Používáme cookies. Více informací zde. OK

Upadla mi na 6 týdnů staré miminko podložka do vaničky

soda365
21. lis 2015
Ahoj, je mi hrozně.. chtěla bych abyste mě nesoudily, ale asi si to zasloužím.. Malý mě pokakal (zrovna neměl plenu a já ho chovala v náručí), já ho chtěla položit na zem, ale chtěla jsem pod něj dát jeho osušku aby nebyl na chladné podlaze, natáhla jsem se pro ni a shodila na něj podložku do vaničky (spadla na něj asi z výšky jednoho metru).. Bouchla ho do hlavičky nad pravý oční oblouk.. asi 10-20 vteřin plakal pak přestal a usmál se, nic tam nemá - ani bouli ani modřinku.. Směje se, spinkal, kakal, papal, nezvracel.. vše vypadá v pořádku.. já šílím strachy, že jsem mu něco udělala a že jako matka nestojím za nic.. řekla jsem to manželovi a ten mě uklidňuje, že je vše v pořádku - že by určitě brečel kdyby se něco dělo.. Tohle se přece dobrým mámám nestává.. nejradši bych se neviděla... Nečekám povzbuzení, ale zkuste mě prosím úplně neodsoudit.. Pořebuju hlavně radu..

Jely byste na pohotovost nebo byste čekaly jestli se něco bude dít? Daly byste ho raději pro jistotu přes noc na monitor dechu (normálně totiž spí se mnou v posteli) ?
pusolamy
21. lis 2015
@soda365 myslím že manžel má pravdu a že se nic nestalo 😉
anakolut
21. lis 2015
Určitě bude v pořádku. Pro jistotu bych ho dala na noc na ten monitor dechu a zkusila ho třeba po hodině budit, jestli není "divná" nebo jiný. A pokud chceš mít vyloženě klid, tak jeď na pohotovost.
Dobrým mámám se stávají i horší věci. Přeci jsi to neudělal schválně, tak neměj výčitky.
tehulka1167
21. lis 2015
@soda365 Já bych jela okamžitě bez váhání do nemocnice. Tohle bych ani náhodou nepodcenovala. Nikdy nevíš....a zdání může klamat. I pro svůj klid bych jela hned.
zitova
21. lis 2015
Chapem tvoje pocity ale urcite je to este ciastocne aj hormonami.. ja som raz malemu buchla hlavicku do zarubne. Ani nepipol ale ja som plakala 🙂 aj mi spadol z postele a to som si hovorila ze sa mi nemoze stat.. neviem ci ti na pohotovosti nieco zistia. Ak neblinka a inak vyzera byt v poriadku tak by som sa az tak nebala
hojda
21. lis 2015
Já podložka? Jsou různé druhy? Ale řekla bych, že je vše ok, neboj.
soda365
autor
21. lis 2015
@hojda taková ta klasická - kovovoplastová s tím potahem z textilie.. připadá mi,že jsem nejhorší matka století
volejbalka
21. lis 2015
Taky bych ho do nemocnice netahala, pokud Vam pripada že je stejný jako obvykle, myslím že lidíe plní bacilu by ho v nemocnici ohrozovali vic. Bohužel se mi u malé taky podařilo neuhlidat pár karambolů, ale myslím že mě bylo huř než ji 😕Pokud chcete být v klidu na dnešní noc bych ho dala na podložku, hlavně klid ať z Vás necítí nervozitu 😉
im4fun
21. lis 2015
@soda365 to jeste pracujou hormony. Pokud mu to spadlo nas oko a nema to zrovna deset kilo tak bych byla v klidu. A hlavne pokud nezvraci a chova se normalne, tak bych ani nikam nejezdila. Stejne se na nej jen podivaji a poslou te domu. Nepocitej s tim ze by mu delali rentgen. Nad okem je jen kost a ta ze rozbit nemuze jen tim ze na nej z metru spadne kus plastu.
Plakal protoze se proste lekl no. Pomud pises ze se pak choval normalne tak je mu dobre.
A fakt to nesouvisi s kvalitama matky. To se proste bezne stava a stavaji se mnohem horsi veci i dobrym matkam
hojda
21. lis 2015
@soda365 to bude ok.
hohe
21. lis 2015
Nejhorší matka roku by to neřešila... ty si dobrá máma, máš strach... neboj se... bude to v pořádku 🙂
mogwaika
21. lis 2015
@soda365 klasické lehátko? Buď v klidu, dej monitor dechu, ale jinak bych neplašila 🙂 Když bylo malému 6 měsíců, stáhl na sebe s kabelem zvlhčovač z cca 180cm, rána jako blázen, obrovská boule (stydno je mi to do teď). Ale byl OK, rentgen i sono v pořádku. Můžeme být sebelepší mámy, ale občasným úrazům nezabráníme 🙂
ladyhacek
21. lis 2015
@soda365 Tak takový pocit znám - nejsi sama. Nesla jsem malého a procházeli jsem skrz dveře a on sebou šil a praštil se do hlavy o futra 😞. Chvíli plakal a pak se také smál - já šílela. Nikam jsme nejeli - měl malou modřinku, Je to už pár týdnů.
Pokud se chová normálně vše by mělo být ok - záleží na tobě a na tvém klidu jestli jet do nemocnice, ale on se ještě nabouchá - malý se teď bouchá v jednom kuse o zem, o vanu... 🙂. A včera se i mlátil chrastítkem o hlavu a má modřinu - a ani nebrečel jen si spokojeně hrál 🙂
verusky
21. lis 2015
@soda365 bud v klidu 🙂 je to neprijemne a clovek je vyplaseny, ale padu a zraneni jeste bude a zustava to stejne neprijemne, jen poprve to byva nejhorsi. je v poradku, jinak by to dal znat. a zadna spatna mama! stane se...
granda
21. lis 2015
nech si jej v posteli.... jsi lepší minotor dechu než technika plná baterek!!! dej si něco sladkého a nohy v teple...
verca222
21. lis 2015
Určitě to bude OK !!! Stávají se i horší veci. To že si pripadas jak nejhorší matka chápu. J
To hormony 😃 já rvala dva dni že jsem mu obarvila látkové pleny 😃 klid prosím tě 😉 ( btv, mne spadl i z postele)
luciamala1979
21. lis 2015
@soda365 v pohodě, stává se to i supermámám, mě se stalo taky. Pozorovala bych 24-48 hodin, i v noci / asi jestě papá, tak jestli není nejaká změna a tak. Ale jinak mimi mají tu hlavu na to přizpůsobenou, se s tím počítalo. 😉 buď - te v klidu, miminko to cítí 😉
terezapetrova
21. lis 2015
@soda365 tez verim, ze bude ok i bez dr. Jinak vseobecne se neda rict kdyby mu něco bylo plakal by, naopak pokud se dite prasti spadne a nevyda hlasku tak tam bych se bala.. ale pokud krici většinou se nic nestalo jen leknuti.. dite upadne prasti se i tem nejlepsim rodicum, max to třeba někdo neprizna a odsoudi jen b...c 🙂
lucinek
21. lis 2015
@soda365 Já vím že ti to připadá jako katastrofa a chápu že máš výčitky, ale tohle se prostě stává, člověk si pak nadává kouká na toho drobečka, a připadá si jako neschopný rodič ale stalo se a nebylo to naposled, jak psaly holky, pokud malý plakal, a neblinkal, chová se normálně, bude to v pořádku.
Právě ty výčitky co máš a ten strach co ted prožíváš ukazují že jsi dobrá máma.
Na ten monitor dechu ho klidně dej, pokud máš strach, budeš se cítit víc v klidu.
Takové pitomé nehody se stávájí, taky jsme jich pár měli, to z tebe špatnou mámu nedělá.
sara84
21. lis 2015
Me na maleho spadl ve vane pul litrove mydlo tekute, chvili kricel a ok! Na pohotovost by ne ani nenapadli jet..Tak kdo je horsi matka??? 🙂)
lv
22. lis 2015
dítě chráníme, ale neuchráníme od toho, aby se sem tam něco stalo, pokud je to maličkost, je to v pořádku..(přiznání - o futra, když jsem ji nesla, tatínek o lustr, když ji zvihal do výšky..)
soda365
autor
22. lis 2015
ahoj holky, tak máme už víc než 12 hodin po úrazu - klepu si na zuby - zatím vše v pořádku - malý normálně spinkal, jedl, čůrá, stále nemá modřinku ani bouli..část noci byl na monitoru - asi od 2. hodiny do 6:30, teď už je zase se mnou v posteli.. Začínám být víc v klidu i když výčitky cítím pořád.. Ale zkrátka vypadá to, že není tak "rozbitný" jak jsem si myslela 🙂 pokud přežijeme takto dalších 12 hodin tak si snad plně připustím, že je v pořádku a přestanu se bát.. i když.. mám pocit, že mě strach už snad nikdy nepřejde...
mogwaika
22. lis 2015
@soda365 dobré ráno, no vidíš, to bude opravdu dobrý 🙂 Já jsem měla výčitky snad 3 měsíce, občas to zahlodalo. Nikdo není dokonalý, takových úrazů ještě bude 🙂
m21elis
22. lis 2015
@soda365 počkej, až ti poprvé spadne např z postele 😃 byla sem vyřízená, ale malá naprosto v pohodě a až se bude učit chodit, tak bude padat furt...to by sis nemohla dojít na záchod
děti jsou ´´nerozbitný´´ a omyvatelný 😃
soda365
autor
22. lis 2015
já věděla, že jednou spadne sám, ale že na něj já něco shodím s tím jsem nepočítala - navíc když je takhle maličký - čekala jsem první úraz mnohem později 😞
barulina
22. lis 2015
Nebudu psat co se stalo me,ale ver,ze ja jsem jeste horsi 😃 ne to se stane,neudelalas to naschval. Budeva je tiok
soda365
autor
22. lis 2015
děkuju všem za podporu a za poslané srdíčko.. ještě pořád ho ostřížím zrakem sleduju, ale začínám opravdu věřit, že je vše ok

Sem začni psát odpověď...

Odešli