• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Popáleniny elektřinou či vařící vodou. Zažily jste?

1. prosince 2016 
18. měs.
14. dub 2014 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@trileta tak nám bylo 14 měsíců a proč máte ten obleček ?
15. dub 2014 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@trileta a kde jste to nechávaly šít ?
15. dub 2014 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
prý aby se jí to stahovalo.. Míry brali už v nemocnici.. Měla tam na to paní..
15. dub 2014 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@trileta my teda nedostaly vůbec nic,jen máme mazat a za 6 týdnů na kontrolu
16. dub 2014 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak třeba to má v lepším stavu.. Dcera chodí ještě na laser..
16. dub 2014 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to si nemyslím,vždyť malá ma autrotransplantaci
22. dub 2014 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobry den mam jen dotaz ohledne popaleniny kterou mam ba levem predlokti je to druhy stupen nevypadá to vubec hezky a doktor mi to zmeril na 25x15 cm a mam jednu pojistku na uraz tak si rikam ze ji aspon jednou uplatnim a tam mam napsany rozsah v % a ja nevim jestli tady ta mira kterou mi nameril doktor 25x15cm je nad 5% rozsah poskozeni. Nevite nekdo nahodou jak se to pocita ? Predem dekuji za kazdou odpoved. Tom
30. led 2016 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sajoch6 Kontaktovala bych pojišťovnu. Ta bude patrně chtít určit rozsah v procentech stejně lékařem... (?)
30. led 2016 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
To me ani nenapadlo... tak vam dekuji
31. led 2016 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malá se mi popálila čajem, když jí bylo 13 měsíců, bylo to to nejhorší, co jsem zažila. měla popáleniny 2. stupně na ručičce, krku i tváři. Naštěstí nyní po popálenině zbyla jen jizva na ručičce, která jak malá poroste se bude opticky zmenšovat. Malá je s ní smířená, nedělá jí žádnou starost. Moje doporučení je: hlavně se neobviňuj a buď silná. V nemocnici jsme toho zažily dost, vč. transplantace kůže, ale malá se lépe hojila až když jsem se sama uklidnila, dodávaly jsme si sílu navzájem a potom to šlo. Potom laserterapie na zmírnění jizvy, ale to už byla pohoda. Malé děti si neuvědomují, co se stalo, jen cítí, jak se maminka trápí a to je pro ně nejdůležitější. Hodně síly a ať vám vše dobře dopadne jako nám.
31. led 2016 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem uplne na dne. Syn 15m se popalil horkou kavou. Stalo se to pred sedmi hodinami. Jsme na Vinohradech. Ma 2.stupen cca 10% na zadech a raminku a neco 1.stupen na cele. Ted spi na JIP, ja dole na pokoji. Lezi na kapacce na brisku s privazanyma nohama a rukama. Uz se jednou probudil ale nejak se mi ho podarilo uklidnit. Byly to ale nejdelsi minuty meho zivota. Nikdy jeste nespal sam. Je hodne mazlivej a ja ho ani nemuzu pochovat. Desim se rana ze to nezvladnu. Doktor mi sanozrejme nechce rict nic urciteho. Mate nekdo podobnou zkusenost? Jak dlouho byli na jip a prikurtovani? Nejradeji bych utekla
30. bře 2016 ve 23:14  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anazuzzuzana Hlavně se musíš uklidnit ty, malý teď potřebuje silnou maminku, která se bude na něj bude usmívat a dodávat mu energii. Vím, že to zní lehce, ale věř, že to tak je. Malá se opařila čajem na 13m, skončili jsme v nemocnici na 19 dní. Pro ty robátka je změna prostředí hrozná, možná horší než ta samotná bolest a pokud uvidí ještě zhroucenou maminku, je to pro ně příšerné. Neboj všechno se přežene, teď zažíváte to nejhorší a bude to ještě běh na dlouhou trať, ale vše se dá zvládnout. Malé museli na ručičce transplantovat kůži, aby neměla ošklivou jizvu, dávali jsme gelový obvaz, chodili na lasery. Teď jí je 6 let, jizvu na ručičce má, ale je s ní "srostlá", když se někdo zeptá, tak mu vysvětlí,co se stalo. Teď důvěřuj doktorům, a pomáhej malému být v psychické pohodě, opravdu to pomáhá k rychlejšímu zahojení.
30. bře 2016 ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prave lezim na Vinohradech, syn 15m se pred sedmi hodinami oparil. Na zadech a raminku cca 12% 2.stupen a neco jeste 1.stupen na cele. Lezi na Jip prikurtovanej a ja tady dole. Doktor mi nechce nic rict urciteho. Vubec si nedokazu predstavit jak preziju zitrek jestli ho nechaji jen lezet na brise prikurtovaneho. Uz se jednou vzbudil a byly to nejdelsi minuty v mem zivote. Nikdy jsem ho nenechavala plakat a ted mu nemuzu pomoct. Prosim o nejake povzbuzeni.Jak dlouho byly vase deti na jip? Jeste nikdy nespal sam
30. bře 2016 ve 23:41  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anazuzzuzana Zkušenost díky Bohu nemám a doufám, že ani nikdy mít nebudu, ale bohužel mám zkušenost s jedním ošklivým zraněním syna, takže tak trochu si dovedu představit jak Ti je. Držím pěsti, abyste to všechno zvládli a přeju Tobě i maličkému hodně sil. Bude zase dobře, neboj.
30. bře 2016 ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, sice nemám zkušenost s popáleninou, ale s jizvou ano - mám od mala (5 let) jizvu na ruce - zakopla jsem se sklenicí v ruce, ta se rozbila a pořezala mě na zápěstí, několik stehů, jedna jizva je ještě dneska tak 0,5x1cm + kolem "pavouk" ze stehů, druhá je užší a delší. Nikdy jsem s tím neměla problém, v první třídě jsem přidala ještě jednu větší na ukazováku (od prostředního kloubu až skoro k nehtu, ta teda trošku mizí). Brala jsem to jako výhodu, že jsem si pamatovala, že na levé ruce mám jizvy, takže když jsme se učili levá/pravá, já se podívala na zápěstí a hned věděla, která je která. Teď občas z legrace říkám, že už v pěti jsem si podřezávala žíly. Nikdy mě tak nějak ani nenapadlo řešit, že je tam mám. Vlastně mě ani nenapadlo, že by to nějak hrozně řešila máma (byla jsem tam jenom s ní, nechala mě tu sklenici nést, já přehlídla schod), prostě jsem to brala tak nějak jako "stalo se, dávej si příště pozor". Takže jo, je to šílený a máme všichni u těch drobků sklony to řešit jako "chudáček malý, celý život tam bude mít jizvu", ale dokud to není něco velkého v obličeji, ale dá se to nějak schovat pod běžně nošené oblečení (tzn. lidi po něm na ulici neustále nekoukají), dítě samo si zvykne a o jizvách ani neví (samozřejmě pokud se zhojí dost dobře na to, aby neomezovaly v pohybu).
31. bře 2016 v 00:08  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anazuzzuzana malá byla na Kupce asi 5 dní, ale byl to spíš víc hlidany proskleny pokoj u sester, mohla jsem tam být s ní, sice jsem měla na pokoji svou postel, ale celé dny i nové jsem seděla u ní, měli tam i Tv, Míša si oblíbila 1 pohádku, tak jsem jí ji poustela dokola, co mám povidat, zadek mě bolel,hlava z pohádky taky, ale mohla jsem být s ní, na normálním pokoji to byla už brnkacka
31. bře 2016 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, díky všem za podporu. Už jsme doma... bylo to hodně namáhavé, ale malej to zvládl skvěle a já snad taky. Nejdřív byl pět dnů na jipce, kde jsem si druhý den vydupala, že nemusel být přivázaný, takže mi když bděl seděl na klíně a mazlili jsme se a pak byl deset dnů na standardním oddělení. Nakonec mu museli kousek na ramínku a zádech transplantovat. Fyzicky je na tom stejně jako před úrazem (oblečený), ale psychicky to s ním dost zamávalo. Chce být pořád u mě, hodně se vzteká a když mu na něco řeknu "ne" (bez zvýšení hlasu, jen třeba, že se určitá hračka/skládačka používá jinak), tak se začně bít do hlavičky. To mi nahání strach, začal to dělat po poslední narkoze na převazu. Mám až podezření, jestli mu někdo nedal při tom posledním převazu (byl pořád se mnou, jen na převazy ho odváželi při vědomí pryč na operační sály) třeba facku... ale já ho z toho vymazlím. Můžete mi někdo poslat prosím fotku, jak vypadá transplantované místo s odstupem několika let? A jak dlouho musely děti nosit kompresní obleček? Malej bude mít takové tričko s rukávy a jestli budou v létě zase čtyřicítky, tak si nedokážu moc představit, jak ho do něj oblíkám. Děkuji za podporu!
17. dub 2016 ve 22:13  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anazuzzuzana To je dobře, že už jste doma, neboj vše se spraví, malá neměla obleček měla jen takový silikonový proužek, používali jsme ho asi cca 1,5 roku, hlavně na noc. Malé se to stalo v říjnu a v létě jsme
už mohli k moři, museli jsme hodně mazat a dávat UV tričo, ale bylo to v pohodě. To je ta 1. fotka a ta druhá je z července. Teď už bude jen dobře, až to půjde budete chodit na laser, ten hodně pomůže a ten kompresní obleček je taky super, jizvu zahladí. Malá to brala jako automatickou věc, že večer jsme ručičku "zamotali" , brala to automaticky i ten laser, kontroly u doktorů, prostě asi jak byla malá tak to brala jako normálku :slight_smile:
18. dub 2016 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rasha dobryden pani Rasho. Muj chlapecek 10 mesicu mel operace papaleniny.Ted on uz 13 mesicu .Jeho prst nemuze rovnat. Muzete poradit jaky mast lepsi pro ho a jaka moznost mohl delat . Taky jsem bouzivala hodne masty:calium, infandulan,indolan, razytkovy olej. Dekuji vam za pomahat. Mejte si hezky!
1. pro 2016 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek