14m. dcera nechce po příchodu z nemocnice spát v postýlce

sarulka2015
3. bře 2017

Ahojte, jsem tady nová, nevím si rady se svou dcerou. Malá vždycky spinkala v pohodě, než jsme byli v nemocnici tak usínala kolem 12:00 hodin dopoledne, spinkala tak cca 1-2 hodiny, večer chodí spát kolem 19:00 hodiny. Usínala sama v pokojíčku v postýlce, dala jsem čaj, dudel a šla pryč a v pohodě. Před týdnem nás pustili z nemocnice, malá měla rotaviry, 4 dny na kapakách, pátý den nás pustili. Ten čtvrtý den v nemocnici nechtěla spinkat dopoledne, usla mi v naručí a když jsem ji položila do postele tak řvala, takže nakonec usla až večer. Když jsme přišly domů, položím ji do postýlky a strašný řev...několikrát jsem za ní zašla až nakonec unavou usla.Spinkala půl hodiny, vzbudila se s řevem. Večer to bylo v pohodě, čaj, dudlík a spinkala. Jenže na druhý den v poledne to stejné, nechala jsem ji vyřvat hodinu a nakonec jsem neměla to srdce a dala ji ven z postýlky. No a teď nespí přes den, max. v autě na půl hodky, dneska jsem byla 3 hodiny na procházce a nic...a začla to dělat i večer, prostě se blížíme k postýlce a už začíná řvát. Jsem u ní, zpívám jí, hladím a pomůže jedině když ji vezmu na ruce, když položím tak zase řev....chtěla bych vědět jestli někdo máte podobnou zkušenost...je ještě malá na to aby přes den nespala, prosím poradtě

jbzirafa
4. bře 2017

@sarulka2015 zkuste to vydrze to chvíli. My tomu dali měsíc a pak jsme začali zkoušet na běžnější režim. Je pravda ze doma se za tu dobu nic neudělalo. Manžel mušel chovat a jít spát s klukem.nemohl od něj odejít jinak byla hysterie. Pak si zvykl ze je doma a nic mu nikdo neprovede. .

lucievoltrova
4. bře 2017

Já samozřejmě chci aby se cítil v bezpečí, ale chtěla bych ještě druhé a dost dobře si nedovedu představit jak to pak budu dělat. Mám ho tedy nechat spát s námi a třeba za měsíc to zkusit do postylky?

lucka00024
4. bře 2017

@lucievoltrova chápu 🙂 já bych to tak zkusila 🙂 hlavně nespěchat 🙂

krystalka
5. bře 2017

@lucievoltrova - a proč by nemohl spát s vámi? Náš syn měl odmalička postýlku bez postranice, přiraženou k naší posteli, často si přelezl k nám a spal prostě s námi....nevadilo nám to, spal takhle líp a tím pádem jsme se vyspali i my.....ve 2 letech jsme mu zařídili pokojíček s velkou postelí, nejdřív tam spal jen po obědě a potom někdy ve 3 letech jednoho večera prohlásil, že dneska bude spát v pokojíčku a od té doby spal tam.... 🙂 .....samozřejmě, že občas ještě nad ránem dorazil k nám a dospávali jsme společně, ale postupně chodil méně a méně až jednoho dne přestal....takže bych ho klidně nechala spát s vámi a vykašlala bych se na rady některých, co tvrdí, že potom už ho z vaší postele nedostanete apod....děti se potřebují cítit hlavně v bezpečí a když ho mají dostatek, tak se potom i bez problémů dokážou od nás odpoutat.....