12denní miminko přestalo dobře spát

berculka
28. říj 2020

Hezky den.
Od navratu z porodnice jsme meli doma miminko, ktere sice dopoledne spalo jen malo a prerusovane, ale odpoledne pak dalo klidne 2x 3 hodiny spanku. Se starsimi detmi jsme mohli byt v obyvaku jako on a neprobudil se. (S dcerami bylo spani silene, takze jsem zasla, ze opravdu mam miminko, ktere spi i v beznem ruchu domacnosti, neverila jsem tomu.)
Od 13.dne zlom. Nespi skoro vubec. Musim ho unosit na rukach, pak kdyz je uplne tuhy, tak ho pokladam a probouzi se za 30-40 minut. Nekdy to staci ale vetsinou se probudi a vypada to jako kdyz tlaci - ale netlaci, je to cista nespokojenost - kdyz ho pak zacnu uspavat, tak zacne usinat. Ale jednak to nejde delat porad a jednak to zabere nekdy jen na chvilku. Proste vubec nespi tbrde, u kojeni do tech 12 dni taky usinal, ted usne ale ve chvili kdy ho pokladam se probouzi, nebo treba do 5 minut.
Cim muze byt dana takova zmena? Starsim (3 a 5 let) nemam sanci se cubec venovat, porad je tisim, ale on nespi dyl.ani v tichu 😢

nazka
28. říj 2020

@berculka no za sebe musím říct, že to je jen období. Mám starší dceru, ta spala do roka a půl jedině v kočárku přes den. A druhé je teď 9m. Přišla z porodnice a spala doma v postýlce, za denního hluku. Jak píšeš, žasla jsem. Ale pak se to zlomila. A má strašně slabý spanek. I přes noc se staci otočit na posteli a je vzhůru 🤷‍♀️ každopádně měla období, kdy dopoledne spala půl hodiny, teď má zas takovy, že vydrží i dvě hodiny a já se věnuju starší. Kreslíme a děláme takové ty "tišší věci" a jsme v jiné místnosti. Radu nemám, ale jen útěchu, že se to zase změní.

meronym
28. říj 2020

@berculka Nezacala jste davat vitamin D? Nektere deti z toho maji boleni briska.

kata267
28. říj 2020

@berculka ja teda mela obe deti vicemene nespici, kdyz se druha narodila tak jsem ji proste mela bud navazanou na sobe a u toho si hrala se starsi a nebo jsem ji spici chovala a u toho si hrala se starsi (rozdil mezi detmi mam 18mesicu takze domluva se starsi ohledne dodrzovani nejakeho klidu byla nemozna)...3hodiny spanku mi ale pres den ani jedna nedala snad nikdy 😂

berculka
autor
28. říj 2020

@nazka dekuju. I utecha se pocita. Kamaradka ma 4 deti, vsechny miminka spici v ruchu domacnosti, a jakoze fakt velkem. Nebo lezici jentak a koukajici. Skoro uvazuje o patem. To se pak snadno uvazuje... Ja si zvlast s prostrednim ditetem fakt uzila - vecne rvouci, vecne nespici a nespokojene a drazdive miminko. Tak jsem proste jen doufala, ze aspon jednou to tak bude...
@meronym Zacala jsem az o 4 dny pozdeji, nez prisel tenhle zlom, v tom to nevidim.
@kata267 Ja mam prvni dve deti rok a 3/4, tak vim o cem mluvis. Druhy dite bylo jak pisu o kousek vys vylozene narocne miminko, spala jen v satku, a prvni 4 mesice jsem nosila treba 8 hodin denne jen aby spala. nebo spala v hacce ktera se porad musela houpat a nezastavit. Takze da se rict, ze vybavena jsem. Jen se mi do toho zkratka nechce vratit zpatky - na vsechny navstevy s sebou hacku a resit jestli je tam kde povesit... nebo satek ale pak bylo vsechny spani jen na mne..
Byla jsem opravdu v uzasu z miminka co spi. A strasne rychle se na to zvyklo.. 😢

kata267
28. říj 2020

@berculka jo chapu ono se totiz strasne rychle zvykne na vetsi pohodu a cloveku uz se nechce...kdyz si vzpomenu na to jak jsem furt nekde byla ovesena detma a snazila se je na stridacku uspavat....no jedine asi.muzu utesit ze to prejde ale ted to bude asi chvilku sila no 😉

kata267
28. říj 2020

@berculka jeste me napadlo spi v zavince? Mala mi.pak pekne spavala v perove zavinovacce to.sem ji mohla I polozit do postylky

berculka
autor
28. říj 2020

@kata267 ja vim. A tim ze jsem zazila fakt masakr, tak nechci do toho sameho znovu😯 mame zavinovacku, ne teda perovou.

madbetka
28. říj 2020

Šátek, geniální věc 🙂

berculka
autor
28. říj 2020

@madbetka Vim. Fungoval na prostredni dite, bohuzel ale jako jedina moznost, takze klidne 8 hodin denne spanku navazana v satku, uz jsem.z toho byla po nekolika mesicich uplne vyrizena.. Nechce se mi do toho vubec vracet 😯

rejalin
28. říj 2020

No u nás to bylo také podobné. Prvních 14 dní spinkal skoro pořád, přes den v obýváku při hluku.. a pak přestal 😁 teď mu jsou tři měsíce a přes den spí hodinu v kočáře ( víc ani omylem) a nebo spí tak dvakrát třikrát na mně ( to vydrží někdy i hodinu, může být hluk, usne mu takhle cca každé druhé kojení.. ale jakmile ho položím, tak se vzbudí).
Řekla bych, že je to tím, že povyrostl, asi mu také pomalu začnou prdíky, možná se zbavil zbytků žloutenky a má víc energie.. a nespal by ti třeba v šátku nebo nositku? Nebo někdo uspava v hojdavaku, ale s tím zkušenost nemám. Ale jestli máš možnost si ho někde půjčit a vyzkoušet.. 😊

madbetka
28. říj 2020

@berculka Chápu 🙂 Já mám tři děti s rozdílem 13m a 18m, takže mi občas zachránil zdravý rozum... Druhorozená v něm jako maličká byla hodně, kojila se v šátku, spala v šátku, ven jsme chodili s šátkem..uvolnil mi ruce na nejstarší. Než se začala víc hýbat a zkoumat, pak už ji to tam nebavilo a naučila se usínat u prsa v naší posteli (odkud jsem teda děti zásadně nikdy nepřendávala).
Pevné nervy, snad to brzy přejde! 🙂

lucifux
28. říj 2020

@berculka mám to doma podobně... 3 kluky, 4r, 1,5r a 5 týdnů. Nejstarší nechodí ani do školky, protože máme omezený provoz z nedostatku učitelek ( musejí být doma se svými na ošetřovném ). Doma totální chaos, křik, bordel... každý dítě má své potřeby. A mrňousek mi začal taky 3 týdny zpátky blbnout. Přitom byl zlatíčko, a teď... jsem z toho občas vyřízená. A to ještě k tomu ten prostřední se mi 14 dní zpátky naučil vstávat kolem 4 ráno... v noci 2-3 k mrňouskovi na kojení. No, nezbývá nic jiného než to nějakým způsobem ustát a doufat, že to brzy zase přejde.

elca_27
3. lis 2020

@berculka kdy se prosim srovnalo? Prijde mi, ze mame doma to same :(

berculka
autor
3. lis 2020

@elca_27 Srovnalo se asi po týdnu. Teda, uspávám ho na ruce - pokud jsme doma, tak v postýlce jentak neusne, ani většinou u kojení nevytuhne úplně. Ale už je to lepší.
Řekla bych že na vině bylo bříško a zároveň teda míň mléka nebo větší poptávka - prostě jedl hrozně často a dost se budil a tak. Pak se to zlepšilo. Držím palce. Kdyby něco, piš;)