14 měsíční venku odmítá chodit, jak to změnit?

maminkazelvinka
13. bře 2012

Náš zachvíli 14 měsíční dáblík venku odmítá udělat jediný krok bez držení i za ruku,okamžitě se dere na kolínka,nebo zadek at jsme na chodníku,nebo v parku na trávě.Doma lítá jako vítr bos i v botičkách ,ale jak to vytáhnu na ulici z kočárku udělá 3 kroky a pak stávka a to sme to samozřejmě zkoušeli mockrát,pořád jsem si říkala až se víc rozchodí ,ale doma se pohybuje perfektně.Čím to může být?Myslela jsem ,že mu nesedí boty,ale když mu je obuju doma tak v nich lítá.Tak nevím co s ním.Nehcat ho chvilku na zemi ,že třeba "chytne rozum" je ted v zimě asi blbost?!Budu vděčná za každou radu jsem zoufalá.

beruska1989
13. bře 2012

ta moje potvůrka se taky venku chce vozit v kočárku🙂, je líná venku chodit,a doma lítá jak drak, chce vždycky na chvilku ven z kočárku, ujde pár krůčků a už chce zase zpátky. ale jak se oteplí pošupajdí pěšky😀

ja.na81
13. bře 2012

Jeee no tak ho jeste nech, kdyz nechce, vsak mu nic neutece 🙂 Muj synek zacal poradne venku chodit az v 16 mesicich, ze se jako uz pustil me ruky a sel prozkoumavat teren sam... Vsak si to musi poradne vsechno okouknout, promyslet, nez se pusti... proste se mu zatim nechce, s tim nic nenadelas 😉

selu
13. bře 2012

moje prvni dcera zacala doma chodit az v 16ti mesicich a venku ji to trvalo jeste tak mesic dva, taky se furt drzela za ruku nebo i za obe, moje mladsi, ma 18 mesicu a nechodi jeste ani doma 😀 Ono kazde ditko jinak a hlavne doma to zna a podlaha nebo koberec je vetsi jistota nez chodnik, cesta nebo trava, je to pro prcky neco noveho a ne tak stabilniho, byla bych uplne v klidu a nechala mu cas 😉

berenika39
13. bře 2012

To je jako kdyby ses ptala, jak změnit barvu očí🙂. To nejde. Prostě až sám sebere odvahu, až si bude jistý, až na to bude ON připravený, bude lítat venku, nezáleží na tom, co ty chceš🙂. Není to nic špatného, naopak - má rozum, protože ještě nemá jistotu, tak se drží při zemi. Ber to pozitivně🙂. Spousta dětí (včetně mého) ve 14ti měsících začíná chodit, takže klid, nech to na něm. Sice klišé, ale děsně pravdivý: až se rozběhne a bude zdrhat venku opačným směrem než ty, ještě si vzpomeneš na kočárek🙂. Pokud chodí doma, není nic špatně, jen to chce čas. Tak mu ho dopřej.

weri1
13. bře 2012

a proč jsi z toho zoufalá?

mates22
14. bře 2012

Nemusíš být zoufalá, pustí se do neprozkoumaného prostoru až se na to bude cítit, venku je to pro něj zjevně velké a neznámé 🙂

forji
14. bře 2012

Moje dcera doma chodí od 10 měsíců, ted má 11 měsíců a venku se ze začátku moc bála, nechtěla. Venku od malička převážně jen spávala, byl to pro ni velký neznámý prostor, tak jsem ji pomalu každý den na chvilku vynesla v náručí. V kočáře se jí to líbilo, to koukala všude možně. Ted už ťapká i venku 🙂

coxa
14. bře 2012

Já bych to neřešila, prostě se mu tam něco nezdá, je ještě maličký, času dost, jednou se zapomene a rozeběhne se. Třeba za dětma, třeba za vodou, třeba za pejskem.... Doma chodí, víš že to umí, tak proč ho do něčeho lámat. 😉