10měsíční dcera se v noci stále budí a pláče

nikousek1
18. bře 2016

Prosím o radu. Dcera má už 10 měsíců a od narození se v noci často budí. Ze začátku to bylo 2x- 3x za noc, ale čím je větší, tím je to horší:( Dokáže se vzbudit v noci i 10x !!! Zoubky jí lezly od 4. měsíce. Dnes má 4 nahoře, 2 dole. Nevím, jestli je to zubama... Mě to moc nepřijde. Stále jí kojím. V noci kojím pokaždé, co se probudí jenom aby znovu usla... Koupila jsem i čajík na klidné sny. Dávám ji to před spaním. Taky občas dám nurofen, aby jí něco nebolelo, ale marně.... Ani Dithiaden nepomáhá... Dám půlku a spí jen 2 hoďky... Pomozte někdo :( Jsem už psychicky na dně... Všem moc děkuji.

kika_21
23. bře 2016

@nikolatje Nechci Vám brát názor, ale i já syna -2,5 roku -kojím, na spaní a buzení to nemá vliv. Ať jsem kojila děti, nebo nekojila, nemělo to vliv. Obecně mohu říct u svých dětí, že kdo byl déle kojený, má větší sebevědomí-to je ale pouze 5 dětí, není to tedy nějak směrodatné. Nevím také, zda to je jen kojením, nebo by to bylo i tak. 🙂

23363
23. bře 2016

@nikousek1 Já si myslím, že se vám budí, protože ji uspáváte na rukách... Děti se usnou, dostanou se do lehčí fáze spánku, zjistí, že je něco jinak a šup jsou vzhůru... U nás to bylo to samé... Až když jsem naši malou naučila usínat v postýlce, tak se to zlepšilo. A to opravdu ze dne na den. Doporučuji knihu Klidné spaní a ukládání. Je tam mnoho rad a vysvětlení.

melodygirl
24. bře 2016

@kika_21 ty jo klobouk dolů, pět dětí! Můžu jen potvrdit, že kojení vliv na buzení u nás nemělo. A co se týká sebevědomí dlouho kojených dětí u nás taky vychází ku prospěchu, jak doma, tak v kolektivu. Ve školce se adaptovala naprosto bez problémů nad moje očekávání a moc ráda tam chodí.

veruska007
24. bře 2016

@nikousek1 Dithiaden na spaní rozhodně nedávej, dlouhodobě narušuje architektoniku spánku, rozhazuje spánkový rytmus, tělo si odvykne usnout samo.
Když mi tohle dělal syn v 7 měs., odstěhovala jsem se na měsíc do obýváku. Manželovi zaplakal 2x a pak si ani nevzpomněl, že by mohl dostat něco k snědku. Brzy spal celou noc a putoval za bráškou a byl klid 😉.