• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Spadl, na nose má modřiny. Může být zlomený?

19. července 2011 
Malý dnes spadnul na zem přímo na pusu a nos, teď má na nose dvě modřinky na každé straně, ale když mu na něj sáhnu a pomačkám ho tak nebrečí, tak nevím jestli ho i tak může mít zlomený nebo je jen naražený. U doktorky jsme nebyli, dnes tam není a na pohotovost se mi moc nechce, když nebrečí. Máte taky někdo takovou zkušenost s nosem mimča? Dík
23. čer 2009 ve 12:35  • Odpověz  • To se mi líbí
sarko, u miminka nevím, ale já když jsem měla zlomený nos, tak to teda bolelo jak čert..... Spíš bych se přikláněla k tomu, že to zlomený není, ale třeba ti ještě někdo napíše, kdo má přímo zkušenost..... No jinak myslím, že doktorka by ti stejně moc nepomohla, na to je potřeba rentgen. Ono ale i kdyby zlomený byl, tak se s tím stejně nic nedělá, mně to prostě nechali jen tak a ono to srostlo.... Hlavně aby nebyl nějak nakřivo, ale to bys poznala :wink:
23. čer 2009 ve 13:41  • Odpověz  • To se mi líbí
sarko, většinou každá zlomenina oteče a já když měla zlomenou ruku, tak to bolelo fakt příšerně. Takže to spíš má jen naražené :slight_smile:
23. čer 2009 ve 14:28  • Odpověz  • To se mi líbí
rko, minulou nedeli se manzelovi mala osklive upadla na nos, prisli domu, tekla ji krev mela sedrene nozdry, pod nimi a jeste odreny ret zevnitr, jak asi ryla hlavou v zemi...jsem ho SILENE servala, ze na ni neumi davat pozor. Mala mela nos cely modry a otekly, zvlastni bylo ze ta modrina byla dokonale rovna,jako podle pravitka, jestli vis, co tim myslim. Jelikoz jsme zrovna chodili kazdy den na cisteni na chirurgii (zase jine zraneni - kousanec od psa :frowning2:( tak se na to chirurg kouknula arikal, ze zlomene to nevypada. A meal to OPRAVDU priserne a moc ji to bolelo a ta modrina byla pod tou prohlubni a ted uz to ma dobry a nic neni videt.
23. čer 2009 v 15:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak nám malý asi v roce přepadl přes moje nohy. Přelejzal přeze mně a nějak to nevychytal. Strašně brečel, na nose se mu udělala taková "čára" a teklo mu dost krve. Já jsem to teda neriskla a jeli jsme na pohotovost, tam nás poslali na nosní a na rtg. Neměl to zlomené, jestli si pamatuju, tak snad v tom roce je nosík ještě moc měkký, já se jenom bála, aby ta krev byla z nosu a ne třeba, protože se fláknul i do čela :sweat_smile:
23. čer 2009 ve 20:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Sarka, kdyby to měl zlomené, nenechá si na to sáhnout a plakal by pořát. Já ho měla naštípnutej, měla jsem otok že jsem vypadala jako z jiný planety a bolelo to snad 2 týdny... bude to podle mě ok, když nepláče
24. čer 2009 ve 21:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Jak psala gabinaf, tak jsme to taky absolvovali.Spadnul nam v noci z postele a mel cely nos a kolem nosu uplne modry a podlity krvi.Jeli jsme hned na pohotovost a tam rekli, ze takhle maly jeste mit zlomeny nos nemuze.Je to jen chrupavka..Tak se neboj :wink:
25. čer 2009 v 09:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Z důvodu potencionálních rizik u takto malého dítěte a následné zlomenině bych okamžitě šla k lékařce a nechala dítě vyšetřit raději ted dostanu vynadané jak jsem neschopná matka než aby se za několik let projevily následky a já se budu bít do hlavy co jsem tím způsobila,když jsem se rozhodla to léčit po domácky.

Pokud budu spoléhat na to že je to chrupavka či nepláče tak toto nikde neobhájím.Dětské kosti jsou křehké nemají tvrdé kosti jako dospělí jedinci a neumí se ani projevit jako dospělý člověk.

Já bych rozhodně šla k lékařce ta má na odborné rady diplom a dítě pořádně vyšetří né tady od počítače.
26. čer 2009 v 06:07  • Odpověz  • To se mi líbí
sarko, nevim, jestli jsi to uz vyresila nebo ne...
..chci jen napsat, ze na kazda zlomenina otece!!! sama jsem byla prekvapena, ale nas junior ve stredu odpo upad na ruku, nemel to ani otekly, v pohode se s tim dalo hejbat, jen si stezoval, ze ho to boli a nepouzival ji, tak jsme to nechali bejt, jen jsem mu udelala obklad a druhej den, pze si opet stezoval, ze to boli (ale nebrecel, nechal si na to sahnout, mohl s tim hybat), jeli jsme na pohotovost, kde dle rentgenu ma nadvakrat zlomenou ruku nad zapestim a ma ted sadru az k ramenu....nikdy bych nerekla, ze to muze byt zlomeny, kort kdyz spal v klidu celou noc

takze pro jistotu bych k dr skakla a od ted uz nebudu zadny zraneni myho dablika podcenovat ( a ze ma neustale neco)
26. čer 2009 ve 13:32  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Takže u dr jsem byla druhý den, a zlomené to nemá :slight_smile: , dík za rady a názory
27. čer 2009 v 15:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, dnes mi mala upadla ze schodu, hned jsem ji zachytila, ale nos mela uz mirne odreny a u korene mela maly hematom. Hned me napadlo, jestli to nema zlomeny...Plakala asi 10 minut hodne, potom se utisila a chtela si hrat, tak jsem myslela, ze to asi nic nebude. Volala jsem kamaradce-lekarce a ta rekla, at s ni radsi jedu na vysetreni. poslali nas na ORL do nemocnice, udelali ji rentgen a ma to zlomeny :confounded: nastesti bez deformit, na neurologii je vsechno ok, teda s hlavickou nic nema. naladu ma docela dobrou, aj se smala a hrala si.tak si myslim, ze ten plac a spatna nalada nemusi byt podminka...
20. črc 2009 v 18:48  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojda, chci se zeptat na ty potencionální rizika. dneska manžel hlídal prcka, byli v ložnici, malej se učí chodit, capá okolo nábytku a za ruce. manžel se na vteřinku otočil a malej, kterej stál u postele, žuchnul. není tam žádná ostrá hrana, takže si myslím, že se uhodil o zem. tekla mu krev z nosánku, hrozně plakal snad 10 minut. snažila jsem se mu utřít krev, ale nechtěl si na to nechat sáhnout. měl ho trochu červený, ale nic hrozného, měl červené i tvářičky od sluníčka, takže fakt nevim, jestli ho měl červený jak spadnul nebo od slunka. každopádně to bylo chvilku před tím, než měl jít chrupat a když se uklidnil, začal usínat, tak jsem mu dala mlíčko jako každý den a jako každý den u toho usnul. pak jsem mu šáhla na nosánek a nezdá se mi, že by ho měl nakřivo nebo v něm nějak "lupalo". prohlídli jsme mu hlavičku, nikde nemá bouli, takže se snad uhodil jen do toho nosánku. teď se mu jdu každou chvilku podívat na fontanelu, jestli se třeba nevybouluje, ale nevím, co všechno bych měla ještě sledovat. poradíte?
19. črc 2011 ve 21:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek