• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Spolknul kovový kroužek. Máme jít k lékaři?

23. února 2013 
@balisek Naše malinka před tydnem spolkla magnet z lednice, tak jsem kontaktovala pediatra a ten nas okamžitě poslal na RTG. Samozřejmě, že tam byl. Tak si nas tam nechali, protože chirurg se obaval, že by malinka mohla mít křeče do bříška a hlavně kuli tomu ze mezi tenkým a tlustým střevem je chlopna přez, kt. by to nemuselo projít.. Nakonec vše dopadlo v pohode a druhy den večer byl magnet ven...

Jinak bych asi v tvým případě strach nemela, potíže by se už projevily, ale když chces mít pocit spokojenosti, tak zkus požádat dr. jestly by Vás taky neposlala na RTG. Ale i kdyby Ti ji spolknul tak je už davno ven, a kdyby tam i nekde vysela, tak by měl nejaky potíže.
3. bře 2011 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@balisek Prosím tě, hlavně žádný RTG, takhle zbytečně ozařovat dítě - to mně přijde ještě horší, než čekat na naušnici nebo magnety, beru to ještě u jehel a špendlíků, ale tohle neřeš. Dítě máš v pořádku, opravdu by se to už projevilo.
3. bře 2011 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
jestli mě nehrábne dneska tak už nikdy:D:( Jenže myslíte,že by měl problémy i přes den?protože malej mi nechce v noci spát, pořád sebou šije a budí se a brečí, rostou nám pětky, tak jestli je to tím....myslíte že mám věřit té doktorce?já jsem ten typ člověka co je moc bojácnej o malého...No a kiara11 jak jste věděli že o spolkla?? to vám najednou doma chyběl tak jste usoudili že ho snědla??já totiž neviděla malého s těma naušnicema ale určitě je vzal..protože nikdo jiný doma nebyl
3. bře 2011 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@balisek No, děti jsou neklidné z mnoha důvodů. Zkusíme selský rozum, pokud by se mu to někde zapíchlo, ta část by začla tvrdnout a tělo by začlo reagovat silnou, ale opravdu dost velkou citlivostí. Na teplotky až tak spolíhat nejde, roustou vám zoubky. Tudíž zkusíme citlivost a ztvrdnutí. Otázka, brečí ti mimi, když ho převalíš na bříško? Nemyslím vztekání, ale bolestný pláč, to každá maminka pozná. Tohle ne těsně po jídle... dej na zádíčka a ruce si namazej olejíčkem. Prsty dej pod ležící dítě, tak jako bys ho chtěla zvednout a palcema se sejdi uprostřed žaludku a masíruj jemně točivými pohyby - pravý palec ve směru hodinových ručiček, levý opačně. Nejdřív současně, pak střídej. Připadá ti tam něc tvrdýho a citlivého? Teď bříško. Prsteníčkem,prostředníčkem a ukazováčkem trošku vedle pupíčku zatlačíme a kreslíme jemně kružnici okolo pupíčku a postupně kružnici zvětšuj. Pak chyť na levo palcem, na pravo 4 prsty bříško ze stran v úrovni pupíku a snaž se k sobě bohybovat prsty tak, jako bys chtěla pupík zmáčknout a zase pustit. Znovu otázka... je něco tvrdé, bolí něco? Pak se ještě maximálně zamyslíme tak, že se těleso někde seklo. Kdyby to ucpalo vchod ze žaludku do střev, tak nebude jíst ani kakat - plavat tam nebude, protože jste zkoušeli detektor kovů a tkáně, šlachy a svalstvo jsou líp detekovatelné, než kosti v ruce, kde ti to zapípalo. Střeva - to samé míň by jedl a nekakal by, ještě by tu byla možnost, že má pomalé trávení, ale to je vyloučeno vzhledem k době, kterou to trvá... jestli je vše ok, vychází mi 3 varianty.. vyhodil to, schoval to, snědl to a vykadil - tobě se těleso nepovedlo jen najít.
4. bře 2011 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
No na bříško nijak nereaguje, detektor nepípal vůbec a přes den je v pohodě, jen prostě ta noc, takže to vypadá na zoubky,protože papá krásně...Moc jsi mi pomohla, hlavně psychicky, už je mi mnohem líp:slight_smile:takže moc děkujeme:slight_smile:
4. bře 2011 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@balisek V pořádku, taky jsem mamka, takže to chápu, jsem ráda, že je to ok.;)
4. bře 2011 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
to já taky:slight_smile: už jsem si připadala jako blázen:o)) a nemáš něco společného se zdravotnictvím??:slight_smile:
4. bře 2011 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@balisek Bohužel v něm mám celou rodinu, do 10 let jsem byla pokusným králíkem mé zvrhlé matky:D (když se třeba učila na zkoušky a já byla živej jehelníček, naštěstí mi to neva..) já jsem se radši dala na veterinu, pak teda obchodku a jsem i takový zastánce přírodní léčby, kterou se i sama zabívám.;)
5. bře 2011 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
:D no tak ted už tomu rozumím:D a přírodní léčbu, tu jen a jen schvaluju:slight_smile: Můj brácha si zase udělal počítačovou školu a co se nestalo, rozhodl se, že půjde na zdravotníka-záchranáře, tak jsem taky zvědavá, kdy přijde s tim,že mi veme krev-fuj fuj, nemám to ráda, u mě mi to al nevadí tolik jako u malého:D Většinou když jde malej na krev, tak to odnese moje mamka, pro změnu zdravotní sestra, bohužel už to nedělá-možná by mi víc se vším poradila:slight_smile: takže z tebe veterinářka je nebo není?:slight_smile:
7. bře 2011 v 05:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
jůů jsi těhulka:slight_smile: to moc moc gratulujeme, také přemýšlíme o dalším,ale až tak po létě, až budou malému dva:slight_smile:zatím z toho mám trochu strach:slight_smile:
7. bře 2011 v 05:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@balisek Děkuji, já z toho 2. dítka mám taky trochu strach, ale to bude o.k.! Mám střední veterinu, tudíž můžu být ošetřovatel a nebo něco, jako zvířecí sestra, ale z tohohle jsem odešla, jelikož, se většina veterinářů stejně dostane na jatka a to je jaksi úplný opak toho, co jsem chtěla dělat. Tak jsem šla na obchodku... Tu přírodní léčbu provozovala babička, tak jsem si z rostlin, jako drog udělala 1 maturitní předmět navíc.
Bratr koukám taky dobrodruh:D
7. bře 2011 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, malé je 11měsíců a ve středu mi snědla kousek igelitu. Jsem z toho už na nervy. Ještě to z ní nevylezlo. :frowning2:
12. bře 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani8410 Hmm to je docela blbý teda a kaká? Největší průšvih vidím v tom, že igelit není na rtg vidět. Jak to bylo velký?
12. bře 2011 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj tak naše malá nejspíš snědla kostičku z lega, stála u mě, namáčela si to do hrníčku a cucala, já se pak podívám a ona pije a kostička nikde, hledala jsem po celém bytě (takovou jsme měli jen jednu) a nenašla ji. .. Připadá mi to ale docela velký, snad to vykadí, máte nějakou radu, jak tomu kakání pomoct? díky..
28. kvě 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
poraďte mi co mám dělat když sem spolkla sterilní jehlu 8mm....? k doktorovi nemůžu jít !
29. srp 2011 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mikineska nechápu, proč nemůžeš k doktorovi.. já bych šla, jinou radu nemám..
29. srp 2011 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mikineska souhlas s @kammka. co jinyho delat? cekat az si poranis streva nebo neco jinyho? :rolling_eyes:
29. srp 2011 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo no...:P :P asi to bude nejlepší......mám strach skrz rodiče že by moc vyšilovaly....!!!! máám velké křeče asi půůjdu...:P
4. zář 2011 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mikineska jako jehlu v břiše máš 6 dní a máš křeče a čekáš na co? :grinning: zkus někde jinde jinou pohádku, tady si maminky radí, když se staně něco jejich dětem, že něco spolknou. děkuji.
4. zář 2011 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám čerstvou zkušenost :slight_smile: - dcerka měla na stole krabičku s korálkama, Šimůnek jí shodil a korálky se rozlétly po celém pokoji. Ihned jsem je uklidila, přesto v nestřeženém okamžiku klučina dal 2 do pusiny a poté spolknul.... bylo to krátce po obědě a já ho dala spinkat, v postýlce plakal, tak jem mu šla dát dudlík a on najednou začal zvracet :confounded: . Najednou to cvaklo o zem o podlahu a já mezi vyvrženýma špagetama našla korálek, za chvilinku další.
Šimůnka jsem držela na ruce a plácala ho po zádech, abych z něj vše "vyklepala". Volala jsem do nemocnice a sestra mě uklidnila, že plastové korálky na rtg stejně vidět nejsou a že je lepší je sníst něž vdechnout. Ještě 2 dny jsme kontrolovali stolici a nic víc nevyšlo. :wink:
Dneska se tomu zasměji, ale před týdnem jsem byla docela vynervovaná :frowning2: . Hlavně, že je malej OK. :slight_smile:
16. zář 2011 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mam dotaz, vcera jsem spolkl drevenou hraci kostku.. dost me boli krk, myslite, ze je mozny, ze se tam nekde zasekla? nebo, ze to je jen podrazdene? a prejde to? dekuji, Mates
23. říj 2011 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky co mám dělat? Můj 5tiletý syn si hrál s hrou , k(takové ty plastové pidi kolečka jako by nastříhané hrčko a to se nandává na šablony obrázků a pak se to zažehluje a je z toho obrázek) a než jsem se omrkla tak k němu přilezla 9ti měsíční dcerka. Samozřejmě jsem jí jeden vytáhla z pusinky, ale vůbec nevím jestli nějaký nestihla spolknout. Jsem z toho na nerva nevím jetsli mám letět k dr nebo počkat jestli třeba nevykadí. Hlavně já vůbec nevím jetsli vůbec njaký spolkla, nebo jestli dala do pusy jen ten jediný co jsem jí z papulky vytáhla. Tuhle hru má samozřejmě zakázanou a nesmí ji vytahovat, když je malá vzhůru, ale znáte to, prostě se nezeptal a už se tohle všechno semlelo.
14. lis 2011 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katkanovotna Nic ve zlém, ale myslím si, že rychlejší a účinnější je konzultace s dr., než psát dotaz na diskusi :wink:
14. lis 2011 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj včera moje 14 letá dcera omylem spolkla půlku malýho korálku a tvrdí že jí uvízl v krku poradte co mám dělat? neumře?
5. říj 2012 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kutcher No zrovna na magnety hodně velký pozor!!!!!!!! I jeden může škodit, ale víc spolknutých magnetů je katastrofa, spojí se ve střevech nebo jinde a když se nevyoperují včas, bývá to smrtelné!!!!!! Rengen je proti tomu pohádka...
23. únor 2013 v 01:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek