1,5letý - v noci se kolem 2.-4. ranní budí a hodinu povídá

nugetka20
25. pro 2017

Prcek má občas takové období. Teď např. že se kolem 4. ráno vzbudí a chce si hrát, povídá, hejká, žvatlá. Nedávám napít (jen když rostou zuby, to křičí bolestí a je to jiné), nerozsvicim, jen ho v postýlce přikryju a řeknu Hají, spinkáček letí z postýlky, protože si s ním hraje. Občas si hned lehne, chňapne deku a spí dál. Jindy ale dál povídá, hejká, žvatlá...trvá to tak 1-1,5 hodiny. Pak s sebou plácne a spí do těch 6-7. ráno.

Po obědě spí hezky, ty 2 hodinky. Usíná taky v pohodě, jak v poledne, tak večer - položím pohladím a za chvíli spí. Ale ty noční přestávky ve spaní mě moc netěší. Někdo nějaké tipy? Děkuju.

odula
25. pro 2017

dělej to co děláš a počkej až to přejde;) jinak já když máme takové nokturno,tak trochu vody cucnout dám. sama mám někdy žízeň a vím jak blbě se mi s ni usíná.

nugetka20
autor
25. pro 2017

@odula vodu nechce, vyzkoušeno.

odula
25. pro 2017

@nugetka20 když nechce nechce 😏

klarka1992
25. pro 2017

Uplne jsem si vzpomela na nase mejdany s prvnim synem😀 probudil se nekdy ve 3,nekdy ve 4 a zvatlal a zvatlal..nastesti z toho vyrostl. Ted uz bych asi nedavala parit takhle kazdou noc😀

tarien
25. pro 2017

Dcerka to dělala 1-3x týdně, docela dlouho a trvalo to i 2-3 hodiny, než znovu usla. Byla vzhůru třeba od 2 do 5 rána. Nejdřív jsem s ní zůstávala po tmě, neodpovídala ji -
ale po takových 2 šílených nocích jsem to vzdala a šla s ní do pokoje. Často jsme se i s manželem prostřídali. Zmizlo to samo od sebe někdy kolem 2 let. Bylo to náročný...říkali jsme tomu noční směna 😀

balet
25. pro 2017

Taky jsme ted meli. Od zari do listopadu skoro na den tri mesice. V jednu vstavacka a do tri mejdan. Ted zase spava celou noc jak pred tim. Pricinu jsme nezjistili, jen sem tam vylezl zub. Prostě musíme vydrzet. Prejde to! 😎😵😈

balet
25. pro 2017

Ale davala to po tme. Z postylky jsem nevydavala a klimbala jsem u toho. Proste jsem ji obcas odpovedela a rekla ze ma spat a ona si hrala s plysaky a povidala si. Po nejake dobe jsem ji prebalila, dala napit, namazala dasne a ulozila. Vetsinou uz pak zabrala...🙃😲

nugetka20
autor
26. pro 2017

No, u nás to trvá naštěstí "jen" tu hoďku, hoďku a půl. Není rozdíl, když na něj mluvím (ticho, pšššt, spinkáme, hají....), nebo jsme zticha. Obávám se, že prostě začíná mluvit a tuhle dovednost zkouší i v noci. Když byl malý, tak každou novou dovednost takhle testoval (nejhorší bylo, když se otáčel na břicho a nemohl zpět). Tohle jeho povídání má teď tenhle měsíc....tak holt chvilku vydržíme. manžel beztak spí v pokojíku vedle a já už vlastně spánek taky ani nepotřebuju :D

jajinkaboh
26. pro 2017

U nás také byli každodenní diskotéky, malá se budila kolem 1v noci a usínala ve 4, a zas v 6-půl7 vstávala,mohly jsme dělat cokoli ale nic nezabralo,až jsem se nakonec poradila v lékárně a poradily nám homeopatika po kterých se spaní zlepšilo..Trvalo to rok než začla spát!! ☹ takže preji pevný nervy

krucis
26. pro 2017

Ahoj, prožíváme to samé, naštěstí "noční směnu" mám jen asi 5x do měsíce☹ Když jen brečí, nakojím a spí dál, protože pláče ze spaní, ale jak slyším žvatlání a začne urputně volat "mamí" tak je to v čudu...To usne vždycky až minimálně za hodinu až dvě. Jinak nerozsvěcím, houpu a zpívám ukolébavky....Takové noční disko

frndafrrr
26. pro 2017

Pokud žvatlá, "nesmrdí"a neřve, tak bych to neřešila, ať si splkne, otočila se a spala.... u nás 14 m.,kolem 5 steping-volání mamí-tatí, dostane mlíko ale s max.komentářem mlíčko (prostě bez podpory kecání ) vysose a spí min. hoďku dál. A to teda mám osvědčené doťapat po tmě, jak rožnu tak vstáváme..

nugetka20
autor
27. pro 2017

@frndafrrr naštěstí u nás je všechno "tata" :D mamí nějak ještě nevolá, ale žvatlá, prská, dělá brm-brm na pusu...prostě vykládá, jako ve dne. Taky nerozsvěcím, aby si nemyslel, že bude prso. Porovnám postel, kluka, spinkáčka (to je taky teď novinka poslední týden, v postýlce ho má rok a spí s ním až teď, najednou) a tím to hasne. Ale on si pak za tu hoďku odkecá, plácne s sebou a zas zabere do půl 7, díky bohu.

m.e.l
27. pro 2017

Syn (VVV mozku) takto pari jeste ve svych 8,5 letech. . . 😂 Kdyz byl mensi tak jsem to resila s dr. a rekla, ze hlavne si s nim nehrat, aby nebral, ze je spravne si misto spanku hrat. . . Ma obdobi kdy spi a ted ma uzasne obdobi, kdy strasi noc co noc. . . A za chvili se narodi druhy terorista. . .

nugetka20
autor
28. pro 2017

@m.e.l Upřímnou soustrast :D Mě jen vadí, že u toho nejde moc spát, jinak ať si vykládá, jak potřebuje.

m.e.l
28. pro 2017

@nugetka20 Jo blbe se u toho spi. 😂 Byly casy kdy hulakal, kecal. . . Ted uz aspon vetsinou lezi a max. vyzaduje prituleni - coz v 38tt mi uz neni moc prijemne. . . Jinak ja uz usnu klidne ve stoje. 😂