalne, az na bouli na hlave. Ji, cura, kadi, breci a spi normalne, usmiva se, zvatla etc. Jsem doktorka, tak vim co mam vsecko kontrolovat... Volala jsem zhroucena mame, ja jsem taky padala a hodne jejich znamych, proste se to deje, Je to hrozne, ale musi se s tim proste zit..
20. kvě 2009 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ptica - tos nebla ani na RTG :astonished: alespon hlavicky, je fajn ze jsi doktorka ale rentgenoy zrak nemas.....

Snad se na me nebudes zlobit preji at je vse v poradku, jen se divim, malej spadl taky z prebalovaku dopadl na kolinka a pak na zbytek, ale na RTG jsme radeji sli... DRZ SE
20. kvě 2009 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak i já hlásím leteckej den :grinning:
Holky to byla taková momentka že to snad ani není možný.
Ležela na gauči najednou začala válet sudy a byla dole.Spíš taknějak sklouzla-žádná velká prda jen se děsně lekla a já samozřejmě taky....
No prostě to tak je...
20. kvě 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
mousunek:ja myslim, ze pokavad je mimi v klidecku a ocividne mu nic neni (zornicky apod.), tak neni treba hned litat do nemocnice na RTG a mimco jeste vic stresovat ne?samozrejme pak mimi ve dne v noci sleduju jestli se neco nedeje, ale kdyz je v klidu..tak proc ho (a i sebe) stresovat rentgenem jeste vic...
20. kvě 2009 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
pistula: souhlasím. Mně zatím tedy kluci "skočili" akorát z postele, tak to nebyla taková výška:slight_smile: Takže jsme taky do nemocnice nejeli, jenom jsem je pozorovala, jestli nejsou spaví, moc plačtiví, neblinkají, papají, prostě jak se celkově chovají. Tehdy jim bylo 7 měsíců.
Jednou si prcek shodil na hlavu základnu od bezdrátových sluchátek (cca z 1,5 metru) a protože mu na hlavičce naskočil takový šrám, tak jsem radši šla k dětské doktorce (bylo to ráno). Prohlídla ho a taky říkala, že RTG bude zbytečný stres a proč dítě zbytečně ozařovat, ať ho pozoruju a kdyby se mi cokoli nezdálo, tak šup na pohotovost.
Jednou mi říkal známý, že jeli s dítětem do nemocnice na pohotovost a tam jim doktor řekl, že když brečí méně než 5 minut, tak je to jen šok a není třeba plašit a jezdit do nemocnice. Pokud by prý brečel déle, tak už může být problém a radši jet. Tak se tím řídím a zatím OK:slight_smile: I když je pravda, že kdyby mi spadli z přebalováku na hlavičku, tak bych radši k doktorovi šla, to už je přece jenom velká výška.
21. kvě 2009 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
pistula - uz treba pro jistotu, ale jak rikam je to Tva vec. Ve zdravotnictvi jsem delala taky ale jistota je jistota a pak si vycitat nejaky problem ktery na prvni pohled nevidis to radeji zajedu.

Je fakt ze kdyz by malej spadl z letiste (to je nizke) tak to taky asi resim jen hlidanim, ale malej spadl taky z prebalovaku (85cm)

shaula - no malej brecel snad pul hodiny v kuse a pak pokazdy kdyz se polozil, ale pro nej byl spis sok ze se kousl a tekla mu krev z pusinky
21. kvě 2009 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se taky hlasim do klubu. Mala spadla z postele asi pred mesicem a pul a zdalo se mi o tom jeste nekolik dni po tom, jakej "zazitek" to pro me predstavoval. Mala v poho, ale od ty doby se nemuzu zbavit pocitu, ze ji nejak zhrbolatela ta cast hlavicky, na kterou primo dopadla z 50 cm.

Ad predchazeni urazum: zajimalo by me, jestli mate nejakou zabranu/mantinel na balkonu ci balkonovejch spruslich. Aby nam drobci nespadly z ponekud vetsi vejsky...
21. kvě 2009 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek