11 měsíců, 6 zubů a další nikde?

jatrix
1. únor 2017

Ahoj holky,

chtěla bych se zeptat, zda máte někdo podobnou zkušenost s (ne)růstem zubů: mojí Verunce se první zuby objevily ve 4,5 měsících a na konci 7 měsíce měla celkem 6 zubů. Teď jí je 11 měsíců a od toho 7. měsíce jí nevyrostl žádný nový! Dr. říká, že to je normální, ale já z toho jsem nervozní, aby malé třeba nechyběl vápník nebo tak něco. Zvláštní je, že dásničky ji evidentně bolí, často v noci plakala (dávám jí teď homeopatika Chamommilu, takže už to je lepší), pořád si žužlá ručičky, když nemá po ruce hračku, občas má období, kdy strašně sliní, ale další zuby prostě nikde.
Jak na tom jsou/byly vaše děti, také jste měli v růstu zubů takové dlouhé pauzy?

Předem díky za zkušenosti!

haaaluska
1. únor 2017

No tak to my mame 8 mesiacov a zubok ziadny este.

dc2015
1. únor 2017

Zcela normální. Syn má 8, je mi 13 měsíců... dlouho už taky nic a to myslím, že měl jednou i horečky k zubům... Neplašte, nehledejte problémy, kde nejsou a užívejte .-) Však zuby budou!

lumixii
1. únor 2017

My máme 10 měsíců a 2 zuby. 😀 😀 cim dele narostou tim dele vydrží. 😀

oplatecka
1. únor 2017

Můj syn má 22 měsíců, zubů 12 a poslední vyrostl v říjnu... Vůbec bych se toho nebála, je to normální 🙂

mlynkova85
1. únor 2017

dcera měla prví zub až ve 13 měsících a 14 dnech. syn v 11 pak to dohnaly a měly všechny zuba do měsíce. u nás platí i to pravidlo, že čím dýl velezou tím dýl vydrží synovi vypadl první zub až v 6,5letech . Všicni už mají ve třídě nové všechny jedničky jen my zatím 2 a čekáme až vypadnou i ty 2 nahoře 🙂

jinak si nejsem úplně jistá ale 5ky lezou až tak ve 2-3letech takže už by Vám měly chybět jen 4?

kalipso
1. únor 2017

Je to úplně normální. Synovi první zub vyrostl až po roce, teď už bude mít 2 roky a zubů má jen 6. Takže mu rostou pomalinku a až na to, že už by fakt potřeboval líp kousat to ničemu nevadí. Zubařka akorát konstatovala, že čím později vyrostou, tím později se začnou kazit. 🙂

mlynkova85
1. únor 2017

jééé omlouvám se neumím počítat 🙂 chybí vám víc zubů, ale nestresujte se určitě vylezou až se jim bude chtít 🙂
Prvních 6 zoubků už má a to je důležité 🙂
Spíš bych plašila, kdyby dcerka neměla žádný. Každé dítě to má prostě jinak 🙂

pajula123
1. únor 2017

Syn 13 mesicu a 4 zuby

metallico_mondo
1. únor 2017

Okolo jednoho roku malému vyrostly tři. Teď v 17 m během deseti dní dalších pět po cca pěti. Měsíční pauze 🙂

ssandy
1. únor 2017

U nas v roce ani jeden zub, v necelych 15m asi dva a dalsi 4 rostou. Je to normalni, ani zubarce to neprislo divne a specializuje se na deti.

jatrix
autor
1. únor 2017

holky díky, docela jste mě uklidnily 🙂

astyna
1. únor 2017

přidávám se, syn nahoře 4 zuby v řadě, dole "na králíčka" a dloooouho už nic, ony mu vyrostly asi 4ks během měsíce, takže to asi čeká :D

terezapetrova
1. únor 2017

@lumixii to jsou ale jen mlecne🙂 ja jsem naopak rada, ze jsme mlecne měli brzy pac s tim souvisi i drivejsi trvaly chrup a vim nebo aspoň u mych deti a deti me sestry to tak je, ze cim mladsi deti jsou při rustu zubu mlecnych i trvalych tim prozivaji méně bolest při jejich rustu 🙂🙂 i když stejne me prekvapilo, ze synovi vypad první mlecny ještě před patym rokem, nejak jsem s tim nepocitala 🙂🙂 a brzy mu vypadnou i horni jednicky a to bude teprve fesak 🙂🙂

terezapetrova
1. únor 2017

@jatrix klidek 🙂 někdo v roce nemá nic někdo ma všechny a pak je někdo mezi tim, na tohle regule moc nejsou

terezapetrova
1. únor 2017

@lumixii jinak většina mléčných zubu vydrzi cca 5 let 🙂

lumixii
1. únor 2017

@terezapetrova mému synovi je 14 let, a má stále mléčné zuby - stoličky. 😀

terezapetrova
1. únor 2017

@lumixii však ano ja napsala většina...🙂

terezapetrova
1. únor 2017

@lumixii a prave taky myslim, ze není o co stat když jim pak rostou pozde, fakt to boli :(

naomi6
1. únor 2017

@jatrix tak nasi dcerce vyrostl prvni zub az ve 13 mesicich. Takze klid, je to normalni a nikdy ji prorezavani nebolelo.

kocour1
1. únor 2017

My měli první zub až v roce, takže v 11 měsících 6 zubů je docela rychlovka i tak🙂

soda365
1. únor 2017

Náš chlapeček (skoro 16 měsíců) má už dlouho (cca 4 měsíce) jen 6 zubů - mě osobně to nevadí - uvidím co doktorka na to (i když k té jdeme až za 2 měsíce takže do té doby může mít "zubů plnou pusu" 🙂 ) kousat se šesti zoubky zatím může krásně takže nemám důvod aby mi to vadilo..

balet
1. únor 2017

My mame 8 a pul mesice a nemame zub ani jeden a zatim neplasime. Jeste si jich uzijeme...😉

slimacikmia
1. únor 2017

v 11-tich mesiacoch sme teda mali zub 1...teraz v 16-tich mesiacoch máme 6 🙂 čím neskôr zúbky lezú, tým sú spravidla odolnejšie a silnejšie. Nie je dôvod niekde sa ponáhľať ;)