• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Zlomeniny nohy u malých dětí. Máte zkušenost?

30. července 2015 
@mamba4 Zkusila bych chia semínka:

Co obsahuji, jsou většinou mnohonásobky obsahů jiných běžných a ceněných zdrojů.

- 5x více vápníku než je v pasterizovaném mléce, plus je lépe využitelný. (skvělé pro děti, kojící ženy a starší generace, aby předešli řídnutí kostí)

- 9x více Omega-3 a 6 mastných kyselin než má sója a ostatní semínka a zrna, jsou důležité jako prevence kardiovaskulárních onemocnění

- 1/3 hmotnosti semínek tvoří vláknina

- boron, minerál potřebný pro stavbu kostí, ideální prevence osteoporózy, důležitý pro zdravý vývoj dětí a pro ženy po dosažení třiceti let, kdy se snižuje hladina vápníku v těle …

-jsou přírodním zdrojem zinku, železa, draslíku a hořčíku

- vysoký obsah proteinů, důležitých pro stavbu svalů a tkání

- antioxidanty, chrání organismus před volnými radikály, prodlužují životnost omega-3 mastných kyselin, tím že chrání kyseliny před oxidací, to znamená, že semínka mají několikaletou životnost … Mají protizánětlivé účinky. Podporuje detoxikaci organizmu.

- elektrolyty, jako jsou draslík, sodík, hořčík, zajišťují správnou regulaci energie a tok vody skrz buněčné membrány. Z těla se dostávají pocením, proto jsou nezbytné, při zvýšené fyzické aktivitě
4. únor 2015 v 00:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobry den,s dvouletym synem lezime v nemocnici se zlomenou stehenni kosti. Syn je zaveseny za nohy a bude tak 3 az 4tt. Nemate typy na cinnosti pro nej? Zatim kouka cely den na pohadky...nic jineho nechce. :frowning2:
22. dub 2015 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
My šli hned ten den domů, sice jsme na to museli tlačit, ale nakonec nás pustili. Už to bude pět let:slight_smile: Byli jsme v Brně v dětské, sestra katastrofa, na malého křičela, když si vytáhl kanylu. A to měl dva roky. Doma jsem ho dávala na podlahu na bříško, koulela mu balónky, stavěKu jsme tak kostky, po cca dvou týdnech se začal se sádrou platit, táhl ji za sebou. K rehabilitaci po sundání sádry doporučuji dětské odrážedlo, dítě sedí, takže nohu moc nezatěžuje a přitom ji odrážením procvičuje. Hlavně se nebojte, Jindrovi bude za chvíli 7 let a běhá s manželem dlouhé tratě, dává s přehledem 10 km a ještě hraje fotbal:slight_smile:
22. dub 2015 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dobry den,dekuji za uklidneni. My jsme v nem. ve Zline a tady jsou vsichni moc hodni....jen ten nemocnicni rezim me pekne stve. :frowning2: Budeme tu mesic a syn je zaveseny na kladkach...bez sadry. Muze si hrat jen v leze. Zatim vymalovavame,lepime samolepky do sesitu. Hrajemd si s plastelinou,prohlizime kostky a cele dny sledujeme pohadky...ty zabiraji zatim 100%.
24. dub 2015 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@magdalenka1 mohu se zeptat, jaké testy vám dělali v té osteologické ambulanci a jak jste dopadli? a kolik jste měli zlomenin v batolecím věku? s dcerou chodíme do nemocnice na oddělení metabolických poruch kvůli podezření na osteogenesis imperfecta, navíc si teď zlomila nožičku v bérci (holenní i lýtkovou) a to teprve 3 týdny chodí, má 18 měsíců, tak nevím jestli to může být jen shodou náhod, že si při pádu na kolínka přisedla do boku
2. čer 2015 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Take mam zkusenost maly az 3 mesice 3 roky si zlomil stehenni kost...3 a pul tydne v nemocnici kde byl manzel s nim, nozicky v trakci a ted sadra teda sadrova spika 14 dni v utery nas ceka kontrola....nejhorsi dny byly prvni tri kdy brecel ze ho to boli a nemohl spat ale pak vse preslo...kost je prej srostla skvele ted jen cekame jak to bude dal jak rychle zacne chodit..kdyby nekdo chtel s necim poradit klidne piste
30. črc 2015 ve 22:33  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek