• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Syn se praštil o roh stolu. Teď víc spí a odpočívá

6. listopadu 2010 
Ahoj, mám skoro 11měsíčního syna. Před cca 2 týdny se praštil hlavou do rohu stolu a v tom místě se mu od toho rohu udělal takový dolík, který ale po pár minutách zmizel. Nevěnovala jsem tomu větší pozornost, protože jen chvíli brečel a pak už byl zase ok, navíc jak jsem psala, ten dolík rychle zmizel. Nicméně na to pořád musím myslet. Navíc syn posledních pár dní víc spí a když nespí, tak častěji leží na zádech a vypadá, že odpočívá a taky dost málo jí. Může to být z prořezávání zubů (zuby ho evidentně pobolívají) nebo jenom prostě takové období, ale napadá mě, jestli to nemůže souviset s tím úrazem? Jsem asi trochu hysterická, ale byla bych klidnější, kdybych věděla, že se to někomu taky stalo a bylo to bez následků. Díky za reakce.
3. lis 2010 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, nám když malá spadla na hlavu, bylo řečeno, že ji máme pozorovat, jestli není malátná, víc unavená, nepolehává, není spavá, a jestli nemá každou zorničku jinou... zatím nic takového, je to cca měsíc po úrazu
a nemůže to být tím, že ho víc pozoruješ? třeba byl takový i předtím, já jsem malou pozorovala přehnaně
3. lis 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
já byla ještě hysteričtější...valila jsem k doktorce a ta když mě viděla, tak nás doslala do nemocnice, abych měla jistotu, že je vše ok. A bylo! Honzíkovi ale tekla z pusinky krev, čehož jsem se lekla maximálně. Naštěstí to balo jen od toho, že se při nárazu kousnul
3. lis 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Náš malý spadl v 5 měsících z rozloženého gauče - dvakrát po sobě se přetočil (což od té doby pak samozřejmě nikdy neudělal :grinning: ) a narazil se do stolu, přestože jenom brečel a po pěti minutách o tom nevěděl, jela jsem do nemocnice.
Bohužel si nás tam tři dny nechali - takže pro příště (doufám, že Gábince se nic takového nestane) - pojedu do nemocnice, nechám udělat rentgen (pro jistotu - náhoda je blbec), ale pokud to bude v pořádku, rozhodně tam nebudu tři dny :unamused:
3. lis 2010 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
moje dcera nabrala asi v 15 měsících dřevěná futra, dolíček měla pár hodin, takže jsem jí také hystericky pozorovala, ale přešlo to bez následků, otřepala se a poho, to bylo na čele. Taky záleží, do jakého místa to bylo. Já vždycky dva až tři dny to místo na hlavičce poklepu, a pokud nijak nereaguje, tak asi dobrý. Kdyby něco tak by byl neklidný, motal se, hodně pospával. Má nejstarší spadla ve 2 z houpačky a měla jehký otřes mozku - ale to během hodiny začala usínat, byla "gumová", bezvládná to nepřehlédneš. Tak nás taky tenkrát nechali 3 dny v nemocnici. první den dokonce na jip, ale za 4 hodiny se z toho probrala a jako by nic.
4. lis 2010 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky se nám to stalo. Malá spadla manželovi z gauče, když seděl pod ním u PC a jí měl za sebou. Nevšimnul si a už byla dole. Měla jsem ho za blbce, ale za 2 týdny spadla malá i mě z gauče a bouchla se o nohu stolu do hlavy. Bouli měla až do večera a měla to i dost červený. Ale neplašili jsme. Jen jsme jí pozorovali - zorničky, spavost, pláč...nic z toho nebylo. Několikrát už se nám uhodila o hranu stolu, protože už si stoupá a někdy upadne. Taky měla dolíček. Už taky mnohokrát přepadla ze sedu dozadu a bouchla se hlavou o zem. Tomu ale nezabráníte. Tak se naučila při pádu dát na zem ručičky a už padá na ně. K tomu je to dobré. U stolu už stojí líp a padá dozadu na zadek a ne dopředu. Takže to vypadá, že se taky poučila jak padat. No ale jako by toho otloukávání neměla málo, tak nám v pátek spadla 2x z postele na plovoučku. Mě ráno, když jsem vstala a jí nechala spát na manželské posteli s taťkou. Sice jsem jí obložila polštáři a na zem dala taky jeden, ale netrefila ho. Pak za 20 min spadla i manželovi. No to už jsme byla vylekaná, protože tam není koberec, ale řekli jsme si, že když přestala plakat, tak že jí zas budem kontrolovat.
Je v pohodě. Prostě je to otloukánek. Zrovna teď, když to píšu na mě zase lezla a bouchla hlavou o stůl. Už ani nezapláče. :slight_smile:

Ale určitě, pokud máte velký strach a ten pád byl hrůzostrašný, tak jeďte do nemocnice nechat se zkontrolovat.
4. lis 2010 ve 12:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám se naštěstí nic takového nestalo, ťuk ťuk, ale jak píše mysiska 1 tak bych asi udělala to samé v hysterii bych byla možn až v nemocnici aby mi řekli že je všechno v pořádku. :unamused: Držím palce ať je to v pořádku. :wink:
5. lis 2010 v 00:20  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Stalo se to pred nedavnem me kamaradce, pulrocni holcicka ji spadla z postele pri prebalovani a bouchla se hlavou o topeni :unamused: Nezdalo se ji to protoze take mela na hlave takovy dolik, ktery ale nemizel a furt rvala jak blazen a tak volala zachranku a jeli do nemocnice. Tam holcicku vysetril lekar, udelali rentgen a rekli ze to bude dobry, ale ze udelali spravne ze se prijeli ukazat. Zadne nasledky to nezanechalo. Ty deti se fakt nedaji uhlidat... :zipper_mouth:
5. lis 2010 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, no mě malý spadl z postele v 6 měsících. Vždycky jsem dávala pozor, abych ho neměla u kraje, ale i když ležel uprostřed postele a já se jen pro něco otočila, on se víc odrazil a přetočil se hned 2x a spadl. Ten pád jsem neviděla, ale do hlavičky se určitě taky bouchl. Chvíli plakal, pak se uklidnil a byl v pohodě, spal v kočárku jako obvykle, choval se normálně -až do večera. Pak jsem ho nakojila, dala na chvíli na deku na podlahu a on se mi tam kompletně poblil. Ještě jsem neplašila, myslela jsem, že si jen přilehl bříško nebo tak, ale pro jistotu jsem zavolala do nemocnice. Taky jsem ho měla hlídat, kdyby se choval jinak nebo znovu blinkal. Pak usnul, probudil se někdy před půlnocí, dostal napít a poblil celou postýlku. To už jsem s ním valila na pohotovost, udělali mu RTG hlavy (s komentářem velice "příjemné" sestry nebo doktorky, co s těma dětma děláme, že nám tolik padají, to jim nepadaly :stuck_out_tongue_closed_eyes: ), doktor ho prohlédl, nic nenašel a uznal, že je v pořádku. Vzala jsem tedy malého domu, do rána jsme moc nenaspali, pak jsem ho nakojila, zas se poblil, už byl dehydratovaný, takže znovu do nemocnice a už jsme tam zůstali - on na kapačkách na JIP. Byli jsme tam 4 dny, nakonec se ukázalo, že to není od úrazu, ale má nějakou virózu (tenkrát se tam se stejným problémem sešlo víc dětí).
No a teď se do hlavy mlátí pořád jak leze nebo se překulí ze sedu, občas zabrečí (spíš z leknutí) někdy ani to ne.
6. lis 2010 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
malý spadl z přebalováku-dělaný pro mě na míru na 180cm,takže nic při zemi,dopadl na všecky čtyři,trochu se kousl,pobrečel si z leknutí a za chvíli byl klid-bez nějakých následných problémů,teď se do hlavy praští každou chvilku,buď nechtěně nebo když se mu něco nelíbí,nebo mu něco vezmeme tak normálně o zeď nebo o zem dává najevo že jsem se ho dotkli-v tomto případě říkám,že sám cítí jestli ho to bolí a sám sobě neublíží jak jsem někde vyčetla,přece jen jsou děti do jisté míry gumový
6. lis 2010 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek