10měsíční se točí v postýlce, spí na dece

nugetka20
23. dub 2017

Syn teď posledních 14 dní v noci, nebo při usínání bojkotuje směr spaní 🙂 Doteď spal hlavou ke zdi, kde má i podloženou hlavičku klínem. V noci, nebo při usínání večer se ale otočí prdelkou na polštář, spí na dece, hlavu na kojícím polštáři (má v postýlce ohraničený jakoby futrálek, protože si jednou strčil nohu mezi šprusle). Mě by to až tak nevadilo, ať si spinká, jak chce, jenže on se pak v noci vzbudí, chce se otočit a jak mu to nejde, tak se vzbudí.
V noci ho pomalu učím, že mlíčko nejdřív po 4 hodinách (jednu chvíli hejkal po hodině a to už jsem řekla dost), což prošlo docela bez protestů. Od mala je zvyklý spát ve své postýlce, umí usnout sám (nejen u prsa), přes den normálně uspávám tak, že položím, pohladím, řeknu HAJÍ - a za 5 minut chrní. Takže v noci ho otočím, zhasnu, spí. Ale za další 2 hodiny už je zase otočenej. Jo a otočit postel nepomáhá - otáčí se prostě k nožičkám, nebo úplně jinam, i naštorc :D

Měli jste to taky tak? Jak řešit? Nebo přejde samo? Děkuju za názory.

lenkas1982
23. dub 2017

Ahoj, je to úplně normální, děti v tomhle věku v postýlce začínají cestovat. Jestli jsem pochopila dobře, že mu tam v otočení vadí ten klínek a kojící polštář a tím se vzbudí, tak bych to z postele vyndala. V tomhle věku už podle mě stejně není potřeba nějaké polohování řešit, resp. dítě si stejně lehne po svém. Nech mu tam prostor ať se točí jak mu to vyhovuje.

krystalka
23. dub 2017

Já bych to vůbec neřešila, podloženou hlavu mít asi nepotřebuje, nebo si ji podloží dekou, na které leží.....my měli v postýlce takový ten úplně placatý polštář, peřinku a okolo celé postýlky dokola mantinel, takže nožky ven nestrkal.....ale poměrně brzy jsme z postýlky odmontovali jednu postranici a postýlku měli přiraženou k naší posteli, naše matrace byla o kousíček výš, než jeho, takže se tak snadno nepřekulil k nám, ale mohl si prostě vystrčit ruku, nohu, někdy i půlkou těla ležel u nás a nohy měl v postýlce....občas si přelezl rovnou k nám a spal s námi.....možná má v postýlce už málo místa, zkusila bych dát pryč ten kojící polštář a nechat jen mantinel kolem dokola, ať tam má víc místa....a když se i tak vzbudí při otáčení, tak ho prostě vyprostit a spát dál 🙂

nafuka
23. dub 2017

mám skoro 18 měs. dceru spí v posteli se mnou místo manžela a taky cestuje kam chce🙂

dosjan
23. dub 2017

Co zkusit spací pytel? Teda ne každý ho snese - starší syn spí odmala odkopaný, dlouho nevydržel ani v zavinovačce, po postýlce cestoval strašně moc - vždycky jsem v noci rozespalá místo hlavy nahmatala nohy 😅, ve velké posteli se točí jen výjimečně (taky teda nyní už spí mnohem tvrdším spánkem).
Mladší má naopak rád, když je zachumlaný, spí právě ve spacím pytli - a necestuje, na bříško, bok či záda se přetočí v pohodě, ale větší přesuny mu pytel nedovolí 😅

msimankova
23. dub 2017

Dcerka 13m spí v pytli, v postýlce má jen takovou růžovou plyšovou věc, kterou má ráda a cestuje neskutečně, spokojeně. Máme cestovní postýlku, takže jí opravdu nic neruší, kolikrát je vyboulená na různých místech 🙂 A pytel jí nijak neomezuje, klidně si v něm stoupne i leze...

makronka222
23. dub 2017

Nase spi oblecena, lezi na perine a kdyz ji prikreju dekou, tak si ji pod sebe nacpe taky, dela to uz od 10m, pytel nesnasi

berenika39
23. dub 2017

🙂 tak přeci on nebude spát tak, jak chceš ty, ale tak, jako chce on🙂)). jíst musí podle tebe, spát musí podle tebe🙂.
co mun echat v postýlce prostor, ničím o neomezovat, že bude mezi šprušlemi - neva, však si nic neudělá, a at si udělá sám pohodlí? nech brouka žít. tobě taky nidko neorganizuje postel🙂

madre1
23. dub 2017

@berenika39 ,tak kdyby se nebudil po 2.hodinách,tak by to tu @nugetka20 asi neřešila.Nepřijde mi,že by mu chtěla za každou cenu organizovat,jak bude v posteli spát,ale spíš jí jde o návrat toho nerušeného spánku,které měl před tím 🙂
V tomto věku se dětem většinou klubou stoličky,takže se budí častěji a tím se i přemísťují po posteli.Jisté je,že každé dítě se naučí spát klidně v posteli nejdéle ve 4.letech,takže má @nugetka20 jistou šanci,že se to jednou určitě zlepší 🙂

berenika39
23. dub 2017

@madre1 no já bych řekla, že příčinou toho rušeného spánku může být představa maminky...že by mu prospělo, třeba, kdyby nemusel mít "futrálek" a mohl se tam motat ve volném prostoru, co hrdlo ráčí. Děti v tom věku ruší v klidném spaní i nové dovednosti, naučí se stoupat - nespí a staví se😀, prostě to, že ...cituji: Doteď spal hlavou ke zdi, kde má i podloženou hlavičku klínem." rozhodně neznamená, že i když mamča chce, bude to tak pořád🙂.

Já bych dala deku, nic víc. přece to, že se otočí nohama na druhou stranu není důvod k tomu, aby ho někdo vracel zpět🙂)). A když se zašprušlí, tak se zase odšprušlí. To ho třeba může vzbudit, ale i tak se mu nic neděje.

ladyhacek
23. dub 2017

syn se také točí a opravdu hodně i manželská postel je mu malá 🙂. Osobně bych klínek dala pryč třeba se to zlepší i tím 🙂

dora13
23. dub 2017

Z ceho vseho se da vytvorit problem😅
Vyhazela bych z postele veci, co mu brani v pohybu, pokud mas strach, ze si zasekne nohu do sprusli, tak bych poridila obyc mantinel z IKEA a nechala ho, at si spi, jak chce.

terezapetrova
23. dub 2017

Tak mě se mladší otočí v posteli za noc asi tak 20x a fakt mě nenapadlo to řešit, jasné budí to jak kope do spruclí i přes mantinel ale co mám delat?? Nedělám nic.

astyna
23. dub 2017

syn spí v overalu a taky pořád rotuje...

hanulka_es
23. dub 2017

Náš syn, 8m, spal ve spacáčku, ale už jsme je vyřadili a dali jsme deku, před 2 dny, a od té doby jak má volné nožky, tak tyto 2 noci, šílenost, ale patří to asi k tomu no, nejvíc naštvanej je, když se vyprdelí úplně nahoru a je tam namáčklý hlavou a nejde mu to dál, tak ho jen stáhnu za nohy zpět a za 30 min to samé 🙂
Máme z postýlky sundané jednu stranu špruclí a k ránu když už poplakává, tak si ho jen přetáhnu k nám

nugetka20
autor
23. dub 2017

Vemu to popořadě:
1. Postel je natočená ke zdi hlavou, pod matrací je klínek a monitor, polštářem je vymezený futrálek, který mu nechává cca půlku postýlky. Je zvyklý, že se otočí na bok a vrchní ručku si přehodí buď přes mantinel, co je na boku postýlky, nebo právě přes kojící polštář na druhé straně. Má tam dost prostoru, může se volně otáčet. Když spí takhle, spí třeba i 5 hodin v kuse.
2. Když se vzbudí, tak si sedne a otočí se nohama na polštář, hlavou na kojící polštář, znovu usne. Jenže na tom kojícím polštáři se nemůže otáčet a proto se budí.
3. Úplně navolno ho nechat nechci - resp. asi zkusm koupit ještě jedenm mantinel. Jednou si právě strčil nohu za šprusli a málem si jí zlomil :( Nevím, jak se mu to povedlo, ale začal řvát, jak kdyby mu jí snad lámali. On je celkově citlivouš hysterka, jakékoli omezování znamená řev.
4. Spací pytel je pasé - nesnáší ho od prvního dne....pak už jsem nezkoušela
@madre Děkuju, tak nějak jsem to myslela - on teda nikdy ještě nespal víc, než 4 hodiny v kuse (když byl malinkej), většinou se budil po 2-3 hodinách..... ale teď, když vydrží bez prsa ty 4 hodiny, tak si zase "vymyslel" tohle otáčení a buzení ..... a je to prostě otravný :(

Děkuju všem za reakce. Vyhodím klín (myslela jsem, že je potřeba), monitor taky?, dám ještě jeden mantinel kolem dokola a nechám brouka žít. Doufám, že to pomůže.

nafuka
Autor odpověď smazal
Zobraz
viridie
23. dub 2017

@nugetka20 Ahoj.🙂 Ber to také tak,že vývoj dítětě v tomto věku jde opravdu rychle dopředu a jeho spací cykly mohou být každou chvíli jinak. Chápu,že "nehybné dítě,které spí x hodin v kuse a nic nechce" je bezva ,ale tak to prostě v jisté fázi růstu není u většiny robátek. Synovi bych uzpůsobila pelech,aby měl co nejvíce prostoru,zajistila jeho bezpečnost a těšila se na den,kdy to přejde. PS. Mé dceři jsou dva a už má občas noci,kdy padne a ani se nehne...Držím palce 🙂

msimankova
23. dub 2017

@nugetka20 monitor už myslím není třeba, fakt doporučuji tu cestovní postýlku, naprosto o nic se dítě nemůže zaseknout, mám přesně to dítě, co bych z ní vymotávala nonstop 🙂