13měsíční syn celý den jí a jí, chybí mu něco?

misar91
29. led 2015

Zdravím všechny maminky a potřebuji poradit.Můj 13ti měsíční kluk furt jen jí a jí.od rána co se vzbudí nasnídáme se, ale za 15minut už běží do kuchyně,stojí u židličky a mlaská a mě už dochází nápady co mu dávat....´Přitom je to hubeňour,chvilku neposedí takže to vyběhá.ale je jen mlsný nebo mu něco chybí? ke snídani má většinou chleba se šunkou nebo sýrem,ke svačince ovoce,k obědu většinou maso s přílohou,k odpolední svačince tvaroh,jogurt,domácí pribináček a k večeři bud nějakou kašičku nebo chleba se zeleninou...mezi těmito jídly je schopný sníst hromadu piškotů,kukuř. křupek,nebo nakrájené jablíčko nebo zeleninu.ale stejně nemá dost.vím že spousta z vás má opačný problém ale já už prostě nevím co mu dát aby si chvilku hrál a nehonil se za jídlem 😀

monasek84
29. led 2015

U nas je to to samy, taky porad beha a ham ham ham, takze krom jidel co pises, ze davas (davam cca stejne), tak ma na stole jeste porad misku neceho...stridam tam ovoce, zeleninu, piskoty, krupky, upekla jsem mu domaci susenky, nebo tam ma knakebrot atd... a tlaci temer nonstop 🙂

misar91
autor
29. led 2015

ty děti jsou snad bezedný 😀 jako když mi včera snědl 5 bramborových knedlíků se špenátem a za hodku po spinkání zase stál v kuchyni,docela jsem se zděsila 😀

amazonka.k
29. led 2015

Co by dala většina maminek za takového jedlíka. Jeho tělo asi takový přísun jídla potřebuje, tak bych se tomu nijak nebránila, prostě mu dejte na stůl k dispozici na celý den něco zdravého, co může uzobávat 🙂

monasek84
29. led 2015

@misar91 tak to je teda extra jedlik 😀 nas toho az tak moc nesni, ale proste ji porad 🙂 a chran toho, kdo si doma vezme pro sebe neco na jidlo, hned za nim beha a pulku mu sni 🙂

v2e2rka
29. led 2015

Já mám doma to samé v bleděmodrém...16 měsíců, neustále v pohybu a neustále ham...občas ho ošidím čajem, občas ovocnou šťávou, nejlíp ale zabírají tyčinky, křupou a ještě mu to dlouho trvá. A navíc jsou z nich drobky a ty potom sbírá...Včera si vyklidil z krabice hračky, sedl si do ní, v ruce krabičku od zmrzliny a 15 minut ji obracel kolem dokola, studoval obrázky a k tomu brblal ham mňam a pomlaskával..

misar91
autor
29. led 2015

@monasek84 tak to je u nás taky.taťka ten radši jí až když malej spinká aby se najedl v klidu,já jím většinou s ním ale stejnak když m taky chytne mlsná musím se podělit 😀

misar91
autor
29. led 2015

@amazonka.k jojo to já bych mu nijak nebránila,když má takový apetit ale spíš už nevím co mu podstrkovat 🙂

misar91
autor
29. led 2015

@v2e2rka 😀 kluci budou asi degustátoři podle všeho 🙂 tadyto by mě nikdy nenapadlo,ptž když se narodil,hamat vůbec nechtěl,nepřibíral takže jsme si taky užili svý a ted? 🙂

v2e2rka
29. led 2015

@misar91 tak malý je jedlík od začátku, on to má totiž po mně, přede mnou taky museli jídlo schovávat, kdo jedl, zavřel se v kuchyni, jinak mě měl za zadkem a musel se dělit =) Ale zase nemusím kupovat dětské knížky, bohatě postačí kuchařka 😀

slunicqqo
29. led 2015

kluci jsou asi více rozežraní, u nás je to taky tak, kluk snědl v roce větší porci, než jeho čtyřletá sestra a za poloviční čas, do roka to s ním bylo dost děsný, jak viděl že má poslední lžičku začal natahovat, bála jsem se mu dát víc, párkrát se stalo, že nevěděl kdy má dost, pak si ublinkl a bylo, jak byl přecpanej, v 7 měsíci jak začal jest jogurty snědl celej velkej bílej jogurt 200 gr na svačinu a ještě se k tomu cpal rohlíkem, všichni z nás měli srandu, jak vždycky začal natahovat že už nemá jak jsem nabírala poslední lžičku, no a teď zas máme období, kdy moc nejí, lezou mu pětky, 3 už má venku , tak ještě poslední a jak mu leze nějakej zub, je schopnej nejezt týden třeba skoro nic , ale pak to zas dožene, včera snědl na oběd 4 šufánky husté polívky, nevím kam to dává, pak 2 hodiny spal vzbudil se a už stál v kuchyni mami ham ham 🙂 no a dneska nejedl skoro nic, oběd tak 3 lžíce, ráno kousek chleba. Já bych to moc neřešila, pokud nějak extremně nepřibývá na váze, tak bych ho neomezovala, sám ví co potřebuje a kolik toho má sníst , náš má necelé 2 roky, skoro 100 cm a 14 kg