11ti měsíční dítě se budí v noci čím dál častěji

jhudcova
14. říj 2014

Ráda bych se podělila o své zážitky a pokud máte někdo co poradit, prosím sem s tím. Dcerce je za 14 dní rok a poslední měsíce se její noční spánek zhoršuje. Budí se velmi často a začíná s nočními eskapádami už třeba ve 23 hodin. Jako mimčo kolem půl roku vstávala za noc 2x kolem druhé a čtvrté ranní, to byla paráda. V osmém měsíci začaly výkyvy, že byly noci děsné a noci kdy mě nechala dospat. Ale od 10tého měsíce je to děs běs. Budí se a heká, jakoby měla noční můry a dožaduje se pozornosti. Prso ji zklidní a většinou usne, i když to není pravidlem. Lépe usne po sunárku, ten ji víc zasytí. Po kojení se budí zase cca za 1,5 - 2 hodiny. SUnar jsem nasadila jako doplněk, když jsem si myslela, že je to třeba hlady. Taky po něm dříve spávala až do rána, takže kombinuji kojení a 1xsunar.
Situace už mě hodně vyčerpává, jen ve druhém měsící těhotenství a ten první byl opravdu dost těžký, zvlášť díky nevyspání. Jsem po tom roce nespaní unavená a myslím, že před druhým mimčem, bych se ráda tak půl roku vyspala, abych nabrala sil, ale to mi Zdenča nechce dopřát. Uvažuji nad tím nechat ji vyřvat nebo přestat úplně kojit. Aspoň to je jediné co mi kdo radí, aby se přestala budit. Je to prý očistec, ale je tu možnost, že se po týdnu přestane budit. Nevím jestli na to mám (zatím ještě asi ne), ale jestli se má únava ještě zvýší, tak tu vyřvávací metodu budu muset zkusit. Máte s tím zkušenost? Prostě v noci přestat krmit? Spalo vám pak dítě? Jak dlouho to trvalo, než přestalo plakat? Bojím se toho, ale já už se vyspat potřebuji, abych měla energii pro druhého drobka.

lenicka07
14. říj 2014

Já teda na tvém místě bych přestala kojit (vím že tady na to budou i jiné názory) a to z důvodu že jsi těhotná. Mě to doktorka vyloženě řekla. Pokud bys nechtěla přestat kojit, tak bych doporučila nechat spát dítě v samostatné místnosti, u nás to dost pomohlo. Na uspání docela fungovala metoda: odejít - dítě řve - přijít a ono se uklidní již tou přítomností - odejít - řve- zase přijít, takhle to praktikovat vícekrát, třeba pětkrát, desetkrát, jako nechodila jsem hned po deseti vteřinách řevu 🙂, ale třeba dvě minuty a zase jsem se vrátila. Ze začátku to bylo trochu zdlouhavé, ale po týdnu už byly vidět výsledky.

gosa22
14. říj 2014

rozhodně přestat kojit...noční krmení je vysilující a zbytečné...a není to podle mě příliš dobré...zuby a tak...přejdi na UM...dítě se bude těšit na cumlání lahve před spaním...ale pozor, nedávat mlíko v postýlce nebo těsně před spaním, aby neusínalo zas s lahví a měla bys další problém...
nám se líbí čtení, od roku čteme pohádky, i přes den...cca 10 min a pak mlčím, aby malej zabral dostatečně, někdy usne během čtení...a vždycky se těší a už při příchodu do ložnice ukazuje na knížku 😉 😉 😉

jhudcova
autor
15. říj 2014

Děkuju, samostatnou místnost bohužel nemáme. ALe asi se přestěhujeme na matračku do obýváku na tu dobu, kdy bude nová situace. DOufám, že to nebude déle než týden:(
Jak říkám jsem slabá, a pořád hledám příčiny vnější než u Zdenči, ale už nějak nemohu. A Toho cumlání láhve - prso si cumlá docela dlouho. Lahví krmím zatím jen jednou v noci a ona jak to vycucne tak jí to sbírám, aby nesála vzduch. TO se jim může nechat žužlat lahev? Dudlíka už nemá.
Včera mi při usínání předvedla 20 minut pláče a to jsem jí normálně zazpívala. Pak jsem se vracela po chvílích, protože jsem na ten pláč tak nějak slabá. A když ji najdu sedět v postýlce a usedavě plakat rve mi to srdce. Přijde mi líto když usíná s pláčem.
Čtení zkoučíme zatím leporelo, ale ona mi to vždy zabaví a listuje sama🙂
Děkuju moc za podporu a radu.

mysonek
15. říj 2014

@jhudcova ahoj, tak tohle znám a pomohlo malou odstavit. Jen Sunar na večer moc nepomáhal. Po 11 měsíci jsem jí odstavila úplně, pak jsme jí 2 noci nechali vybrečet a od té doby spí celou noc. Dneska třeba od 8 do 8, v 6 se vzbudila na mléko a zase usnula. Teď jí je rok a 2 týdny. A i krásně usíná, položím do postýlky a odejdu a ona hned usne. No ale zase mi přestává spát přes den, včera jen půl hodiny za celý den. Ale ona je vyspinkaná z noci. Ale taky jsme meli období, kdy sama neusnula a v noci chtěla prso každé 2 hodiny, měla ze mě dudlíka.

jhudcova
autor
15. říj 2014

@mysonek ahoj, děkuju za podporu. Já si to odstavení pořád nějak neumím představit. Ona u se mi sama hrabe pod tričko:( a vpodstatě je mi to líto. Ale pud sebezáchovy už se začíná ozývat. A to noční vybrečení - vstala jsi k ní a snažila se uklidnit nebo manžel třeba? Přes noc tedy ani lahev sunaru? Já si myslím, že ze mě má dudlíka, snad nemůže mít hlad, když se večer napucne kaší, pak to zapije mlékem a v 11 chce prso:(
tak mám prostě místo prsa nabídnout flašku?

mysonek
15. říj 2014

@jhudcova já chtěla původně kojit do roka, takže v 11 měsících mi už nebylo líto jí odstavit. Navíc se snažíme o druhé dítě a já dokud kojila, tak jsem neměla ani menstruaci, takže jsem odstavovala i z tohoto důvodu. A malá ten sunar přijala v pohodě a po prsech se mi přestala sápat po pár dnech. S tím vybrečením to bylo tak, že jsme dělali že spíme a ona to pochopila. Stoupla si, pak si sedla a usnula v sedě, tak jsem jí jen položila až když spala. Po 2 dnech fakt spala celou noc. Ale předpokladem je že se dítě umí ze stoje posadit. Dokud to neuměla, tak jsme k ní stávat museli. A to bylo nejhorší období, protože hned jak se probudila, tak si stoupla a hrozný řev. Pak když už se naučila si sedat, tak spíš jen pobrekávala, než že by vyloženě řvala. Jo a uklidnování v noci nemělo smysl. Přítel jí třeba půl hodiny nosil a nic, dokud byla kojená tak usnula jen u toho prsa. Zpočátku po pár minutách, postupně ale dudlala i půl hodiny a když jsem jí to vzala tak řev. Tak to bylo to období kdy jsem už fakt řekla dost 🙂 Držím palce ať brzo spíte celou noc taky 🙂

jhudcova
autor
19. říj 2014

@mysonek Tak jsme absolvovali první noc bez jídla. Vydržela do půl sedmé ráno. Pak musela bleskově přijít lahvička se sunarem. V noci hekání a stěžování. Spala 2x na bříšku a moc jí nešlo se přetočit, tak jsem jí pomohla. Jednou seděla a koukala do noci a po půl hodině jsem ji klimbající položila, tak spala dál. Snad to holka zvládne. Jsem z toho asi horší než ona:( ale měla jsem čas se na to připravit. Kojení jsem obrečela, ale od včera je na sunárku. Já jsem nespala od 3 do 5ti, nějak jsem nemohla, ale ona hekající a stěžující docela i spala, vzhůru byla často, ale snad to půjde. Děkuju za radu a podporu.

dokument
19. říj 2014

no, mam stejne stare dite a budi se taky, ale ne vic, zalezi jakou ma zrovna noc. Ale kdyz to shrnu, od 8. mesice se zacal budit casteji a hlavne treba pul nebo jednu hodinu po usnuti. Takhle tu dela i dvakrat, trikrat po sobe. Pak ale spi treba do tri do rana. Dnes treba spal od 23 do 5 rano. Ale taky po usnuti po hodne a pak po pulhodine. Ja teda plne kojim, sunar ani jine UM ani kasi s UM jsem nikdy nedala a nedam. Rekla bych, ze to vubec nema vliv, kdyz se naji nebo nenaji na noc. Nekdy se nenaji jen nakoji a spi uplne stejne nebo i dele. Vetry nema, nikdy na to netrpel. Zalezi taky jakou ma noc, kdyz mu lezou zuby, takhle se budi a "heka" a snazi se si nejak ulevit. Jindy to nedela vubec. Ja si myslim, ze s jidlem to nesouvisi. Jak kojim, mam tendenci mu nabizet prso. on uz ho ale tak nechce jako driv. Jen treba jednou ci dvakrat za noc. A to si jen trosku cucne a pak treba k ranu teprve poradne pije. Takze si myslim, ze kdybych mu nedala vubec, tak by se budil stejne a pak by akorat chtel rano nakojit, ale to uz skoro jako nocni kojeni nepocitam.

jhudcova
autor
26. říj 2014

zdravím děvčata a děkuji všem za radu. Minulou sobotu jsme začali s metodou v noci nekrmit a spinkat a teď po týdnu snad mohu říci, ano, zafungovalo to. První noc nejhorší a pak už lepší. Trvalo mi, než jsem se odhodlala a připadala jsem si hrozně, ale rozhodně spává klidněji. Sunar má před usnutím a pak ráno k snídani cca v 7.Někdy si po třetí hodině ranní už zaheká, nebo fňukne, ale zase zabírá. Dnes mě probudila až v půl páté heknutím. Jinak uspávám cca v 8 a spává tak do půl sedmé, prostě paráda. Díky tomu spí méně přes den, ale já spím víc jak 3 hodiny v kuse, což je pro mě paráda. Večer jsem unavená, ale to je už tím mým stavem. Děkuju vám všem za pomoc a podporu.

luciseks
29. říj 2014

Zdravim...mam ten samy problem, male je necelych 7 mesicu, ale ja nekojim, takze rady s ukoncenim kojeni u nas nezaberou 😉 koupila jsem male detsky caj na uklidneni...dava se na noc. Je od 6 mesicu a na malou to zabira, uz se v noci budi zase jen 2x- 3×...napije se cajiku a jednou z toho buzeni se naji UM...ale neumim si predstavit, ze bych u toho byla tehotna...ja cele tehu prospala 🙂 tak drzim palecky, at se to brzy srovna a vy si odpocinete

zuzkaaap
31. říj 2014

máme taky stejný problém,zkusím dnes ji nechát vybrečet...nevím,jestli to zvladnu,ale doufám,že to pomůže... ☹

tarra27
31. říj 2014

@zuzkaaap vybrečet nepomáhá, to se jenom zhorší ppřípadě později projeví jinde...

nám se vyplatilo večer nakrmit´a když se v noci probudila, tak pohladit přitulit si ji k sobě (spala s náma v posteli) a zase usnula...podle me potřebuje jistotu, že není sama...

když by to nezabralo, jídlo bych ji dala....

a určitě bych děti nenutila chodit spát ve 20h - třeba to nedeláte, to je spíš muj názor pro všechny...podle mě čím víc se do režimu zasahuje tím hůř...

zuzkaaap
31. říj 2014

@tarra27 hmm,přemyšlela jsem o tom,že to není až tak dobrý způsob,ale už nevím,co bych s tím měla dělat...tak zkusím tvou variantu. Já si myslím,že se bude chtít najíst,ale to nevádí...chodíme obvykle spát kolem 22,dřív to nejde...tak uvidím...děkuju !

tarra27
31. říj 2014

@zuzkaaap chce to vydržet....ona získá jistotu a pak to bude lepší....protože jestli má strach, kde jsi a potřebuje tebe jako mámu, jako jistotu, přitulit atd a ty ji necháš vyřvat, bude vystresovaná a ještě se problémy potáhnou...
nám se toto vyplatilo u obou holek....klidne bych ji nechala spát s tebou....v noci hekne, ty ji pohladíš....

a pokud má hlad, najíst ji dej...přese ji nenecháš v jednom roce o hladu....
jo a nám chodily holky taky spát pozde...a pak spaly ceou noc...někdy se ujistily, že nejsou samy a spaly....klidne ji na sebe přilož já si dávala jakoby já sedela, vzala jsem ji do náruče, když nepomohlo pohazení a udělala šiši a za chvilkju položila a spala....a tohle párkrát zopakuješ a je klid 😉 zvykne si že tě má a spokojená..

zkus to takhle 😉

zuzkaaap
31. říj 2014

přesně tak jsem myslela,máš pravdu!
spím v jedné posteli s manželem,ta není velká...on snad nebude chtít,aby nás tam bylo 3,protože chodí do práce v 6 ráno 😕 ,ale zeptám se ho. dokonce máme velký gauč v jiném pokoji,mohla bych tam zkusit spát s malou.

Jj,dobře,dnes večer to zkusím a uvidím jak to dopadne,doufám,že se nám to vyplatí,stejně jako Vám

Mnohokrát děkuju !!! 🙂

v2e2rka
31. říj 2014

Malý má 13 měsíců a já jsem momentálně v 18.týdnu těhotenství. Teď mu lezly 3 zuby zároveň a ty noci byly děs...Normálně se budím na každé zakňučení, kolem třetí si vždycky pobrekne, někdy víc, ale potom hned zatuhne. Ale teď řval jako tur, budil i manžela, který skoro celých třinácz měsíců ani neví, že s námi spí dítě v ložnici, jednak tvrdě spí a druhak malý v noci jenom kňučel, najedl se a spal dál...Týden jsem se ploužila jako mátoha a do toho jsem ještě byla nachlazená, pak byl nachlazený prcek...Nic jiné, než vzít ho k nám do postele nepomáhalo. V noci najíst nedostává, já od otěhotnění nekojím, zakázal mi to ortoped a spí od cca půl deváté do půl sedmé i dýl. Akorát máme problém s uspáváním, sám v postýlce neusne ani za nic, to jsou přímo hysteráky, kdy mlátí hlavou do zdi, ale v posteli se mnou vedle sebe, nebo na gauči uhnízděný mě na břiše mu to dá tak 10 minut, holt mám víc kontaktní dítě...Ale jsem zvědavá, až ten pidipupík co teď mám vyroste v obřího melouna a mrně bude bráchu kopat do zadku... 😉

zelvasuper
20. lis 2014

Podle toho jak to tady popisujes bych urcite prestala kojit,kojeni je sice pro ditko nejlepsi,ale obcas to proste nejde mi jsme stim meli tez problemi mala stale brecela a brecela navic vubec nepribirala pak jsme nasadily sunar a bylo po problemu kojeni neni vzdy ta nejlepsi volba bohuzel ☹

ange_de_la_morte
20. lis 2014

Je mi smutno z toho jak čtu o vyplákání ☹ ... osobně bych to řešila tak že bych si dítě nastěhovala do postele ( pokud tam ještě není), pak je noční kojení pohodička , malý si prostě sám našel prso a já spala a ani jsem nevěděla. Bohůžel se už sám odstavil ☹

espada
22. lis 2014

@ange_de_la_morte Díky Bohu, že se odstavil 😀 Tak velký kluk a kojení? Tak a teď mě ukamenují 😀

ange_de_la_morte
22. lis 2014

@espada : kdyby to šlo, klidě bych ještě kojila ☹

katyxq
22. lis 2014

@ange_de_la_morte jo, zlatý kojení v noci, jiné způsoby uspávájí jsou náročnější. A chystat jídlo v jednu v noci (i když je to výjimečně) taky není nic moc, při kojení člověk aspoň nemusel vylézat z postele.

ange_de_la_morte
22. lis 2014

@katyxq : přesně 🙂 bez kojení jsou ty noci náročnější, když se něco děje, a ještě když máme ložnici v jiném patře než kuchyň

espada
22. lis 2014

@ange_de_la_morte Je to pohodlnější. O tom žádná, ale co nevyspání a zejména odvápnění organismu, zuby a kosti... To se vše projeví až později. Navíc si myslím, že po roce života už by mělo být mimčo naučené od těch cca dvanácti do šesti spát bez jídla. Ovšem je to jen můj názor a někdy to vyžaduje hodně práce to naučit. U mě to vyžaduje i nutnost jít do práce a nedovedu si představit, že bych v noci kojila. Já se teď snažím malou odnaučit budit se ve tři, aby vydržela až do šesti. Je to náročnější, ale věřím, že časem se to vyplatí nám oběma.

PS: Taky si moc nedovedu představit, že by ke mě přicupital dvouletý syn a sápal se mi pod tričko se slovy mami prso. Byla jsem toho několikrát svědkem a teda nevím no 🙂

ange_de_la_morte
22. lis 2014

@espada : mi syn spal od 6-ti týdnů celou noc, takže jsem v noci nekojila často, ale kdyby to chtěl tak bych mu v tom vyhověla, ano odvápnení není udeál, ale dá se to řešit kvalitním stravováním matky. Kojení bylo pro děti vždy přirozené, podívej se do Afriky, jak dlouho děti kojí. Každopádně když se v noci syn budil,ať už od zubů, přechodovou dobou úzkosti z odloučení, či z jakéhokoliv jiného důvodu, měla jsem pro něj prso. Rozhodně toho nezneužíval, že by si třeba po týdnu nemoci zvykl a pak se budil , to fakt ne. U starších děti bych osobně nadstavila hranice, jasně že 2-leťák by se neměl sápat mamince do výstřihu třeba během cesty MHD, ale vnímavé dítě pochopí a naučí se, že je to intimní věc a maminka dá prso třeba před spaním, nebo prostě doma. Já jsem přesvědčena že kdyby byl syn stále kojený, byl by na tom nyní lépe - máme nejedlíka, přibírá cca 200g za půl roku, je fakt vyžlička a je to boj.

espada
22. lis 2014

@ange_de_la_morte Chápu různé potíže a vůbec to neodsuzuji. Jen se snažím to nastavit jinak i když neříkám, že to půjde hladce a zvládnu to předsevzetí dodržet. Respektuji tvůj přístup, jen mám jiný pohled. A neříkám, že s potřebami dítěte nevezme za své 😀

ange_de_la_morte
22. lis 2014

@espada : ano , každá na to máme trošku jiný názor, ale co už, každá si to můžem dělat jak chcem 🙂

espada
22. lis 2014

@ange_de_la_morte Tak! 😉