Vyrážka v obličeji. Máte zkušenost?

jasminy
4. pro 2010

Mám měsíční holčičku a před několika dny se jí objevila v obličeji vyrážka. Vypadá jako krupička nebo malé puchýřky. Dr. mi řekla, že neví z čeho to je a dala mi krém. Máte někdo zkušenosti? Díky.

kristiluky
4. pro 2010

Tiež mal malý niečo také, asi tak v šiestich týždňoch, može to byt len prechodné a zmizne sama alebo vyskúšaj Sudocrem, nám zaberá úplne na všetky vyrážky, opruzeniny, škrabance a vyliečil nám aj decký ekzém.

dadous
4. pro 2010

mužou to bejt potničky, taky je nikča měla asi na měsíci 😵 mazala jsem SOS niveou, ale dr říkala že to samo zmizí. měla to asi 14 dní

estrellita
4. pro 2010

Maly mel taky vyrazku v obliceji, myslela jsem, ze je to koprivka, ze jsem neco spatneho snedla, ale i po tydnu ji mel stale, chvili svetlejsi, chvili tmavsi a nakonec je z toho seborea-pry je to u kojencu hodne caste, objevuje se pry dost casto mezi 6. a 8. tydnem. Nekomu to zacne hned jako stroupky ve vlasech, nekomu jako vyrazka v obliceji. Maly mel jen na obliceji, v hlavicce mel jeden stroupek. Nesla jsem k obvodacce, ale primo ke koznimu. mame krem Excipial a vyrazka byla po 4 dnech uplne pryc 🙂

julka11
4. pro 2010

naší malé se osypalo celé tělíčko hned 2. den po porodu. Po 3 dnech zmizelo, pak se pupínky objevily v obličeji. Pediatrička je diagnostikovala jako novorozenecké akné... Ničím spešl nemažu, doufám, že to zmizí samo...

radule82
4. pro 2010

Moje malá se osypala asi třetí týden po porodu, prý je to běžné, mazala jsem mastičkou Opthalmo.... a do dvou týdnu byly pryč 🙂

terezt
5. pro 2010

Mne se mala taky osypala 3. tyden po porodu. Byla jsem z toho vyplasena a resila, co jsem zas snedla, co by ji mohlo vadit, nebo jestli ji moc nenabaluju (a jsou to pot nicky) a nebo jestli neni alergicka! na deku, peri, vlnu (cokoli).... no vystrasena matka... v tech 3 tydnech me to teda stresovalo. A resila jsem cim mazat - mastnym kremem, nebo pudrikem - promastovat nebo susit? Ted vidim, ze to s nejvetsi pravdepodobnosti bylo to detske akne, a jak rikala tvoje (i moje) doktorka, zmizi to samo (at mazu ci nemazu). Takze moje rada je - mazat necim hydratacnim, pokud mozno nealergennim, aby se udrzovala pokozka v tom spravnem promasteni, na pupinky to ma stejne vliv minimalni, ty opravdu zmizi samy. Nam zmizeli po 10 - 14 dnech...

cincolina
5. pro 2010

Tak mala to mela asi v 6 tydnech, nase dr. rikala, ze novorozenecke akne (pry to muze byt z hormonu matky, ktere pres mliko jdou do mimca) a doporucila hlavne nemastit, ale naopak vysusovat, 2xdenne potapkat odlicovacim tamponem namocenym v cernem caji... zmizlo to tak za 14 dni...

martinaslukova
6. pro 2010

Naše Kačenka měla přesně tuhle vyrážku od 1 měsíce. Mazala jsem to na doporučení dr. tím excipialem, ale bylo to ještě horší. Tak jsem to přestala mazat a naopak jí na to dala vždycky ráno dětský zásyp a za čas to zmizelo. Ale myslim si, že je to opravdu hormonální. Neboj, samo to odezní a miminko bude bez jediného pupínku! 🙂

rena2
7. pro 2010

mě se malá taky osypala a ma je temer dva mesice pupinky cervene na tvarickach... ale ted jsem zjistila ze je to z mléka. Nekterá miminka jsou nato alergická. tak pokud pijes hodne mléko nebo jís hodně mléčné výrobky tka to skus uplne vysadit a uvidis.(pokud teda kojís). nam to uz také ustupuje..
Doktorka mi dala taky krém ale vubec to nezabralo:(

katule01
7. pro 2010

no takovéhle pupínky co píšeš se většinou mazat nemají a zmizí samy.... My používáme v zimě na obličej krém zn. Linola fett z lékárny, je super a píšou že je i na vyrážky, exémy,... a na citlivou pokožku, tak jestli budeš mazat, zkusila bych toto...

zlababa07
8. pro 2010

Ahoj, my tuhle vyrážku máme na obou tvářích a trošku na bradě (vyrazila ve 3 týdnech), vypadá jako beďárky (červené pupínky s bílou špičkou). Mažeme Imazolem a musím říct, že po 2 dnech super, ustupuje 🙂

slunicko76
8. pro 2010

tak my mame cervenou vyrazku od te doby, co mala zacala nepredstavitelne slinit! Z jidla to nebylo urcite, protoze v te dobe jsem plne kojila a ve sve strave jsem omezila mlecne vyrobky. Zkousela jsem vysusovat repikem, ale to nepomahalo vubec.Dostaly jsme na to docela pachnoüci mast-krem - "Holtova mast "a je to po tom vyznamne lepsi, na nejakou dobu to dokonce vymizelo, ted jsme byly marod a slinila nepredstavitelne, tak zase mazeme a je to zase OK! takze sice nam mimi chvilku smrdi,ale je to opravdu o moc lepsi! Doporucuji Jo a bylo to na recept a v lekarne to vyrabeli.

lidiab
8. pro 2010

Nas maly neco podobneho mel druhy den po porodu. V nasem pripade slo o tzv. toxicky ekzem, ma ho hodne novorozencu a neni to nic strasneho. Pediatricka naridila koupat v repiku, sestricka mi ho hned udelala a maleho jsem v tom koupala. Stacilo opravdu asi dvakrat a zmizelo to. Po par tydnech se to objevilo zas a opet stacilo par dnu koupat v repiku nebo jsem delala i repikove obklady. Staci udelat asi 2 litry repikoveho caje, koupis sackovy v lekarne a udelas dle navodu, a pak ho ve vanicce naredit vodou. Mimco v tom normalne vykoupes, bez mydla pochopitelne. Pak je ale potreba ho nicim nemazat, maximalne prdelku pokud ma sklon k opruzeninam. Behem dne pak postizena mista otirat plenou namocenou v repiku.

kacab
8. pro 2010

Obě děti si tím prošly a je to v celku přirozené... obě měly i dlouho ve vlasech na pokožce takové šupinky kůže - babička - (pracovala v jeslích) tomu říkala "Sóra" ale bůh ví, jak se to jmenuje lékařsky... s obojím se nic nedělá, pokud je to v přiměřené míře..... oni se ty mrňouskové musí prostě "sloupnout" do krásy .-)

nikola137
12. lis 2014

Mému miminku se na obličeji vytvořila červená vyrážka, malé červené tečky, něco jako puchýřky. Nevíte náhodou někdo, s čeho, nebo po čem by to mohla mít a co mám udělat pro to, aby jí to zmizelo? Děkuji za jakékoliv Vaše rady

marie_s66
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sara_
30. bře 2015

Ahoj všem, jsem úplný nováček a nevím jak se zakládají nová témata, tak se drze vkrádám do této diskuze s našim problémem. Jedná se také o vyrážku. Byla jsem se synkem v únoru na třetí hexa, na kterou reagoval teplotama a pár dní na to se objevila vyrážka, která do dnešního dne nezmizela. Na předešlá první dvě očkování nereagoval vůbec pro upřesnění.
Moje pediatrička mě způsobem přístupu zklamala a tak jsem šla hned na kožní (tedy hned, nejdřív jsme pár dní něvědlěi co to, pak jsme dostali od pediatričky nějakou mastičku, která vůbec nezabrala) tak jestli po dvou týdnech vyrážky. Zkrátka ještě po jednom pokusu jakéhosi olejíčku, nám kožařka napsala dělanou mastičku, která mu zabrala naprosto hned. Och jaká to byla úleva..... ALE........bez ní se nám to pořád objevuje. Teď už to budou vlastně dva měsíce. Prosím o jakkýkoli názor, jsem z toho už psychicky vyčerpaná, hledám co se dá.
JIstě se nabízí potravinová alergie, ale myslíte, že by se objevila až ve čtvrtém měsící prcka?.....
Opravdu moc prosím a stojím o názory a zkušenosti.

cadovka1
29. únor 2016

Zdravím, máme úplně to samé. Doktorka nám na to dala Imazol a přijde mi, že se to ještě více rozlezlo a zhoršilo. Z pár puchýřků se to rozlezlo všude. Na zádech mast pomohla, ale na obličeji katastrofa. A ještě se tak blbě vstřebábá, že je malej jak vápno a je pak extrémě vysušený.To navíc koupeme 2x denně v hypermanganu a nic. Takže pokud máte některá nějakou lepší mast nebo radu, taky bych byla vděčná 🙂

zlatkavlk
29. únor 2016

Holky mrkněte sem na MK je skupinka Poradna pro atopický ekzém, případně Protikvasinková dieta... je tam kupa informací... taky s vyrážkou v obličeji u dcerku bojuju a hodně se nám to zlepšilo... než vyhazovat kupu peněz za zázračné krémy a masti, poraďte se radši tam.... 😉 hodně štěstí!