11měsíční mimino - co do koupele?

konik4525
5. lis 2017

Prosím o tip čím koupete svá miminka.Ja doposud mýdlem sebamed, ale je celkem drahé a je rychlé pryč a syn je už větší (11 měsíců) tak chci koupit něco levnějšího ale dobrého. A natirate po koupeli pokožku i když není sucha?

Pak prosím o radu co dáváte v tomto veku na svačinky mimcum kromě ovoce - tj. Sušenky(jakou značku??) , kukur.krupky???děkuji!

klllarinka01
5. lis 2017

Nedavam do koupele nic. Od narozeni koupu obden a myju jen vodou. Malemu je 14 mesicu. Ma trosku ekzem a obcas mu do koupele dam olej na promasteni ci sul z mrtveho more. Jinak ho mazu olejicky od Joalis a kremem od Biodermy. Poradila doktorka a je super. 🙂 Ke svacine davam mimo ovoce (banan, jablko, hroznove vino,..) bily jogurt samotny nebo s ovocem ci presnidsvkou, presnidavku s piskoty ci samotnou.. nebo kapsicky. kukuricne krupky kupuju v Dmdrogerii ci v Trefe. Nepamatuji si nazev. Koukam hlavne na slozeni aby tam nebylo moc.cukru atd. Ale nekdy zhresim a koupim susenky od Kubika, sunarka nebo ty piskoty.. 😉

martiniquest
5. lis 2017

@konik4525 15m synovi davam do vody akorat hracky. Uz ho nekolik mesicu nemazu, neni duvod. Predtim jsem mazala kokosovym olejem.
Na svaciny dostava to, co jim ja a nebo jen mliko z prsa.

martiniquest
5. lis 2017

@konik4525 Jinak musim rict, ze susenky ani krupky nepovazuju za potraviny, ktere by melo dite pravidelne jist. Tedy pokud mu rodice nechteji vytvorit dost blbe stravovaci navyky. Vzdyt je tolik moznosti...ovocne smoothie, orisky, zelenina, lnene housky s necim, jogurt...

majajaa
6. lis 2017

Ja koupu s detskou niveou a ted jsem koupila i penu do koupele,taky detska nivea. A mazu pro zmenu Niveou. Pres zimu ho mazat budu. (To neni reklama,ale hola pravda). Sama nic jineho pouzivat nemuzu,jinak se osypu.
Jinak co se tyce krupek kupuju kukuricne,pohankove a ryzove. Dale pak obalene v jogurtu. Susenky mam Sunarky,popr. mini piskoty z Lidlu.

kuliseks
6. lis 2017

Syn ma skoro dva roky a od narozeni ho myju jen vodou, pripadne nekdy detskym mydlem z dm, ale de facto jen zadecek. A nicim jsem ho ani po koupeli nemazala.. samozrejme chapu, ze ma kazde dite jinou pokozku, problemy s ni a tak, ale muj syn s ni nikdy nic nemel, tak mi to prislo zbytecne.

nafuka
6. lis 2017

Ořechy jsou alergen a tak malému prckovi by mohli zaskočit v krku. Já koupu malou ve Weledě a ničím nemažu.

tomikjoejoe
6. lis 2017

@konik4525 dávala jsem a budu dávat ovocnou přesnídávku + na dosycení kukuřičné křupky, bezlepkové piškoty apod. Také jsem hodně dávala do ovocné pořesnídávky namleté ovesné vločky - hodně to zahustí. Mladší syn už třeba žvýkal v tomhle věku i kousky pečiva. Dlouhou dobu jsem to měla rozdělené tak, že jedna svačina bylo ovoce + něco k tomu a druhá jogurt + něco k tomu.

Nemazala jsem ani jedno z dětí ničím (kromě občas opruzenin) a nemají žádné problémy, na koupání máme heřmánkový sprchový gel a myjeme tím všechny děti kromě nejmladší dcery - začala jsem u všech dětí v šesti měsících, ale bylo to hlavně proto, že se hodně potily a voda byla na to umytí prostě málo ...

martiniquest
6. lis 2017

@nafuka Tezko zaskoci v krku, kdyz jsou namlete napriklad ve forme domaci orechove tycinky s datlovou pastou. Alergen je i lepek, mleko, vejce a taky je detem davame. Je potreba to opatrne zkusit. Muj syn si v 7 m sam ukousnulam ukousnul z me orechove tycinky, takze jsme meli jasno 🙂

lenkas1982
6. lis 2017

Do koupele jsme občas dávali od "koupel" od Weledy, po koupání mazali olejem od Weledy. Podle mě to ale nutné není.
Na svačinu jsem v té době dávala bílý jogurt s přesnídávkou (bez cukru). Křupky jsem dávala a dávám různé (pohankové, rýžové, kukuřičné), ale jen bez cukru a ne jako plnohodnotné jídlo, jen třeba do kočárku nebo na cesty na křupání. Sušenky žádné doteď (2 roky) ani v budoucnu nebudu jí žádné cíleně kupovat. "Sladké" má příležitostně v podstatě výhradně domácí, když někdo z rodiny peče, tak dostane ochutnat. 🙂

8slunicko6
8. lis 2017

Dávám kukuřičné křupky,má balík už 2 měsíce a pořád je v něm toho dost🙂, a sušenky jsem koupila od Sunárku-dostane na Vánoce jako něco trochu jiného ale jinak neplánuju dávat malé nějak víc sladkých věcí... A jinak koupu v Nivee (mycí mléko) a po koupání mažu záhyby dětským olejíčkem Aviril...Mám doma i krém od Nivei, ale zatím s ním nemažu-možná začnu v zimě ale to se ještě uvidí...

bella15
Autor odpověď smazal
Zobraz