13 měsíční chlapeček v noci v postýlce stále cestuje

estrela113
9. zář 2012

Ahojky maminky, prosím o radu. Náš 13 měsíční Martínek v postýlce hrozně cestuje, leze i ze spaní, pořád se přetáčí a když se zasekne v nepříjemné poloze, začne plakat. Musím doběhnout, přetočit ho a dát mi dudlíka, zklidní se. Za pár minut je opět na bříšku, leze po 4, přetočí se na záda, pak zase zpět a pořád dokola. Někdy se tak budí i co 30 min. Prvních 5-6h v noci spí klidně, od 2h ranní pak předvádí toto "cvičení". Co s tím? Už spinakl krásně celou noc. Teplotou to není, spinká v chladu. Děkuji za rady.

rebelie
9. zář 2012

Nechat ho spát ve velké posteli? Náš kluk by se v té postýlce umlátil (připadal by mi jak moucha za oknem, nebo vosa chycená do sklenice), tak ho do ní nedávám...

slena
9. zář 2012

Náš malý dělá to samé,dala jsem aspoň kolem postýlky mantinely,ať se nebouchá do těch šprušlí,protože to ho vždycky vzbudilo... a je to teď lepší 😉

vendullka
9. zář 2012

U nás to dopadlo přeastěhováním malé do velké postele, jinak by byla celá dobitá🙂

tkanicka
9. zář 2012

v 15 měsících jsme ji přestěhovali do velké postele a je to lepší (leze dál, ale má na to větší prostor bez šprdlinek)

karotky
9. zář 2012

Oba naši synkové spinkají takto.Adámek začal klidně spát až ve 4.letech.Když mu byly 3 roky a 4 měsíce,musel přenechat malou postýlku bráškovi a šel do velké,ve které předváděl to samé.Má tam sice boční zábranu,ale přes tu přepadával nebo se do ní kolikrát praštil. ☹ U toho mladšího to nadějněji nevidím,takže pokud můžu poradit,tak Martínka do větší postele nedávejte,když nemusíte.Nic by to neřešilo a riskovali byste větší úrazy. 😖

usounek25
9. zář 2012

Ahoj, my to také vyřešili spaním ve velké posteli, měl ji zhruba od 18ti měsíců. Bylo to také tím, že je na svůj věk výšší než většina dětí a do postýlky se už opravdu nevešel a bylo šílený co v ní dělal a hlavně ty rany, které se ozývaly, jak tam sebou třískal, no hrůza. Ve velké posteli to teda taky nebyla žádná hitparáda, cestoval stále, jednu dobu jsme měli i období, že se uprostřed noci vzbudil s hysterickým křikem. Opakovalo se to skoro denně. Už jsem přemýšlela i o Sedalii - někomu to prý pomůže, někomu ne. Nakonec jsme to nechali být a časem se to zklidnilo. Ale cestuje pořád 🙂 . A mladší dcera je snad ještě horší, ta už jako miminko byla schopná se v potýlce otočit vzhůru nohama, což jsem absolutně nechápala 😕 . Takže pokud ho netrápí nějaký zdravotní problém, tak je asi živější a v noci holt prožívá to co zažil přes den 😉 .

zazulka
9. zář 2012

Můj 15měsíční syn taky cestuje, má mantinely. Neběžím za ním hned, nezvykl si tudíž, že přijdu s každým zakňouráním a je to v pohodě. Když se bouchne, přetočí a spí dál. Vůbec si neumím představit, že by spal bez šprušlí, to by byl na zemi jedna dvě, na to mi přijde dost malej...