10týdenní dítě na bříšku řve, co byste dělaly?

8sd9
17. říj 2013

Maminky prosím o radu,malému je 10týdnů a chvílemi drží hlavičku pěkně,ale když ho dám na bříško tak začne řvát,vůbec se mu to nelíbí.Tchýně mi ale říkala, že na bříšku trénuje hlavičku,jenže mě se ho nechce trápit,když se mu to nelíbí.Co byste dělali na mém místě vy?Pokládat na bříško i přes ten křik nebo tomu mám nechat volný průběh?Děkuju za rady 🙂

metallico_mondo
17. říj 2013

mě v porodnici řikaly že dávat na bříško vždycky když bude v dobrym rozmaru a jakmile začne křičet tak dát zpátky že si za chvíli zvikne že se nic neděje atd. A opravdu brzo si zvykla a chvilku si popase než začne zuřit že už nechce 😀

michamicha
17. říj 2013

Netrénuje hlavičku, ale krční a zádové svaly. Do 3 měsíců věku by se měl naučit pást koníčky. Malá mi taky občas řve. Chce to vychytat dobu, kdy má dítko dobrou náladu, kdy není hladové nebo v pokakané pleně 🙂 Zkoušej to dál, třeba jen na chviličku a zabavit ho nějakou hračkou nebo že před něj položíš dudlíka jako motivaci, když začne hodně plakat, tak zpátky na zádíčka a dát mu třeba toho dudlíka 🙂 On si za pár dnů zvykne, věř mi, mám už tu samou zkušenost s druhým dítětem 🙂

maudn
17. říj 2013

nám řval pokaždé když jsme ho na bříšku dali,takže jsme ho tam nedávali, pást koníčky začal kolem 5-6 měsíce (byl předčasně narozený), doktorka mi samozřejmě ležení na bříšku doporučovala,ale on to uplně nenáviděl,ale v těch 6 měs se už převracel a to se mu taky nelíbilo, ale po nějaké době v té polože usnul a tak si zvyknul

lv
17. říj 2013

zkoušet se to má, třeba bude vyhovovat dávat ho bez plenky, nebo na tebe, na břicho, aby ti koukal na obličej, to se líbí téměř každému miminku..každý den tak 10x, na půl minutky..později zabírali ovladače, mobily atd..jako motivace, prdlajz hračky...

betelgeuzz
18. říj 2013

Určitě zkoušet, po chvilkách, když je v dobré náladě. Můžeš si taky lehnout na záda, třeba lehce do polosedu a dát si mimčo na sebe. Stejně taky působí nošení v poloze na tygříka a pokládání na velký balon.

hojda
18. říj 2013

Zkus polohu na srdíčku na svém těle (něžná náruč rodičů). To se mu líbit bude a procvičuje stejně!

jija
20. říj 2013

Nam se osvedcilo davat maleho na velky gymnasticky mic a tam ho houpat dopredu a dozadu nebo do boku, chodila jsem s malym od 8.tydnu na cviceni a tam mam to ukazovala detska lekarka. Musi ase ake dite dobre drzet, drzi se na raminka a za lokty o ktete je oprene. Maly takhke vydrzel desne dlouho a to na brichu normalne taky byt nechtel i kdyz hlavu drzel pekne.

ivajaro
20. říj 2013

Já jsem teda malou pokládala, i třeba na pár vteřin (pomáhá to i na prdíky) .. Jinak taky řvala. U nás se osvědčilo, když byla úplně nahá bez plenky, tak vydržela krásněi pár minut.. u toho jsem jí pak namasírovala zádíčka a šlo se spinkat 😉

zazana81
20. říj 2013

Naše malá to také neměla ráda. Ale bylo mi řečeno, že jí tedy mám pokládat na bříško často na malou chvilku, že si zvykne. Taky jsem jí koupila takovou tu bimbací hračku, nevím, jak se to jmenuje, ale je to taková jakoby kuželka na polokouli, houpe se to a zvoní to před tím miminkem a na chvíli ho to může zabavit.

klaire22
20. říj 2013

Zkoušet pomaloučku. Vždy na pár minut denně a postupně ten čas na bříšku prodlužovat a vícekrát přes den 🙂