11měsíční dcera večer hystericky pláče a kouše

hanih
22. zář 2016

Ahoj maminky, ráda bych vás poprosila o radu. Dceři je jedenáct měsíců a už několik dní nás trápí usínání. Dcera je večer mrzutá, což samo o sobě není neobvyklé, ale nyní tahle mrzutost přechází až v hysterický pláč, dcera mě štípe, kouše mě třeba do ruky, ramene, nebo i při kojení. Včera mě při kojení kousla až do krve. Zkoušíme všechno možné, ale dcera teď usíná pouze v nosítku vyčerpaná pláčem a ještě dlouho je neklidná a ze spaní pobrekává. Byly jsme zvyklé uspávat kojením, sice to vždycky trvalo dlouho (už od narození usíná až kolem desáté či jedenácté), ale bylo to celkem v klidu, dcera byla trošku rozmrzelá, ale přítulná. Pri uspávání jsem ji vždy hladila, mazlila se s ní, dcera u toho trošku řádila, ale pomalu se uklidnila. Teď to vypadá, že ji to spíš obtěžuje, odstrkuje mě, vztekle odhazuje dudlík. Kvůli kousání už se úplně děsím večerního kojení, dokonce přemýšlím, že bych večer dávala spíš flašku s umělým mlékem (odstříkávání se mi nedaří), ale raději bych zůstala u kojení. Navíc by to vyřešilo pouze to, že mě kouše, ale ne to, proč má tyhle stavy. Nemáte, prosím, někdo podobnou zkušenost? Nevíte, čím by to mohlo být, jak bych mohla dceři pomoci? Napadlo mě, jestli by to nemohly být zuby, ale těch pět zubů, které už má, jí vyrostlo úplně bez problémů, ani jsme o tom nevěděli. Jinak děláme všechno stejně, nedošlo k žádné změně, která by na ni mohla takhle zapůsobit, nezkoušeli jsme ani žádné nové jídlo... Prostě mě vůbec nic nenapadá a dcery je mi každý večer hrozně líto, protože ji očividně něco trápí a já absolutně netuším, co. Předem vám děkuji!

verena
22. zář 2016

Tak jak to čtu, připadá mi, že je večer pretazena. I když takto chodila spát pravidelně, s podzimem může být dřív unavená, nebo má náročnější den, jak se víc hýbe. Takže ja bych především zkusila dát jí spát minimálně o hodinu dříve, aby se do tohoto stavu vůbec nedostala. Jinak zlaté pravidlo zní, unavené a hladové děti nevychovavame, v ten moment už je s nimi špatné pořízení. Starší syn take zničeho nic začal preferovat usínání sám, asi chtěl mít klid. To kojení bych ještě nezatracovala. Pokud by to fakt nešlo, nakojila bych tu davku dřív a pak už dala třeba jen napít nějaké tekutiny z hrnku před spaním.

panickatlamicka
23. zář 2016

Radu nemam, myslim, ze to chce cas. Souhlasim s variantou, ze je pretazena. Jen jsem ti chtela napsat, ze jsem potesena tvym pristupem k holcicce. Vetsinou bohuzel ctu "poradte, co s tim, uz me to nebavi, chci mit vecer klid, nervy mam jedny,ja,ja,ja. " a ty jsi svetla vyjimka, kdy ti jde hlavne o blaho ditete. 💖

dana3262
24. zář 2016

@hanih asi bych zkusila uspavat dřív. Třeba dřív neusne, třeba jo. Zkusila bych třeba už v 8 a do těch 10 to asi trvat bude, ale pak by se to mohlo upravit. Když budeš mít chuť to zkusit, napiš pak. Docela by mě to zajímalo.

monilee
24. zář 2016

Ja si myslím, že to kľudne môžu byť zúbky. Našej tiež prvé 4 vyrástli v pohode a teraz je to peklo

hanih
autor
24. zář 2016

Moc vám děkuju za rady, nejspíš to fakt bylo přetažení. Teď si připadám hloupě, že mě to samotnou nenapadlo. Včera jsme šli uspávat podstatně dřív a dcera celkem brzy usnula. Sice se asi do půl dvanáctý co třicet, čtyřicet minut budila, ale vždycky jsem jí dala trošku cucnout a zas spala. Co je ale důležitý, že se to obešlo bez hysteráku a kousání. Ovšem dnes dopoledne jsem byla kousnutá znovu... Takže problém s uspáváním vyřešen (snad) 🙂, problém s kousáním stále trvá :(

jjustyna
24. zář 2016

@hanih to kousání přejde časem samo. Naše malá kousala cca od 10 měsíců do 13 měsíců, kohokoliv, kdo nejednal podle jejího přání. Nejvíc teda v žálivosti nebo závisti brášku, který měl ruce samou modřinu. Všichni radili, ať ji taky koušeme, že toho nechá. Nenechala, odeznělo to samo, až si našla jiný styl komunikace.

hanih
autor
24. zář 2016

@jjustyna Díky. Ono by to nebylo zas tak hrozný, kdyby kousala jen do rukou a tak, ale ona kouše i při kojení, což je už horší. Bolí to jako čert a kojit s pokousanou bradavkou je ještě horší... :(

jjustyna
24. zář 2016

@hanih jj, taky několikrát tekla krev, mám taky upíra

hanicka_langova
12. říj 2016

To kousání nemůžou být zoubky? Mě když dcerka kousala, tak jsem ji dávala studenou presnidavku, nebo mrkev nebo tvrdý kus jablka a dost to pomohlo...A nebo taky můj prst 🙂

novisek
13. říj 2016

Zkus jí uhoupat v náručí...=) a zkus jí dát něco na ty zoubky.. určitě budou zoubky...=)