13ti měsíční dcera odmítá umělý mlíko. Kolik má pít?

teddyx2
14. črc 2011

Ahoj mám holku 13 měsíců a totálně odmítá umělý mlíko. Nevypije mi vůůůbec nic. Prostě to nechce. Přes den sní jogurt a večer jí dávám mléčnou kaši a do toho jí fláknu ještě trochu toho sunaru. Kolik by toho vlastně měla vypít? A můžu jí třeba udělat puding normálně s kravskýho mlíka? V rodině žádnou potravinovou alergii nemáme....díky všem za rady a tipy 😉 🙂

marhulinka
14. črc 2011

Pokud už odmítá UM ,chce to prostě hlavně nahradit něčím jiným,jogurty,sýry. Pudink už můžeš udělat z kravského ml.,to samý přidat do bramb.kaše nebo udělat kaši večer.

beruska24.9.
14. črc 2011

@teddyx2 - pokud ho nechce, nenuť ji. Zkus nabízet jogurty, sýry....prostě jiné mléčné potraviny. Může mít období, kdy bude jíst mléčné minimálně nebo vůbec. Tohle měla malá, dokonce jsem to řešila s Dr. Sunar skoro nepila (tak 100 ml za den), sýry, jogurty apod. naprosto odmítala. Asi po třech měsících vzala občas na milost kakaového přibiňáka, za další dva měsíce jsme občas přidali kostíka a vyjímečně si dá kousek sýru. Prý si to dětské tělíčko ´´řekne´´, kdyby něco potřebovalo. Prostě nabízet pestrou stravu, zkoušet, ale nenutit.

teddyx2
autor
14. črc 2011

díky holky. nebudu to teda lámat přes koleno 🙂

ludva
14. črc 2011

Myslím, že v tomhle věku kravské mlíko nevadí... Náš malej pije obyč kravské mlíko z lahvičky od Cappy a je spokojený 😉 UM prostě plive už od malička...

luckakol
14. črc 2011

ahoj, tak ve 13ti mesicich bych se uz pudinku z kravskeho mleka nebala, kor kdyz davas jogurty a mimojine nemate zadnou alergii v rodine - to je hodne dulezite. Ja jsem treba kdysi, abych presvedcila na UM davala nemlecne kase a do toho pridavala odmerku Sunaru. U dcery to zabralo. U syna musela jednoho vecera maminka "odejit pryc" a k synackovi vecer vstat a podat lahev tatinek. Od te doby mam doma sunaroveho zavislaka 🙂

luthien.k
15. črc 2011

@teddyx2 , odmítání UM v tomto věku není žádná tragédie, ono se dá žít dokonce i úplně bez mléčných výrobků 😉 Takže nabízela bych ostatní mléčné výrobky (u nich co do stravitelnosti a výživových hodnot jsou nejlepší zakysané mléčné výrobky - jogurty, zákysy, zakysaná smetana - u dětí netřeba se bát obsahu tuku, naopak, je žádoucí, vyhnula bych se též nabarveným, navoněným a škroby zahuštěným jogurtům a určitě dávala jen ty kvalitní ve složení mléko a bakt. kultury, případně kvalitní ovocná složka - třeba Hollandia, potom jsou dobré kvalitní tvrdé sýry, z ostatních například cottage, mléku jako takovému bych se také vyhnula, pudink bych určitě raději uvařila v rýžovém mléku s vápníkem - Reis drink calcium), kromě mléčných výrobků ale existuje řada alternativ bohatých na vápník viz.:
http://www.proalergiky.cz/aktuality/132.html
V rámci vyváženého a pestrého jídelníčku a jistoty dobrého vstřebání vápníku je dobré jeho zdroje mít také pestré a nespoléhat jen na mléčné výrobky. Nejsou nepostradatelné, jak nám šikovný markrting jejich producentů tvrdí 😉

desnice
20. črc 2011

Ja mam na kravske mleko jiny nazor, pokud se teda bavime o krabicovem, nekteri lekari jej nazyvaji "bilym jedem"...pokud o tom z automatu, je to jina liga,ale pro tak male dite prilis tucne- obcas z nej uvarit krupicku apod nevadi,ale nejde jim nahradit cela davka mlika Mate s tim UM problem od zacatku pri prechodu z kojeni, nebo jej pila a ted nechce? Ja mela s UM priblizne ve stejnem veku pri prechazeni z kojeni taky stejny problem Postupne jsme odstavili,pres den sama nechtela, v noci jsem to utla postupne ja a bylo treba prejit na UM. Zpocatku vubec nechtela, myslim,ze mozna i kvuli flasce i chuti.. Naucila jsem to malou tak,ze k odpoledni svacince jsem nakrajela chlebik na kousky a ten jsem macela v tom mlicku, je to plpacka a zdlouhave,ale podarilo se, namoceny chlebik chutnal, obcas se mi podarilo ji mezitim propasovat i samostatnou lzcicku mlicka, az tech lzicek bylo vice a vicea ona zjistila, ze je to vlastne docela mnam a jednou si vzala i tu lahev- myslim,ze nejlepsi je ji zkouset hned poranu...nyni je dcerce 19 mesicu a stale pije cca 200ml rano a 200ml vecer...