11,5měsíční dítě neleze, nesedí. Máte zkušenost?

katule1990
16. říj 2021

Ahoj holky,

synovi je 11,5 měsíce, ale stále neleze a nesedí. Narodil se o 3 týdny dřív s nízkou porodní váhou 2,1 kg. Od začátku mu všechno trvalo trošku dýl - koníky začal pást asi 2,5 měsících, na bříško se otočil přesně v 6 měsích, plazit se začal v 9,5 měsících (ukázkově, střídá ruce i nohy), v podobnou dobu začal i pérovat na kolínkách. Na 10 měsíční prohlídce vše ok, doktorka říkala, že mu to prostě jen bude trvat dýl, ať mu dám čas. Protože ale stále nelezl, volala jsem v jeho 11 měsících doktorce, aby nám napsala rehabilitace, měli ale dovolenou. Toto pondělí jsem tam chtěla volat znovu, ale syn poprvé začal lézt, ulezl docela kus, tak jsem měla radost a doktorce nevolala, nicméně od té doby popolezl asi dvakrát a jinak se pořád jen plazí, zatím si sám nesedl. Nechtěla jsem být úzkostlivá matka, co musí mít tabulkový dítě, chtěla jsem mu dát dostatek času, aby si na vše přišel sám, ale už je mu skoro rok a začínám mít strach, aby bylo vše v pořádku. Máte někdo zkušenost? Bylo vše v pořádku? Ještě dodám, že na zemi je syn často, v obýváku máme koberec. Velkou váhou to taky není, naopak má teprve 7,5 kg.

Díky a pěkný pen 🙂.

katule1990
autor
27. říj 2021

@hasara33 To jsem právě taky už četla, o to víc bych chtěla, aby lézt začal a nepřeskočil to. Snad to dopadne 🙂.

hasara33
27. říj 2021

@katule1990 určitě ano 😉