1,5letý syn je protivný jen se mnou, co s tím dělat?

andreas007
11. bře 2013

Ahoj, prosím, nemáte zkušenost s následující situací: 20měsíční syn je poslední měsíc jak Jekyll a Hyde. Pokud je se mnou (matkou), je protivný, vzteká se, nezabaví se sám. Chce chovat, pořád volá "mami", i když na mě vidí. Když se má jít koupat, má skoro hysterický záchvat. Brečí, když ho dávám spát apod. Když ho hlídají babičky, nezapláče, a to se mu určitě taky nevěnují neustále. Mluví o něm obě jako o nejhodnějším dítěti. U babičky poprvé minulý týden dvakrát spal. Koupání, usínání bez jediného kvíknutí, dokonce vstával o dvě hodiny pozdějc než doma.
Neumím si jeho chování vysvětlit. Dá se s tím něco dělat? Nebo jen čekat, až ho přejde. Mě to svádí nechávat ho teď u babiček co nejvíc, jen se trochu bojím, aby o to víc nebyl protivný doma...
Díky všem za názory.

aneta15
11. bře 2013

My to máme zrovna tak syn 18 měsíců, jak se se mnou tak pořád jen kvičí, drží se mě za nohu a nesmím se od něj hnout. U babiček nebo když ho hlídá manžel zlatý dítě. Mamka mě vždycky vyhazuje ať jdu pryč a nechám ho tam samotného. ZA MĚSÍC JDEME SE STARŠÍ DCEROU DO NEMOCNICE A BUDE S NÍM MANŽEL TAK DOUFÁM, ŽE AŽ SE VRÁTÍM BUDU MÍT HODNÉHO CHLAPEČKA ZPÁTKY 😀 Jinak si myslím, že je to přejde je to prostě vývojový stupeň...prostě vydržet

anetadr
11. bře 2013

Meli jsme to dlouhou dobu dost podobne. Jirika uz od dveri v obchode kam casto chodime zdravi "ahoj vztekloune", ale kdyz ho hlida nekdo jiny, je uplne v pohode. Kdyz jsem tam ale ja (napr. na navsteve u nasich) tak knoura a nehne se ode me hnout. Jak ale odejdu a pomine prvotni rev, pry je z nej andilek. Posledni dobou se to ale zacina zlepsovat. Ted jsou mu dva roky. Podle me je to uplne normalni. Vi, ze maminka tu bude vzdy a bude ho mit rada vzdy. Tak si muze dovolit vic. Jak uz jsem ale psala, u nas uz se to lepsi. Beru to jako prirozenou soucast vyvoje psychiky a otukavani hranic, ktere mu budou povoleny.

marton
11. bře 2013

@andreas007 Ahojky,to je tak nějak normální,že je dítě doma k neudržení a zkouší to na maminku 🙂 .A babičky říkají,jen přijdeš už neposlouchá....mluvím ze zkušenosti.Na kurzu respektování to vysvětlili jednoduše.S rodiči/zvláště s maminou/ se dítě cítí v bezpečí 🙂 .

slena
11. bře 2013

mám něco hoodně podobného 😉 doma se mnou často protivka ufňukaná,ale jak jsme např. u babičky,tak je zlatý 🙂 ale jak píšeš,jedině,když je tam sám,když tam jsem taky,tak pro změnu dělá psí kusy 😀 ale když prý odejdu,tak hotový anděl 🙂 myslím,že je to normální vývoj dítěte 😎

vanule
11. bře 2013

@andreas007 tohle přesně dělala neteř. Když jsme jí hlídali ať já nebo mamka byla suprová, ale jakmile se objevila švagrová (její maminka) totální obrat o 180stupňů, ufňukaná, protivná, prostě úplně jiné dítko.

romcovaklarka
11. bře 2013

@andreas007 My to máme taky aod té doby, co jsem teď byla v porodnici (první moje vícedenní odloučení od syna), tak je to ještě stokrát horší. Asi jedině vydržet 😒

andreas007
autor
11. bře 2013

Díky všem! Já už si myslela, že máme tenhle problém jen my. Dcera ani synovci tohle nedělali. Měli období, kdy vyžadovali na všechny činnosti jen mámu, ale že by byli v její přítomnosti takhle protivný a ubrečený, to ne.
Takže zatnu zuby a budu doufat, že ho to brzy přejde 😉

pajajana
11. bře 2013

Ahoj, to se mi ulevilo! Můj synek má 17 měsíců a je to hrůza! Co jsem přestala kojit (před 3 měsíci) tak to vypuklo. Bohužel se k tomu přidalo i časté noční buzení (i 7x za noc) - volání mámy a následné usnutí jen u mě v posteli 😖