1/2 roční dítě se nechce vůbec oblékat. Máte fintu?

klouzavka
10. říj 2008

Ahoj holky,
Davídkovi je 1/2 roku pryč a vůbec se neche oblékat, neustále se mi při oblékání točí na břicho, dnes už i při u přebalování. Co jde, tam mu právě oblékám v té poloze na bříšku.
Nevíte prosím nejakou fintu, která by mě dovedla k úspěchu - ke klidnému oblékání bez věčných bojů.
Nikde jsem téma podobného rázu nenašla.

tannawe
10. říj 2008

Ahoj klouzavko...musim rict, ze nasemu klucinovi zabiralo pujcit nejakou dospelou bezpecnou vec. Dobre zasroubovany krem, teplomer v obalu atd. On to zkoumal a zaujalo ho to natolik, ze se krasne oblekl...nekdy kdyz jsem spechala jsem mu udelala trochu caje do lahvicky a on si podudaval a bumbal a ja jsem rychle navlekala plenky a puncochace, proste to co normalne bylo jako narvat chobotnici do sitovky... 😉
A vzdycky jsem na nej mluvila, kam vyrazime, proc spechame atd. Ale nejlepsi zkusenost mam prave nejak je zabavit a rychle oblekat...a hlavne v zime...ufff, to je narocne...

🙂

kijonkova.k
10. říj 2008

klouzavko,tak my se taky nechceme oblíkat 😠 Je to vždycky boj a plno řevu kolem toho,hlavně věci,které musí přes hlavičku,což teď,když je už zima,tak je toho hodně.Ale tannawe má pravdu,když přebaliju,dám malé třeba mobil,pustím ji tam písničku a ona kouká,směje se a já v rychlosti přebaluju nebo něco oblíkám.Ale krémy a mastičky ji taky velice zajímají 😀

klouzavka
autor
10. říj 2008

Diky, Dádovi se tyto věci líbí, ale nejradši je studuje na bříšku. On na břichu jezdí i v kočárku,i když tam vůbec nic nevidí, ale je na břichu a to mu stačí. V kočárku to se spolu "přetahujeme"

lenkabu
10. říj 2008

Taky pujcuju nejakou vec,ale zabere to jak kdy..

tannawe
10. říj 2008

No je videt, ze se mu asi zalibilo na brisku a jako spravny chlap si to prosazuje kde se da... 😉

klouzavka
autor
10. říj 2008

tannawe. To jo 🙂 🙂 🙂

lu777
10. říj 2008

no tak u nas prave tohle taky resime... kdyz bylo Matyskovi 3 nebo 4 mesice, tak jsme mu museli zpivat a straaasne chvalit, aby byl dve minuty na brisku... ted zas nechce byt na zadech... a od te doby co se naucil stat, tak to je konecna... 😝
minuly tyden jsem fakt myslela, ze ho nedostanu do pyzama... vzteka se u toho, jak vidi, ze se blizime k prebalovaku, tak rve (pokud neni zrovna po ranu po 12 h spanku a s plnym briskem mleka)...

davam mu ruzne hracky, zpivam, piskam, nekdy ho necham chvilku naheho, aby si poblbnul na kolinkach a pak to jakztakz jde, ale musim rict, ze se vzdycky uz desim, kdyz vidim, ze budu muset prevlikat (mame blinkaci model miminka, takze obcas blinka, pak tim proleze a muzeme prevlikat celyho)...

uff... venku ho mam prikurtovanyho v kocarku, tak jsem si tuhle rikala, ze kdyby bylo fakt hodne zle, tak ho budu doma takhle prebalovat 😅 😨 😅

lenkaha
10. říj 2008

Ahoj, ten můj Kubík asi taky nebude žádná modelka 😉 Buďto se ho snažím zabavit třeba ovladačem na tv, mobilem, čístou papírovou plínkou...atd. Nebo ho zkrátka nechám vztekat a snažím se ho co nejrychleji ustrojit. Je to ale čím dál větší boj. 😠

lenkazdenek
10. říj 2008

no nechci vás holky strašit,ale bude hůř,naše se hned jak má nahou perdelku zvedne na kolínka a frrr pryč ,takže jí nahání po celý postely,takže u nás problém začíná přebalováním a o oblíkání ani nemluvím,dřív bych oblíkla chobotnici,jediný co u nás zabírá je ovladač ,mobil nebo barevná knížka,teď sme třeba v noci přešly na pyžamka protože to je rychlejší než oblíknout overal 😅

k284
10. říj 2008

u nás je to samé, dcera tráví na břichu celý den, celou noc, v kočáře musí mít odepnutou boudičku a čumí přes síťku ven, jinak bychom nemohly nikam jet, na zádech řve, mám problém udržet ji chvíli na zádech aspoň při přebalování, mám nachystané věci, které ten den ještě neviděla, a postupně jí je dávám ke zkoumání, aby se zabavila a vydržela, i tak to občas selže, touha obrátit se je silnější