Zlomeniny nohy u malých dětí. Máte zkušenost?

23. ledna 2017 
Ahoj, jsou tu maminky, které by se chtěly podělit o zkušenosti se zlomenýma nožičkama svých ratolestí? Mám dvouletého syna a má zlomeninu stehenní kosti a je v sádrové spice. Za dva týdny by mu ji měli sundávat. Nevím, co od toho čekat...na můj dotaz na rehabilitaci mi doktor řekl, že možná ano, možná ne, že záleží na každém dítěti....jedno za týden chodí a druhé, že je na sebe opatrné a netroufne si vůbec se na nožičku postavit. Taky nevím, jestli mám očekávat, že bude mít po sdělání sádry nožičku kratší...někde jsem to četla....Jaké s tímto máte zkušenosti?
5. črc 2010 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky magdi.Moje skoro 3 letá cácorka si začátkem dubna zlomila obě bércové kosti.měly jsme sádru až nahoru 4 týdny a pak s podpatkem další 2 týdny.Po sundání sádry to měla zhojený,ještě asi tak 10 dní pajdala,vytáčela nohu a pak už dobrý.Dr. nám řekla,že nejlepší na rehabilitaci je klasická tříkolka jako byla za nás,ne ta se šlapkou na předním kole,nohu to pěkně posílí.Klasickou rhb nám nedala,nebylo to prý potřeba,děti se rozcvičí přirozeně..a s tou opatrností je to pravda,každý děcko je jiný,ale hlavně to chce trénovat chůzi,já jsem jí i masírovala svaly.jde to sice pomalu,ale určo to zmáknete
5. črc 2010 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@frog no já doufám, že se aspoň brzo posadí....už jednom to by mi obrovsky pomohlo.....posadím ho do sprchy a vykoupu ho.....museli jsme najet zase na plínky....a to už měl jen na noc.....prvně do nich jen kakal a čural do bažanta a teď už do nich i čurá...navíc měl týden průjem, tak to má pod sádrou....strašně to páchne, ještě aby mi olezl...může jenom ležet, no hrůza
5. črc 2010 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chápu sádrovou spiku dobře,že to má i kolem pasu?
6. črc 2010 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@frog přesně tak, má pravou nožičku od špiček prstíků až nad pas v sádře. Jde mu to vlastně bokem kolem pindíka a pak to má okolo pasu, de facto až po prsíčka...takže si chudák ani nesedne....a ten smrádek, co jde od něj tady v tom horku, sádru má počuranou a pokakanou, nejde to vydrhnout ani nahoře a do teprve pod tím...manžel mu včera vydlabával kousky hovínek z pod sádry kartáčkem na zuby.....
6. črc 2010 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@frog a jak vy jste došli k takové kuriozní zlomenině? Malý jen blbě kopl do balonu....svezla se mu po něm nožička, dosedl na zem a začal děsně plakat.....žádný pád z výšky...vůbec jsme to nečekali, že to může takto skončit
6. črc 2010 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@magdalenka1 -Andulka utíkala z takového malého kopečka,co tady máme za panelákem.Celou zimu tam sánkovala,padala jak hruška a nic a pak jednou špatně dosedla a taky to bylo hotovo.Pláč neuvěřitelnej,hnedka jsem věděla,že je to zlomený..takhle totiž ještě nikdy neplakala...
Vy to máte teda fakt hodně na prd.A na jak dlouho to máte??
6. črc 2010 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@frog no už máme čtyři týdny za sebou, teď nám zbývají zhruba dva, zatím je předpoklad, že mu to sundají 20.7., pak se uvidí, podle toho, jak se k tomu Jiňďa postaví....snad jako chlap...už bych potřebovala jít do práce No ještě, že jsme neměli nikde zarezervovanou dovolenou, to by byla taky sranda, rušit to, peníze v háji....nám se to stalo na koupáku...po chvíli plakání jsem říkala, že ho rpo jistotu vezmu do nemocnice...můj že ho vezme on, já mám zůstat s děckama (starším synem a ještě od mého adoptovanou dcerkou s prvního manželství), odjel autem, já tak neměla auto, mobil, klíče od bytu, nechal mi tam stovku....na koupáku se chystali zavírat a co já tam....pěšky bych to s děckama nedošla, do bytu se nedostala....a najednou se objevila bývalá manželka, že můj je na cestě s malým do Brna do dětské nemocnice...hodila mě do nemocnice pro auto...pak jsem valila domů pro mobil a konečně jsem zjišťovala, co se stalo...no story jak blázen
7. črc 2010 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to teda..tak snad to budete mít všechno o.k.,děckám se to hojí líp,jsou ještě ve vývinu...budu ráda,když mi pak napíšeš jak jste dopadli.Budu držet pěsti
7. črc 2010 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a malá je taky šikulka, to je prostě o blbém pohybu....a víš, co jedna paní řekla chlapečkovi, když jsme jeli po městě a chlapeček se ptal, proč má Jindříšek zlomenou nožičku? Že to se stává dětem, když neposlouchají rodiče a dělají, co nemají. Kdyby tam nebyl ten malý, tak jí řeknu něco pěkně ostrého...co kdyby do malého vrazilo na přechodu auto s ožralým řidičem? Přece nemůže vědět, co se stalo, tak proč vykládá takové pindy. Jako by si to snad zasloužil nebo co...
7. črc 2010 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Takže nikdo další zkušenosti se zlomenýma nožičkama vašich prcků? Malému by měli sdělat v úterý sádru a tak sháním informace, co na mě asi tak po sdělání čeká...
17. črc 2010 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
takže naše story pokračuje, včera si malý zlomil pravý bérec, takže opět noha v sádře
29. srp 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,to je mi líto..
náš malej měl teď zlomenou ručičku.Zlomil si ji ve školce a měl to dohromady měsíc.A to proto,že mu to dvakrát rovnali a nepovedlo se,napotřetí mu tam dali drátek.Ve středu jdeme znovu do nemocnice,aby mu ho vyndali a už snad bude konec.
Noha je ale horší,to si nějak neumín představit.Mně to stačilo i takhle...
30. srp 2010 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petrunka01 no jo, člověk si nevybere, vždycky, když se to děje dětem, tak je to horší než kdyby se to stalo dospělému. Dnes jsem dostala žádanku do osteologické ambulance, kde mu udělají vyšetření na lámavost kostí, půjdeme tam, až mu sundají sádru, tak doufám, že to dopadne dobře, že to byla prostě jen blbá náhoda.
1. zář 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
budu držet pěsti.Náš malej má už vyndání drátku za sebou,ještě je v nemocnici s tatínkem,pustěj je asi v sobotu.
2. zář 2010 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moje malá začala chodit týden před sfouknutím první svíčky na dortu. Pak si asi za 3 týdny zlomila nožičku
Stalo se to, že blbě sestoupila ze schodu a při pádu si sedla na nožičku. Bylo to večer, pláčem usla bez večeře a v noci byla klidná. Že se něco děje jsem poznala hned ráno, když chtěla jen chovat. Ona takový čertík. Hned jsem s ní jela na chirurgii, kde mi starý doktor pomalu odmítl udělat rengen, že se takhle malým dětem nic neláme
Trvala jsem na rengenu, kde se nakonec ukázalo, že tu nohu má zlomenou. Dostala sádru. Myslím, že jí měla asi 5 týdnů. Pak jsem s ní raději chodila k vyhlášenému ortopedovi.
Taky jsem se bála jak to zvládne. První týden se sádrou jen lezla, pak si na ní zvykla a normálně s ní chodila. Měla jí pod koleno.
Po sundání trochu kulhala a vytáčela nožičku. Asi po měsíci se to srovnalo.
Jen doufám, že už nás to nepotká
2. zář 2010 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@el267 tak to je asi nejmladší dítě se zloemnou nožičkou, které znám Malý má teď sádru taky pod koleno, poprvé ji měl po prsa, to byla hrůza, teď mi to ani nepřijde Jen mám strach, aby byl v pořádku, aby vážně neměl nějaké problémy s lámavostí kostí
5. zář 2010 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petrunka01 a to mu pokaždé dělají v celkové narkóze? to si teda taky užije..
5. zář 2010 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@magdalenka1 jo,pokaždý v celkový narkoze..takže 4 x za dva měsíce
6. zář 2010 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak malému dnes sundali sádru, tak doufám, že je to na několik let - lépe desetiletí - poslední zlomenina. Zítra ho objednám na to vyšetření na osteologii a uvidíme.
7. zář 2010 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

malý je taky v sádrové spice.
@magdalenka1 magdalenko, proč jste šli na osteologii?
Říkali vám něco o stravě, měl by asi mít více mléčných výrobků?
8. říj 2010 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě by mne zajímalo, jestli pak po sundání bude moci sedět? Nebo bude mít ochablé svaly a nepůjde to?
Uvítám každé info.

A myslíte, že až mu bude líp (teď ho každá manipulace bolí), mohl by ven, na kočáru?
8. říj 2010 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mikulka Na osteologii půjdeme v pátek, objednací lhůta ve Zlíně byla asi dva měsíce, je to speciální dětská a ta je tu jen jedna. Poslala nás tam dětská, protože měl za sebou dvě zlomeniny a ani jedna z pádu. Takže ti výsledek dám vědět. Jen nevím, jestli nám tam vůbec něco změří....ono se tam musí bez hnutí ležet, což on samouzřejmě dělat nebude, protože on má na doktory po té hrůze alergii
16. říj 2010 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mikulka my s ním jezdili...viz v interní poště....ale jezdil úplně na rovině...manžel mu to do roviny pod zadkem vyskládal polštářem...nohu měl po sundání vizuálně úplně stejnou, jen se mu oloupala kůže, ale samozřejmě svaly ochyblé měl, začal chodit tak za 3 a půl týdne od sundání
16. říj 2010 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, obnovuji trošku diskusi. Dcerka (3roky) si v polovině prázdnin zlomila holení kost těsně pod kolenem. Skákala na trampolíně a špatně skočila a přisedla si nohu. Sádru měla úplně přes celou nohu od špiček prstů až po kalhotky. Měla ji 5 týdnů. Minulý týden jí sundali sádru, ale stále ještě nechodí. Bojí se na tu nohu došlápnout a prý ji bolí (ale v kotníku, ne pod kolenem, kde ji měla zlomenou). Na posteli blbne, na zemi taky, jenom se prostě bojí postavit a na tu nohu došlápnout.

Tak by mě zajímaly vaše zkušenosti, kdy se vaše dítka se zlomenou nohou po sundání sádry postavily a rozchodily a za jak dlouho byly fit.
Dcerka měla nastoupit prvně do školky, tak se nám to teď o nějakou tu dobu asi odloží.
10. zář 2012 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@magdalenka1 ahoj,chci se zeptat v jake nemocnici lezite. my mame tez zlomeninu stehenni kosti a stale nechteji jinou lecbu nez zaveseni v trakci.chtela bych taky sadru,ale nevim kam se mam jiz obratit.dik
17. zář 2012 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iluss ..ahoj, nasla som v diskusiach tvoj prispevok, mojej dcerke sa pred mesiacom a pol stalo to iste, sice po dani sadry dole (mala ju mesiac) sme to rozchodili tak, ze chodi sama, ale kriva stale, ako to bolo u vas, kedy a ako sa to stabilizovalo, chodili ste aj na ortopediu a rehabilitacie?Dakujem za odpoved
21. črc 2013 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@breslerka Ahoj, dcerka měla měla sádru 5 týdnů, ale potom další měsíc ještě nechodila, nemohla na to došlápnout, bolelo jí to v kotníku a nártu, jak to měla celé ztuhlé a bloklé z té sádry. Rozchodili jí až na rehabilitaci, ukazovali jí různé cviky, cvičila jsem s ní i doma, dost nám tam pomohli. Chodila potom hezky, bez kulhání či křívého postoje. Ještě tři měsíce po sundání sádry musela mít klidový režim - neběhat, neskákat ....
21. črc 2013 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Matěj měl zlomenou nožičku v holení kosti pár dní před druhými narozeninami. dokonce s tím ještě týden chodil, jen taková jako únavová bolest při delší ch§zi, nebo odpoledne jakoby v koleni..s tím jsem taky přijela do motola..sestřička na mě koukala, co se mi nezdá, že kluk chodí normálně, ale nnechala jsem se odbít s tím, že je ráno a to ještě chodí docela normálně..po rentgenu to bylo jiná zlomenina a čeká nás sádra..mazec, co..byla jsem docela zoufalá..děti se ale hezky hojí a tak nám přičetli ten týden a dostali jsme to ještě na další tři..sádra až nahoru..vozila jsem na kočárku a udžet ho byl mazec..ale musím uznat, že po několika dnech si prostě zvykl, že nechodí, že nesmí a už se nepostavoval..jen to lezení po zemi a tahání sádry zasebou mě zaneslo celý byt tím, jak to drolil..po třech týdnech kontrola a sundání..jinak by to měl na 4 týdny..malým dětem to srůstá rychle..byla jsem překvapená, že mě nepoučovali, jak zatěžova..t.jen prý ..nechte ho jak bude chtít chodit a uvidíte, to že nějaký ten den či dokonce týden děcka nechodí je normálníí.....a opravdu nechodil, lezl po několika dnech po čtyřech a nezačal chodit ani po druhém týdnu ..šla jsem zase do Motola na kontrolu..a výsledek..prý uvidím, že to půjde, děti prostě na chůzi zapomenou, nemám ho nutit a on zase začne...začal zpočátku, mě to zase dohnalo do Motola, protože prostě chodil strašně.ale dr. mě poslala se zprávou..chodí dobře jen narušena stereotip chůze a po měsíci už nebylo znát vůbec nic..prostě jako by nožka zlomená nebyla..maminky nebojte, všechno bude dobrý..jen jeden negativní zážitek a ponaučení..na dětském hřišti mi v době, kdy už Matěj chodil a dr. do zprávičky napsala porušen stereotip chůze, jinak chodí dobře, jedna maminka doslova vynadala a seřvala, že mé dítě chodí hrozně a i přes moje vysvětlení, že měl zlomenou nožku mě velmi hrubě osočila, že ona by své dítě takhle nenechala a že by se postarala o to, aby nebyl v takovém stavu a s takovou špatnou chůzí..no co říct...snad se jí to nikdy nestane..protože zlomená nožka u děcka není příjemná věc..a někdy boží mlýny melou..
nenechte se vykolejit a pevné nervy a hodně zdravíčka a brzké uzdravení...
9. srp 2013 v 19:02  •  4 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj maminky, obnovuji tuto diskusi a chtěla bych získat co nejvíce informací od těch, co si tímhle prošli. Dcera 3,5 roku má sádrovou spiku, šikmá zlomenina bez posunu v horní třetiny kosti stehenní, po ošetření a zasádrování nás pustili domů hned ten den, pravda bez nějakého valného poučení. Předpokládaná léčba - spika 4 týdny, teď kontrola za 10 dní po úraze, dál se uvidí, ale snad hned po sundání opatrně chodit.
Máte nějaké zkušenosti, a taky rady jak dítě ležící na zádech zabavit, tak jak to děti zvládly psychicky - u nás zatím docela problém.
Děkuji předem za všechny reakce.
10. zář 2014 v 09:41  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky pročítám tuto diskusi a obnovuji. Prosím o radu. Dcera 6 si při lyžování zlomila nohu nad kotníkem. Zajímalo by mě zda vám doktoři předepsali nebo doporučili nějaké vitamíny, minerály, správný jídelníček atd. Dávám dětem Marťánky, krmím jogurty, zeleninou, pijí mléko. Ale chtěla bych víc informací a tipů na podporu hojení. V jiné diskusi na internetu jsem vyčetla tento přípravek
http://www.lekarna.cz/calcium-666-vit-d3-100tbl-x-266mg/
Máte někdo zkušenosti? Poraďte prosím, za každý tip na podporu hojení budu ráda.
3. únor 2015 ve 23:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek