• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Popáleniny elektřinou či vařící vodou. Zažily jste?

1. prosince 2016 
ahoj maminky!!včera jsem zažila tu nejhorší chvíli svého života,syn si hrál ve vedlejším pokoji a furt jsem ho měla na očích ale v mžiku byl pryč a nastal obrovský řev....ruce má popálené 2.stupně od elektriky strčil světýlko s drátama do elektriky,kdyby ho to neodmrštilo tak ani nevím že s ním ta elektrika klepe.....představa co se mohlo stát mě přivádí do mdlob a vyčítám si jak se to mohlo stát.jsem hrozná nezodpovědná máma???,je mi fakt z toho špatně.Máte podobný zážitek???jak jste se s tím vyrovnali????
12. dub 2007 ve 04:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kiaro nejsi spatna mama ani nezodpovedna.
Takovehle veci se proste stavaji. Zname se syn vykoupal ve varici vode na zabijacce cely. Mel dva roky a kolem bylo asi 10 lidi a presto se to stalo.
Nevycitej si nic. Jen vysvetli, ze takove veci nesmi delat nebo mu to muze ublizit daleko vic. Dale mu ukazuj jak moc ho mas rada a uvidis za par let na to budes jen vzpominat.
12. dub 2007 v 05:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
kiaro, opravdu nejsi špatná matka. Byla to jen nehoda. Můj synovec na sebe v nestřežené vteřině převrhnul fritovací hrnec, který právě dofritoval. Pobyl si pár měsíců v nemocnici, bylo to hrozné, ale moje švagrová - jeho maminka, si to do dneška vyčítá, i když to byla jen hloupá nehoda a shoda okolností, které se ve vteřině staly katastrofou. Neboj se, malý bude v pořádku. Můžeme tu psát, že ty za to nemůžeš, ale stejně si budeš myslet svoje. :wink: Můžeme jen držet palce, at to máte rychle za sebou a pak už to bude jen černá vzpomínka :slight_smile:
12. dub 2007 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
kiaro,
takove veci se opravdu stavaji. Nam se stalo v nedeli, ze na sebe dcerka zvrhla hrnek s horkym cajem, byla jsem tesne vedle ni. Nezabranila jsem tomu, ale aspon jsem ji mohla hned popadnout a strcit pod studenou vodu. Je fajn, ze to nedopadlo hur - i ve tvem pripade. Nekdy ani nedomyslime, co by se mohlo stat, kdybychom se o deti opravdu nestaraly. Katastrofa muze samozrejme prijit, i kdyz se starame, ale kdyz uz se neco stane, tak jsme nablizku a muzeme hned pomoci. V tom je taky smysl nasi pece o deti.
12. dub 2007 v 10:03  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
|Můj syn se před 14 dny opařil horkým kafem - pořád ho před sebou vydím jak plakal, vyčítám si to a asi ještě dlouho budu.Naštestí je už v pořádku.Dneska sme byli na 18měs kontrole a doktorka mi řekla,že si to nemám nijak vyčítat-takové věci se prostě u malých dětí stávají,mám být štastná,že je živej a zdravej a že to nedopadlo hůře.Jen mě upozornila,že se teď bude hodně bát cizích lidí a hlavně doktorů-což jsem se také hned přesvědčila-ale to prý taky brzo přejde.Hlavně mu mám dávat hodně najevo,že ho mám ráda,mazlit se s ním a chovat ho...
12. dub 2007 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kiaro,mojí malé se to sice ještě nestalo,ale to neznamená,že tomu zabráním vždycky.Ty máš divocha kluka a já nemám o nic klidnější dceru :wink:

určitě nejsi špatná máma u takových šidel stačí jen otočit hlavu a může se něco stát

hlavní je,že se mu nestalo nic vážnějšího.Já osobně jsem do všech zásuvek musela narvat kryty,protože zhruba v 10měsících ji elektrika velmi zajímala a furt k ní lezla.

Držím palce at se to malému rychle zhojí a zapomenete na to oba :slight_smile:
12. dub 2007 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Kiaro, bohužel se mi synek taky opařil. Špatně se mi o tom píše, bolí mě to ještě teď a to se mu nic vážného nestalo. Bylo mu 11 měsíců, chodí od 10,5 měsíců, takže to bylo v době, kdy už chodil a přesto ještě nebyl natolik stabilní, přesto však všetečka jako vždy.

Máme doma aquabar na teplou a studenou vodu, vždycky jsem si na aquabar dávala pozor a striktně jsem ho z kuchyně vykázala pryč. Jednou jsem ho ale neuhlídala, byla jsem s ním v kuchyni, otočila jsem se, myslela jsem, že je na druhé straně kuchyně, kde si ještě před chvílí hrál...ale on mě obešel z druhé strany a sáhnul na tolik zakazovanou páčku. Protože jsem byla přímo u baru, tak ho opařilo jen minimální množství vody (není úplně vařící), která mu zatekla pod rukávek. Okamžitě jsem to schladila pod studenou vodou a několik minut omývala.

Přesto z toho byla opařenina II.stupně s puchýřem přes zápěstíčko. Hned poté jsme jeli na popáleniny na Vinohrady (všem doporučuju zjistit si kde je nemocnice v okolí na popáleniny, protože stát se to může komukoliv). A celou noc chladili studeným obkladem. Pak jsme týden jezdili na převazy a za 2 týdny už neměl po spálenině ani památky...

Přesto na ten únorový den nikdy nezapomenu, měla jsem z toho silnější trauma než malý, ten za pár minut o ničem nevěděl a smál se jako vždy....

Jen pro vás informaci o opařeninách:

Nikdy nedávejte ránu do ledové vody, může to pro změnu dítěti přivodit další šok

Dejte ránu pod studenou vodu a 10 minut polévejte, potom přiložte studený obklad, zavažte a jeďte na popáleniny vaší nemocnice, rozhodně nepodceňujte ani malou spáleninu...

Snad se vám to nikdy nestane, nejhorší jsou ty následky, já si teď dávám dvojnásobný pozor a žehlička, nebo čaj, nebo zapnutý aquabar je u nás TABU!!!
12. dub 2007 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no jo je to fakt děs dneska jsem mu dělala převaz prosáklo mu na pohotovosti mi nedali ani na to TIL mastný je to takový čtverečkový mastný polštářek a to mě poučovala hlavně že jsem jí musela oznámit že tam má cín to fakt nepochopím no večer lítal jak čamrda já nervy v pejru no děs je malej se mu to zahojí ale fakt nezapomenu.....
12. dub 2007 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
škoda že do této diskuze se již nepíše :frowning2:
jsme na Vinohradech,skoro 16m Anulka na sebe svrhla horký čaj a dopadlo to tak že jsme po trasplantaci hrudníčku...už se tohojí za pár dní půjdem domů,jen nás čeká ještě dlouhá práce!!!
kdyby to někdo s podobným osudem četl prosím ozvěte se
12. zář 2009 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
mahulenka - nemám a snad nikdy mít nebudu tuhle zkušenost, ale obrovskou podporu vám aspoň takto na dálku! tobě i Andulce...
12. zář 2009 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky Sarka :slight_smile: jen bych ted potřebovala nějaké zkušenosti od nějaké maminky
12. zář 2009 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je mi jasné, držím palce ať se někdo ozve
12. zář 2009 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mahulenka nasi Zuzance se stalo neco podobneho minuly tyden v patek. nestastnou nahodou na sebe zvrhla varici kafe :cry: , ale u nas nastesti nemuselo dojit k zadne transplantaci kuze. Uz jsme od stredy doma a dneska nam sundaly obvazy. Jediny co ti muzu poradit az nebudete mit zadne obvazy mazat mazat a zase mazat. Kuze se musi promastovat, aby nepraskala a nesmite vubec na slunicko

Preju Andulce brzke uzdraveni
12. zář 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eleonor,ale vy jste nebyli na Vinohradech viď,to je dobře že jste se zahojili sami,to bude mít do 2let zahojený bez jizvy.my jsme bohužel měli infekci,takže se to nezhojilo samo tak nám museli hrudníček transpalntovat,to je bohužel jizva na celý život. :frowning2:
půjdme za chvíl itaky domů,těším se ale zároven se bojím ostatních lidí,jak se mi budou ptát,nechci nikomu nic říkat!!sand to zvládnem,ale když jsme to zvládli do ted už to bude jen brkačka.
tak papá i Zuzance
13. zář 2009 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mahulenka ne my jsme nemuseli na Vinohrady, lezeli jsme v ustecke nemocnici na detske chirurgii.
A na ostatni lidi se vykasli :wink: . vsichni jsou vzdycky chytry jak radia, ze jim se to nemuze stat a bohuzel staci chvilinka a je tu maler. My jsme to taky nikomu nerikali kazdymu to muze byt prece jedno.
13. zář 2009 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Elenor-víš já jsem z malého města a prsotě se to rozkřiko,ale je mi to jedno,ať si říkají co chtějí
koukala jsem na obrázky,vy to máte moc hezké,asi popl.jen 2st.že?to se vám zahojí a nebudou žádný jizvy,myslím že to ale nebylo vařící kafe viď,my jsme měli zrovna zalitý čaj a pak se nám to prohloubilo do 3st.
my to máem bohužel na celý život,ještě jsme se s tím nevyrovnala,a myslím že to dlouho potrvá.
a tayk se divím že jste nebyli na Vinhoradech,protže takhle malé děti poslílají jen tam :confused:
tak se mějte a hezké hojení vám přeji
24. zář 2009 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mahulenko my mame popaleniny II stupne na 6 % tela a stalo se to prave zalitym kafem :frowning2: a nevim jestli pomohlo to ze MM hodil malou rychle pod sprchu a chladil. do pul hodiny jsme uz byli na prijmu v nemocnici, kde nas prijimala doktorka ktera ma prave specializaci na popaleniny

http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3323320&vReferer= tady je nase nejnovejsi fotka a uz ani nemusime do nemocnice na kontrolu

drzim vam moc pesti at mate silu bojovat s osudem a brzo se s tim vyrovnejte
25. zář 2009 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eleonor-tak to máte krásné!to se vám zahojí samo
my to máme bohužel horší,také to byl zrovna zalítý čaj,ale je to tedy velký rozdíl,tak nevím čím to je
zítra jedem na kontrolu a konečně pro nový stahovací obleček
Anulka se vrátila do svýh starých kolejích šmejdí,vytahuje a dělá kraviny :grinning: to ona i dává sílu bojovat miláček
tak páček
30. zář 2009 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, ted to tady čtu a moc s vami citim, muj syn byl oparen cajem a Vzp od nas chce nahradu za leceni, je to tady take v jednom tematu.Mate take nejake zkusenosti s pojistovnou, ze po vas chtela penize?Dnes jsme podali odvolani a dopis poslali take na reditelstvi Vzp a na Svaz pacientu ČR....
30. zář 2009 ve 23:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Halo, prosim, odpovezte :frowning2: chce po vas pojistovna nahradu za leceni ditka v nemocnici?
1. říj 2009 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jsme prijeli na dovcu a prvni co jsme vybalovali v pokoji a najednou Mia rev..normalne narvala sroubek (netusim, kde ho vzala) do zasuvky, ale nastesti se ji nic nestalo, jen vyhodila pojistky. Ale myslela jsem ze me omyjou, fakt des...
1. říj 2009 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martinka po nas nikdo nic nechce a jsme pojistenci ministerstva vnitra
1. říj 2009 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.tuto temu som nasla len nahodou pri hladani celkom inej ale som rada ze nie som sama ,ktora ma troska vycitky ,pretoze aj nam sa to stalo pred par tyzdnami . 4-rocny syncek ked veceral zacal plakat ,ze ho boli velmi brusko a chce pit caj .tak ako asi kazda mamicka tak som mu snazila cim skor pomoct a uvarit mu cerstvy cajik na bolave brusko a co nikto ani necakal (syncek sa vzdy ,ked si nieco chce zobrat tak sa opyta )on si zmyslel ,ze sa napije caju sam , ale predtym som mu este povedala, ze cajik je dost horuci ,tak musi pockat ,vobec nenaliehal len povedal ,ze ho chce aj s cukrom(malokedy ho chce s cukrom ,ale prave vtedy ano , a ja len co som sa otocila po cukor uz ho aj stiahol na seba (len co mu stieklo par kvapiek z obrusa???!!,pritom hrncek bol velmi daleko od neho ,ale nechapem ????zrazu vrieskal,ja som naprv nevedela co sa deje ,ci ho azda neboli tak brusko ,lebo maval take stavy ,ked ho tak nafuklo, ze .... :cry: :cry: ale ked som zbadala prevrhnuty hrncek tak som pochopila a stiahla som mu odev a rychlo pod studenu H2O ale on tak vrieskal ,ze ...nerada na to spominam, najhorsie na tom bolo ,ze to sme boli u dedka a babky a prave v ten den sa im pokazila H2O este ze v takychto situaciach byvam dost duchapritomna( aspon zatial to som :slight_smile: )a tak som konala dost rychle ,nastastie kvoli vodovodu sme mali aspon v hrncoch cistu ,studenu H2o a tak som mu to chladila a neskor prikladala aj studene obklady dala som mu aj sirup od bolesti,no bolo to velmi zle :frowning2: :frowning2: ,este ,ze syncek je taky zlaty a rozumny a dal si vsetko vysvetlit,ze ked bude plakat tak to mu nepomoze ,ale ja som to musela pred nim aj hrat! v duchu som si to ale stale vycitala ,ved nikdy predtym sa mi nic podobneho nestalo ,neprajem to nikomu ,stale myslite na to ,ze preco prave ....,neviem ake to bude mat o par rokov??? ale snazila som sa urobit vsetko preto aby to bolo O.K.syn to zatial zvlada bravurne,proste taky maly "hrdina".1dni ,ked mu lekar povedal ,ze bude musiet oddychovat a nechodit ,vela pit ,tak on bol tak rozumny ,ze starsim bratom povedal ,ze sa maju o nho aj oni starat ,on sa musi liecit!chodili sme na preväzy,este na tyzden mame asi poslednu KO na chirurgii, teraz uz len mastime,ale ci bude mat nasledky to nevieme??? lekar stale tvrdil, ze sa to pekne hoji ,ale...????asi nieco bude ,znaky na kozi,dufam ,ze nie plastika ...neviem to sa neradi vyjadruju :frowning2: :frowning2: ale na dusi sa niekedy hoja horsie ?!a hlavne ja ked ho kupem,obliekam...stale mam ho pred ocami ale asi to tak malo byt,len preco v ten den tolko vela zlych veci sa udialo ,a vraj neexistuje zakon schvalnosti :angry: :angry: drzim sa toho ,ze vsetko zle je na nieco dobre!radsej vsak keby to zle nas obchadzalo,ale to by chcel asi kazdy!!! Tí co to zazili ,vedia o com hovorim!To je ale ponaucenie!Najhorsie ,ze sa to stava prave tym ,co im nie su deti lahostajne ,ale naopak prvorade!!!Nuz co aj o tom je život!Co nas nezabije ,to nas posilní! A poistenie za uraz tak radsej ... :zipper_mouth: bez slov to by musel mat III.st a kedze mal iba I. a II.st tak nic( my sme vsak stastny ze len I.IIst nestoji to ani za tie .... ,ale poistovne to maju dobre prespekulovane,peniaze od nas to ano, ale ked pride k niecomu ,tak 1000 dovodov..... :zipper_mouth: ]-ani to nepotrebuje komentar( Este k tej hladanej teme o borelioze , som este taky zaciatocnik tak neviem kde vlastne robim chybu(nemozem si ju najst a ani zadne prispevky) v com je problem ??? ak tusite tak poradte.Dakujem
1. říj 2009 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Po me chce pojistovna 30 000 za to, ze jsem nedavala na dite pozor, pry je jedno, jestli to na sebe svrhne samo ten čaj nebo ho nekdo jiny opari nedopatrenim.Zkratka musime davat pry pozor kdyz mame caj a je kolem nas decko...Takze jsem asi jedina, ktrea musi platit?Vypada , ze skoro ano!!! :angry:
2. říj 2009 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prosím, stalo se vám taky , že po vás chce pojistovna uhradit leceni ditete kvuli tomu, ze bylo oparene?Diky za odpovedi.
23. říj 2009 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda Martí čučím jak blázen!od nás pojišotvna nikdy nic nechtěla zaplatit a taky se nikdo nidky nezmínil,myslím že si v nemocnicnici někteří lékaří a sestřičky myslí,že jsme neopatrné,že se jsme dávali málo pozor,ale některé jsou takové že se to prostě může stát komukoliv!!
už takové peklo prožívám a ještě kdyby mi někdo dával za vinu tak se sand složím,Martinka to jsou idioti fakt nechápu :confused: nic jim nedávej.nám pojištovna platí stahovací oblečky,tak alepsoň tak,jinou nadstandartní léčbu si paltíem sami
a jaké to máte vy?a kde kolik jste byli opařeni?
2. lis 2009 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem napsala odvolání a z VZp mi odepsali, že můj případ byl odložen.Nevím co si pod tímto mám představit.Ale pořád lepší, než kdyby mi napsali, že mám vše uhradit ze svého.
27. lis 2009 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maly byl opareny na vnitrnich stranach stehynek, nebyla to velika plocha, ale bylo to strasne :pensive: takove pruhy , ale dnes nema videt pomalu zadne jizvy, jen pri dobrem zadivani se to pozna.
27. lis 2009 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mi bylo sděleno od Svazu pacientu, že kdyz je pripad odlozen, znamena to, ze se nebude dal setrit a tim padem jsem uznana za nevinou - takze to davam na vedomi tem, ktere chteli vedet jak jsem dopadla.Takze hurááááááááá!!!
9. pro 2009 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Martinko, tak výborně :slight_smile: Já si myslela, že to bude takhle. Jsou to pacholci na té pojišťovně a podle mě to na tebe zkoušeli kvůli tomu přestupu k jiné pojišťovně.
Tak ať se malému daří (já jsem po tom našem leteckém výletu na Vinohrady taky vždycky vedle sebe, když vidím našeho kluka a hrnek s horkým čímkoli :unamused: )
9. pro 2009 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji, vám ať se taky daří... :slight_smile:
10. pro 2009 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek