• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pád miminka na zem z výšky. Stalo se vám to taky?

16. července 2014 
Ahoj holky tak mě malý spadl v pátek ráno z přebalováku, který mám e v koupelně na pračce.Naštěstí tam máme kobereček.Jen jsem si šla jako už několikrát pro plínu(občas zjistím, že mi došly) no a jak se vracím, tak jsem slyšela něco spadnout, tak tam letím a malý na zemi na břichu jak žába.Tak jsem ho hned zvedla a začal plakat, tak jsem ho utěšovala a volala k dr. tak řekla at přijdem, nic nenašla, je v pořádku, ale je mi z toho na nic, navíc ve středu ráno manžel odletěl na 4 a půl měsíce do USA na kurz, je voják.Tak su na malýho sama.
28. bře 2010 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Promin Hannah, ale to je absolutní nezodpovědnost. \nechat 3 měsíční mimi na pračce a jít si pro plíny - nemám slov. :angry: Děkuj bohu, že to přežil.
29. bře 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
mně malá spadla, když ji bylo 8měsíců z postele a byla to moje vina, odběhla jsem, sice ještě nelezla nic, ale pěkně couvala do zadu, naštěstí na plovoučku a z 38cm. Nikam jsme nejeli, brečela, zachvilku se uklidnila a byla v poho. Zůstala jen malá modřinka na čelíčku na druhý den..
29. bře 2010 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
chjo,tak se přidávám... dneska nám malý také spadl, z postele na plovoučku... Raději jsme jeli do nemocnice na rentgen, naštěstí teda všechno v pořádku... Doktor v pohodě, bála jsem se, že nám vynadá, nebo bude nepříjemný, ale fakt v pohodě.
15. dub 2010 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nám malá tříměsíční holčina taky spadla - z postele, tak do 50cm na koberec. Vůbec nevím jak to dokázala, protože ještě jenom leží, ale jak píšou jiné mamky, je to hned. Musela se nějak odstrkat po zádech přes okraj postele a pak přepadnout, protože ležela na bříšku. Nikam jsme nejeli ten den, jen jsem ji pozorovala, jak se všude píše. Druhý den jsme měli jít na očkování. Mudr ji prohlídla, poklepala lebku, zkusila končetiny, koukla do očí. Nenaočkovala nás, asi čeká, jestli bude vše ok. Koukali na mě se sestřičkou dost zděšeně, vůbec ne tak, že je to běžné.

Je to už čtyři dny, ale pořád na to myslím a pročítám net, kde se píše o pádech miminek... Nejvíc se bojím toho, aby neměla nějaké následky. Může mít? Nějaké postižení, zpomalení vývoje, cokoliv? Chvilka nepozornosti a jak to s náma zamává, co? :frowning2:
22. dub 2010 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak vás třeba trochu uklidním, já spadla taťkovu v 5 měsících z gauče na zem, měl mě hlídat a usnul,ale ani jsem prý neplakala. Nikam se mnou nejeli,ale žádné následky nemám (teda tak to vidím já,nevím co kdo v okolí :wink: )Jedno vím jistě, taťkovi vnouče na hlídání asi nedám, jen když u toho bude sedět.
22. dub 2010 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
My raději jeli - šíleně řval, když jsem ho pak položila, abych ho oblékla, tak byl úplně nepříčetný, takže jsem se docela bála... Naštěstí fakt nic... Ještě nám dr. říkal, že ta jejich lebka je nějaká tvrdší nebo co - prostě něco v tom smyslu, že by to jako měla v pohodě vydržet, nevím, já jsem z toho byla celkem v šoku. Nemohla jsem pak večer spát, pořád jsem si to přehrávala...

Jinak já také otci spadla - z kočárku - koukal na auto a já se nějak nahnula a vypadla... a také nemám pocit, že bych měla nějaké následky - ale manželovi jsem to raději neříkala, určitě by mi pak pořád říkal, že jsem praštěná :grinning:
22. dub 2010 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já vás nepotěším..... :frowning2: syn mi spadl z postýlky cca 50cm na koberec v 6 měsícich...měl otřes mozku a následně musel prodělat peraci...dnes je to již 6.5let malej je naprosto v pořádku :slight_smile: ale byli to nervy :confounded: opravdu stačí chvilka a muže se vám změnit život
22. dub 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda!!!! No, hlavně, že je v pořádku!!!
22. dub 2010 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
TAk já se taky přidám, nám malej spadnul v necelejch 3 měsících... Z cca 40cm na koberec... Já vyšilovala a okamžitě jsem nás hnala na pohotovost... Naštěstí bylo všechno v pohodě... Ale asi bych si nelajzla s ním nikam nejet, takhle jsem byla aspoň o něco klidnější, i když jsme pak stejně pořádně nespala...
24. dub 2010 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, naštěstí jsou miminka gumová a ikdyž nevypadají, dost vydrží. Ale stejně pozor na ně.
Naše malá měla nedávno tak ošklivý pád, že se mi z toho udělalo až zle. Máme kolem domu pěkně nasypanou hlínu, aby se srovnal terén (dům je nad přirozeným terénem), takže jsou z toho takové dost prudké, ale krátké svážky. No a malá šla, nezastavila se na kraji a letěla po hlavě. Ale takovým způsobem, že sebou plácla na bříško a tělo jí přeletělo hlavičku, kterou měla úplně vyvrácenou. Naštěstí mám dost rychlé reakce, takže jsem ji v letu chytla. Nechci vůbec pomyslet, co by bylo, kdyby jí ty zádička dopadly na zem. První holčička mi takhle zase letěla ze 3 schodů hlavou rovnou na beton. Taky jsem ji chytla, těsně nad zemí.... FUJ! FUJ! FUJ!
Hlavně určitě nenechávejte miminka nikde vysoko ležet. Ač se nezdají, umí sebou mrsknout. Když už je potřeba někam jít, tak vzít s sebou, nebo prostě položit na zem.
25. dub 2010 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky zdravím jsem tu nová četla jsem si vaše pády miminek tak se vám taky svěřím náš pavlík má 5 měsíců a asi tak před 14 dny mi sjel ze dvou schodů v kočárku otočila jsem se pro boty a špatně sem zajela za práh pak sem jen slyšela jak malej plaká naštěstí z kočárku nevypadl mám hlubokej firkon zůstal v klubíčku v korbičce byla jsem z toho taky hrozně vyklepaná a když si na to vzpomenu tak jsem zas víc se o něj bojím :frowning2:když jsem ho vyndala tak po cca 2 minutách přestal plakat :slight_smile: hned sem jela k doktorce ta mi taky řekla at pozoruju zorničky atd.24 hodin ale bojím se aby to nemělo následky myslíte že by se to už něco po těch 14 dnech projevilo nějaké krváce atd..prosím o radu
7. srp 2010 v 00:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem malého praštila loktem do hlavičky už v porodce, když jsem ho šla kojit, a chtěla jsem si k němu lehnout... :confounded: Ani neřval, ale já z toho byla úplně na chocholouška! :grinning:

Pak mi taky málem spadl z přebalováku, asi 3týden... :confounded: ohnula jsem se pro plínku co mi spadla... pak jsem se zvedla a malej se v sekundě překulil a padal, rychle jsem pod něj vrazila ruku a chytla jsem ho asi centimetr nad hranou postýlky... :confused: :dizzy_face:
Uf, to byl šok! Hned jsem podložku posunula doprostřed přebalováku (máme ho celkem velkej) a okolo něj dala potřebné věci, takže teď když se převalí, tak mi max. shodí košíky s kapičkama a krémy... :wink:
11. srp 2010 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, chci se zeptat,jak je to s pády na bříško??máme skoro 14.měsíčního chlapíka, dneskašel,měl ručičky vzadu za sebou a zakopl a upadl přímo na bříško,chvilinku plakal ale ted v poho,má chut k jídlu, mám ale strach,jestli by nemohl mít třeba vnitřní krvácení:( jak by se to dalo vůbec poznat:( :cry:
16. srp 2010 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak bohužel i já se přidávám k nezodpovědným matkám, kterým dítko spadlo - mě z postele dneska ráno. Hrály jsme si s malou - ona uprostřed letiště a já na zemi a vykukovala jsem na ní. Tahle hra se jí moc líbí. Pak jsem udělala chvilku pauzu mezi vykukováním, že počkám jak bude reagovat, když mě chvilku neuvidí a ona se vydala mě hledat :slight_smile: bohužel jiným směrem, než jsem byla schovaná :frowning2: Vykoukla jsem a to už letěla dolů a žuch. Hned začala brečet, ale v náručí se tak po 2 minutách uklidnila. Má na hlavičce růžový flíček, jak spadla, jinak nic. Pak normálně spapala přesnídávku, chvíli si hrála a teď spí v kočárku. Hned sem volala kamarádce, které holčička také spadla a volala si záchranku, tak ta mě poučila co mám sledovat, tak uvidím. Jsem z toho rozklepaná ještě teď :frowning2:
16. led 2011 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@boruuvka Po pár pádech to už budeš prožívat úplně jinak, protože za chvíli příjde období, kdy některým pádům stejně nebudeš moc zabránit a zvykneš si na to.
