• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pád miminka na zem z výšky. Stalo se vám to taky?

16. července 2014 
xaverov, balkon jsem zatím neřešila, protože tam kluky nepouštím. Ale myslím, že všechny balkony by měly mít šprušle v takové vzdálenosti, aby jimi dítě nemohlo propadnout. Schválně jdu změřit ten náš... 9,5 cm mezi šprušlemi. Tam nemá šanci projít. A dáme pojistku na balkonové dveře, takže myslím, že to bude snad OK.
21. kvě 2009 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
brecel jen cca 3-4 minuty, uklidnil se rychle v naruci a pak uz vubec nebrecel... koutkem oka sem videla jak spadl, bylo to mekce na bok, hlava dopadla az pak, mel ji proitazenou k hrudnicku... boulicka uz mizi, na pohmat ho nebolela.. jasne ze zodpovednost je to velika a hrozna ale beru si to na triko, hlavicku prohmatat nejak umim, kdybych mela sebemensi pochybnosti, utikam hned na rtg.. prcek se ma jakoby nic, ja sem porad v soku:(
21. kvě 2009 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky..tak já se taky přidávám. U nás je už tradice, že když máme jít na očkování, tak mi malá odněkud spadne :pensive: Dneska stála na posteli a spadla na zem na parkety. :cry: Vždycky je to pro mě šok...jsem z toho víc hotová než malá. Kdysi mi kamoška záchranářka poradila, že když mimčo spadne má se vyzkoušet 1, prstem před očima zleva doprava jestli zorničky koukají a pohybují se za prstem, 2, mimčo musí vypláznout jazyk. třeba mu zkusit dát nějakou dobrotu pokud samo nevyplázne a 3, musí se usmát. Pokud tyto věci zvládne udělat, tak by mělo být v pořádku a není potřeba se znepokojovat, že má otřes mozku atd...a nemělo by teda 2hodky po urazu spát
21. kvě 2009 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
mousunek : tak jasne, mas rozdil kdyz ti spadne z postele ktera ma pul metru a kdyz spadne treba z metru na hlavicku..jelikoz mame nizkou postel, a mala spadla na brisko a vubec se neuhodila do hlavicky, tak jsem to tak neresila, brecela asi pul minuty a pak se tomu zacla chechtat....jen mela trosicku modriny na ruckach, ale zlomeny nebyly tak to bylo ok...a modriny taky zmizely....ale soky jsou to poradny, jsem rada ze nejsem jedina ktere se to stalo pripadala jsem si jako krkavci mama ze ji nehlidam a vubec...
21. kvě 2009 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky diky ze ste, diky te dizkuzi se pomalu dostavam z toho silenyho stavu, no a taky diky mamce a manzelovi, oba reagovali skvele.. ted si jeste uvedomuju ze sem malyho po uklidneni dala na brisko a on hned pasl a usmal se na me..
21. kvě 2009 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
pistula - no jasny vsak jsem reagovala na to ze spadlo ditko z 90cm a vyznelo z toho ze ani u dr nebylo a to uz mi prijde celkem hloupe
21. kvě 2009 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
shaula: no s těma šprušlema....malá mi spadla do takové škvíry, že bych se vsadila, že tama neprojde ani prst :confounded: , viz. můj přízpěvek ze včerejška. A zapadla tam pěkně celičká, až na hlavičku, takže možná, i klukům by nakonec zůstala hlava na balkóně... :grinning:
21. kvě 2009 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem ve středu taky rozšířila řady, bohužel :unamused: - teď už je to sranda, ale v té chvíli co se to stalo jsem myslela, že budu mít infarkt. Malou jsem si položila doprostřed manželské postele a asi metr od té postele jsem si vyndávala ze skříně kalhoty.Vím, že už je docela ďáblík, ale vůbec by mě nenapadlo, že může být tak rychlá, najednou rána a šílený řev. Takže jsem ji začala hned utěšovat, prohlížet. Mezitím se jí nad levým očíčkem udělala pěkná boule, takže telefon manželovi do práce, že potřebuji auto a už jsme ujížděli k dr. Naštěstí všechno dobře dopadlo, rentgen byl ok a včera jsme jsme si dokonce dělali legraci, že jí to možná trošku pomohlo, protože se poprvé začala plazit po místnosti a poprvé si strčila paleček od nohy do pusinky :slight_smile: .
22. kvě 2009 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ufff,tak jsem ráda,že fakt nejsem sama :confused: :sweat_smile: .
minulou sobotu náš chlapeček měl nějaké osvícení po strááášně dlouhé době v noci spinkal pěkně a klidně :pensive: .a protože se v těchto jarních dnech budí potfůrka za rozbřesku okolo 5 hodiny :angry: ,vždycky po nočním mléčku si ho beru k sobě na pohovku pod křídlo :dizzy_face: .jenže se moje dlouhodobé nevyspání taky projevilo formou tvrdého spánku z kterého mě probral až strašný křik našeho bobíška :confused: .myslím prostě,že se ve spánku překulil a zapadl,naštěstí po zádíčkách mezi pohovku a křeslo,které jsem tam naschvál přistrčila,kdyby ho náhodou napadlo cestovat po posteli :sweat_smile: .ale bylo to houbelec platné :stuck_out_tongue_closed_eyes: .no nestalo se nic,ale bylo mi celý den špatně od žaludku a to ještě nebylo všechno :rolling_eyes: .odpoledne na sebe matyášek strhl nabíječku a to tak přesně,že ho klepla pěkně do hlavičky až tam měl bouličku a večer při koupání,a to jem ještě natáčela na kameru,se mojemu nádherně překulil ve vaničce a dobře si loknul :astonished: .takže prostě 8 měsíců bez úhony a pak hned tři úrazy za den,katastrofa :zipper_mouth: .no a dnes už leze rychle jako raketa a je všude první a neustále se někde odírá hlavičkou a bobruje a mě přecházejí mdloby,když vidím,že se jako syslík staví na těch kolínkách,natahuje se po všem možném a chytá zadní balanc :astonished: :sweat_smile:.
zatím to stíhám,ale klepu to na dřevo,protože není ani světlo rychlejší nežli malé dítko :sweat_smile:.
22. kvě 2009 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
jejda, pády z postele, to je naše parketa.........ale teď už docela dlouho nežuchla, dáváme dolů pod postel molitan, aby se moc nebouchla, někdy se vzbudí a jindy klidně chrní dál.......to mám spíš hrůzu ze schodů, už je sice docela zvládá a ječí jak Viktorka, že sama, sama, ale já jsem vždycky strachy bez sebe.... A nejhůř bylo, na plavání......vzali jsme si jí sebou do bazénu a pak šly do dětského brouzdálka, mají tam malou klouzačku.....Vždycky jsem jí hlídala a jednou už jsem si řekla, že když přece ostatní maminky a tatínkové sedí okolo , tak si taky sednu a co čert nechtěl.....jen sem zasedla, tak Terezka byla už nahoře a že si sedne a otočila se kdo že to za ní leze a tak jak byla otočená a sedala si tak hodila po těch schodech záda dolů a dopadla do vody. Nějaký tatínek co stál opodál jen řekl: jejda ...... a ve mě by se krve nedořezal, hnedle jsem jí vytáhla, voda tam je tak 25 cm víc ne, ale stačí to, Terezka řvala jak šílená, ale ne že by se bouhla, ale nechtěla abych jí držela chtěla kouzat............ :slight_smile: asi jsou fakt gumový, nedavno se rozhodla houpat na roku stolu a křesla, jenže si pitomo dala ruce do rukávů a ono jí to podjelo, hrozně se praštila za ucho, tak jsem zatláčela bouli a i tak tam měla pěknou modřinu, jinka zatím nic většího ..... :wink:
22. kvě 2009 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čauvec holky tak já se k vám taky přidávám i když to nebyl pád z postele
Měla jsem Jolanku tak 6týdenní dávala jsem jí Sab simlex kapky celý týden jen na rukách drndání a drndání v noci úplně MEGA kolika tak jsem jí dala na přebalovák rožla jen slabou lampičku vzala kapky dala na lžičku a šup do pusinky. Teď šílený řev! Já jsem se koukla na ty kapky a ono to ČISTY LIH (na pupík) . Okamžitě jsme jeli do mnemocnice tam se na mě dívali jak na nějakou feťandu (měla jsem oči jak angorák když jsem celé dny a noci nespala a do toho jsem brečela). Vzali ji okamžitě krev holky to čekání na ty výsledky byli šílený!!! Pak za mnou došel sám pán primář a řekl že je to v pořádku a na konec si ještě zavtipkoval že to tam ještě neměli aby tak malímu človíčkovi dělali test na alkohol :grinning: . No a malá spala v kuse až do rána do 10h a já se taky vyspinkala.
Ale když si na to vzpomenu tak mi je špatně ještě teď!!!!Fuj :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. kvě 2009 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
jolo, tak to asi bude malá budoucí alkoholička :grinning: já jsem u první holky zasejc vypila kus koly, náramně mi chutnala, byla jsem totiž taky grogy a až posléze mi došlo, že manžel v tom má myslivce. Haňulka se pak druhý den děsně osypala a měla zvýšenou teplotu, mazala jsem k dr., ta pokývala moudře hlavou a prý že je to jen nějak alergie, asi na prášek na prádlo a jestli jsem ho nezměnila........mně došlo, že ne prášek ale myslivec, ale nepřiznala jsem to :sweat_smile:
22. kvě 2009 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda holky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ,to by člověk nevěřil,že se i u tak závažného :sunglasses: téma zasměje :dizzy_face: .pak už je to sranda,ale to prvotní leknutí je na infarkt :confused: .
ještě jsem si vzpomněla,že manžílek jednou dělal s malým blbosti,různě ho vyhazoval do výšky a podobně :rolling_eyes: a nějak to vzal spodem a matýnkova hlavička proletěla tak dva centimetry od kraje stolu :astonished: ,já jsem zrovna dojídala oběd a málem jsem opravdu vrhla :sweat_smile: ,mě v tu chvíli prostě ztuhla krev v žilách a že mám ještě k tomu bujnou fantazii,tak jsem si to pěkně ''dotáhla''do konce,co by bylo kdyby.... :confused: :confused: :confused:
no raději nedomýšlet :sweat_smile:
22. kvě 2009 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
hlavně že rostou :dizzy_face:
22. kvě 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
mousunek : no to bych asi s malou taky letela hned k doktorce...jinak musim pridat dalsi zuch - dnes rano jsem malou vzala k sobe do postele, ze ji nakojim (byla jsem uz asi hodinu vzhuru).A nevim, asi me premohl mikrospanek protoze vim ze pila a najednou byla na zemi, ani nevim jak...nastesti davam posledni dobou pod postel perinu,co kdyby nahodou, tak se nic nestalo, ale povim vam - lepsi budicek neexistuje...to byl nas ctvrty pad...juj cist to nekdo na socialce tak me stopujou a jsem bez male... :unamused:
22. kvě 2009 ve 23:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
pistula - cece aby se ji to nakonec nelibilo a nezacla se venovat seskokum padakem (pochopitelne hloupy vtip)
Bud rada ze mate to stesti ze se ji nic nestalo ja ted uz davam bacha jak muzu hlavne kvuli zubum, nerada bych aby si je vyrazil to by bylo hrozny
23. kvě 2009 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Shaula,my ten prostor mezi vertikalnima spruslema mame dokonce velkej 13 cm a dolni horizontalni tyc ma od podesty taky 13 cm. Zive si dokazu predstavit, jak bych jako dite tim prolezla. Pojistka na balkon.dvere to asi vazne resi.
23. kvě 2009 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
mousunek:ja mam uz ted podezreni, ze se ji to velice libi, vzdyt taky, jak ji treba oblikam na posteli, se hned sune ke kraji...nejhorsi je ze ji nenechavam nikde samotnou, asi to fakt byla ta debilni vterina co jsem usla a ona hned vyuzila sance...nastesti tam byla ta perina no...a ohledne zubu..jelikoz my jeste zadny nemame, tak se neni o co bat..... :frowning2:
23. kvě 2009 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak bohužel i mně kluk spadl ze sedačky, to mu byly 4 měsíce a já, jak jsem byla zvyklá, jsem ho tam prostě odložila a že půjdu na záchod, no tak jsem šla a najednou taková rána a dítě se tam válelo a řvalo jak protržený, no mě se udělalo z toho tak zle, začala jsem se celá třást a vůbec jsem to nechtěla ani říci manžovi, ale nakonec jsem mu to řekla a bylo to, ale fuj! No a teď je klukovi skoro 11 měsíců, pořád stojí a občas spadne, je to docela zajímavý, člověk u něj stojí či sedí a když dítě padá, tak není schopen se hnout z místa, jsem vždy jak přimražená prdelí k zemi a nehnu se, nechápu to. Naštěstí tady ani nemáme nijak nebezpečná místa, ale i tak jsem klukovi pořád za zadkem :wink:
23. kvě 2009 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
maminky, me ten muj prdolka ted spadl z postele primo do oblicejicku a nad ocickem ma velke krvave otlacene kolo od koberce. Akorat jsem ho utisila, ale nemam pro jistotu zavolat na pohotovost nebo jenom hrotim? Co mam u nej hlidat?
26. kvě 2009 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
boobi hlídej zvracení a zoprničky, aby bylůy stejné, pokud bude malátný tak volej rychlou, ale myslím to bude ok, nezdá se ale prcci toho vydrží
26. kvě 2009 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
no me uz se to stalo, ze mi spadl z postele kdyz jsem na chvili zavrela unavou oci, tak si ho od te doby hlidam a dnes jsem ho nestihla chytit :frowning2: ja se tomu neubranim.
Jenom me vydesilo, ze spadl na oblicej velkou ranou... ma tam chudacek modriny a navic je poskrabany od nevim ceho, tak to ted vypada, ze ho biju :frowning2:
tak teda budu hlidat zvraceni a zornicky.
26. kvě 2009 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
boobi tohle se stává nejsme supermatky...mě malá spadla v 9m z postele...ale máme 75cm vysokou...takže šlupka jak blázen, jsem to ořvala s ní a naflákala bych si za to i dnes...... :pensive:
26. kvě 2009 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to mam chut si naflakat taky... ma na oblicejicku velke modriny, pri pohledu na ne se mi chce brecet :frowning2:
26. kvě 2009 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo holky, ten pocit provinění, že jsme neuhlídaly, je hrozný, minimálně po čas toho, co jsou pády na mimísovi vidět....mě malý včera na sebe převrhl židli.....volal manžel, měla jsem malého na rukách a říkám si, dám ho na zem, aby z nikama nespadl, položím ho na zem, vstanu vezmu telefon a než se stihnu otočit, malý se postavil o židli, ale židlička byla lehká, tak ji na sebe převrhl, rána jak z děla, šílený pláč, bouchl se chudák do hlavičky a aby toho nebylo málo, židlička jak padala, tak ho bouchla těsně nad očičko a má tam monokl, jak kdbych ho fakt bila....ani se mě neptejte, jak se cítím dneska ráno, kdy je to ještě víc vidět, jak včera..... :frowning2: :cry:
27. kvě 2009 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jsem hrozná - dnes mi malý spadl z naší postele (50 cm). :frowning2: Chci se zeptat, pokud se vám to stalo.- šli jste s dítětem k doktoru?
29. črc 2009 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenka.. me se malej skulil vcera z valendy cca 30cm.. nikam jsem neska, pokus d ho prohmatas, place jen z leknuti a ne z bolesti a utisi se, nezvraci tak je to asi zbytecne.. jen ho sledovat jestli neni spavy vic nez obvykle.. kdyz zacinaji chodit tak je to furt neco :frowning2:
29. črc 2009 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenka, neboj, stalo se to každému:slight_smile: K doktorovi jsem nešla, plakal jen 3,5 minuty a pak se tvářil normálně, tak jsem si říkala, že to bude OK. Šla jsem jednou, když si na hlavu shodil základnu od bezdrátových sluchátek, není to sice těžké, ale spadlo to z výšky a hranou, takže mu na hlavě naskočil šrám, tak jsem radši šla. A doktorka říkala, že to bude OK, mám ho jen sledovat, jak psala Beruska - jestli není extrémně spavý, nebo naopak extrémně živý, nezvrací, vnímá apod.
Taky asi záleží, na co spadl - jestli na koberec, mělo by to být OK, jestli třeba na dlažbu (ale tu asi u postele nemáte, že? :grinning:), tak možná radši jít.
Na předchozích stránkách tu někdo psal radu od kamarádky-záchranářky - vyzkoušet, jestli 1. dovede sledovat očima prst zleva doprava a naopak, 2. zvládne vypláznout jazyk, 3. se usměje - pokud ano, je to OK.
Manželův kolega zase říkal, že takhle jednou jeli do nemocnice, když jim malá spadla, a doktor jim tam řekl, že si mají změřit, jak dlouho pláče - pokud je to do 5 minut a nemá jiné příznaky, tak je to jen šok a mělo by to být OK. Pokud více než 5 minut, tak by mohl být problém a radši jít k doktorovi. Tak se tím řídím :grinning: Akorát dneska už kluci umí padat (a z postele slézat), takže momentálně jsem celkem v klidu - už si pádů užili dost, např. když se ze sedu převrátí dozadu, to je taky pěkná řacha :grinning:
29. črc 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky tak me se to stalo primo v detske ordinaci u prvniho syna bylo mu neco pres tri mesice a jeste se neotacel ale v te ordinaci byl odhodlany ze to zkusi poprve doktorka ho vysetrila a pak mi jeste neco povidala ...byl to mzik a padla rana...a ticho ..ve me by se krve nedorezal kdyby zacal plakat ale byloi ticho..rychle jsem ho zvedla a to zacal plakat chudinka se lekl diky bohu se nic nestalo doktorka nas poslala do nemocnice tam na me koukali jak na vola co nedava pozor..ale ani nevim jak spadl..nikomu takovy zazitek nepreju jak mi bylo zle..prebalovak byl neco pres metr vysoky a malej spadl briskem k zemi kdyby spadl obracene mozna by to dopadlo hur..ale diky bohu byl a je v poradku
29. črc 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mne spadl Honzik ve 4 mesicich, z gauce na koberec, primo na vrch hlavicky, zustal na ni stat. Plakal jen z uleku, zato ja myslela, ze dostanu infarkt. Volala jsem k doktorce, ale ta rikala, ze na nas nic neuvidi...no, ja teda videla kolem fontanely poradnou modrinu. Ale nastesti to vypada, ze to nic nebylo, uz je to dva tydny a maly je v pohode.
31. črc 2009 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek