10ti měsíční dcera zvrací v autě. Co s tím?

hlavinka
19. říj 2009

Ahoj holky, mate zkusenost jak zabranit nevolnosti miminek v aute? bohuzel domu k rodicum jezdime 3 hodiny a nejen po dalnici a tak se male dela spatne. kinedryl je az pro starsi deti ☹
diky za typy

petraluk
19. říj 2009

Hlavinko Lukyho trápí to samý. Ptala jsme se na to dr. a ta mi řekla, že pro tak malý děti nic neni. Nemam dávat mléčný výrobky a nejlépe jen černý čaj se suchým rohlíkem. A halvně nedávat k pití čistou vodu.

Teď už je tedy starší, takže Kinedril může a naštěstí dost pomáhá. Ale dřív jsem to řešila opravdu hodně tím jídlem. Většinou jedl jen kukuřičný křupky, tyčinky atp.

petraluk
19. říj 2009

Jo a dělali jsme cestou častější přestávky, aby se nadýchal čerstvýho vzduchu 😉

hlavinka
autor
19. říj 2009

petru: dekuju. ale muze cernej caj 10 mes. dite? krupky taky ji, ma to taky jako zabavu:o) dekuju

petraluk
19. říj 2009

Určitě můžeš slazený glukopurem. Nebudeš jí ho dávat denně, ale jen když někam pojedete a to tak 2 hodiny předem.
Luky zvrací jen když jedem někam po normální silnici, nejlépe na hory, to je jistý 🙄 Po dálnici mu to nevadí, tedy po D5. Na D1 to taky nezvádnul 😒

hlavinka
autor
19. říj 2009

diky, diky:o) no, my jezdime prave Praha Znojmo, takze pul D1 a pak normalni silnice ☹ jenze k rodicum musime, no ne? nejde jen sedet doma. doufam, ze se to trosku zlepsi, az bude v te sedacce po smeru jizdy....

power700
19. říj 2009

Ahoj hlavinko, my měly to samé. Začalo to, když bylo malé asi devět měsíců, ještě byla ve vajíčku proti směru jízdy a já si říkala, že přestane zvracet, až bude po směru jízdy. Ne,ne, zvracela dál. Někdo říká, že je to dědičné, což u nás asi platí, já zvracela snad do 12ti let ☹ anebo to může být autem, kdo má tzv. houpací, měkkou zadní část, např. octavka.. 😠
Doktorka mně poradila, ať dávám čtvrku čtvrky Kynedrilu. Když jsem to dala, byl klid, když ne, zvracela.Ale my fakt jezdili jen občas. Teď když je větší, dostane větší kousíček, ale nevidím to ráda. Fuj Kynedril-mně bylo po něm spíš hůř než líp.
A také doporučují homeopatika Cocculline- nevím, jestli to píšu správně. Ale naše malá byla po nich úplně mimo, taková omámená. No, dala jsem jí to jednou a víc ne.
S těmi mléčnými výrobky je to pravda, ty v žaludku kvasí a spíš po nich pak zvrací.
Já dávám před cestou suchý chleba nebo rohlík a čaj a třeba ty křupky.
Držím palce, ať je malé v autě dobře, vím, co to je. (Vopruz pro malou i tebe! 🙄 😝 )

hlavinka
autor
19. říj 2009

power: take diky:o) a drzim palce, at je to lepsi.

ja jsem cocculine dala, omamena nebyla, taky nezvracela, ale tezko rict, zda to bylo po tech praskach. Manzel zvracel jako malej, ja obcas - ale to byly jiny auta, wartburg smrdel a desne houpal, dnesni auta jsou proti tomu zlata. Kinedryl mi zabiral, tak se zeptam dr. a taky bych dala malickej zdibicek. Aspon by usnula (na mne kinedr. zabiral - usnula jsem hned).
taky jezdime jednou za cas, cca 1x za 3 tydny ci mesic.

kubaka
19. říj 2009

jezdit co nejmíň, mít velkou podložku v autosedačce a doufat, že z toho vyroste 😖 JInak vše, co psaly holky
a hlavně ji otoč už po směru jízdy - už je dost velká - třeba to fakt zabere

power700
19. říj 2009

hlavinka -můžeme opravdu asi jen doufat, že to někdy (BRZO) přejde! 😅

hlavinka
autor
20. říj 2009

kubaka - diky
power - jojo, presne tak:o)

mady
20. říj 2009

No náš malej má 2,5 roku a zvrací o 106 ☹ dokud byl ve vajíčku tak ne od té doby co má velkou tak se nám málokdy podaří dojet bez újmy. Pro mrňata jsou cuculine homeopatika ale nemůžu říct že by byly účinné 😀 já už teď budu dávat 1/4 nebo půlku kinedrylu 😉 Jinak jediná pomoc je připnout bryndáček s korýtkem a mít náhradní oblečení 😉

timbouctou
20. říj 2009

My začali v roce a půl s touhle radostí 😝 Jinak nám celkem funguje ten cocculine, ale musí se dávat už den předem třikrát denně a pak i v den jízdy, ale hlavní je, že před jízdou se hodinu nesmí jíst. Nám to párkrát v pohodě zabralo, a pak jsme jeli od kamaráda z oslavy, tatínek měl zbytkáč v krvi 😠 a napral malého sezamovýma tyčinkama. Chudák vydržel skoro celou cestu z Mělníka do Řevnic, ale těsně nad Řevnicemi jsou takové hodně ošklivé serpentiny, samozřejmě tam není kde zastavit, tak tam už to na něj bylo moc. Hloupé je, když s sebou máte nějakou neplánovanou cestu.