16. led 2011 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@boruuvka přesně jak píše @kutcher ,za chvíli Ti ani nepřijde nějak přemýšlet nad tím co dělat-budeš to kontrolovat automaticky a naučíš se rozpoznávat co by mohlo být vážné,malý spadl z přebalováku na všechny čtyři,nijak se nepraštil,jen se lekl-asi v půl roce,sedmi měsících,a minulý týden lezl na stůl v kuchyni a nějak to nevybral,já od linky nestíhala a spadl přímo na šišku,jak se uklidnil,tak jsem ho prozkoumala,pozorovala a nic,ani bouli neměl,nezvracel,zorničky v pohodě,baštil a pak i spinkal úplně v pohodě,čas a pády Tě naučí,a pro úrazy mám v pernamenci Novikov,jak pro malého tak i pro ty velký :slight_smile:
16. led 2011 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kutcher ,
@marecek4 děkuji za uklidnění. Malá je v pohodě. Mě na tom nejvíc štve, že to bylo úplně zbytečný. Kdybych třeba někam odešla a nechala jí tam. Ale já čekala pod postelí až na mě vykoukne a ona si to mašíruje na jinou stranu, no koho by to napadlo? :grinning:
17. led 2011 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@boruuvka Ahoj...vůbec se tím netrap, mě když spadl malý poprvé z postele v 5ti měsících-usnula jsem při kojení v noci a nedala mu tam zábranu, byla jsem unavená a šup už byl na zemi.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak jsem z toho byla dost hotová, volala jsem doktorce, ta ho vyšetřila a řekla mi, že tohle tu má tak 6krát týdně pády na zem a že pokud je to cca 20-30cm, nemůže se dítěti nic stát...navíc syn vyrostl, přes měsíc chodí a můžu ti říct že období pádů začíná nabírat teprve teď na grádách..ze začátku jsem ho furt chytala, ale už to nedělám, jen když vydím že se řítí na stůl, nebo kde by se mohl fakt zranit, ale prý děti jsou gumové navíc na pády ze své výšky dá se říci stavěné...malý mi tak 5krát denně spadne na hlavičku nebo se do ní uhodí, má boule, modřinky, ale je hrozně živý dítě, přítel byl prý úplně stejnej, i kdybych chtěla sebevíc, všem pádům nezabráním...jak říkám, už mi to ani nepřijde :wink: jediné čeho se bojím, tak že mi venku spadne nějak blbě na beton to mě docela děsí :confounded:
17. led 2011 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@k.jolanka děkuji za povzbuzení :slight_smile:
17. led 2011 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
17. led 2011 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@boruuvka děti jsou nevyzpytatelný :slight_smile:,já říkám že ti tři starší byli v pohodě,ale teď abych si pořídila nejen oči vzadu,ale i aspoň dva páry rukou,malý je pěkný neposeda a pořád leze někde do výšek,momentálně má oblíbené okno a nej je kaktus na něm,jinak už rozbil dvě okna-než jsem se otočila byl u něj zpátky,prostě si nedělej hlavu,je potřeba se naučit myslet s předstihem-odkládat věci dozadu na linku,ovladače mít nahoře,zrušit ubrusy atp. a pak už případně řešit jen to co se neuhlídá :wink:
17. led 2011 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dneska kolem poledne jsme si všimli, že v místě kam spadla má na hlavičce bouli, ne velkou, spíš rozlezlou do stran a měkkou na pohmat, tak jsme valili k doktorce a ta to ošahala, zkontrolovala jak reagujou zorničky a snad dobrý.
17. led 2011 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@boruuvka jéé boulí my měli. :sweat_smile: Děti mají kolem sebe andělíčky strážné, podívej jak některý chudáci padaj na hlavu častěji a nic se jim nestane. Uvidíš, že časem si zvykneš. U těch malých je to akorát problém, že neuměj při pádu držet hlavičku nad zemí. Ale zase u těch větších - počkej až bude zkoušet jezdit na kole, to budou držkopády. :grinning: Ty máš holčičku, ty jsou někdy takové opatrnější, ale šídla kluci - škoda mluvit. Mně poprvé dítko spadlo v 6 týdnech, kdy se doplazil na kraj velké postele (a to jsem u něj seděla a četla časopis, byl to mžik :pensive: ), pak ve 3 měs. kdy začal lízt normálně - prostě vždycky, když jsem ještě netušila, že umí něco nového. :confounded:
Boulí a modřin ještě bude, jen ta hlava nás vdycky poleká. Ale bude to ok, jako u tisíců jiných. :wink:
17. led 2011 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@delapa tak to máš doma velkého šikulu :slight_smile: Jo jo, když je to hlavička, tak se člověk bojí o to víc :slight_smile:
17. led 2011 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj vsetkym, tak aj ja pridavam svoju skusenost, snad niekomu pomoze.
Dnes mi dcera (6M) zahucala z postele (vyska 40 cm). Nevidela som to, pretoze som v tej chvili spala vedla nej(strhla som sa az na plac). Po minute sa ukludnila a bola uplne OK. Rozmysla som ci ist k lekarovi alebo nie. Po precitani viacerych prispevkov som dospela k zaveru, ze radsej pojdem - stalo sa to prvykrat, nemam s tym skusenosti, a pediatricka povedala ze mame ist na Kramare (sme z BA) na chirurgiu pre istotu.
Tak sme tam prisli, zaver je taky ze je vsetko OK, mame ju 48h. viac pozorovat a keby nieco mame prist.
No a teraz postup, ze co robit, ked Vam babo padne na zem:
1. v prvom rade sa treba pozriet ci nie su nejake zjavne zranenia (krvacanie, zlomenina, hrca, podliatina...). Ak su zjavne zranenia treba ist do nemocnice - mozu sa objavit aj neskor cca do 3 dni.
2. ak ste nic nenasli a dieta sa chova normalne (t.j. nie je spave, nevracia, nema rozsirene zrenicky - vraj to su priznaky krvacania do mozgu alebo otrasu mozgu), tak v podstate na pohotovosti a vami nic nespravia. CT, RTG ani SONO bez priciny robit nebudu... tak to vysvetlovali dnes mne.
- do 3 dni po pade treba dieta este sledovat ci sa neobjavi niektory z vyssie uvedenych priznakov v bode 1. a 2. Ak sa objavi, treba s tym ist do nemocnice.
Tolko k tomu, zelam vsetkym pevne zdravie a co najmenej stresov tohto typu !!!
17. kvě 2011 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak se bohužel taky musím přidat mezi "nezodpovědné" matky. Malá mi dneska spadla z přebalováku (z asi 50 cm) na zem, na koberec v obýváku na zádíčka. Vůbec nechápu, jak se to stalo. Udělala jsem dva kroky pro ponožky a jenom jsem zaslechla, jak se odstrčila (což dělá běžně) a pak jsem jí viděla na zemi. Dost brečela. Bylo mi špatně, klepala jsem se, brečela a volala hned doktorce. Naštěstí se malá uklidnila a pak už se na mě i smála. Sestra mi řekla, že ji mám pozorovat a kdyby něco, ať hned přijdu (máme to přes ulici). Když bude všechno v pohodě, mám přijít až normálně odpoledne, kdy jsme objednaný na očkování. V čekárně je prej narváno, tak jí zatim sleduju doma a když zabrečí, jsem z toho hned na prášky.... Už aby byla jedna a šli jsme na očkování....Přebalovák je přestěhovanej na postel a už vím, že všechno musím mít předem připravený.... :frowning2:
2. kvě 2012 v 10:07  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj můj manžel když byl malinký tak spadl z druhého poschodí ze schodů...updl mu plyšák....pak spadl rovnou na hlavičku to poschodí je 2,5 metru vysoké.. si rozbyl hlavičku a měl otřes mozečku....ale díky bohu se mu nic závažného nestalo tak se dal do hromady...a tchýně si to do teď bere hodně moc citově vážně...Jinak do dnes tam má jizvu pod vlasama....a už je to více jak 22 let
2. kvě 2012 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak zatím u nás vypadá všechno v pořádku. Doktorka malou prohlídla a prej nevypadá, že by se jí něco stalo, ale máme jí v noci zkusit vzbudit a vůbec jí kontrolovat. Už jsem se z toho trochu vzpamatovala, ale už to nechci pokud možno nikdy zažít. Trochu zabrečí a já k ní hned letim a myslim na nejhorší
2. kvě 2012 v 15:40  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,tak mě se to taky bohužel stalo,právě včéra.Celou noc jsem nespala,pořád malého kontroluji.Vypadá to snad,že to bude všechno v pořádku.
Nikomu to nepřeju,jsem s toho na nervy....
Strašně mě pomohli vaše příspěvky.Teď už ho nepustím s očí...
11. říj 2012 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek