• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pád miminka na zem z výšky. Stalo se vám to taky?

16. července 2014 
no tak když ví, že jdeš koupat, tak by měl jít automaticky s tebou....a ne ni to pak vyčítat...holka, nedělej si z toho těžkou hlavu, vše je okej a kdyby manžel někdy remcal, tak bych mu řekla něco pěkně od plic...

neboj, určitě si dáš pozor a už se to nestane :wink:
8. lis 2009 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsem mu to uz rekla ze jestli si jako mysli ze on je dokonalej ze se mu to taky muze stat. takze dneska koupe on..
tak doufam ze tuk tuk uz never :sunglasses:
8. lis 2009 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ať si to manžel pěkně užije :grinning: ono to není žádnej med ty háďátka uhlídat :wink:
8. lis 2009 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
svataterezicka:
8. lis 2009 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jestli ti muzu poradit, tak po tom, co se mi stalo to, co tobe, az teda na to, ze se mi ho jeste jaks taks podarilo chytit za nohu, tak jsem zacla pouzivat polohovaci valecky co se davaj do postylky... dala jsem je na pracku, nastavila sirku podle ditete, na to dala plenu a do toho polozila maliho a muzu ti zarucit, ze kdyz jsem se pak pootocila, nemel sanci se pohnout - jeste jsem dokoupila pasy se suchym zipem a nasila je na to a nez jsem se otocila pro veci, 2 pohyby jsem ho zafixovala a pres prsa a pupik jestli chapete a to uz se tuplem nehnul.
8. lis 2009 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha a nerve ti v tom? mala nechce byt vubec na zadech jen na brichu
8. lis 2009 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ted uz to nepraktikujem, uz je chodici, ale kdyz mel po ruce nejakou zajimavou hracku, tak zapomnel, ale muzes ji v tom mit i na brisku, ale je to dobre opravdu jen na jo otreni, prebaleni a obcasne pootoceni, pouzivali jsme to po koupani a docela dlouho.
8. lis 2009 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
A pardon za chyby a hrubky... pisu z mobilu!
8. lis 2009 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha tak diky za tip
8. lis 2009 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neni vubec zac, ale hodne vybirej... at to nejsou takovy ty mega meky, vy jsou k prdu a aby sly priblizovat a oddalovat, pak to bude ok
8. lis 2009 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mně malá spadla poprvé v devíti měsících a to rovnou na hlavu ze sporťáku. Valila jsem do nemocnice, myslela jsem na to nejhorší - nic jí nebylo. Podruhý ji sejmuly lítačky na fotobuňku v obchodě. To jí bylo 16 měsíců. Dostala to přímo do čela a boule byla opravdu veliká. S manželem jsem ji hned vzali do nemocnice....pro jistotu. Tam ji zase zrentgenovali, zase jí nic nebylo, ale nám řekli, že ještě jednou, tak na nás pošlou sociálku.....tak teď nevím, jestli příště nikam nejezdit, nebo najít jinou nemocnici. (nevěřím tomu, že by se už nikdy nic nepřihodilo).
9. lis 2009 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
No právě! Taky jsem se v nemocnici cítila jak špatná matka, ke všemu jsme malou popadli jak byla, v punčochácích a tričku, jen jsem jí přehodila mikinku.. tak jsem si říkala co si o nás asi myslej... Přednášku o tom, jak se to stává až moc často atd...
9. lis 2009 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
hellu, vždyť jsou to děti a pokud tam nejsi každej týden, tak nevím proč by na tebe měli posílat sociálku?? to aby ses pak bála vůbec někam jít...to je fakt na....

no, já se taky cítila jak debil, ale co už...prolítli jsme příjmovou ambulancí, chirdou, rentgenem a neurolkou. Všude super přístup, akorát na chirdě byl doktor a myslím dvě sestřičky a tam jsem to teda zchytala. Sem si říkala, jestli mají doma děti, protože už od pohledu to byly pěkný...no nechci být sprostá :wink:
9. lis 2009 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mne mama, teta, strejda a otcin delaji ve spitale a kdyz jsme tam s malym byly s tim rtem a dasnemi, jak uz jsem vyse psala, hned mi zacli nadavat, co ho jako nesleduju atd a kdyz jsem rekla, ze si budu stezovat rediteloj (nerekla jsem rediteloj, ale jeho krestni jmeno, nechci ho tu uvadet, je to nas dobry znamy) zarazili se a rikaj vy ho znate? Tak jsem jim vyjmenovala koho vseho tam znam, nehlede na to, ze otcin je jejich nadrizenej
a sla jsem pryc, to bylo najednou dolejzanicko a jestli tam malyho nechci nahodou radsi nechat na pozorovani atd. atd. rekla jsem jedovate, ze nechci a sli jsme po osetreni domu, myslim, ze jsou vyplesknuti jezte ted
9. lis 2009 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ach jo, zas tam mam desny chyby, fakt pardon
9. lis 2009 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
helulicek, vůbec nechápu, o com jim v tý nemocnici šlo. Navíc si to vyžral manžel, poněvadž já čekala na chodbě s malým :unamused: . Doktorka ho sjela jak malýho kluka, vylezl s očima na vrch hlavy. Opravdu nevím, co tím paní doktorka sledovala....takhle jen docílí toho, že ti, kteří se o dítě bojí, si dvakrát rozmyslí zajít na ambulanci :frowning2: . A těch rodičů, kteří své dítě nějak zanedbávájí nebo týrají (o to jí předpokládám šlo), se to nijak nedotkne, poněvadž ti s dítětem na ambulanci podle mne nechodí. No pěkně mě vytočila a ještě teď si při vzpomínce na ni pěkně zanadávám :angry:
9. lis 2009 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
hellu, to souhlasím, že rodiče, kteří na dítě kašlou, tak nepůjdou s nějakým pádem nebo úrazem hned tak na pohotovost...jestli si teda kolkrát vůbec všimnou, že se něco stalo že??
9. lis 2009 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám 7 týdenního chlapečka a včera mi spadl v obýváku z gauče na parkety. Stalo se to tak, že jsem ho kojila a mezitím vyvářela dudlík, na který jsem samozřejmě zapomněla. Když jsem zjistila, že se škvaří, tak jsem rychle mimino položila i s polštářem na kterém ho kojím na pohovku a on se z toho polštáře skulil na zem. Slyšela jsem akorát žuchnutí. Ani nevím, jestli se bouchl do hlavičky. Rychle jsem ho zvedla, plakal asi 3 minuty a pak se uklidnil. Jela jsem s ním na pohotovost. Byla jsem na chirurgii a rentgen mu nedělali. Dnes jsme byli na kontrole, modřiny ani bouli na hlavě nemá, nezvrací. Vyšetřili mu zorničky, prohmatali hlavičku, napsali mi zprávu pro dětskou lékařku ke které jdu zítra. Kluk je snad v pohodě, ale já se z toho pořád nemůžu vzpamatovat. Pořád ho pozoruji a mám strach aby neměl následky. Zítra jdu k dětské doktorce, tak uvidíme co mi řekne.
11. lis 2009 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ach jo, my tem detem teda davame zabrat mamky
11. lis 2009 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, je mi zle a připadám si jako ta nejhorší máma na světě. Sice mi malá nespadla, ale za to jí její 3letá sestřička sedla na hlavu. Malá má 3,5měsíce a nevím co mám dělat. Ptala jsem se u naší doktorky, ale ta mi řekla, že pokud bych chtěla mít jistotu zajít s ní na chirurgii, ale že jsou děti pružný. Co si mám vybrat? Manžel je v práci a já se tam sama s dětma nedostanu. Pořád to vidím....i když to trvalo asi max.2vteřiny, pro mě to byla celá věčnost. Chce se mi brečet. Dávám si pozor a pak stačí vteřina a ..... :frowning2:
15. led 2010 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
sifonka: Máš řidičák? Raději zajeť do nemocnice, ať udělají rentgen, jestli nemá prasklou lebku nebo něco. Hlavně zachovej klid. Mě taky jednou spadlo dítě na hlavu (vím, že to není tvůj případ) a do teď mám trochu výčitky, že jsme nikam nejeli. Zavolej manželovi a řekni, ať pro tebe přijede.
15. led 2010 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se mi to stalo taky :cry: Předevčírem, v poledne mi Joni vytuhnul na manželské posteli 180x200, 35 cm vysoké a já( kráva jordánská) jsem ho nechala tak, bála jsem se, že se mi po přenesení do jeho postýlky probudí. Byl přesně veprostřed. Chodila jsem ho kontrolovat co 3 minuty(fakt) a najednou se to stane...hrozná rána a následující pláč. No srdce se mi v tu ránu zastavilo :cry: :cry: :cry: Spadl z těch 35 cm na parkety na záda. Okamžitě jsem volala švagrové(je doktorka) kamarádovi doktorovi z Motola, na Bulovku na dětskou chirurgii.... ta mi řekli, že jezdit nemusím, at ho kontroluju - zorničky, spavost, zvracení.Naštěstí byl ok, už budu jak ostříž a NIKDY ho nebudu nechávat ani na vteřinu bez dohledu a manžel bude povinně koupat se mnou, fakt je horší než pytel blech. Ale vyčítám si to pořád a budu, nemělo se to stát :angry:
15. led 2010 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě se to stalo taky... Asi před měsícem jsem si s prckem hrála na gauči otočila jsem se pro ovladač a buch, rána a prcek spadnul na záda na zem, naštěstí na plyšovou hračku, ta to trošku utlumila. Plakal jenom jak se lekl, já brečela víc než on. Nakonec jsme nikam nejeli, pozorovala jsem zorničky, jestli se nechová jinak, nezvrací a tak... ale všechno bylo v pohodě, ale já zestárla snad o 10 let :frowning2:
15. led 2010 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,teda nad některýma článkama,se mi utvořil i smích na tváři :grinning: ohledně podání(hlavně str.1-2),neberte to ve zlém,snad víte jak to myslím :grinning: mám dvojčátka 8,5 měsíce,je pravda,že mě fakt ještě ani jednou nespadli z postele,nebo přebalováku,ale od 6 ti měsíců mě stojí holka,takže to bylo boulí,teď už jí nějak "nehlídám,už umí padat,a vždycky spadla šikovně,za to,kluk,ten začal stoupat před 14 dny a to je teda"ňouma" :grinning: to že se svalí na hlavičku,tak co,pokud to není žádná šlupa,tak ho vezmu,pofoukám a jedeme dál,ale před týdnem,mě ten šmudla spadl,na železnou nohu od židle čelem....no to co se mu začalo tvořit na čele,děs,já viděla jak ta boule roste,ta byla jak vejce :unamused: ,v tomhle případě,jsem nějak nečekala a radši jela,byl teda v pohodě,ani nezvracel,prostě nic,ale jistota je jistota :sweat_smile: byl v pořádku :sweat_smile: ,ale ve mě by se krve nedořezal a teď jsem jela sama já s ním,manžel musel hlídat holku a ještě ta chumelenice.... .Ono opravdu se to neuhlídá,když je dám do ohrádky,tak Matýska holka terorizuje :grinning: ,takže stejně řev.A to ještě musím podotknout,že máme helmičky,jenže zrovan moment,co se probudil,já ,že půjdu ohřát mlíka a když jsem ho viděla v momentě u té židle tak jsem šla k němu,že dáme helmičku a než jsem došla........,na pohotovosti,jsem hned zdůraznila,že ty modřiny na čele namá ode mně :grinning: :grinning:
16. led 2010 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
holkyy pomoooc.....malej mi ráno spad z postele.-(jsem tam s nim blbla, koukla z okna pak zpátky a malej řve a rýpe do koberce, no krve by se ve mě nedořezal tak jsem ho uklidnila.....ale nevim, jestli nemam jít někam k dr??jako evidentně mu nic neni, ani boule, ani nevim jestli se bouchnul, protože ani flek červenej nikde a on spadnul na mojí pantofli.....zkoušela jsem ....hejbe všim, ruce, nohy v pohodě, hlavičkou kroutí......na zádech řádí a na bříšku pase....hned jak se uklidnil se začal řehnit tak nevim no....musela bych na pohotovost,páč je neděle že?...tak já nevim jestli jako mam nebo co....protože fakt nevypadá že by se mu něco stalo a ta postel je tak 40cm vysoká jenom.....teď leží na dece a blbne s hrazdičkou....kozu si taky normálně vzal...
28. bře 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
verled mne by nedalo a aspon by som na pohot.zavolala :wink:
28. bře 2010 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
verled, nam taky spadla z postele kdyz byla mensi :pensive: . my ji teda hlidali, ale nikam nejeli. ale pri sebemensim podezreni bysme bez vahani vyrazili
28. bře 2010 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrled nam Danik spadl v podobnem veku ale spadl do deky tak sme nikde nebyli.. hlidej jestli nezvraci a pokud by se neco delo hned jed na pohotovost!
A nebo pokud bys mela byt nervozni zajedte si pro jistotu hned...

My sme byli u doktora az kolem 8 mesicu ale to letel primo na hlavu ....
28. bře 2010 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verled asi bych taky sledovala, hlídej jestli má stejné zorničky a jestli reagují na světlo, jestli nezvrací, moc nepláče nebo naopak není apatický, jestli není více spavý. no a jestli neteče nic z ouška. pokud máš ale pochybnosti, raději k dr.zajdi :wink:

já šla k Dr. až po 6dnech - malá v 7měs spadla z postele na kobereček, a byla dobrá, jen se mi zdálo, že boule na hlavě narůstá, tak jsme byli na RTG a ultrazvuku, naštestí vše v pořádku.
28. bře 2010 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
no Táda vypadá naprosto spokojenej, řvatla a směje se na mě:slight_smile:všechno v pořádku......tak ho ohlídám a kdyby něco tak jedu:slight_smile:
díky moc...už jsem se uklidnila....jen nechápu jak spad když jsem neslyšela ani ránu a seděla vedle něj
28. bře 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek