• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pád miminka na zem z výšky. Stalo se vám to taky?

16. července 2014 
veru to mate docela hloupou doktorku kdyz ti dite padne na hlavu a jeste na takove citlive misto mimco nemusi mit zadne priznaky a muze mu neco byt..a kdyz si te ani doktorka nepozve na kontrolu jestli je vse ok..to bych fakt zmenila lekare a i kdyby mi rekla ze nemam chodit tak bych letela na pohotovost...
31. črc 2009 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,mam letet k doktorce kdyz mi maly spadl v 7a pul mesicich z postele? je to nas prvni vetsi pad.... Ani nevim jak dopadl ale dela se mu monokl kolem ocicka tak asi tak nejak na bok na oblicej. Neplakal ani 2 minuty,uklidnil se rychle a ted uz spinka... vypada to ze se spis polekal...
6. lis 2009 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau holky, tak nám malej spadl asi ke konci 3měsíce z přebalováku, dodnes nechápu jak to dokázal, jen vteřinový otočení a prásk a řev...tak jsem ho rychle prohlídla, nic jsem nenašla, nic ho nebolelo, ale i tak jsme pro jistotu valili na pohotovost...náhoda je blbec...naštěstí vše v pořádku, ale ten šok nikdy nezapomenu...
6. lis 2009 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ne vzdy musis k dr. i kdyz s tim prebalovakem je to na prd, takze znovu:slight_smile: prohleni prcka - rovnost hlavicky, reakce zornicek, neobvykle chovani, jestli netece krev z ucha nebo nosu, zvraceni, malatnost pri prudsim pohybu hlavy, po padu bys ho mela asi 3-4 hodky sledovat bez spanku! a pak cca dalsi tyden jen neobvykle chovani. Vis, kdyz nam malej spadl poprve, byla jsem z toho vyhoukana, dnes uz to moc neresim, hlavne co zacal sam chodit!
6. lis 2009 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
No ted uz mate tech padu vic co?! Ja sem ten nas i obrecela. porad premyslim kdyz spadl na hlavicku tak jestli nemam jit... Ale nic neobvykleho na nem opravdu nevidim...
6. lis 2009 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ona bohuzel ta hlavicka je na celym telicku nejtezsi, takze to vetsinou konci na ni, bej tezsi zadecek, hned by ty pady byly veselejsi, a mas pravdu, ted je to jeden uraz za druhym pre 14 dny jsme jeli v 8 vecer do spitalu, tchyne je chytra jak ja nevim co a furt nadava, jaky ma hezky hracky, to oni nemeli, prej at mu dam poklicky, kdyz zjistila, ze jsou skleneny, vrazila mu hrnec jako bubinek, byla jsem ve vedl. mistnosti a co myslis, skobrtl a letel pusou primo na hranu hrnce ukousl si 5cm rtu, takze tam ma vyrizle V a prorizl dasen, to sem ji male zabila, sem ji sprdla jak malyho parchanta a do to doby se mi do niceho ne..re. Ja bych byt tebou vyckala, dr. udela presne to co sem psala a rekne at prcka sledujes.
6. lis 2009 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Promin ne 5cm ale 0,5cm :slight_smile: to uz by tu pusu nemel:grinning:
6. lis 2009 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě malý spadl poprvé ve třech měsících v noci, trochu si ublinkl, do rána jsem ho sledovala, ale naštěstí byl v pohodě, větší trauma jsem myslím měla já, podruhé mi spadl asi před měsícem, ležel na posteli (na letišti), jen jsem se pro něco otočila a bác. Měl odranou bradu, nevěděla jsem jak spadl, tak jsme pro jistotu valili na pohotovost ve špitále a radši si nás tam nechali tři dny na pozorování, dělali mu různé vyšetření, ale nic se mu naštěstí nestalo. Myslím jsem zbytečně zpanikařila a na pohotovost jsme nemuseli, ale zas na druhou stranu jsem měla jistotu, že je v pořádku :slight_smile:
6. lis 2009 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
kutcher,

to je kráva ženská s prominutím... :angry: nakopat do prd...le...hlavně že už ti dala pokoj! já bych jí to připomínala asi pěkně dlouho.
6. lis 2009 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já právě nevěděla jak spadl a hlavně to bylo navečer, tak jsem chtěla mít na noc jistotu...už jen udržet ho cestou tam bdělýho bylo nad lidský síly, tam už jak viděl hodně světýlek (v nemocnici) a ten šrumec, tak už se mu tolik spát nechtělo....já myslím, že pád z přebalováku raději nepodceňovat u takových malých miminek, když už je větší, tak je to zas trošku o něčem jiném...a pokud už chodí, tak karamboly jsou normální....no ne :grinning:
6. lis 2009 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
meleri: Vsak taky jsem vzdy pripravena reagovat, jen piskne a jdu do ni, uz ji s malym o samote nenecham, nebo az povyroste a bude si umet postezovat, ted trochu drzkuje, ze chce hlidat, ale ja ji proste neverim a navic furt kojim, takze ma smulu! Fakt uz mi jezibaba leze krkem, je hroznej general
6. lis 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem měla taky pěkně infarktový stav, i když k pádu vlastně nedošlo. Ale vůbec mě nenapadlo, že se to může stát, proto to sem píšu jako varování. Nesla jsem malýho v autosedačce do auta, byly mu asi 3 měsíce. Jak je to madlo na nošení sklápěcí, tak jsem ho jen ze sklopení narovnala, popadla sedačku a vyrazila. No a venku na ulici se mi najednou ta sedačka v tom kloubu úplně protočila a malý najednou visel úplně hlavou dolů, víc jak metr nad zemí - tedy asfaltem. Kdyby býval nebyl přivázaný (jako že ho přivazuju vždy, jen ho tam posadím, ale kdyby...) nebo kdyby z těch pásů nějak vyklouzl, letěl svisle přímo po hlavě na silnici. Byla jsem v absolutním šoku, sedla jsem si na chodník a brečela. I dneska, když si to představím, úplně se klepu. Vůbec mě tehdy nenapadlo, že se ta sedačka, může takhle zhoupnout! Od té doby vždycky pečlivě kontroluju, že je to madlo správně zacvaknuté, několikrát s ním zarumpluju, jestli fakt drží, než tu sedačku zvednu ze země.
6. lis 2009 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je mazec
6. lis 2009 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
kutcher,

moje tchýně je taky strašná...a taky jí nevěřím. takže tě chápu...určitě neustupuj! i kdyby ti to měl manžel vyčítat..

nám se stalo několikrát že spadl z naší postele... :frowning2:
6. lis 2009 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
MM kupodivu vetsinou drzi pri mne, jako zla asi neni ale je fakt zvlastni, hlavne jsme od sebe o 40 let, takze mame opravdu jine nazory na vychovu, krmeni a tak, ale to by asi patrilo do tematu "tchyne" jinak kazdopadne jsem razna drzka, takze u me nepochodi, tak se taky drz, jsou to prece nasi drobecci.
6. lis 2009 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, mě na malýho spadla židle, když mu bylo přesně 10 měsíců. Měli jsme takový vysoký barovky se železnou konstrukcí a malej se zrovna učil chodit kolem nábytku. Stavěl se i u tý židle, ale všeljak jsem vyzkoušela, jestli jí nepřevrhne a nešlo to, ale toho dne se mu to podařilo. Byla to vteřinka, co jsem na něj nekoukala a najednou řev, malej na zemi a židle na něm. Teklo mu z pusy strašně moc krve a pod okem mu to začalo fialovět. Okamžitě jsem s nim letěla do špitálu. Tam ho prodhlídli, ale naštěstí měl jen odřenou dásničku a pěknou modřinu. Řekli mi, abych ho pozorovala a kdyby byl malátnej, začal zvracet nebo víc spal, tak mám okamžitě přijít.
Řeknu vám, že jsem byla pěkně vystrašená, celou cestu jsem brečela. Naštěstí to dopadlo dobře, malej měl akorát pár dní pusinku jako africkej domorodec :slight_smile:
6. lis 2009 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kutcher,

jo já vím, je to jiné téma...:slight_smile: Jasně! :slight_smile: my jsme se s tchýní taky pohádaly, od té doby k nám nechodí..a musím říct že zatím mi to nechybí...
6. lis 2009 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, my jsme taky dneska měli leteckej den. říkám dělej hačí hačí, což si asi vyložila jako "slez na zem" a spadla. jen jsem se natáhla pro plenku. postel naštěstí jen půl metru vysoká. za 5 minut bylo po řevu, ale radši jsem s ní jela k doktoru. ten ji prohmatal hlavu, zkontroloval oči, vyzkoušel jestli ťape a přitahuje se do sedu a že prý ani nebudem dělat rentgen, že bysme ji zbytečně ozařovali,.. tak ji mám pozorovat a zítra na kontrolu. ale je dobrá, jakoby se nic nestalo. spadla na hlavu přímo. mám mu věřit že rtg není třeba? co kdyby tam něco bylo? ale to by se asi nechovala normálně, ne?
6. lis 2009 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak nám taky Vojtík spadl - teda mě, s přebalováku na tvrdou zem, asi před měsícem a půl, šílený řev, já úplně v šoku, byla sobota tak jsem volaal dětské doktorce, tak říkala že na pohotovost jezdit nemusíme, ale ať ho pozoruju.Za chvilku se zase usmíval a povídal, naštěstí to dopadlo dobře.A taky mi říkala doktorka, že se to staně skoro každé mamince - i jí spadlo dítě na dlaždičky v koupelně, v 90% se prý nic nestane, ale do když si na to vzpomenu je mi špatně jestě teď
6. lis 2009 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak nám malej spadl z naší postele asi v 8 měsících,manžel si s ním hrál a on mu jaksi vyklouzl a byl na zemi,rozrazil si trochu ret,krve jak z v...,řval teda fest,ale naštěstí byl potom v pohodě.ted je to asi tak 14 dní se naučil slízat,jak z postele,tak z gauče takže už snad nespadne
6. lis 2009 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já mám dva příběhy,zkrátím na minimum,naše Terka nespadla,ale tříletá holčička od sousedky si ji chtěla pochovat v nestřežené vteřině,vše v pohodě až po odpo spaní jen řev až do večera,zorničky v poho,nezvracela nic,nedalo mi to a jeli jsme na pohotovost,nechali si ji na pozorování a byly z toho stoličky-bylo jí osm měsíců,a druhý je smutný,sousedům se narodil chlapeček a ve dvou měsísích spadl tatínkovi do právě vypuštěné vany,bohužel jim umřel,dodneška je mi z toho zle a kontroluju děcka i když jsou velcí a malýho nespouštím z očí nebo ho někam uklízím,v létě se mnou putoval v lehátku i věšet prádlo do zahrady
6. lis 2009 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Smarja fuj, to bych se asi rozvedla, ne proto, ze by mi umrelo dite kvuli nemu, ale protoze bylo jeho... romi73: oni se opravdu snazi vyhybat tem rentgenum, doktor prohmatal, vyzkousel reakce a reflexy a kdyz vse funguje, neni duvod dite rentgenovat... ja vim, tobe by to hned prineslo odpoved a klid ale to zareni je desna sr.cka, takze sledovat, sledovat, sledovat.
6. lis 2009 ve 23:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě dneska taky spadla verunka při chystání na koupání z pračky (kde přebalujem a svlíkáme) na dlažbu v koupelně. ještě ted se klepu a brečím. Jeli jsem hned na pohotovost, udělali nám rentgen i ultrazvuk je prý v pořádku. Zítra jdem ještě na kontrolu. Taky musíme kontrolovat i v noci po dvou hodinách. Strašně si to vyčítám jen jsem se odvrátila dát oblečení na věšák a malá se mi otočila na bříško a padla do prázdna, ještě jsem jí hmátla po tričku a zbrzdila trochu pád ale vyklouzla mi... No řvu i tedka, nejhorší na té pohotovosti jsem si připadala jak nějaká špatná matka, prostě se to nemělo stát..
7. lis 2009 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vis, vsechny dobre vime, ze prave takovym nehodam se zabranit da, ale i tak si to nevycitej, proste priroda s tim pocita a proto jsou ta prtatka tak gumova, stalo se to vetsine maminek, vcetne me a ne jen jednou a ne ze bych ti to prala, ale je velmi pravdepodobne, ze spadne zas a zas at uz budes nebo nebudes davat pozor.
7. lis 2009 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně sice prcek ještě nespadl, ale naprosto s váma soucítím a umím si představit ty výčitky aneb s těma malýma ďáblíkama nejde být 100% ve střehu pořád, jen se dá to riziko minimalizovat. Například já od té doby, co se začal natáčet na bok, přesunula jsem přebalovák raději na zem. A ouha, sice nemůže spadnout, ale jak máme topný žebřík a přívod k němu, tak na něj dosáhnul; já si neuvědomila, že manža zatopil, pustil do žebříků horkou vodu (70 st.) no a co se muselo stát - malej si na ten přívod hezky sáhnul a měl puchýř přes půl prstíku (o řevu nemluvím)... Takže nejen pády mohou naše zlatíčka potkat...
7. lis 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak jsme po kontrole, zůstala nám pěkná modřina na stehýnku. V noci jsem nemohla zaspat, pořád jsem si to přetáčela v hlavně jak film, snažila jsem se ji chytit. Ke všemu cítím od manži takovou němou výčitku, že se to stalo. Já vím že nehody se stávaj, ALE...cítím že jsem selhala, prostě máma má svoje dítě chránit. Doufám že už to nebudu muset zažít fuj.
8. lis 2009 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
terez, úplně tě chápu, mě malej spadl z přebalováku cca ve 3měs (dodnes nechápu co udělal), jeli jsme raději na pohotovost, ikdyž jsem si byla "jistá" že je okej (hned jsem ho zkontrolovala), ale přece jen člověk u těch prcků nikdy neví a hlavně bych si neodpustila, kdyby se pak třebas následně něco stalo....
Taky jsem měla výčitky, ale to je holt život a pádů a zranění ještě bude....a každej si vyčítat nemůžeš :wink: Ono taky být 100% ve střehu celej den taky není lehký, jen ať si to manžel zkusí :wink:
8. lis 2009 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já vím, prostě stalo se. Jenže on mi řekne, že jsem mu měla říct že jdu koupat, že by mi pomohl. A když jsem mu řekla důvod proč jsem se odvrátila, že jsem chtěla dát jen oblečení její na věšák, tak se úplně vytočil. Prostě mi to v tu chvíli neseplo, já nevím, jak kdybych si myslela že nám se to stát nemůže nebo co.
8. lis 2009 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
terez a normálně ti při koupání pomáhá???
Tery, ono něco zlý je k něčemu dobrý, aspoň víš co můžeš čekat a budeš víc ve střehu...hele nic se jí nestalo, modřina bude brzy pryč....ono to prostě člověku někdy asi nedocvakne co se může všechno stát, my měli to štěstí že to dopadlo dobře...tak se už netrap :slight_smile:

Já teda co se týče manžela....byl chudák celej den na stavbě, hnusný deštivý počasí, zima...když už končil, tak jsem mu to zavolala...no nadšenej nebyl, ale nic nevyčítal..viděla jsem na něm že by nejraději zalehl do peřin, ale holt se nedalo nic dělat...Celou dobu mě podporoval, páč jsem taky z toho byla vyhukaná...
8. lis 2009 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Právě při koupání pomáhá jen občas, sám malou koupal asi dvakrát. Prostě jemu se to nestalo, stalo se to mě, tak on je bezchybnej a já prostě ne. Ach jio.
Se hrozně bojím že se mi to stane zas že ji neuhlídám, pak asi půjde na mateřskou on a já do práce :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
8. lis 2009 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek